Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
34. sayfa BirinciBirinci ... 24323334353644 ... SonuncuSonuncu

Kawasaki Versys Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yeni kasa'lar da titreşim durumu nasıl acaba..
    Ben bile bazen NC yi satıp yeni kasa bitane almayı düşünüyor (Um)
    Fakat biraz daha zaman a ihtiyacı var bu motorun ( bence)
    Takipteyim
    ilk kasada motorun şase bağlantıları lastik olmadığından özellikle üst devirlerde titreşimden (uzun yolda el ve ayakların uyuşmasına neden olabilecek yüksek frekans düşük şiddetli bir titreşim) şikayet olduğunu, ikinci versiyonda arka bağlantıların lastiğe çevirilip bu durumun azaltıldığı 2015'te çıkan üçüncü versiyonda ise motor ön/arka bağlantılar, gidon ve ayaklık bağlantıları lastik olduğundan titreşimin tamamen bittiğini okudum.

tecrübem yok sadece okuduğum inceleme yazılarından bir bilgi. motor gelip kazasız belasız binip test imkanı olunca izlenimlerimi tekrar paylaşacağım.

motorun zamana ihtiyacı var derken tam ne kast ettiniz acaba? 3. versiyon ile epey cilalanmış görünüyor. çekiş kontrol ve viraj abs'si lazım ancak onlar da bu sınıfta hiç bir motosiklette yok maalesef henüz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    TVS WEGO- aprillia scarabeo- kawazaki kle650
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...6537952/detay/

arkadaşlar. 2-arkadaş 22000----- 2-arkadaşta 23000 veriyorlar ne diyorsunuz fiyat normalmi. daha yükseğini teklif eden olmassa 23 uygunmu. yoksa yaz ayınımı beklemeli.

cihaners - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS 2015
    Selam
    Fırsat yakaladıkça rodajı tamamlamaya çalışıyorum. Uzun yollardan bir video daha. Yaz gelse mesafeler uzasa diye bakıyorum artık.
    https://www.youtube.com/watch?v=utdKS_rHAjU&feature=youtu.be
    Carbondioxid bunu beğendi.

Alıntı cihaners adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam
    Fırsat yakaladıkça rodajı tamamlamaya çalışıyorum. Uzun yollardan bir video daha. Yaz gelse mesafeler uzasa diye bakıyorum artık.
    https://www.youtube.com/watch?v=utdKS_rHAjU&feature=youtu.be

Elinize sağlık , çiçek gibi video , göğüs konumu olmalı keşke az daha yukarda olsa idi, lastik basınçlarınız fazla/artçılı sürüşe ayarlı yada aletin amortisörler sport sert'midir acaba?

Motosikleti
    Amortisörler tam orta seviyede ama hava basınçlarını bugün kontrol edeceğim. Göğüs bağlantı aparatını kendim yaptım ve ilk denemede biraz aşağı kaymış sanırım. Kameranın biraz daha yukarı bakması lazımmış gerçekten.
    Selamlar

Motosikleti
    kawasaki versys
    merhaba arkadaşlar,
    ilk bakımı yaptıran var mı? Değişenler neler ve hangi serviste kaç lira ödediniz?
    saygılar,
    infernox bunu beğendi.

flea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 250 - NC750SA - VERSYS 650 (2015)
    Arkadaşlar ilk bakım 800 km'de mi yoksa 1.000 km'de mi? Kitapçıkta 800 yazıyor????

Motosikleti
    Orjinal kitapçık (Z-MOTO olmayan) 1000 km diyor. Benim aldığım bayide aynı şeyi söyledi.

infernox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Versys
    Kitapçıkta ilk 500 mil (800km) 4000 devir,
    500 den 1000 mile kadar (1600km) 6000 devirde rodaj yapın diyor.

Alıntı belen51 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...6537952/detay/

arkadaşlar. 2-arkadaş 22000----- 2-arkadaşta 23000 veriyorlar ne diyorsunuz fiyat normalmi. daha yükseğini teklif eden olmassa 23 uygunmu. yoksa yaz ayınımı beklemeli.
    3 hafta daha bekle.

flea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 250 - NC750SA - VERSYS 650 (2015)
    Motoru teslim ederken usta 95 değil 97 oktan kullanın, yüksek sıkıştırma olduğundan??? 97 de pekçok benzin istasyonunda yok artık. Sizler ne yapıyorsunuz?

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    Alıntı flea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru teslim ederken usta 95 değil 97 oktan kullanın, yüksek sıkıştırma olduğundan??? 97 de pekçok benzin istasyonunda yok artık. Sizler ne yapıyorsunuz?
    sıkıştırma oranı Versys'in (daha doğrusu Kawasaki'nin 650'lik 2 silindirli motoru diyelim) öyle çok fazla değil. 10.8:1 oranında, karşılaştırma gerekirse X-Max 250 10:1, CBR 1000rr 12.3:1, CB 500 F 10.7:1, CBR 650 F 11.4:1 oranlarında. Dolayısıyla o "usta" biraz alaylı bir ustaymış ve kulaktan dolma hurafeleri size tekrar etmiş gibi duruyor. Sizin imzanızdaki diğer motorun da 10.7:1 bu arada.

Kitapçıkta nasıl benzin kullanılması gerektiği yazar zaten.

Motosikleti
    Versys
    Kitapçıkta oktan ile ilgili bir bölüm var. Yanlış hatırlamıyorsam bulabildiğiniz en büyük oktanı kullanın ancak 93 oktandan az olmasın diyordu. Yine de kitapçıktan teyit gerek.
    Kısacası "b.oktan" benzin kullanmayın diyordu
    Carbondioxid bunu beğendi.

2015 in kullanım kitapçığı var mı internette ? Bulamadım ben.

muzoooo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Spacy Alpha
    12 litreyle 234 km yapmışım
    5.2 lt/100km

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:40 ----------

https://www.youtube.com/watch?v=sCEnlqBSRPQ

yunusemre17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS
    Alıntı muzoooo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün depoyu tekrar doldurdum. 10lt benzin aldı. 250 km yol yaptım. Yani 100 km de 4 lt yaktı.
    hocam sizin yakıt tüketimi baya artmış rodaj bitti mi o yüzden mi ?

Motosikleti
    Versys
    Alıntı muzoooo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    12 litreyle 234 km yapmışım
    5.2 lt/100km

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:40 ----------

https://www.youtube.com/watch?v=sCEnlqBSRPQ
    Muzo sol aynadaki düğmeler sis farmı çakar mı? Eğer öyleyse hangisinden taktırdın?
    Çekimde kamerayı göğsüne mi monte ettin?

muzoooo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Spacy Alpha
    Alıntı yunusemre17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam sizin yakıt tüketimi baya artmış rodaj bitti mi o yüzden mi ?
    rodaj bitmedi, 700 km yaptım. depoyu doldururken bırakılan boşluğa bağlı olduğunu düşünüyorum, silme tepeleme doldurarak ölçmek gerek ama onu da yapmak istemeyiz

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:15 ----------

Alıntı infernox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muzo sol aynadaki düğmeler sis farmı çakar mı? Eğer öyleyse hangisinden taktırdın?
    Çekimde kamerayı göğsüne mi monte ettin?
    aksiyon kameranın uzaktan kumandası. . göğüs askısı kullandım, bir daha ki sefere kaska takıp deneyeceğim
    infernox bunu beğendi.

mkaratas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA VFR800XCROSSRUNNER - SYM FİDDLE II 125S
    Herkese merhaba motorumu sattığımdan beri çeşitli motorlara bakıyorum versys te ilgimi çeken bir motordu geçen hafta almaya niyet edip bayi ile görüştüm ama ellerine önümüzdeki haftalarda geleceği için gidip yakından inceleme şansım olmadı.

Benim meral ettiğim boy konusu malum sele yüksekliği 84cm olarak geçiyor 1.70 boy bu motoru kullanmak için yeterlimi? Rahat edebilirmiyim kullanan arkadaşlar ne tavsiye eder.

Yetmez ise alçaltma mümkünmü kit ile aparatla.

yunusemre17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS
    Alıntı mkaratas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba motorumu sattığımdan beri çeşitli motorlara bakıyorum versys te ilgimi çeken bir motordu geçen hafta almaya niyet edip bayi ile görüştüm ama ellerine önümüzdeki haftalarda geleceği için gidip yakından inceleme şansım olmadı.

Benim meral ettiğim boy konusu malum sele yüksekliği 84cm olarak geçiyor 1.70 boy bu motoru kullanmak için yeterlimi? Rahat edebilirmiyim kullanan arkadaşlar ne tavsiye eder.

Yetmez ise alçaltma mümkünmü kit ile aparatla.
    Hocam bu konu daha önce açılmıştı paylaştığım video dada biraz değindim ama tekrar anlatabilirim..boyum 1.80 dar bir pantolon yada motosiklet pantolonu giydiğimde ağdan sıktığı için topuklar anca değiyor bacak boyum uzun olmasına rağmen.iyi bir kullanıcıysanız sorun olmaz çünkü motosiklet çok dengeli ama kaldırım inerken arka teker indirmeden ayakların yere değmesi imkandız yada çukur mazgallarda ayak boşlukta kalırsa tutmak çok zor motosiklet biraz ağır ama bunlar en uç senaryolar .denemenizde fayda var :-)

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:11 ----------

Gösterge panelinin üst kısmında birleştirilmiş parçadan belli devir aralığında ses geliyor arkadaşlar nasıl kesebiliriz ?

REKLAM ALANI
34. sayfa BirinciBirinci ... 24323334353644 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler