Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    anildurmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı Pain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi ilk defa plakalanacağı için nasıl bir extra işlem var bilmiyorum ama ben motoru 2. el aldım 1500 deyken.Notere gittim satışı gerçekleştirdik,ondan sonrası çorap söküğü misali. Noter emniyete git dedi,emniyet şunları ver şu gün alırsın dedi,trafik sigortası yap şurda var yakında git yap dedi derken yarım gün içinde bitti.Kendin yapacaksan bayiye sor ilk aşamayı gerisi gelir...
    onu demiyorum sen yanlıs anladın beni=)) app plaka muhursuz falan oldugu için ceza acısından sıkıntısı nedir onu sormuustum=)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    @anildurmaz Ortalık karışmış:D ben onu AriGold a yazmıştım:D app plakaya gelince daha öncede söylemiştim ben sürekli sırt çantası kullanıyorum gerçek plakayı çantanın içine entegre ederim yerde kaplamaz çevirirlersede onun için gösteririm sorun çıkmaz.Yasal olarak cezası 60-65tl bişeydi.Ama çok küçük bir ihtimal bunu sorun etmeleri.Sonuçta ruhsatında şasi no ve plakan yazıyor bakar karşılaştırır sorun kalmaz.İllede ceza yazmak istiyorsa kaçarı yok tabi:D Forumda bu konda başlıklar açılmış daha önce yakalananda varmış aralarında...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:25 ----------

@AriGold Zorunlu trafik sigortası sayfalarca tartışıldı,aratırsan birsürü bilgi çıkar.Kısaca fiyat tamamen sana göre değişiyor daha önce ceza yedinmi,daha önceki sigorta geçmişlerine göre fiyat çıkıyor ve sanırım zorunlu sigortada her firma aşağı yukarı aynı fiyatı çıkarıyor.Benim mesela ilk kendi üzerime zorunlu trafik sigortam olduğu için 240 tl gibi bir fiyat çıkmıştı ama buradaki başka arkadaşlardan daha önce defalarca kez sigorta yaptırmış olanlar vardı,ve ceza ve kazasızlıklarına göre 40-50 tl ye kadar sigorta yaptıran vardı...

Motosikleti
    CBR 125R
    Benim de ilk ruhsatım olacak, ama ehliyetimde hiç ceza yok uzun süre araba ve arada scooter kullandım, bir de bu kadar yüksek çıkma ihtimali varsa bayii bile daha ucuza geliyor, onlar nasıl fix fiyat verebiliyor?

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    @AriGold muhtemelen sabit kriterleri vardır,bende senelerce araba kullandım ve tek bir cezam bile yok ama,bunun kendi üzerine ilk sigortayada hiç bir etkisi yok.Sanada muhtemelen sağlam bir fatura çıkaracaklar...

Motosikleti
    CBR 125R
    @Pain felaket tellalı mısın kardeşim
    O zaman ben bayiiye vereyim vekaletnameyi uğraşmayim.

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı AriGold adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Pain felaket tellalı mısın kardeşim
    O zaman ben bayiiye vereyim vekaletnameyi uğraşmayim.
    :D Sen bilirisin ama sonuçta bu işinde üzerinden kar yapıyorlarsa onların senden daha iyi bir fiyat çıkarma ihtimalleri yok.

mstfkrfk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 600 SA & zongshen zs 200
    arkadaşlar 240 lira çok fazla.bulunduğun şehire göre değişiyor ama yine de 240 lira fazla geldi iyi araştırmak lazım.benim cross istanbul plaka ve 7 yıllık olduğu için bir çok şirket 250 liranın üzerinde çıkarmıştı en son 140 liraya mı ne anadolu sigortayla anlaştım.cbr adana plaka 45 lira ödedim.sizinde 100 lirayı geçmemesi lazım.

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı mstfkrfk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 240 lira çok fazla.bulunduğun şehire göre değişiyor ama yine de 240 lira fazla geldi iyi araştırmak lazım.benim cross istanbul plaka ve 7 yıllık olduğu için bir çok şirket 250 liranın üzerinde çıkarmıştı en son 140 liraya mı ne anadolu sigortayla anlaştım.cbr adana plaka 45 lira ödedim.sizinde 100 lirayı geçmemesi lazım.
    Dostum bende anadolu sigortada yaptırdım 240 tl istediler babalar gibi:D,ama dediğim gibi benim ilk ruhsatım.
    Peder arabayı axa oyak ta yaptırıyordu hep bende orada yaptırayım dedim,yanımda arkadaş vardı orda birde anadolu vardı.Arkadaş dedik olm gel adam gibi anadolu sigortada yaptıralım dedi(sadece adı anadolu olduğu için).Sonra kendisine çok küfür etmiştim:D

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Slm beyler internet hakkım bittiği için bayadır giremiyordum foruma. Cuma akşamı memleketime geldim dün ve bugün toplamda 250 km gezmişim motor kullanmayı çok özlemişim hala doyamadım tadına
    Bugün kozak yaylasının virajlı yollarını salcano wolf ve bizim cbr ile dolandık, hakikatten cbr virajlarda sıradan bir commutere göre çok iyiymiş bunu kendim bizzat bugün test ettim.
    Ve ilk defa bugün 2 kez arka lastiği virajda kaydırdım, ama hiç tehlike yaşamadım, aksine çok hoşuma gitti. Çünkü çok kontrollü kaydı, zaten ikisindede asvaltın kaymak olduğu kısımlarda kaydı. Yani kaliteli asvaltta baya yatırabiliyorsun motoru ama yinede zevk almak istiyorsan daha yumuşak bir lastik şart. Fakat standart bir sürücü gibi sadece gezmek için kullanılırsa gayet yeterli bence

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:53 ----------

Yarında 4000 bakımı için balıkesire gidiyorum. İşçilik ve fiyat durumlarını yarın buraya yazarım

i.canver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Semih gerçekten çok iyi olur balıkesirdeki servis hakkında bilgi, fiyat, nasıl iyi çalışıyorlar mı diye bilgi verirsen. Bende götürücem 4400 km ye geldim vakit bulamıyorum 130 kmlik yol için

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Benim motorda 6000 km oldu.Haftaici bakima goturmem gerek

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    İlkay ben 1000 bakımınada oraya gitmistim cok memnun kalmıstım ama yarında yazarım yine.
    Ekrem bakım 7000 de degil mi ?

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    8000 de o bakım

Motosikleti
    CBR250R
    Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlkay ben 1000 bakımınada oraya gitmistim cok memnun kalmıstım ama yarında yazarım yine.
    Poyraz başladı dikkatli git oldukça kuvvetli hızını düşürecektir baya, fiyat neler değişti diye kısa bir bilgi verirsin artık

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağ değişimi ya.1500 km de bir değiştiriyorum ben

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağ değişimi ya.1500 km de bir değiştiriyorum ben
    Hangi marka yağ koydun, Hangi servis, yağ fiyatı? değişim ücreti? Ben 8000'e gelmeden belki keyifi değiştiririm ondan soruyorum

Motosikleti
    CBR250R
    Ben 4000 km de kendim değiştirdim Castrol 10-40 4T Trizone Power1 Kullandım 21 TL. 1 Litre.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    motorunuzun toplam sıvılarla birlikte kaç kg olduğunu yazabilirmisiniz arkadaşlar? Pain arkadaşım 150 kusur kilo olduğunu idda ediyor. Ben teknik verilerde 124 kg görüyorum. Biri beni bu motorun 150 küsur kg olduğuna ikna etsin. Pain arkadaşım hariç. Sıvılar dahil.

Motosikleti
    Honda cb125e
    ben 136 dıye bılıyordum ama bnm cbrım yok:(

kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660
    sıvılar hariç 125r 137 kg 250r 165 kg. senin elindeki veri muhtemelen eski cbr için yani 2005 kasası için
    Gökyüzünün güzelliğini görmeyenler, kuşların neden uçtuğunu asla bilemeyecekler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 51 kullanıcı var. (0 üye ve 51 misafir)

Bu Konudaki Etiketler