Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Alıntı lgcrn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kanald ana haberde gördüğüm habere göre.
    istanbul merterde cbr 150 sürücüsü 20 yaşındaki genç hız yüzünden bariyerlere çarparak yaşamını yitirmiş.
    başımız sağolsun.
    Evet bende gördüm.Çok kötü olmuş.Bariyerlere çarpmış galiba.Allah rahmet eylesin.
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Şuda önemli tabi, motor yağ yakıyor ama bu, normal cbf 150 karakteristiğimi, çünki bazılarımızın motoru yenide olsa yağ yakıyor, yani böyle ise yağını kontrol edip gerekli ilaveni yaptığın taktirde yağ yakmıyan herhangi motordan bi farkı yok. Çekiş gidiş açısından aynı. Yoksa motor ömrü bitmeye mi başlamış ta yağ yakıyor, bunu ayırmak önemli, aslında, yoksa sağlıklı bi motor, sadece ya yakıyor, sebebi motorun bitmesi değilse aslında sorun yok. Bütün servisler zaten, bu motor yağ yakar, kontrol edersin diyorlar. Önemli olan bu iki hususu ayırabilmek.

ethem kardeşim eksoz kararmasının derecesi motoru anlatır sana 100 de 1000 katılıyorum.ve ben sürekli arkadaşlarada bakarım.bikere kesinlikle rodajı iyi yapılmış ve ortalama 90 km hızla kullanılan cbf yağ eksiltmiyor ve eksozun içine parmağınızı sürüp çıkarın en ufak leke dahi olmuyor.bu durumu 3 ayrı sıfır alınmış motorda denedik.bunun yanısıra sabırsız kullanılan ve gereksiz gazı tam açıp kapamalarla,redline ile kullanılan ayrı 2 motorun eksozlarının simsiyah olduğunu gördük.motor bu randımana ulaştıktan sonra bizde yer yer 110 ve üzeri hızları görüyoruz ihtiyaç anında ve sonra yine tempoyu 90 km ye düşürüyoruz.yani çok yumuşak kullanmamamıza rağmen hiç kararma olmuyor ve yağ eksiltmiyor motorlarımız.eksozun içinden elinize tam siyah deyilde gri gibi oluyosa buda aslında randımanlı çalışıyor anlamına gelir.siyah ise randımansızdır.eğerki siyah kurum şeklinde elinize tortu geliyorsa motor yaşlanmıştır.buna artı olarak birde yağlı ise motorun bitmiş olduğunu gösterir zaten motor bu evrede iyice çekişten düşer anlarsınız.eksozun rengine birde yakıt karışımının iyi olmayışıda büyük etkendir.
    Garip, ethemm76 ve 007mac bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı mrtdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ethem kardeşim eksoz kararmasının derecesi motoru anlatır sana 100 de 1000 katılıyorum.ve ben sürekli arkadaşlarada bakarım.bikere kesinlikle rodajı iyi yapılmış ve ortalama 90 km hızla kullanılan cbf yağ eksiltmiyor ve eksozun içine parmağınızı sürüp çıkarın en ufak leke dahi olmuyor.bu durumu 3 ayrı sıfır alınmış motorda denedik.bunun yanısıra sabırsız kullanılan ve gereksiz gazı tam açıp kapamalarla,redline ile kullanılan ayrı 2 motorun eksozlarının simsiyah olduğunu gördük.motor bu randımana ulaştıktan sonra bizde yer yer 110 ve üzeri hızları görüyoruz ihtiyaç anında ve sonra yine tempoyu 90 km ye düşürüyoruz.yani çok yumuşak kullanmamamıza rağmen hiç kararma olmuyor ve yağ eksiltmiyor motorlarımız.eksozun içinden elinize tam siyah deyilde gri gibi oluyosa buda aslında randımanlı çalışıyor anlamına gelir.siyah ise randımansızdır.eğerki siyah kurum şeklinde elinize tortu geliyorsa motor yaşlanmıştır.buna artı olarak birde yağlı ise motorun bitmiş olduğunu gösterir zaten motor bu evrede iyice çekişten düşer anlarsınız.eksozun rengine birde yakıt karışımının iyi olmayışıda büyük etkendir.
    Çok faydalı bir gözlem ve deneyim bence. Teşekkürler.

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı Garip1701 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamamdır ethem abi.bakalım yakında büyük marketlere gideriz.kapı önünde düz bi yere park eder dönüşte de bakarım yağına..ama senin taktik mi bakcaz ?

doğrusu o sanırım..saat yönü tersine çevirerek bakılacak galiba..motoru 180 derece çevirdiğimizde baya bir fark etmişti aslında.ben tam tersini düşünüyordum, aşağı yukarı olduğu zaman yağına bakmak fark eder diyordum hep..ama sağa sola eğimli olduğu zaman değişiyormuş demekki.ama ben yinede yağını alıcam.düz bi yerde koyup bakıcam.yağı eksiltmemişse de yinede dursun ne olur ne olmaz.Daha yeni bakım yaptırdım ama şunun şurasında 1000 km kaldı..Zaten servisteki usta da demişti yağına sürekli bak diye..takip et demişti.8.000 bakıma kadar mutlaka eksiltir, yağına bak tamamla 2000 de değiştir birdahaki 2000 de zaten servise geleceksin vs demişti.Burdaki onur honda ya uyuz oluyorum aslında, sıfır fiyatını plaka dahil 5050 tl istemişler bi kuruş aşağı vermemişlerdi.50 tl de alma ne var sanki ama...ama yinede satmış 10 tane 1 ayda..belki daha çok...2. el aldım zaten ben iyide yapmışım..navigasyonuna kadar verdi eleman..yedek hava filtresi yedek buji..hepsini verdi..çanta givi 52 lt..iyi de oldu...neyse.Onur hondayı sevmiyorum ama Usta kalender..

Sıra geldi temizlik malzemelerine..Jant temizliği cila teker temizliği vs vs..Bunlara yöneltecem ilgimi..Oyalanmak için..biliyorum bunlarla ilgili birsürü yazı var ama hiç araştırmadım daha..Araştırma yaptıkdan sonra karar verdiklerimi sizlere sorarım..Zincir yağı da almadım..Mazotla temizleyip yağlıyacam..hepsiburada.com dan 30 tl üzeri yaparım hepsi gelir sanırım.Bulabilirsek.kargo da bedavaya gelir..
    abi ben
    http://www.pratikbakim.com/MOTO-BAKI...,LA_125-2.html
    bu siteden aldım 250 ml sipariş ettim 18,72 tl + 4tl kargoydu ama ile göre değişiyor 2 tl olanda vardı
    bana 400ml yolladılar aynı fiyata ve ertesi gün elimdeydi hemen tavsiye ederim ama oto cilası filan daha almadım =)

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:56 ----------

ethem abi birşey dikkatimi çekti bu gün motorun sesi sanki değişti bi tıkırtı var diyordum hani kasksız yaklaşınca hissediyorum hafif gaz verince 4 bin e yakın seviyelerde sanki bahsettiğin supap sesine benziyor 4 bin bakımında yaptırmak gerekirmi yaptırayımmı ? süpap ayarı + hava filtresi + yağ sanırım 44 bin bakımı kaç tutar 90 mı?

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı cd0345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi ben
    http://www.pratikbakim.com/MOTO-BAKI...,LA_125-2.html
    bu siteden aldım 250 ml sipariş ettim 18,72 tl + 4tl kargoydu ama ile göre değişiyor 2 tl olanda vardı
    bana 400ml yolladılar aynı fiyata ve ertesi gün elimdeydi hemen tavsiye ederim ama oto cilası filan daha almadım =)

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:56 ----------

ethem abi birşey dikkatimi çekti bu gün motorun sesi sanki değişti bi tıkırtı var diyordum hani kasksız yaklaşınca hissediyorum hafif gaz verince 4 bin e yakın seviyelerde sanki bahsettiğin supap sesine benziyor 4 bin bakımında yaptırmak gerekirmi yaptırayımmı ? süpap ayarı + hava filtresi + yağ sanırım 44 bin bakımı kaç tutar 90 mı?
    Repsol ün zincir spreyi kalitelidir, memnun kalırsın, iyi günlerde kullan.

Sübap şıkırtısını sadece belirli bi devirde değil, motor ısınınca rölantide dahil olmak üzere tüm devirlerde duyarsın. Senin duyduğun ses başka bi sorun kaynaklı olabilir. Bu ses daha önce yoksa ve yeni oluşmaya başlayan bi sesse servisine söyle. Ümraniye Db motor a git, zaten yakınsın, orada motorun hakkından gelirler merak etme. Usta bi deneme tutu atar sesini dinler, o ses sübap sesi ise sübap ayarı yapılır, ki sanırım tüm cbf 150 lerin 4000 bakımında sübap ayarı var. 90 tutmaması lazım. bi kaç sayfa önce 70 tl diye yazan bi ark. vardı sanki 4000 bakımı için.

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Sübap ayarı için 4000 bakımını beklemeyin. Sübap vuruyorsa motor 1000-2000-3000 farketmez yaptırın. Zaten kaliteli servislerde önce motora usta biner test sürüşü yapar sonra arızayı sorar-söyler yapılacakları anlatır iş bitimindede motora tekrar biner. Sübap ayarı önemli rodajda etkili,yakıt,performans düzelir motor sağlıklı çalışır. Sağda solda sübap ayarı yaptırmayın işin ehli servise yaptırın. Birde 5500-6000devir arası titreşim var 10-40 yağ kullananlar özellikle yazları bu titreşim daha hissedilir oluyor onun için 10-50 yada 15-50 yağ kullanımında bu devirdeki titreşim mekanik seslerde gözle görülür bir iyleşme oldu. Bende castrol power1 10-50 racing yağı kullanmaya başladığımda bu sesler azaldı şimdi daha randumanlı çalışıyor. CBF için yaz kıl 10-50 öneririm castrol biraz pahalı ama değer.
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı chemical adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sübap ayarı için 4000 bakımını beklemeyin. Sübap vuruyorsa motor 1000-2000-3000 farketmez yaptırın. Zaten kaliteli servislerde önce motora usta biner test sürüşü yapar sonra arızayı sorar-söyler yapılacakları anlatır iş bitimindede motora tekrar biner. Sübap ayarı önemli rodajda etkili,yakıt,performans düzelir motor sağlıklı çalışır. Sağda solda sübap ayarı yaptırmayın işin ehli servise yaptırın. Birde 5500-6000devir arası titreşim var 10-40 yağ kullananlar özellikle yazları bu titreşim daha hissedilir oluyor onun için 10-50 yada 15-50 yağ kullanımında bu devirdeki titreşim mekanik seslerde gözle görülür bir iyleşme oldu. Bende castrol power1 10-50 racing yağı kullanmaya başladığımda bu sesler azaldı şimdi daha randumanlı çalışıyor. CBF için yaz kıl 10-50 öneririm castrol biraz pahalı ama değer.
    Evet, bende sübap ayarı yaptırdığımda 2000 li km lerdeydim, bariz belli bi sübap şıkırtısı varsa 4000 bakımı beklemeden yaptırmakta fayda var.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Tatil dönüşü Sapanca da sabancı dinlenme tesislerinde siyah cbf 150 gördüm sahibi burdan mı acep 34 plakalı depo üstü çanta arkada shad çanta vardı cbf te yeni kasaydı..
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tatil dönüşü Sapanca da sabancı dinlenme tesislerinde siyah cbf 150 gördüm sahibi burdan mı acep 34 plakalı depo üstü çanta arkada shad çanta vardı cbf te yeni kasaydı..
    evet bnde durdum orda.ben 2 cbf gördüm hatta, aralarında biraz mesafe vardı ama.biri gri diğeri siyah 34 plakalılardı..çok vardı cbf selam verdik birbirlerimize hep..

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:59 ----------

Dün çorlu ya gittik eşimle..dönüşte shell gördüm..10*40 yağ koymuşlardı serviste, resimlemiştim yarı sentetikti..shelle girdim..tam sentetik 10*40 buldum..almadım..görevli fark etmez 10*40 olması yeter falan dedi.olmaz bu tam sentetik motorda yarı sentetik var ilave yapacam dedim..almadan çıktım..size soruyorum bu fark eder mi ? Mutlaka koymam gerekiyor eksiltti sanırım.yarın yine uzun yol yapıcam..

servisten sonra 1100 km bayramda, 100 km de geldikten sonra yaptım..hafta sonu gidiş dönüş 200 + 200 = 400 km daha yapıcam..geriye 400 km kalıyor yağ değişimi için.. @chemical arkadaşın dediği gibi castrol koymayı düşünüyorum..netten baktım yakınlarımda satan yer var..Bakalım, belki karar değiştirip başka yağlardan alabilirim..ama motorum yağ eksiltiyorsa eger ki, citti oranda ölçüm yapmadım hala, yarın uzun yola çıkmadan ölçüm yapıp yağ takviyesini yapmam gerekiyor.

shell tam sentetik alsam ilave yapsam bu fark eder mi ? yada 10*40 castrol yarı sentetik veya tam sentetik alsam ilave yapsam nasıl olur ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:11 ----------

http://www.memurfoni.com/firsat/carp...gn=unspecified

arkadaşlar bu nasıl sizce ? bize uyar mı ? kullanabilir miyiz işimize yarar mı ki ? almayı düşünüyorum ama

memurfoni böyle..süpr ucuz şyler var ama kargoyuu geç yollar hep.Altta kargoya teslim zamanı yazmışlar..
    birGarip..

Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Repsol ün zincir spreyi kalitelidir, memnun kalırsın, iyi günlerde kullan.

Sübap şıkırtısını sadece belirli bi devirde değil, motor ısınınca rölantide dahil olmak üzere tüm devirlerde duyarsın. Senin duyduğun ses başka bi sorun kaynaklı olabilir. Bu ses daha önce yoksa ve yeni oluşmaya başlayan bi sesse servisine söyle. Ümraniye Db motor a git, zaten yakınsın, orada motorun hakkından gelirler merak etme. Usta bi deneme tutu atar sesini dinler, o ses sübap sesi ise sübap ayarı yapılır, ki sanırım tüm cbf 150 lerin 4000 bakımında sübap ayarı var. 90 tutmaması lazım. bi kaç sayfa önce 70 tl diye yazan bi ark. vardı sanki 4000 bakımı için.
    sağol ethem abi bakalım olmadı 4000 bakımına doğu batı motora götürürüm =)

rahmi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    sağol ethem abi bakalım olmadı 4000 bakımına doğu batı motora götürürüm =)
    D&B motor candır, canım sıkıldıkça gider gezerim

Motosikleti
    12" CBF 150
    evet bnde durdum orda.ben 2 cbf gördüm hatta, aralarında biraz mesafe vardı ama.biri gri diğeri siyah 34 plakalılardı..çok vardı cbf selam verdik birbirlerimize hep..

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:59 ----------

Dün çorlu ya gittik eşimle..dönüşte shell gördüm..10*40 yağ koymuşlardı serviste, resimlemiştim yarı sentetikti..shelle girdim..tam sentetik 10*40 buldum..almadım..görevli fark etmez 10*40 olması yeter falan dedi.olmaz bu tam sentetik motorda yarı sentetik var ilave yapacam dedim..almadan çıktım..size soruyorum bu fark eder mi ? Mutlaka koymam gerekiyor eksiltti sanırım.yarın yine uzun yol yapıcam..

servisten sonra 1100 km bayramda, 100 km de geldikten sonra yaptım..hafta sonu gidiş dönüş 200 + 200 = 400 km daha yapıcam..geriye 400 km kalıyor yağ değişimi için.. @chemical arkadaşın dediği gibi castrol koymayı düşünüyorum..netten baktım yakınlarımda satan yer var..Bakalım, belki karar değiştirip başka yağlardan alabilirim..ama motorum yağ eksiltiyorsa eger ki, citti oranda ölçüm yapmadım hala, yarın uzun yola çıkmadan ölçüm yapıp yağ takviyesini yapmam gerekiyor.

shell tam sentetik alsam ilave yapsam bu fark eder mi ? yada 10*40 castrol yarı sentetik veya tam sentetik alsam ilave yapsam nasıl olur ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:11 ----------

http://www.memurfoni.com/firsat/carp...gn=unspecified

arkadaşlar bu nasıl sizce ? bize uyar mı ? kullanabilir miyiz işimize yarar mı ki ? almayı düşünüyorum ama

memurfoni böyle..süpr ucuz şyler var ama kargoyuu geç yollar hep.Altta kargoya teslim zamanı yazmışlar..
    ramazan abi ben şarköy tarafına günübirlik gelmeyi planlıyorum yollar ve rota hakkında bilgilendirirmisin beni? sana yakınlardamı gelmişken tanışmakta isterim =)

http://maps.google.com/maps?saddr=To...mra=ls&t=m&z=8

bu sitede tam bize uygun birşey var abi =)

http://www.memurfoni.com/firsat/katl...ngal-3274.html

tam motor için =) ama o senin verdiğin linkteki bakım setinin fiyatı pahalı praktikerde görmüştüm benzer bi set 15 tl civarıydı

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:38 ----------

Alıntı rahmi34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    D&B motor candır, canım sıkıldıkça gider gezerim
    ya çok övüyolar gelmek istiyorumda 2 km önümde güngör motor var yürüyerek bile gidiyorum =) D&B biraz uzak kalıyo bana bide o tarafı hiç bilmiyorum ama uğrucam inşallah =)

Motosikleti
    PCX 125
    ramazan abi ben şarköy tarafına günübirlik gelmeyi planlıyorum yollar ve rota hakkında bilgilendirirmisin beni? sana yakınlardamı gelmişken tanışmakta isterim =)

http://maps.google.com/maps?saddr=To...mra=ls&t=m&z=8

bu sitede tam bize uygun birşey var abi =)

http://www.memurfoni.com/firsat/katl...ngal-3274.html

tam motor için =) ama o senin verdiğin linkteki bakım setinin fiyatı pahalı praktikerde görmüştüm benzer bi set 15 tl civarıydı

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:38 ----------

ya çok övüyolar gelmek istiyorumda 2 km önümde güngör motor var yürüyerek bile gidiyorum =) D&B biraz uzak kalıyo bana bide o tarafı hiç bilmiyorum ama uğrucam inşallah =)

kardeşim ben Ankara lıyım aslen..burda işim icabı varım.hiç gitmedim.ama şarköy taraflarına bende gideceğim için ( eşlik edebilirim ) çok araştırdım..rotan çok yanlış...bi kere şarköy malkara arası o yola sakın girme..çok pis virajlar var tamam bu güzel ama yolları çok kötüymüş..bakımsız..motora gitmez diyor burdakiler..yapacağın rota şudur, tekirdağa gel tamam, ordan barbaros, kumbağ, uçmakdere ( süper bi yermiş manzara bakımından, gezi fotoğraflarında çok var ) ordan mürefte (şarap merkezi ..türkiynin %90 şarabı burdanmış ), şarköy...yani tam sahilden şarköye gideceksin..sahil yolundan süper olur diye tahmin ediyorum..Allah izin verirse bende gidecem oralara..bi yerler bilmesem de araştırmadan çıkmam..

yolları çok iyi.tekirdağ şarköy arası çook dağlık ama olsun, yoldan zevk alacağını düşünüyorum ( araştırdığım kadarıyla biliyorum sadece )

mesela yarın eşimle çerkezköyden, tekirdağ malkara keşan erikli plajına ( ege ) gidecez inşallah..pazar tekrar dönecez..zaman olsa sahilden giderdim ama normal ipsala yolundan gidecez bakalım..

eger gidersen dönüşte mutlaka beklerim..ben çerkezköydeyim..çorludan sonra dönmen gerek..olmadı ayarlar beraber de gideriz.

o mangala ne gerek var kardeşim ya..ben tel alıyorum sadece, yan demire sapı asagı gelecek sekilde bağlıyorum pratik oluyor..gittiğim yerde de taşları diziyorum tamamdır.. ( geniş telin de arka çantama sığdığını sonradan fark ettim
    birGarip..

Motosikleti
    12" CBF 150
    kardeşim ben Ankara lıyım aslen..burda işim icabı varım.hiç gitmedim.ama şarköy taraflarına bende gideceğim için ( eşlik edebilirim ) çok araştırdım..rotan çok yanlış...bi kere şarköy malkara arası o yola sakın girme..çok pis virajlar var tamam bu güzel ama yolları çok kötüymüş..bakımsız..motora gitmez diyor burdakiler..yapacağın rota şudur, tekirdağa gel tamam, ordan barbaros, kumbağ, uçmakdere ( süper bi yermiş manzara bakımından, gezi fotoğraflarında çok var ) ordan mürefte (şarap merkezi ..türkiynin %90 şarabı burdanmış ), şarköy...yani tam sahilden şarköye gideceksin..sahil yolundan süper olur diye tahmin ediyorum..Allah izin verirse bende gidecem oralara..bi yerler bilmesem de araştırmadan çıkmam..

yolları çok iyi.tekirdağ şarköy arası çook dağlık ama olsun, yoldan zevk alacağını düşünüyorum ( araştırdığım kadarıyla biliyorum sadece )

mesela yarın eşimle çerkezköyden, tekirdağ malkara keşan erikli plajına ( ege ) gidecez inşallah..pazar tekrar dönecez..zaman olsa sahilden giderdim ama normal ipsala yolundan gidecez bakalım..

eger gidersen dönüşte mutlaka beklerim..ben çerkezköydeyim..çorludan sonra dönmen gerek..olmadı ayarlar beraber de gideriz.

o mangala ne gerek var kardeşim ya..ben tel alıyorum sadece, yan demire sapı asagı gelecek sekilde bağlıyorum pratik oluyor..gittiğim yerde de taşları diziyorum tamamdır.. ( geniş telin de arka çantama sığdığını sonradan fark ettim
    ramazan abi önümüzdeki bi iki hafta içinde düşünüyorum geleceğim zaman sana buradan ulaşmaya çalışacağım ama numaranı sorun olmazsa özelden mesaj at ordan ulaşırım sana eğer yola acele çıkarsam =)

abi ben arabaya koycam onu ya motorada uygun ama

senin dediğin yöntemden ben kaçınıyorum abi 4-5 yıl önce bi orman yakıyoduk o şekil mangal yaparken babamlarla afyon un nuh beldesinde =)

birden rüzgar bi yapıştırdı taşların arasından alev 1 metre uzağa kadar tek seferde serildi :S ıslamıştık etrafı ama nasıl oldu anlamadım :S battaniye mattaniye zor yetiştik =)

Motosikleti
    PCX 125
    tamamdır her zaman için gidebiliriz..yeterki müsait olayım yagmur olmasın atıyorum msj

hafta içi gelemem..ancak hafta sonu full boşum..
    birGarip..

farcob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Nihayet arkayı 40 t yaptım. sonuç süper. 4. 5. viteslerde oluşan titreşim kesildi, Bu titreşimden ellerim
    uyuşuyordu uzun yolda. daha bir atak oldu. motor bağırmıyor artık. Hani derler ya mühendislerden daha
    iyimi bilecen diye? ben bu mühendislerinbu işi bilmediğini veya bilerek arkaya 42-43t koyduklarını
    düşünüyorum, motorun ömrü azalsın, servislere iş çıksın diye. Ön dişli, öringli zincir arka dişli set değiştirdim.
    Zincir acaip kalın, hayatta kopmaz. bağlantı yeri segmanlı değil, perçinli. Hemen rampada bayılır diyenler
    çıkacaktır, bayılmıyor. %5 hız arttı, %5 tork düştü. O kadar.

baycall - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Nmax 155
    Alıntı farcob adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nihayet arkayı 40 t yaptım. sonuç süper. 4. 5. viteslerde oluşan titreşim kesildi, Bu titreşimden ellerim
    uyuşuyordu uzun yolda. daha bir atak oldu. motor bağırmıyor artık. Hani derler ya mühendislerden daha
    iyimi bilecen diye? ben bu mühendislerinbu işi bilmediğini veya bilerek arkaya 42-43t koyduklarını
    düşünüyorum, motorun ömrü azalsın, servislere iş çıksın diye. Ön dişli, öringli zincir arka dişli set değiştirdim.
    Zincir acaip kalın, hayatta kopmaz. bağlantı yeri segmanlı değil, perçinli. Hemen rampada bayılır diyenler
    Ben önü 16T yapmıştım.Cık beğenmedim. Ataklık ve yokuş çıkma hayal oldu. Hızlanma ise o da düz yolda rüzgarsız 80i geçmek istemedi (4. viteste de denedim 5te de).Önden 1 diş arkadan 3 dediklerine göre ise ben 40T ile olumsuz sonuç aldım ki buralar düzdür.Yokuş çok nadirdir.Tabiki siz olumlu almışsınız hayırlı olsun. Ben de biraz önce 42T arka dişli sipariş ettim.Umarım hayırlısı olur.

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı farcob adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kiloca hafif bi kullanıcı ve devamlı yolcusuz kullanan için 40 t candır. Devamlı kullandığı istikametlerde diş bayırlar yoksa, o bayırlarda durup kalkması gerekmiyorsa olur. Dişli değişimde amaç beklenti, ve herkesin motoruda kullanım şekli beklentisine göre aynı tepkileri vermediğinden memnun olmakta mümkün, olmamakta, ama memnunsan demek senin kullanım tarzına, kullandığın istikametlere uygun, beklentilerini karşılıyor demektir. İyi günlerde kullan.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:14 ----------

Ramazan kardeşim, motorun yağ eksiltmemişte olabilir, eğer yağ eksiltmediği halde yanlış bi ölçümle yağı eksik sanarak yağ ilave edersen motor boğulur, çekişin düşer, bilgin olsun, ölçümü doğru yaptığından emin olmalısın.

Motosikleti
    Honda Nc750x
    Alıntı baycall adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben önü 16T yapmıştım.Cık beğenmedim. Ataklık ve yokuş çıkma hayal oldu. Hızlanma ise o da düz yolda rüzgarsız 80i geçmek istemedi (4. viteste de denedim 5te de).Önden 1 diş arkadan 3 dediklerine göre ise ben 40T ile olumsuz sonuç aldım ki buralar düzdür.Yokuş çok nadirdir.Tabiki siz olumlu almışsınız hayırlı olsun. Ben de biraz önce 42T arka dişli sipariş ettim.Umarım hayırlısı olur.
    Aynı şekilde bende önü 16t yapmıştım motorun her vitesteki çekişi olumsuz etkilendi,motorun ataklığı gitti.hele bide karşıdan rüzgar vuruyorsa bitti motor.Ayrıca yakıtıda arttı kısa süre sonra orjinaline geri döndüm ön 15t arka 43t devam ediyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 42 kullanıcı var. (0 üye ve 42 misafir)

Bu Konudaki Etiketler