Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    75+75 = 150 km lik yola çıkıyoruz hanımla, bi akraba ziyareti, motoru cam gibi yaptım, ful kişisel bakım, lastik hava basınçları, yağ seviye kontrolü, zincir temizliği yağlanması, tüm cila, şampuan ve temizleme malzemelerimle iş başındaydım sabahın 07:00 sinden beri Motor cam gibi oldu vesselam. Hava basınçlarınıda yolculu kullanıma özel, hatta tamamen bana özel olarak. önü 35 arkayı 40 yaptım. Bilinçsizce yapılmasını tavsiye etmiyorum. Denemek isterseniz de konuşalım.Toçlular arabalı vapuru ve otobandan İst. yönüne gidicem. Bunu motor biraz daha atak ve hızlı olabilsin diye, yüksek hızlarda tutunması daha rahat olabilsin zorlanmasın diye yaptım. Yoksa bu değerlerle michalenlerin sürüş konforu, yol tutuş ve frenaj kabiliyeti biraz zayıflıyor, bu değerlerle lastik baya bi duroya benziyor. Ama 5. viteste 0,2 devir kadar aynı hızda kazanım sağlıyor ve yüksek hızlara ulaşabilmesi daha kolay oluyor, daha az yakıyor. Merak eden olursa bilgi veririm.

Bu arada temizlikte kullandığım tüm ekipmanlar ve malzemeler

Motorun resmini hiç koymuyorum, bildiğiniz cam gibi motor işte
    Garip ve onurpark bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    ethem iyi özeniyorsun motora....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ethem iyi özeniyorsun motora....
    Şu fani dünyada tek malvarlığımız, tek eğlencemiz, ne yapalım Ramazan kardeşim

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    vayy bee özlemişim forumu.. naber Ethem abi.. yine bıraktığım gibi devam ediyorsun
    30,000 i devirdin mi ?

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vayy bee özlemişim forumu.. naber Ethem abi.. yine bıraktığım gibi devam ediyorsun
    30,000 i devirdin mi ?
    Vay benim kardeşim, bende seni özledim, şuna bi mesaj atıyim, bi arıyim diye iç geçirip duruyordum bu günlerde, neler yapıyor acaba, işleri yoluna girdi mi. Sen benden önce davrandın. Kardeşimsin saol, nasıl gidiyor evlilik hazırlıkları ? İşler nasıl ? Yok daha 25 600 falanım. 30 bin olamadık

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    benim işler o kadar yoğun ki telefon faturamı bile ödeyemedim hat kapanmış.. dün neyseki hallettim.. evlilik işleri bitti abi.. artık hiç bir eksiğim yok..
    şimdi zamanı bekliyoruz.. işlere gelince mesai üstüne mesai yapıyorum.. çok yoğunuz yılbaşına kadar..

farcob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 senedir aynı motoru kullanıyorum hala hayret ediyorum bugün ankarayı baştan başa gittim geldim,

yakmıyor arkadaş!
    bir depo 10,4 lt 290 km'de bitti 3,6 lt. 100 km.
    çok gaz basan birisi de değilim..

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    ben 1 depoyla 400ün altına düşmüyorum 380km den sonra sıkılıp benzin alıyorum
    jr. bunu beğendi.
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

rahmi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    Alıntı farcob adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir depo 10,4 lt 290 km'de bitti 3,6 lt. 100 km.
    çok gaz basan birisi de değilim..
    çok yakıyorsun usta sen yav. bende yedeğe düşene kadar 392 km yaptım. arada 100km fark var. bence bir sıkıntı olabilir.
    yine fulledim bugün bakalım bununla ne kadar yapıcam.

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    ethem abi numarayı mesaj attım motorum bu gün yok ama beklerim =)

ben dün398 de yedeğe geçtim ve ötv zamından önce 4,36 ya 97 oktan aldım denemek için flledi 46 tl tuttu ve 95 oktan 4,32 ydi

20 km ye yakın yol yaptım üstüne performansta sanki bi atiklik oldu gibi ama e-5 e çıkmadım henüz bakalım devirde düşme yada son hızda artma olacakmı yada depo daha uzun km yol yapacakmı (not: benzin fiyatları full e aittir )

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    97 ile 95 oktan arasında motorda performans farkı olmaz 1000rr da olsa. oktanın artmasıyla hız yada performans artmaz boşuna daha fazla para ödemeyin 97 oktan için. Zaten oktan ayarlanırken tam olarak ayarlanmaz yani 97 oktan diye alınan benzin 96-95 yada 98 olabilir fark hissetmek sadece psikolojiktir. Oktan dan daha önemli olan bence akaryakıt firması ben otomobilimede motorumada opetten yakıt alıyorum diğer akaryakıt firmalarına göre km de artış oluyor tavsiye ederim.
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı chemical adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 1 depoyla 400ün altına düşmüyorum 380km den sonra sıkılıp benzin alıyorum
    al benden de o kadar hemde istanbul trafiğinde... bir kez 360 km yaptım 10lt ile o da neredeyse dipgaz ve karşıdan en az 40km ile rüzgar esiyordu, ben de 80ile gidiyorum (daha fazla hızlanmıyor 5. viteste- 4. viteste 8000 devirlerde 200km kesintisiz kullandım)
    100/2-2.5 üzerine çok nadir çıkmışlığım var..

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Annemin köyünde bi motosiklet kazası olmuş, 6. günü bugün. Gece saat 23:00 sıralarında, Subaşı köyü kalıcı konutlarından aşağı doğru inerken, zemin ıslak ve hava yağışlı, yol geniş, müsait asvalt ama hafif yokuş aşağı, mavi olduğu söylenilen (mavi ise muhtemelen 2007- veya 2008 dir, çünki daha sonra talep olmadığından mavi gelmdi) üzerinde orjinal duro lastikleri olan cbf 150 ile uzak ta olsa bi akrabamız kaza yaparak hayatını kaybetti. Kaza sebebi aşırı hız ve dikkatsizlik ve büyük ihtimal duroların mahareti. Muhtemelen yol çok müsait olduğu için ıslak zeminde bayır aşağı hızlı seyrediyordu. Motor kaydı. Dayı oğlu da kendisini (4-5 senelik duro lastiklerle gezme, o lastikler sertleşmiştir, dişleri olsa bile yol tutmaz, o lastikleri çıkar evinin önünde yak yinede kullanma) şeklinde rahmetliyi yakın geçmişte uyardığı halde duroları o şartlarda kullanmaya devam etmiş. Üzerinde 4-5 senelik duro lastik olan ve ıslak zeminde bayır aşağı hafif viraja girilmesi, muhtemelen o virajın, zemin kuru muamelesi yapılarak duroların varlığı unutulmak (bilinmeden) suretiyle alınabilineceğinin düşünülmesi, ve belkide en önemlisi, kullanıcının belkide bu gibi sosyal forum vb ortamlardan uzak olması kaynaklı, motorunu, lastiklerini vb tanımaması, ayrıca cbf 150 nin, rahmetlinin kısa bir süre önce almış olduğu ilk motoru olması kaza ve ölümüne zemin hazırladı diye düşünüyorum. Sebepler, bir kaza oluşması ve ölümle sonuçlanması için gayet yeterli. Kazada beni biraz daha şaşırtan bi sonuç var. Sürücünün Ls2 kaskı, kaza esnasında parçalanmış ve hatta kask kafa tasını sıkıştırarak ezilmesine sebep olmuş. Rahmetlinin yüzünü cenaze esnasında tabut içinde gören tanıdıklarım, başının bir yanının içe doğru ezik, göçmüş olduğunu söylüyorlar. Benimde bütün kasklarım Ls2, (3 adet) bu güne kadar hayli güvenli olarak bildiğim Ls2 kasklarımdan artık tırsmaya başladım diyebilirim. Napıcam bilmiyorum.

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    ethem başınız sağolsun.

kaskın başı sıkıştırması diye birşey olamaz. demek ki ciddi bir darbe alınmış ki kask bile dayanmamış. içerideki kafatası ile birlikte ezilmiş. kask olmasa daha fena.

burada unutulan bir husus da kaskların son kullanma tarihleri. 3-5 sene gibi bir kullanım ömründen sonra kask kabuğu, sıcak soğuk ve UV ışınları nedeniyle iş göremez hale geliyor.

bu bilgiler kaskın yanında gelen kağıtlarda yazılı.

Bir de iyi kasklar için ayakta omuz hizasından düştü mü atın çöpe derler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:20 ----------

Alıntı kimi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kışın motoru uzun süre yatıran arkadaşlar için servisten duyduğum belki çoğunuzun bildiği bir konudan bahsetmek isterim. Akünün şarj olması için devrin rölantinin üstünde olması gerekir. Yani motoru durduğu yerde çalışır vaziyette bırakmak aküyü doldurmak yerine daha da zayıflamasına sebep olur. Ayda en az bir kez 1 saat yüksek devirde kullanmak gerekli. Durduğu yerde gaz vermek de sakıncalı çünkü motorlarımız hava soğutmalı. Bu yüzden ya akünün bağlantılarını sökücez ya da (bence daha iyi seçenek) arada ne kadar soğuk olsa da gezicez.
    Arkadaş önemli bir konuya değinmiş. Ben kışın 15er dakika çalıştırarak motorun aküsünü bitirmiştim. Akünün şarj olması için çıkıp biraz dolaşmak gerekiyor.

En iyi çözüm kalsın akü üzerinde. Çünkü arada bir dolaşmak gerekebilir. Bittiği zaman da güzel bir şarja koyun canavar gibi oluyor.
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ethem başınız sağolsun.

kaskın başı sıkıştırması diye birşey olamaz. demek ki ciddi bir darbe alınmış ki kask bile dayanmamış. içerideki kafatası ile birlikte ezilmiş. kask olmasa daha fena.

burada unutulan bir husus da kaskların son kullanma tarihleri. 3-5 sene gibi bir kullanım ömründen sonra kask kabuğu, sıcak soğuk ve UV ışınları nedeniyle iş göremez hale geliyor.

bu bilgiler kaskın yanında gelen kağıtlarda yazılı.

Bir de iyi kasklar için ayakta omuz hizasından düştü mü atın çöpe derler.
    Saol, kardeşim, dostlar saolsun diyelim. Ben kaskı görmedim, başının aldığı hasarla bana anlatılan bu şekildeydi, kask parçalanmış denildi. Bende o zaman sıkıştırmış olabilri dedim kendimce, ama bi ls2 parçalansın ok. Bu bile benim için hayal kırıklığı ama, dediğin gibi umarım başını sıkıştırmamıştır. Dediğin gibi çok sağlam başına darbe almış demek ki, kask kırılmış, başıda darbe aldığı taraftan ezilmiş sanırım. Kask kırılmasa veya parçalanmamış olsa belkide yaşayacaktı, kimbilir.

Valla benim kaskların yere düşmediği gün yok desem yalan olmaz. Sonumuz ne olacak bilmem.

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Annemin köyünde bi motosiklet kazası olmuş, 6. günü bugün. Gece saat 23:00 sıralarında, Subaşı köyü kalıcı konutlarından aşağı doğru inerken, zemin ıslak ve hava yağışlı, yol geniş, müsait asvalt ama hafif yokuş aşağı, mavi olduğu söylenilen (mavi ise muhtemelen 2007- veya 2008 dir, çünki daha sonra talep olmadığından mavi gelmdi) üzerinde orjinal duro lastikleri olan cbf 150 ile uzak ta olsa bi akrabamız kaza yaparak hayatını kaybetti. Kaza sebebi aşırı hız ve dikkatsizlik ve büyük ihtimal duroların mahareti. Muhtemelen yol çok müsait olduğu için ıslak zeminde bayır aşağı hızlı seyrediyordu. Motor kaydı. Dayı oğlu da kendisini (4-5 senelik duro lastiklerle gezme, o lastikler sertleşmiştir, dişleri olsa bile yol tutmaz, o lastikleri çıkar evinin önünde yak yinede kullanma) şeklinde rahmetliyi yakın geçmişte uyardığı halde duroları o şartlarda kullanmaya devam etmiş. Üzerinde 4-5 senelik duro lastik olan ve ıslak zeminde bayır aşağı hafif viraja girilmesi, muhtemelen o virajın, zemin kuru muamelesi yapılarak duroların varlığı unutulmak (bilinmeden) suretiyle alınabilineceğinin düşünülmesi, ve belkide en önemlisi, kullanıcının belkide bu gibi sosyal forum vb ortamlardan uzak olması kaynaklı, motorunu, lastiklerini vb tanımaması, ayrıca cbf 150 nin, rahmetlinin kısa bir süre önce almış olduğu ilk motoru olması kaza ve ölümüne zemin hazırladı diye düşünüyorum. Sebepler, bir kaza oluşması ve ölümle sonuçlanması için gayet yeterli. Kazada beni biraz daha şaşırtan bi sonuç var. Sürücünün Ls2 kaskı, kaza esnasında parçalanmış ve hatta kask kafa tasını sıkıştırarak ezilmesine sebep olmuş. Rahmetlinin yüzünü cenaze esnasında tabut içinde gören tanıdıklarım, başının bir yanının içe doğru ezik, göçmüş olduğunu söylüyorlar. Benimde bütün kasklarım Ls2, (3 adet) bu güne kadar hayli güvenli olarak bildiğim Ls2 kasklarımdan artık tırsmaya başladım diyebilirim. Napıcam bilmiyorum.
    Ethm abim başınız sağolsun.üzücü bir olay.

ben işe direk michelin ile başladım biliyorsunuz..2 hafta önce gezimizde arkadaşın cbf si vardı.yağmura yakalandık bi ara.dedim ver kullanayım.kullandım.gerçekten müthiş derecede kayıyor.michelin hiç öyle değil..hiç... hatta bayır aşağı vites küçülttüm debriajı bir çektim kayıyor..düşünün fren yok birşey yok.. Dedim ver motoru..eleman hayran kaldı benim motorun lastik performansına..

vallahi bizde de var ls2 ..hemde çin üretimi..kaliteli gibi duruyor ama elbet vardır onun da dayanamadğı darbeler..ama yinde kötülerin en kalitesini aldık diye düşünüyorum.ki sürekli gezen biriyiz..Mesela hafta sonu 300 km yol yaptık eşimle yine..kırklareli kıyıköy yaptık.çorluya tekirdağa gittik....motor oldu 7750 km..o kadar km yi nasıl yaparsınız diye düşünüyordum sizler için, sizleri de geçtim..Dediğin gibi Allah sonumuzu hayır etsin..Bizler elimizden geldiği kadar bilinçli binelim, taktir Allah ın..
    birGarip..

Motosikleti
    Honda cbf 150 kırmızı 2014
    evet uzun bir aradan sonra tekrar forumdayım.. yaklaşık 2 yıl oldu 2009 cbf satalı, zor bir dönemdi.. insanın motoru olmayınca efsane forumda yeride yok gibi geliyor hani yabancı oluyo gibi geliyor insana.. gecen hafta 2013 model siyah bir cbf aldım yaklaşık 6.000 tl civarı patladı ama olsun... aynen bıraktığım cbf, devir saati şeffaf sinyalleri vede rolantiyi yükselten hayran olduğum jigle dışında herşey 2009 modeliyle aynı.. ve şu Duro lastikleri!! güzel bir sürüş sırasında sadece 1-2 mt ıslak asfalt görünce buz etkisi kaymalara yol açınca insanın cesaretini kırıyor.. daha yan ayaklık bagaj ve koruma demiri alamadım.. ve plaka bugün çıkacak.. herneyse Ethemm başın sağolsun yapacak bişey yok son derece dikkat gerekiyor sonuçta motorun kapasitesi belli.. 1700 km oldu ilk bakımdan sonra heryere 80-100 kms süratlerle gittim ve 357 km sonra yedeğe düştü.. yapacak bişey yok..
    Garip bunu beğendi.

moto-baytar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cemsid cbf 150
    ben böle kaza haberleri duyunca okuyunca bildiğin tırsıyom motora binmeye yeni başlıyan biri olarak.. ethem bey başınız saolsun... hepimizden uzak olsun bu olaylar...
    daha binmeden tırsıyorum inceden.. :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:01 ----------

madem mevzu tekerlekten açıldı michelin pilot sporty lastikteleri feyizoğlundada indirimli...
    onlardan alıyım diyorum talihsiz bişey başıma gelmeden önce...
    fakat arkadaşlar sizce ben bu lastikleri feyizoğlundan alıp bi tamircide taktırmaya kalksam benden çok para isterlermi..
    bir arkadaşım lastik değişimini normal tamircide yaptırırsan hem takma parası ödiyeceksin hemde zincir ayarını bozuyolarmış en iyisi honda serviste taktırman 20-30 pahalıya alıyosun ama değişim bedava ve işi bilen birine yaptırıyorsun dedi...

siz ne dersiniz nerde nasıl yaptırıyım bu işi ??

not : hali hazırda bulunduğu yerde yatıyo motor arka tekerleği inmiş patladımı canttanmı sızdırıyo ( öyle olabilir dediler ) bilemiyorum servise götürmek için bile bir tamirciye götürmem gerekicek sanırım yada nasıl yapmalıyım ?

farcob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    michelin arka 130 tl değişim dahil, serviste. ama yama yapmıyorlar. el pompasıyla hava bas
    hemen inmiyorsa servise kadar gidebilirsin. lastik diş derinliği 2 mm altındaysa değiştir.
    lastik tamircileride lastik söküp takmıyorlar genelde??

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı moto-baytar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben böle kaza haberleri duyunca okuyunca bildiğin tırsıyom motora binmeye yeni başlıyan biri olarak.. ethem bey başınız saolsun... hepimizden uzak olsun bu olaylar...
    daha binmeden tırsıyorum inceden.. :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:01 ----------

madem mevzu tekerlekten açıldı michelin pilot sporty lastikteleri feyizoğlundada indirimli...
    onlardan alıyım diyorum talihsiz bişey başıma gelmeden önce...
    fakat arkadaşlar sizce ben bu lastikleri feyizoğlundan alıp bi tamircide taktırmaya kalksam benden çok para isterlermi..
    bir arkadaşım lastik değişimini normal tamircide yaptırırsan hem takma parası ödiyeceksin hemde zincir ayarını bozuyolarmış en iyisi honda serviste taktırman 20-30 pahalıya alıyosun ama değişim bedava ve işi bilen birine yaptırıyorsun dedi...

siz ne dersiniz nerde nasıl yaptırıyım bu işi ??

not : hali hazırda bulunduğu yerde yatıyo motor arka tekerleği inmiş patladımı canttanmı sızdırıyo ( öyle olabilir dediler ) bilemiyorum servise götürmek için bile bir tamirciye götürmem gerekicek sanırım yada nasıl yapmalıyım ?
    Hocam zamanın var ise Beşiktaş buz motora git. Hem uğraşıyorlar, hem mişlen yetkili satıcısı hem de lastikleri takma dahil satıyolar. Balans ayarı da yapıyorlar.. Fiyatlar ne durumdadır bilmiyorum ama

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 36 kullanıcı var. (0 üye ve 36 misafir)

Bu Konudaki Etiketler