Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorunuzun toplam sıvılarla birlikte kaç kg olduğunu yazabilirmisiniz arkadaşlar? Pain arkadaşım 150 kusur kilo olduğunu idda ediyor. Ben teknik verilerde 124 kg görüyorum. Biri beni bu motorun 150 küsur kg olduğuna ikna etsin. Pain arkadaşım hariç. Sıvılar dahil.
    Dostum rahatladınmı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı Pain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum rahatladınmı?
    dostum hala rahatlayamadım. 137 kg da kaldı. Biraz daha arttıralım şunu 150 kusur kiloya çıksın. Bu 137 kg toplam sıvılarla değilmi? Benzin,antifirizli su, yağ?
    Valla çok şasırdım. Benim titan 105 kg. Sizinkine göre ben arkaya hanımı atsam sizin tek kişi cbr ın kiloya denk gelecek.çok acayip yav.

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum hala rahatlayamadım. 137 kg da kaldı. Biraz daha arttıralım şunu 150 kusur kiloya çıksın. Bu 137 kg toplam sıvılarla değilmi? Benzin,antifirizli su, yağ?
    Yahu neyi araştırırsan araştır,neye ulaşacaksın merak ediyorum.Önce kafandan bir rakam atıyorsun sonra ona ulaşmaya çalışıyorsun.Bu kadar motorun sahibi bilmiyor,kitapçık yanlış,hondanın sitesi yanlış.Ok uğraş dur,benden bu kadar,kendi kendine takıl ne diyeyim...

kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660
    pain sakin ol yav... adem abi sende kusura bakmada painin elinde ruhsat var orda yazıyordur yani en kötü

hacam bide şöyle bir olay var. cbr racing fakat hafif bir motor değildir. ağır ve oturaklı bir motor üstüne binince anlaşılıyor. yenisini sürmek kısmet olmadı ama eskisini çok sürdüm o bile ağırdı yani, hissettiriyordu ağırlığını.
    Gökyüzünün güzelliğini görmeyenler, kuşların neden uçtuğunu asla bilemeyecekler

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Yahu neyi araştırırsan araştır,neye ulaşacaksın merak ediyorum.Önce kafandan bir rakam atıyorsun sonra ona ulaşmaya çalışıyorsun.Bu kadar motorun sahibi bilmiyor,kitapçık yanlış,hondanın sitesi yanlış.Ok uğraş dur,benden bu kadar,kendi kendine takıl ne diyeyim...
    Yav hocam ne kızıyon? Bana 150 kg fazla gibi geldi 125 cc race için. Ben kimse bilmiyor demedimki? Bide döv istersen öğreniyoz işte tamam kusura bakma bidaha sormam. Zaten alıcıda değilim. Sadece kilosu fazla geldi. Şişman cbr 125 r

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:02 ----------

kembo arkadaşım kızmak bana yakışmaz. Biz yaşımızı aldık başımız başımızda kaldı ben 120 kusur biliyodum kilosunu,biraz daha tombul çıktı

kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660
    ya eski cbr yakıt dahil 140 kiloydu diye biliyorum. kusura bakma dedim abi zaten senin motor cılızmış biraz
    Gökyüzünün güzelliğini görmeyenler, kuşların neden uçtuğunu asla bilemeyecekler

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı kemboo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya eski cbr yakıt dahil 140 kiloydu diye biliyorum. kusura bakma dedim abi zaten senin motor cılızmış biraz
    kilosu cılızdır ama 140 tan aşağı doğru sallandırıyom ibreyi
    kemboo bunu beğendi.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi marka yağ koydun, Hangi servis, yağ fiyatı? değişim ücreti? Ben 8000'e gelmeden belki keyifi değiştiririm ondan soruyorum
    Servise götürüyorum.Castrol 10-40 kullanıyorum hep ama son yağı castrol 10-40 scooter yağı koymuşlar.İçim rahat etmedi 1.300 km oldu şuan değiştireli 2.000 i beklemem gidip değiştirtcem.Bide hidrolikler azalmış gibi bende,arka fren ses yapıyo,Balatalara filan baktırıcam.İlk vitesli motorum olduğu için balatalar bitmiş olabilir yeni yeni kavradım acemeyim.

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servise götürüyorum.Castrol 10-40 kullanıyorum hep ama son yağı castrol 10-40 scooter yağı koymuşlar.İçim rahat etmedi 1.300 km oldu şuan değiştireli 2.000 i beklemem gidip değiştirtcem.Bide hidrolikler azalmış gibi bende,arka fren ses yapıyo,Balatalara filan baktırıcam.İlk vitesli motorum olduğu için balatalar bitmiş olabilir yeni yeni kavradım acemeyim.
    Yağın markasını neye göre belirliyorlar,benim motora konşukta 1000km bakımında mobil konmuş ve zincir yağı aldığımda wurth ve mobil vardı ve her taraf mobil ürünleriyle doluydu.Bu arada benimde arka frende ses var ama bana normal bişeymiş gibi geliyor(herzaman motor freni yapıyorum).Gerçi 4000 bakımına 500 km kadar kaldı,yakında çıkar herşey ortaya:D

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Yağın markasını neye göre belirliyorlar,benim motora konşukta 1000km bakımında mobil konmuş ve zincir yağı aldığımda wurth ve mobil vardı ve her taraf mobil ürünleriyle doluydu.Bu arada benimde arka frende ses var ama bana normal bişeymiş gibi geliyor(herzaman motor freni yapıyorum).Gerçi 4000 bakımına 500 km kadar kaldı,yakında çıkar herşey ortaya:D
    Valla neye göre belirliyolar bilmiyorum ama ilk yağ olarak ne konulduysa ondan devam edilmeli.10-40 kullanılmışsa 10-40 tan devam ediceksin ben öyle yapıyorum.Konşuk'ta 15-50 mi 10-50 mi ne koyuyolar bilmiyorum.O yüzden güngör e devam.

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    KOnşuk 15-50 koyuyor mobil,ama kitapçıkta hava sıcaklıklarına göre derecesinin değiştirilmesi gerektiği söyleniyor.Yani yazın konulanla kışın konulan bir olmamalı.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    KOnşuk 15-50 koyuyor mobil,ama kitapçıkta hava sıcaklıklarına göre derecesinin değiştirilmesi gerektiği söyleniyor.Yani yazın konulanla kışın konulan bir olmamalı.
    10-40 ın bi sorun yaratacağını sanmıyorum.Geçen yazda 10-40 kullandım çok memnunum.15-50 kalın gelebilir diye duydum ama ne kadar doğru bilemiyorum.Bana göre 2si de bi sıkıntı yaşatmaz

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Ne koyarsan koy motora sıkıntı yaşatamaz da; max performans olayını yakalamaya çalışıyoruz işte:D
    Zippo's bunu beğendi.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Ne koyarsan koy motora sıkıntı yaşatamaz da; max performans olayını yakalamaya çalışıyoruz işte:D
    10-40 4 mevsimde kullanılabilir.Ben memnunum

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Az önce 4000 bakımından geldim castrol 10-40 motor yagı koyuldu, zincir gerdi ve yagladı, suyunu tamamladı, gazdaki boşlugu aldı toplam 65 tl aldı. Balıkesir hondanın sahibi bizim motorun rengini çok begendi sat bana ogluma alayım diye baya bir ısrarladı, orda 2012 beyaz ve siyah renkleri vardı ama millet bizimkinin başına toplandı. Turuncu grinin bu kadar sevildigini bilmiyordum cok şaşırdım.
    Son olarakta balıkesir pekcan hondanın temiz isçiliginden yine cok memnun kaldım

i.canver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az önce 4000 bakımından geldim castrol 10-40 motor yagı koyuldu, zincir gerdi ve yagladı, suyunu tamamladı, gazdaki boşlugu aldı toplam 65 tl aldı. Balıkesir hondanın sahibi bizim motorun rengini çok begendi sat bana ogluma alayım diye baya bir ısrarladı, orda 2012 beyaz ve siyah renkleri vardı ama millet bizimkinin başına toplandı. Turuncu grinin bu kadar sevildigini bilmiyordum cok şaşırdım.
    Son olarakta balıkesir pekcan hondanın temiz isçiliginden yine cok memnun kaldım
    Rahat gidebildin mi poyraz durdu gerçi ama sabaha karşı. Anlaşıldı demek ki en yakın zamanda balıkesire götürmek gerekiyor motoru bakıma, randevu falan aldın mı gitmeden önce çat kapı gittin mi yoksa fiyatı da uygunmuş

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    İlkay giderken rüzgara karsı gittik inan motor 6. vitesi hiç görmedi o kadar rüzgar var ki 6 da çekmiyor 5 e atıyorum ve bir kez 100 km hızı zar zor yaptı, ama savrulma olayını hic yasamadık. Dönüşte akhisar yönünden geldik 2 kişi çok hafif egimde 143 km gördüm önde ileride giden şahin kamyonu sollamak icin benim şeridime çıkınca frenlemek zorunda kaldım eger böyle olmasa daha 5 km daha hızlanırdı çünkü rüzgar arkadan ve çoktu.
    Randevu almadım ama sen istersen al çünkü yoğun olabiliyor. Bu arda gidersen oradaki satış sorumlusu olan ismail beye selam söyle bergamadan gelmişler de anlar dostum

selamlar

arkadaşlar yeni motora başlamak istiyorum... daha önce az da olsa vitesli ve otomatik scooter motorlarda tecrübem oldu... şimdi bi yeni cbr125r ile motora başlamak istiyorum... ama kendimi direkt kullanacı olarak yeterince tecrübeli görmüyorum...

dr.um mecburi görevden dolayı bitliste yaşıyorum... şimdi soru şu... direkt motoru alıp kendi kendime tecrübe mi artırayım ya da yakınlarda gidebilip eğitim alabileceğim yer var mı ?

2.sorum ise şu.. motoru sıfır almak istersem (en yakın bayi adanada galiba) motoru buraya kargolarlar mı ?

Motosikleti
    Honda Cbr 125 2012
    beyler küçük bir kaza yaşadım. motor 15 kmyle falan giderken bir anda kaydi. yolda yag vardı sanirim dustum. allahtan yavastim. hic bisey olmadi sadece bacağım altta kaldi. yoldan gecenler kaldirdilar motoru sadece sisme morarma oldu allahtan. sol tarafta vitesin ustunde ayagimi koydugum yer yamuldu baska bir hasar yok. o değişirmi bilginiz varmı

birde motordan garip bir ses geliyordu. o düşmeden once oldu. sanki bir sızıntı sesi gibi. servise gittim benzin popması degiscek dediler ücretsiz. fabrika hatasi dediler ?

Motosikleti
    Honda cb125e
    Alıntı CBR'S adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler küçük bir kaza yaşadım. motor 15 kmyle falan giderken bir anda kaydi. yolda yag vardı sanirim dustum. allahtan yavastim. hic bisey olmadi sadece bacağım altta kaldi. yoldan gecenler kaldirdilar motoru sadece sisme morarma oldu allahtan. sol tarafta vitesin ustunde ayagimi koydugum yer yamuldu baska bir hasar yok. o değişirmi bilginiz varmı

birde motordan garip bir ses geliyordu. o düşmeden once oldu. sanki bir sızıntı sesi gibi. servise gittim benzin popması degiscek dediler ücretsiz. fabrika hatasi dediler ?
    geçmiş olsun pag duzeltırebılırsen yaptır bosuna yenısını alma kırıldıysa 40tl bsydı yenısı yanılmıyorsam. o ses enjeksıyon sesı uretımden kaynaklı cogu cbr wardı senınkınde de olmus garantı saolsun devam et
    [B]Artisliğin sonu figüranlıktır...[/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 122 kullanıcı var. (0 üye ve 122 misafir)

Bu Konudaki Etiketler