Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2011 Honda Cbr 125RR
    max hızım o oldu ama inanılmaz bir zevk verdi.
    Tedbir Senden Taktir Allahtan...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı serhan123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    max hızım o oldu ama inanılmaz bir zevk verdi.
    Ben güvenip yapamam o kadar hızı bizim motorlarla ya.130 un üstüne çıkmam,ki en fazla 140 görebildim bir kere.

Motosikleti
    2011 Honda Cbr 125RR
    motorda dengesizlikler olmadı şase o hızı kaldırabildi bende 1 kere gördüm zaten.

mstfkrfk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 600 SA & zongshen zs 200
    yahu millet cg serisiyle 150-160 yapıyor bizim motorlar tabii ki kaldırır bu hızı ama benim motor herhalde daha açılmadı 130 u zor vuruyorum zaten hız tutkumda yok,bu arada okanı açın tv 8 :D

Motosikleti
    2011 Honda Cbr 125RR
    yararlı bilgiler var )

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gençlik topiğin düzenli ve düzgün sohbet ve bilgi alışverişi için bikaç önemli sorun var.

Biri ikide bir topiği hiç okumadan pat diye üye olunca damlayan bu motor kaç yapıyor ve benim alttımda nasıl durur diye soran mubabbeti kısıra bağlayıp topikten nefret ettiren tipler. evet bunlar tipler çünkü bu motoru çok beğeniyosan oturda bi 10 sayfa karıştır sonra gel adam gibi bişey sor cevaplansın. Saygı ve ortam adabı bilmeyen 16-18 özenti tayfadan (kaçın adam liseli beyler) burası senelerdir çekiyor. Bi bitmediler ....

diğeri yine biraz kullanıcı yaşıyla ilgili. Ninja 250 ve cbr250 topiğindeki yaş ort. 28 civarı. E haliyle ne istediğini biraz daha bilen muhabbete seviye saygı daha yüksek katılımcı kişiler var. Yazanlar biraz daha düşünerek yazıyor. Burda 19-21 civarıdır. Canı sıkılınca yazma cevap vermeler biraz kafalar kavak yelleri yani(ihtiyaçlar daha farklı kimse yaş muhabbetini yanlış anlamasın söz meclisten dışarı)

Yani olay sonuç olarak ne istediğini bilip bilmemekle alakalı yoksa bu işin ceberesi yeberesi ninjası 300ü 500'ü 1500'ü yok

Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar vallahi ne yalan söyleyeyim bırakın yorum yapmayı ben topiğe bile girmez oldum.CBR 250 Topiğindeyim hep.Hatta geçen hafta cbr 250 topiğinden Can abi(stepfunk) ile buluştuk.Karbon parçaları verdim kendisine.Grenajlar için hondanın ürettiği yan ve kafa karbon grenajları 250 yede 125 liğe de oluyo.Ayrıca karbon düşünen arkadaşlar için söylüyorum.Daha önce de paylaşmıştım,ben egzostu karbon kapladım.Egzostu kaplamak isteyen arkadaşlar karbon folyoyu arkaya kadar uzatsın.Yani egzost kapağının arkasına kadar uzatın.Aksi taktirde zamanla uçlardan açılıyo.Ama dediğim gibi yaparsanız sorun çıkmaz ve çok güzel bi görüntü çıkar ortaya.Egzost hariç kesinlikle grenaj parçalarının karbon kaplamasını önermiyorum.Pahalıda olsa honda nın ürettiği karbon grenajları almak daha mantıklı.Hem deforme olmuyo,hem orjinal parlak karbon hemde kir tutmuyo.

Ben egzostu değiştirmeyi çok düşündüm.Hatta yine daha önce paylaştım burda bizim motorlar için üretilen egzostların linklerine kadar verdim.

Arrow'un yeni kasa için ürettiği egzost Türkiye'de yok.Yurtdışından getirilirse 1.000 lira gibi bi miktar tutuyo.
    Bundan başka devil,gp,leo vince nin egzostları var.He bide bizim Türk malı Tiger egzost.Sıkı durun fiyatı 365 €

Ayrıca mstfkrfk arkadaşıma katılıyorum.Motorun 110-120 gibi hızlardan düşüşünde hızlanmasında güçsüz kalması çok normal.Motorunuzda sorun yok yani,hepimizde böyle
    Yahu ben bu taygıra baya giydirdim daha önce ama aslında carbon modelin dizayn görüntü ve işçilik iyi duruyor.Ses te sağlam gibi. Fiya 2.30 dan hesapla 840 lira. Arrow devil leovince gibi markalrın egzozda 900-1100 tl ye gelebilir bu yaz kullanıcı sayısı çığ gibi büycek sonuçta. Ben biraz mühendis kafasından gittiğimden motorunda fiyatı 6500 olmuşken arrowa 900 tl civarı fiyat olursa eskisi kadar çok gelmiyor kulağa.

Tiger ın da biraz pazarlık falan fiyat makul olsa 650 civarı aslında gayet iyi olucak adamlar özenmişler çünkü biraz hakkını yedik. Aslında bu carbon falan pahalı malzeme fiyat bazında aliminyum klasik tüp gelse daha çok talep olur. Marka tüp 800'e alınır. Carbona 1.000-1.100 çok R1 kullanmıyoruz sonuçta pata pata ses vereceği en nihayetinde

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gençlik topiğin düzenli ve düzgün sohbet ve bilgi alışverişi için bikaç önemli sorun var.

Biri ikide bir topiği hiç okumadan pat diye üye olunca damlayan bu motor kaç yapıyor ve benim alttımda nasıl durur diye soran mubabbeti kısıra bağlayıp topikten nefret ettiren tipler. evet bunlar tipler çünkü bu motoru çok beğeniyosan oturda bi 10 sayfa karıştır sonra gel adam gibi bişey sor cevaplansın. Saygı ve ortam adabı bilmeyen 16-18 özenti tayfadan (kaçın adam liseli beyler) burası senelerdir çekiyor. Bi bitmediler ....

diğeri yine biraz kullanıcı yaşıyla ilgili. Ninja 250 ve cbr250 topiğindeki yaş ort. 28 civarı. E haliyle ne istediğini biraz daha bilen muhabbete seviye saygı daha yüksek katılımcı kişiler var. Yazanlar biraz daha düşünerek yazıyor. Burda 19-21 civarıdır. Canı sıkılınca yazma cevap vermeler biraz kafalar kavak yelleri yani(ihtiyaçlar daha farklı kimse yaş muhabbetini yanlış anlamasın söz meclisten dışarı)

Yani olay sonuç olarak ne istediğini bilip bilmemekle alakalı yoksa bu işin ceberesi yeberesi ninjası 300ü 500'ü 1500'ü yok

Yahu ben bu taygıra baya giydirdim daha önce ama aslında carbon modelin dizayn görüntü ve işçilik iyi duruyor.Ses te sağlam gibi. Fiya 2.30 dan hesapla 840 lira. Arrow devil leovince gibi markalrın egzozda 900-1100 tl ye gelebilir bu yaz kullanıcı sayısı çığ gibi büycek sonuçta. Ben biraz mühendis kafasından gittiğimden motorunda fiyatı 6500 olmuşken arrowa 900 tl civarı fiyat olursa eskisi kadar çok gelmiyor kulağa.

Tiger ın da biraz pazarlık falan fiyat makul olsa 650 civarı aslında gayet iyi olucak adamlar özenmişler çünkü biraz hakkını yedik. Aslında bu carbon falan pahalı malzeme fiyat bazında aliminyum klasik tüp gelse daha çok talep olur. Marka tüp 800'e alınır. Carbona 1.000-1.100 çok R1 kullanmıyoruz sonuçta pata pata ses vereceği en nihayetinde
    Evet tigerin RS-800 modeli gerçekten dizayn ve ses olarak güzel.Son fiyat 800 diye konuşmuştuk biz satıcıyla

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    bugün hava sıcaklığı 1 derece gösteriyordu ama dayanamadım atladım cbra kozak yaylasının virajlı yollarına vurdum kendimi. hava sıcaklığı çok düşük olduğu için lastikler tam ısınamamıştır ve don olabilir diye vrajlarda tedirgin davrandım, tam tadını çıkaramadım ama yinede güzeldi

GP500-1st ve brooklynnn bunu beğendiler.

Motosikleti
    CBR 125R'11

CBR125 kullanicilarinin muhtemelen ilk motorlari oldugu ve onune gelen bu motor bende nasil durur sorulari konusundaki siteminde haklisin. Yas ortalamasi konusunda haksiz oldugunu dusunuyorum. Bu konu basliginin kullanici yas ortalamasi 20 civaridir. Turkiye'de 20 yasindaki bi genc universiteye baslamis 2. Sinifa gelmis falan oluyo ve benim 20 yaslarinda gayet mantikli duzgun yorumlar yapabilen bi cok arkadasim var.
    Ayrica kullanicilar herseyden konusur, biz ise hicbiseyden konusmuyoruz. Sikintimiz bu.
    Su yaz bi gelsin bulusmalar ayarlayip yazlik yerlere kactiktan sonra gorelim bir de bu konu basligini

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:20 ----------

Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün hava sıcaklığı 1 derece gösteriyordu ama dayanamadım atladım cbra kozak yaylasının virajlı yollarına vurdum kendimi. hava sıcaklığı çok düşük olduğu için lastikler tam ısınamamıştır ve don olabilir diye vrajlarda tedirgin davrandım, tam tadını çıkaramadım ama yinede güzeldi
    http://img220.imageshack.us/img220/8610/imag0125g.jpg
    http://img171.imageshack.us/img171/9738/imag0126oz.jpg
    Semih her ne kadar tam tadini cikaramadim desende, motorunu kullanabildigin icin bile sanslisin. Ben Ankara'da 1 aydir birak kullanmayi, sogukta beklemeyi goze alip 2-3 dk. Sesini bile zor duyuyorum.
    Cok guzel ve kiskandirici fotolar. Eline saglik.

Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://img220.imageshack.us/img220/8610/imag0125g.jpg
    http://img171.imageshack.us/img171/9738/imag0126oz.jpg
    İlk foto Colin Mcrea rally deki virajlar gibi uygun hava da bi en hızlı zaman turu atmak lazım Carbonlar 3m sanırım?

Alıntı patriotf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBR125 kullanicilarinin muhtemelen ilk motorlari oldugu ve onune gelen bu motor bende nasil durur sorulari konusundaki siteminde haklisin. Yas ortalamasi konusunda haksiz oldugunu dusunuyorum. Bu konu basliginin kullanici yas ortalamasi 20 civaridir. Turkiye'de 20 yasindaki bi genc universiteye baslamis 2. Sinifa gelmis falan oluyo ve benim 20 yaslarinda gayet mantikli duzgun yorumlar yapabilen bi cok arkadasim var.
    Ayrica kullanicilar herseyden konusur, biz ise hicbiseyden konusmuyoruz. Sikintimiz bu.
    Su yaz bi gelsin bulusmalar ayarlayip yazlik yerlere kactiktan sonra gorelim bir de bu konu basligini

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:20 ----------

Semih her ne kadar tam tadini cikaramadim desende, motorunu kullanabildigin icin bile sanslisin. Ben Ankara'da 1 aydir birak kullanmayi, sogukta beklemeyi goze alip 2-3 dk. Sesini bile zor duyuyorum.
    Cok guzel ve kiskandirici fotolar. Eline saglik.
    Yaş konusundaki kıyası 250 topiğindeki kullancı yaşına göre yaptım kimsenin yaşını eleştirmedim 20 yaşında olmak daha güzel tabi. zaten bu motorun hadef kitlesi 16-21 yaş arası kullanıcılar. Ama su soğutma enjeksiyon güzel görünüm 5-6 senelik problemsiz mazisi oluşundan Bizdki vergiler benzin pahalılığı derken her kesimden ilgi görüyor.

Ayrıca 250cc yede alternatif bi motor görüntüsünün aynı olması ve 3.000 tl fiyat avantajıyla Kullanalarda pek değerini bilmiyor. cbr125 e ninja chipi(450 tl imiş) taktırmaya çalışan arkadaşlar vardı burda ama sonra ninja 250 almanın daha mantıklı olduğuna kanat getirdi kendisi

Ufuk İnkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Repsol 2006 / Cbr 125 R ( 2011 ) Hyosung Gt 250 R.
    Alıntı patriotf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar benim bi sorunum var. Bunu gecen hafta dile getirmistim ama yeterince yorum alamadim.
    Motosikletim kalkista cok iyi hizlaniyo 110-120 km.lere iyi bi sekilde geliyorum fakat uzun yoldayken hiz dusurunce motor cok isteksiz ve hizlanamiyo. Bu konuyla ilgili sizin dusunceleriniz neler?

Benim siz CBR 125R kullanicilarina ince bi sitemle birlikte sunmak istedigim bi istegim var. Farkediyorum ki bu forumda bi cok kisi hergun en az 2-3 kere bu konuyu takip ediyo fakat ayni benim gibi az yorum yaziyo, dusuncesini sunmuyo ayrica sikintidan abi motorumuz aktif olan konu CBR250R konu basligini takip ediyo(kisi kendinden bilir isi) :D

Benim teklifim sudur:

Gelin her gordugumuz soruya birbirimize az da olsa yardimimiz dokunsun diye cevap verelim. Akil akildan ustundur. Senin dusundugun biseyi ben dusunememis olabilirim.

Hadi o zaman bu uygulamaya benim sorumdan baslayalim
    dostum çok haklısın artık buraya da yazmaya karar verdim bu yazını görünce. bende uzun zamandır takip ediyorum fakat hiç yazmadım öyle bakınıyorum foruma gel gelelim sorununa gelince arkadaşım şimdi motorun kaç km'de. rodajını düzgün tamamladın mı ve de bakımlarını zamanında yaptırıyormusun. benim hiç böyle sorunlarım olmadı nedense 2011 kasa ile ilgili he birde motoru devirli ve hızlı kullanıyormusun yoksa daha nazik mi davranıyorsun?

edit : motorun 7000 km'de imiş. bence 8000 bakımında bujı ve hava filtresini değiştirdiğinde devam edecek mi merak ediyorum.

bu arada ben Ufuk İnkaya arkadaşlar herkese merhabalar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:15 ----------

merak ettim illaki motorlarımızı zorluyoruz en son kaç km hıza çıktınız düzde ve rampada maksat sohpet olsun
    düzde 148 , rampa aşağı 155 kardeşim

mstfkrfk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 600 SA & zongshen zs 200
    yahu bu 148 ler 150ler benim kafamı çok karıştırdı.ne kadar süre basıyorsunuz,ben 130 u bile bikaç saniyeliğine görebildim.bugün yine zorladım 2km son gaz gittim 127 yi geçmedi.rodajı düzgün yaptım(4.motorum:3ü sıfırdı)motor 1700 kmde hala açılmamış olabilir mi?

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı mstfkrfk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yahu bu 148 ler 150ler benim kafamı çok karıştırdı.ne kadar süre basıyorsunuz,ben 130 u bile bikaç saniyeliğine görebildim.bugün yine zorladım 2km son gaz gittim 127 yi geçmedi.rodajı düzgün yaptım(4.motorum:3ü sıfırdı)motor 1700 kmde hala açılmamış olabilir mi?
    Hocam rodaj 1000 km ama,açılması 3.000 e kadar var Benimki 3binde filan açıldı.Bende 128 i geçemedim 1500 km de.Şuan 4700 de 140 ı bir kez görebildim.

Motosikleti
    kardeşim şimdi sana şöyle söyleyeyim yolun zeminide çok fark eder bunu unutma. daha 1700'deymiş biraz daha bekle şöyle 2. bakımdan sonra birşeylerde farklılık yaratabilir. ben daha geçen cumartesi 8000 bakımını yaptırdım hava filtresi, buji, yağ ve rutin bakımlar felan yapıldı onda bile gidişde hissedilir derecede farklılıklar yaratıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:11 ----------

Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam rodaj 1000 km ama,açılması 3.000 e kadar var Benimki 3binde filan açıldı.Bende 128 i geçemedim 1500 km de.Şuan 4700 de 140 ı bir kez görebildim.
    ben pek sanmıyorum km ile km/h arasında bir fark yaratacağını. ben 2bin küsürat km'lerde de gördüm 145 148 kardeşim.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı Ufuk İnkaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim şimdi sana şöyle söyleyeyim yolun zeminide çok fark eder bunu unutma. daha 1700'deymiş biraz daha bekle şöyle 2. bakımdan sonra birşeylerde farklılık yaratabilir. ben daha geçen cumartesi 8000 bakımını yaptırdım hava filtresi, buji, yağ ve rutin bakımlar felan yapıldı onda bile gidişde hissedilir derecede farklılıklar yaratıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:11 ----------

ben pek sanmıyorum km ile km/h arasında bir fark yaratacağını. ben 2bin küsürat km'lerde de gördüm 145 148 kardeşim.
    Vallahi bence 1.700 de motor tam anlamıyla açılmamış olabilir.3 binde daha farklı olabilir.Zamanla anlaşılır

Motosikleti
    2011 Honda Cbr 125RR

8 bin bakımına kaç para istediler?

Bu aliminyum egzoz yeterince şık bence. Arrow un

Carbonlardan daha hesaplı ve iyi duruyor bence

Bunun sitesinde fiyat ile ilgili bilgiye ulaşamadım. E-Baydan falan veya yurt sışında ne kadar acaba?

CBR250 nin soba borusu gibi kaba kalmış motora büyük kaçmış egzozu

Motosikleti
    2011 600F ABS

http://d1202.hizliresim.com/u/9/2l18s.jpg

Bunun sitesinde fiyat ile ilgili bilgiye ulaşamadım. E-Baydan falan veya yurt sışında ne kadar acaba?

http://d1202.hizliresim.com/u/9/2l1gs.jpg
    http://www.ebay.it/itm/Silenziatore-...item1c22ef6805

Motosikleti
    8 bin bakımına kaç para istediler?
    buji,hava filtresi,yağ, ve rutin bakımlar yapıldı 105 tl tuttu kardeşim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:49 ----------

http://d1202.hizliresim.com/u/9/2l18s.jpg

http://d1202.hizliresim.com/u/9/2l1gs.jpg
    cbr 250 konusunda içimden geçenleri yazmışsın kardeş

yaza doğru düşünebilirim bu ekzozu çok hoşuma gitti

Motosikleti
    2011 600F ABS
    buji,hava filtresi,yağ, ve rutin bakımlar yapıldı 105 tl tuttu kardeşim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:49 ----------

cbr 250 konusunda içimden geçenleri yazmışsın kardeş

yaza doğru düşünebilirim bu ekzozu çok hoşuma gitti
    Bende çok düşündümde bu egzostu,Türkiye'de yok.Yurtdışından getirsen gümrüğe takılcak.Bide üstüne para vericeksin almak için.En az 1.000 tl tutuyo

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 75 kullanıcı var. (0 üye ve 75 misafir)

Bu Konudaki Etiketler