Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    beykurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    Alıntı drumtoens adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani benimde düşüncem o düz motor dersen ybr bile var yani onlardan pek farkı kalmıyor gibi geliyor yarın istanbula gidip repsole bakıcaktım ama memlekette bir de mavi varmış akşam 7 gibi maviye bakıcam beyenmezsem öbürgün istanbula inşaallah
    ii bakalım hayırlısı neyse o olsun

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:42 ----------

Herkese iyi geceler yarın görüşmek üzere
    Uğruna Ölmekse Eğer Seni Yaşatmak, Bin Defa Ölürüm De Adına Leke Sürdürmem,
    Gururdur Namustur Bayrak ,Aksa Da Kanım Korkma, HAİNİ GÜLDÜRMEM!!!
    burak beykurt

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    seannnnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı beykurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biz babamla 8 basamak indirip çıkarıyoruz ya sorun olmuyor inerken ön fren sıka sıka salıyoruz aşağı.çıkarkende babam ön tekeri basamağa getiriyor ben ittiriyorum çıkıyor.tabi her akşam yapmıyoruz.sakaryada olduğumdan istanbula gidince 2 gün sürüyorum sonra 2 hafta sakaryada olcağımdan apartmanda kalsın diye çıkarıyoruz.yoksa hergün indir çıkar olmaz
    arkadan ittirmek zor oluyo. bende senii gibi yapıodum antalyadayken. ön tekeri tutup çevirerek çıkarmak daha kolay aklında olsun bi denersin belki.

bnm motorda da delik var egzosta. ben deldirmedim ama neyse üç delik varmış, heralde gürültülü diye ikisini geri vida ile kapatmışlar. şimdi tek delik var. sesine gelicek olursak, valla hayatımda canlı canlı kendi cıbırımdan başka bi cıbırın egzost sesini duymadım o yüzden iyidir heralde diyip geçiyorum

geçen de buji ile yağı değiştirdim. valvoline 10-40 koydum. ne sentetik ne de yarı sentetik. şu hiç labaratuvara girip işlenmeyenlerden işte, neyse vitesler öyle yumuşacık oldu ki tıkır tıkır sürekli vites değiştiresim geliyo. bujiden olsa görek alt devirlerde sanki daha çok hızlanıyo ama üst devirlerde çok cansız. özellikle 10.000'den sonra gitmek istemiyo sanki. buji cr9e. belki de buji tırnak aralığını ayarlayamadığımdandır. yine forumdaki bir arkadaşın önerisi ile 0.7 kalem ucu ile ayarladım

bu arada aydemir haftasonu arayacağım seni

debriyaj maneti olarak da cbf 150 nin maneti uyuyor(yalnız köşesinde ufak bir çıkıntı var, onu da ya vidalarla oynayarak(debriyaj boşluğu için oynanan vidalar) ya da zımparalatarak giderebilirsiniz), aklınızın bi köşesinde bulunsun.

parantezler içinde boğulmuşum yine

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:09 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:06 ----------

bir de bir soru sorucam, birinci vitesteyken, yan sehpa kapalı iken, debriyaj sıkılı iken benim motor marşa basınca çalışmaz oldu. yani marş motoru da çalışmıyor sanırım. hiç tepki vermiyor. eskiden çalışırdı nedendir acaba bilen var mı?

bu arada yeni motorlananlara hayırlı uğurlu olsun diyorum ve kazasız sürüşler diliyorum

vites 1 deyken motor çalışmaz diye biliyorum ben yani marşa basmaz ama elin debriyajdaysa çalışması gerekiyor benim çinli yuanımda bile böyleydi
    işte eskiden öyleydi. debriyaj sıkılı iken, vites birdeyken marş basıyor motor çalışıyordu. şimdi dediğin gibi marş basmıyor. durduk yere oldu bu. illede boşta çalışıyor.

MrSharp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 RTR / BMW e30 3.20i #35 S0430
    Kardeş Topic'iniz Güzelmiş devamını dilerim. Ateşleme Bujiden olabilir.
    Sarp Ögütlü Ab_Rh(+) TVS Apache 150 RTR '2010' / Your selection of Ride Or Die ? Feel Me ! #35 S 0430 BMW e30 3.20i This is Life,Life is Bmw e30

funkyboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Versys 650 abs
    Alıntı seannnnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadan ittirmek zor oluyo. bende senii gibi yapıodum antalyadayken. ön tekeri tutup çevirerek çıkarmak daha kolay aklında olsun bi denersin belki.

bnm motorda da delik var egzosta. ben deldirmedim ama neyse üç delik varmış, heralde gürültülü diye ikisini geri vida ile kapatmışlar. şimdi tek delik var. sesine gelicek olursak, valla hayatımda canlı canlı kendi cıbırımdan başka bi cıbırın egzost sesini duymadım o yüzden iyidir heralde diyip geçiyorum

geçen de buji ile yağı değiştirdim. valvoline 10-40 koydum. ne sentetik ne de yarı sentetik. şu hiç labaratuvara girip işlenmeyenlerden işte, neyse vitesler öyle yumuşacık oldu ki tıkır tıkır sürekli vites değiştiresim geliyo. bujiden olsa görek alt devirlerde sanki daha çok hızlanıyo ama üst devirlerde çok cansız. özellikle 10.000'den sonra gitmek istemiyo sanki. buji cr9e. belki de buji tırnak aralığını ayarlayamadığımdandır. yine forumdaki bir arkadaşın önerisi ile 0.7 kalem ucu ile ayarladım

bu arada aydemir haftasonu arayacağım seni

debriyaj maneti olarak da cbf 150 nin maneti uyuyor(yalnız köşesinde ufak bir çıkıntı var, onu da ya vidalarla oynayarak(debriyaj boşluğu için oynanan vidalar) ya da zımparalatarak giderebilirsiniz), aklınızın bi köşesinde bulunsun.

parantezler içinde boğulmuşum yine

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:09 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:06 ----------

bir de bir soru sorucam, birinci vitesteyken, yan sehpa kapalı iken, debriyaj sıkılı iken benim motor marşa basınca çalışmaz oldu. yani marş motoru da çalışmıyor sanırım. hiç tepki vermiyor. eskiden çalışırdı nedendir acaba bilen var mı?

bu arada yeni motorlananlara hayırlı uğurlu olsun diyorum ve kazasız sürüşler diliyorum
    büyük ihtimal sehpadakı müşür benzeri bişey var o cortlamısdır :D

Alıntı funkyboys adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    büyük ihtimal sehpadakı müşür benzeri bişey var o cortlamısdır :D
    evet, olabilir. onu bir arayıp bulayım ben yarın. ilk defa görücem kendisini. sağolasın.

Allah Allah bir işe yarıcağından değil de işte kafaya takıldım mı da takılır yani
    aynen öyle. taktın mı takıyorum

Alıntı seannnnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Debriyaj manetinin altında minik bi switch var. Vites 1'de iken ve debriyaja basılı değilken motoru yanlışlıkla çalıştırıp, bizi üstünden atmasın diye.

O korozyona uğramıştır muhtemelen. Vidayı söküp maneti komple çıkarttığın zaman görülebilir.

Ya da manet sıkılı vaziyetteyken manetin kütüğe bağlantı kısmına wd40 sıkarsan muhtemelen problem çözülecektir.

En garanti çözüm maneti söküp içerdeki minik switchi wd40'lamaktır. (Manet sökülmüşken debriyaj telinide yağlarsın artık )
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Debriyaj manetinin altında minik bi switch var. Vites 1'de iken ve debriyaja basılı değilken motoru yanlışlıkla çalıştırıp, bizi üstünden atmasın diye.

O korozyona uğramıştır muhtemelen. Vidayı söküp maneti komple çıkarttığın zaman görülebilir.

Ya da manet sıkılı vaziyetteyken manetin kütüğe bağlantı kısmına wd40 sıkarsan muhtemelen problem çözülecektir.

En garanti çözüm maneti söküp içerdeki minik switchi wd40'lamaktır. (Manet sökülmüşken debriyaj telinide yağlarsın artık )
    öğren öğren, uğraş uğraş bitmiyor ya çok keyifli. sağolasın

Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    @seannnnn
    Soru için teşekkürler.Yeni birşey daha öğrenmiş olduk yeni motorcular olarak.
    Sorunun en kısa sürede çözülmesi dileğiyle...
    burak beykurt

mertka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R'dı
    Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sizlere geçen ay yolda olan olayı anlatayım

sabah hazırlandım ama akşamdan beri yağmur çok yağmıştı.sabah ta yarım saat bekledim ama yağmur duracak gibi değil. üstüme bir pantolon daha geçirip yola çıkktım ama 3 çift eldivenim olmasına rağmen 3 üde yaz yaklaşımı nedeniyle evde değildi. çıktım hafif yağmurda. biraz da geç kalmışım hızlı gidiyorum. yavaş gitmekte işime gelmiyor ellerim acayip derecede üşüdü ve yağmur beni iyice ıslattı.yol 5 km lik bir yol ama çevre yolu ve çok tenha ben aslında o yoldan pek gitmem ama yollar çok ıslak olduğu için araçların beni ıslatmasından korkup o yoldan gittim.sadete geleyim yolu tam yarılamışım giderken ayaklarımı peglerden kaldırdım dizlerimi yukarı iyice çektim deponun üst kısmıyla aynı hizada gidiyorum hız 70 . neyse bir su dolu çukur gördüm hızım düştü 60-50-40 yol 3 şerit fakat kalitesiz olduğundan çukurlar açılmış bende 3 haftada bir geçtiğim bu yoldaki çukuru çok büyük tahmin etmedim ama olan oldu motor hiç abartmıyorum en az yarım metre derinliğindeki çukura küüt diye girdi. motordan çatırtı koptu ben moto gp deki şöferler gibi motorun üzerinden bir miktar havalandım düşmeme ramak kaldı düşüyordum. düşmeyide geçtim çeşitli uzuvlarıma öylee acılar girdiki deliriyorum. her yerim ağrıdı.bacak kol alt takımlar harap. kaskın içinde bir küfürler ediyorum belediyeye aklınız şaşar.düşsem bir de sırılsıklam olurdum motor da çöp olurdu. neyse varış noktasına varınca 2.pantolonu çıkarıp mt ye eriştim

çukurlar vahim yani
    geçmiş olsun halil benimde geçen dörtyol taraflarında başıma geldi benzer bir olay hava iyiydi ama iki tekerinde yerden kesildiğini ilk defa orda hissettim ama ben düşme tehlikesi pek yaşamadım gazı bile kısmadım hatta

Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım burda banada laf atılmış.Heycandan fotograf felan aklına gelmiyor insanın.Bugun hem yıkadım hemde fotoları çektim.
    Buda benim Kız

08 model 6080 Km'de(80'i ben yaptım).Destekleri için herkeze tşk ediyorum.Sıkıcı sorularıma sıkılmadan yanıt verdikleri için(Daha çok var)
    tekrar hayırlı olsun usta kazasız belasız kullan motorun ikinci el aldın ama kuyrukla sinyali falan aldınmı usta birde orjinal egsozu.

ama az yol yapmışsın :d ben 2009 haziranda almıştım aynı senın motordan ilk 10 günde rodajı yani 1000 kmyi tamamlamıştım hızımda max 60 km civarıydı

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şu sercanın yoshimura egzoz sesini merak ettim ya.nasıl ses veriyor acep.arow dan iyi mi bak meraktan çatlarım şimdi ben
    Abi Bi video çekip koyarım ama oda sesi güzel kaydetmıyor.En güzeli buluşmada dınlersin

Alıntı djsalih adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen bende bunun satmasıda var diye düşündüm temizinden aldım tuzu oldu okadar param yok dıodum ama bi anda oldu işte önemlı olan içime sinmesiydi hayırlısını istedim hep şimdi şükürler olsun ..
    burak msnde değilmısın?
    Kardeşim hayırlı uğurlu olsun.Kazasız günlerde bineriz inş.
    tekrar hayırlı olsun usta kazasız belasız kullan motorun ikinci el aldın ama kuyrukla sinyali falan aldınmı usta birde orjinal egsozu.

ama az yol yapmışsın :d ben 2009 haziranda almıştım aynı senın motordan ilk 10 günde rodajı yani 1000 kmyi tamamlamıştım hızımda max 60 km civarıydı
    Egzozunu brandasını felan aldım.Plakalıgıda anes motora sordum gelince biz takarız o sorun değil dediler.Bende ehliyet yok mahallede anca bu kadar yol yaptım

Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    Abi Bi video çekip koyarım ama oda sesi güzel kaydetmıyor.En güzeli buluşmada dınlersin

Kardeşim hayırlı uğurlu olsun.Kazasız günlerde bineriz inş.

Egzozunu brandasını felan aldım.Plakalıgıda anes motora sordum gelince biz takarız o sorun değil dediler.Bende ehliyet yok mahallede anca bu kadar yol yaptım
    buluşuruz ehliyetlenince sercan tabi
    burak beykurt

buluşuruz ehliyetlenince sercan tabi
    2 haftaya yollardayım.Direksiyon sınavınıda hallettik beklemedeyiz.O gelene kadar Mont+eldiven+sırtlık+dizlik alıcam bakınıyorum.Yardımlarınızı beklıyorum.Ögrenci bütçesiyle

Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    2 haftaya yollardayım.Direksiyon sınavınıda hallettik beklemedeyiz.O gelene kadar Mont+eldiven+sırtlık+dizlik alıcam bakınıyorum.Yardımlarınızı beklıyorum.Ögrenci bütçesiyle
    sen benim kaskı gördün mü senden ucuza aldım
    burak beykurt

novalcin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    bugün bende sordum A2 için bende zaten B var

200 kurs
    150 emniyet
    80 sınav harcı
    25 sağlık raporu

çok değil mi ya B bile bu kadar pahalı değil. son kayıt ayın 24 ü dedi 3 temmuz yazılı 31 temmuz direksiyon sınavı kaydolcam artık yapacak bişi yok daha motorum yok ama olsun

Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    300 kurs
    350 emniyet
    90 sınav harcı
    25 sağlık raporu

bu da B nin masrafları.Mantık soymak ise gayet uygun fiyatlar
    burak beykurt

Motosikleti
    honda cbf 150
    300 kurs
    350 emniyet
    90 sınav harcı
    25 sağlık raporu

bu da B nin masrafları.Mantık soymak ise gayet uygun fiyatlar
    bizim arkadaş B yi 300 e hallettim ben diodu gerçi inanmadım ama A2 buna göre normal yani o zaman

Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    300 e anca kursu halleder.trafiğe tek başına 330 civarı birşey ödeniyor B için zaten. Fiyatlar genelde aynı kursların
    burak beykurt

sen benim kaskı gördün mü senden ucuza aldım
    Görmem mi Hayırlı olsun Allah asfalt yüzü göstermesin.
    Ama bu Sınav harcı dedikleriniz 80 TL neymiş ben 40 yatırdım.Bu Kurslar para yolcak yer arıyor dikkat edin.

Motosikleti
    honda cbf 150
    Görmem mi Hayırlı olsun Allah asfalt yüzü göstermesin.
    Ama bu Sınav harcı dedikleriniz 80 TL neymiş ben 40 yatırdım.Bu Kurslar para yolcak yer arıyor dikkat edin.
    40 lira yazılı 40 lira direksiyon diye düşündüm ben

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 81 kullanıcı var. (0 üye ve 81 misafir)

Bu Konudaki Etiketler