Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Motoru ilk aldığım zamanlardan bi fotoğraf buldum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBR 125R'11
    Alıntı candost18 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar ben de CBR 125 R almaya karar verdim ama birşey aklıma takıldı 2011 model le 2012 model arasındaki fark nedir. 2 gün önce honda çorlu servise giddim bayan varmış fazla teknik konularla bilgisi yokmuş bu konuda beni fikir sahibi yaparsanız sevinirim. YOLUNUZ VE FARINIZ AÇIK OLSUN.
    Teknik ozellik olarak 2 model arasinda bi fark yok sadece renk degisimi ayna degisimi tarzi kucuk farklar var. Nedved nickli arkadasimizin 5 10 sayfa geride fotolari var gayet guzel motor. Tabi karar senin dostum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:05 ----------

Tabi renk degisikligi kucucuk fark ama dimi :D

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    candost18 2011 ve 2012 arasında sanırım yeni gelen beyaz renk ve gelip gelmeyeceği kesin olmayan repsol renk dışında bir fark yok. birde 2011 lerde aynalar biraz uzun tipsizdi, şimdi kısa ayna takmışlar bence güzel olmuş.
    zaten motosiklet ve otomobil bayilerinde çalışan bayanların ne işe yaradıklarını hep düşünmüşümdür. geçen hyundai ve toyotada test sürüşü yaptık yanımıza bir tane bayan verdiler papağan gibi ezberlemiş abs si var esp si var v.s falan ama arkadaş esp ne diye sordu bayan öyle bakıyor sonra ben açıklayınca kızardı kaldı :D
    reality59 bunu beğendi.

i.canver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Merhaba arkadaşlar giremiyorum fazla iyisinizdir umarım

Ekrem çıkart o motoru artık yahu ısınmadı mı daha istanbul da havalar ? Burası yanıyor t-shirtle binicem nerdeyse

Motosikleti
    Kawasaki ER-6F (2011) - Yamaha Cygnus L (2015)
    Arkadaşlar AEA'nın CBR 250 R tanıtımında yakıt kapağı için bahsettiği çayda çıra olayından CBR 125 R'da da var mı?

Motosikleti
    evet yakıt kapağı malesef sabit değil elimizde tutmak zorunda kalıyoruz

Motosikleti
    Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet yakıt kapağı malesef sabit değil elimizde tutmak zorunda kalıyoruz
    Teşekkür ederim s.e.c evet eksi bir özellik ama diğer artı yanları alıp götürüyor. Belki farkında değilim ama CBR 250 R dışında bir tane CBR 125 R görmedim henüz. Bayiye geldiğinde gidip görmek için sabırsızlanıyorum. Martın başında gelecek demişlerdi bir ay önce. Bu arada sizce motora bir sonraki zam ne zaman gelir?

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    İlkay yağmur çamur yok ama hala buz gibi bi hava var.Bide benim yakınlarda motoru bırakacak yerim yok.Evimin yanındaki halısahaya bıraktım geçen yaz ama içim rahat etmiyo çok güvensiz orasıda.Şimdi babam sacdan bi garaj yapıcak.Maliyeti 500 lira filan.Babamın işi gereği bu konularda iyi.Bakalım böyle bi garaj yapıp sitenin bahçesine sabitlemeyi düşünüyorum.

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    cbrlara uzun bir sure zam gelmez bence, gelecek zam innovaya olur ( 250cc ve asagisi icin )

Motosikleti
    rica ederim blackbaron evet bu eksi bile sayılmaz aslında cbr 125 ile 250 çok benziyorlar ama cbr 125 biraz daha ss gibi görünüyor 250 ise sport touring görünümüne daha yakın. bende cbra şu sıralar zam geleceğini sanmıyorum

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kursattekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbrlara uzun bir sure zam gelmez bence, gelecek zam innovaya olur ( 250cc ve asagisi icin )
    Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende cbra şu sıralar zam geleceğini sanmıyorum
    temmuz ağustos gibi araya bi 250 daha sıkıştırırlar merak etmeyin Yeni kasalar çok talep görüyor ve ikinci eldeki motor sayısı piyasaya yetmiyor. çok talep gören malın değeri gerçek değerinin %15 üstünde dengeye oturur.

Asıl büyük zamdaki sıra cbr 250 ye geçti. Honda bu motorlara farklı zamanlarda ve farklı miktarlarda zam yaparak müşterinin aklını karıştırıyor. 125 mi alıyım 250 mi? bu dönem motor alsam mı almasam mı? diyen müsterinin amaç tercihlerinde etkili olmak..

Seneye yazın ikinci eller piyasada bollaşında zamlar daha temkinli olucak. Şimdi durmak yok zama devam

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    bence bu konuda Hondaya haksizlik etmeyelim, ilk piyasaya ciktiginda makul fiyat ile cikti, piyasaya da vereceklerdi ama sansizlik birazda birden cbr fiyatlari yukselise gecti burada ve o zaman dedim honda hemen zam yapamaz mecbur piyasaya az sayida reklam amacli sunar, soyle diyeyim motor 8810tl iken burada 5500TL idi, bir iki ay icinde buradaki fiyati 7200e cikti, ve ona ragmen kapis kapis satildi, su an ise fiyat 6500lere indi, 7200e ABSli cbr250 alinabiliyor, 2-3 ay once normalini alabiliyordun, bu yuzden bu zamda honda turkiyenin bir sucu yok emin olun, hem 10.000 bence psikolojik sinir rakiplerine gore ve ben yaza kadar hatta yaz sonuna kadar yapmaz diyorum, eger burada tekrar yukselis olur yada kur degeri degismezse, yukselirse zaten derim

Motosikleti
    @kursattekin inşaallah öyle olur
    @s.e.c umarım gelmez zira şuan, önce a2'yi alsaydım diyorum.
    @GP500-1st aman zam gelecekse de ne fazla, ne de temmuzdan önce gelsin.

mstfkrfk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 600 SA & zongshen zs 200
    biraz foto ekleyeyim.sabah okula gittim,geldim belim çok ağrımaya başladı gidonu geri yükseltesim var.uzun zamandır crossla ilgilenmekten cbr a vakit ayıramıyordum.yıkayıp temizledim,zincirini yağladım.

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Bugün maltepe sahilden kızıltoprağa gittim ve döndüm,sürdükçe daha zevkli bir hal alıyor:D.Artık aynaları kullanmayıda öğrendim,güüven içinde şerit değiştiriyorum:D

Plaka motorun arkadan görünümünü mahvediyor,çerçevesini söktüm hala istediğim gibi gözükmüyor,motorun arkasına bakınca kocaman beyaz bir metal var resmen.
    Bu plakaayı küçültmenin bir yolu varmı,mesela hondanın resmi sitesindeki fotoğraında plaka gayet ideal.
    Birde arka çamurluğu sökünce sinyalleri sökmekte şartmı,ve plakayı kuyruğun altına takanlar var bu yasal olarak sorun çıkarırımı?

Motosikleti
    BlackBaron bence ehliyeti hemen alamasan bile cbra zam gelebileceği ihtimalini düşünerek ehliyetten önce alabilirsin motorunu ama kullanmadan dayanabilmek zor işte

mstfkrfk önü sanırım biraz fazla indirmişsin. şimdi pcden benimkinin fotolarına baktım o kadar inik değil bizim cbrın. bence 2-3 cm indir hocam zaten üzerine oturduğunda ön çöküyor çok hoş oluyor hem çukura girdiğinde çarpmalara karşıda daha korunaklı olur bu sayede.

sorun olmazsa eldivenlerin markasını sorabilir miyim ? görünüşü çok hoş geldi gözüme. geçen ben shark marka baktım aynı seninkilere benziyordu beğenmiştim baya

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:37 ----------

Alıntı Pain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün maltepe sahilden kızıltoprağa gittim ve döndüm,sürdükçe daha zevkli bir hal alıyor:D.Artık aynaları kullanmayıda öğrendim,güüven içinde şerit değiştiriyorum:D

Plaka motorun arkadan görünümünü mahvediyor,çerçevesini söktüm hala istediğim gibi gözükmüyor,motorun arkasına bakınca kocaman beyaz bir metal var resmen.
    Bu plakaayı küçültmenin bir yolu varmı,mesela hondanın resmi sitesindeki fotoğraında plaka gayet ideal.
    Birde arka çamurluğu sökünce sinyalleri sökmekte şartmı,ve plakayı kuyruğun altına takanlar var bu yasal olarak sorun çıkarırımı?
    pain plakayı bergamada yanlardan içe doğru katlayarak altına bir levha koyarak yapıyorlar çok hoş oluyor biraz daha küçülüyor. ama burda tarif etmesi zor.
    plakayı çamurluğun altına koyduğunda bizim cbrlarda hiç hoş durmuyor aklında olsun, çok boş kalıyor arkası. bu yasal bir suç ama ss çiler elektronik olarak bir tuşla açılıp kapanan sistem takıyorlar polis gördüklerinde bir tuşla plakayı aşağı doğru açabilioyrlar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    selam arkadaşlar şu cbr ın görüntüsünü merak ettim bir bakayım dedim.. hondanin elinde cbr 125 yokmuş..gelecek olanlar da satıldı diyor şirinevler şubesi..gidip bir bakayım dedim de bugün..fuardan sonra gelecek ama onlar da satıldı diyor ne tuhaf bir iş bu motorun katalogu dahi yokmuş ellerinde..

Motosikleti
    mstfkrfk önü sanırım biraz fazla indirmişsin. şimdi pcden benimkinin fotolarına baktım o kadar inik değil bizim cbrın. bence 2-3 cm indir hocam zaten üzerine oturduğunda ön çöküyor çok hoş oluyor hem çukura girdiğinde çarpmalara karşıda daha korunaklı olur bu sayede.
    büyük itimal 2-3 cm geri kaldıracağım belim felaket şuan.eldiveni ebaydan aldım 12 dolara.pro bike olması lazım aynısını burada bir mağaza da satıyor 45 liraya.istersen ebay linkini atabilirim.yalnız şöyle bir sorun oldu ben Medium istedim sağ medium sol large geldi,işin komik tarafı medium sıkıyor large tam oldu :Dama okadar rahatsız edici değil.

Motosikleti
    ebaydan hiç alışveriş yapmadım ama linki verirsen en azından inceleyebilirim kardeş saol

Motosikleti
    http://www.ebay.com/itm/270905189576...84.m1439.l2649
    bu arada eldiven yazlık ama foto da görünenden daha güzel

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 56 kullanıcı var. (0 üye ve 56 misafir)

Bu Konudaki Etiketler