Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    baycall - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Nmax 155
    [QUOTE=ethemm76;2780627]
    Alıntı baycall adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Cbf 150 kullanma klavuzunun 75. sayfasında sübap ayarı ile ilgili bilgiler var. Burada sübap boşluğu ayarlanırken emme: 0,08 mm, Egsoz: 0,12 mm olmalı diyor.diyor. Yani 0,02 mm diye bi değer yok. Yani böyle bi filler çakısı ihtiyacı yok.

Kendine günü birlik bi gezi planla, Adana da Sucular a gidersin. Osmaniye ye 86 km olarak görünüyor Adana mesafe. Biz bir günde 250+250=500 km dahi keyfi geziler yaptığımız oluyor. Rahat gider gelirsin. Bir gününü ayır, hem motor sürmüş olursun, hemde motorunun istediğin bakımı yaptırma imkanı bulmuş olursun.
    Ethem abi, bizim değerler sadece 0,02mm ile başlayan filler çakılarında mevcut oy üzden dedim.Türkiyede hepsi 0,05 ve katları şeklinde.Böylece 0,08 ve 0,12 değerlerini elde edermiyorsun.Bu yüzden 002 dedim.Adana servisine de gittim pek memnun kaldıgım söylenemez ama bakalım hayırlısı .En mantıklı yol bu olsa gerek.

Bir de bu subap ayarını yaptırmak için böyle aşırı bir şıkırtı mı duymak gerekir dersin abi?Yani benim motor 10kmden sonra falan rahatsılık vermeye başlıyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    [QUOTE=ethemm76;2780627]
    Alıntı baycall adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Cbf 150 kullanma klavuzunun 75. sayfasında sübap ayarı ile ilgili bilgiler var. Burada sübap boşluğu ayarlanırken emme: 0,08 mm, Egsoz: 0,12 mm olmalı diyor.diyor. Yani 0,02 mm diye bi değer yok. Yani böyle bi filler çakısı ihtiyacı yok.

Kendine günü birlik bi gezi planla, Adana da Sucular a gidersin. Osmaniye ye 86 km olarak görünüyor Adana mesafe. Biz bir günde 250+250=500 km dahi keyfi geziler yaptığımız oluyor. Rahat gider gelirsin. Bir gününü ayır, hem motor sürmüş olursun, hemde motorunun istediğin bakımı yaptırma imkanı bulmuş olursun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:01 ----------

Oldukça sert kullanıyor olmalısın, sıcaktan o seviyede deb. ayarı bozmaz ve zincir o sıklıkla esnemiyor, sakin davranırsan bu olumsuzlukları muhtemelen yaşamıyacaksın. 23 bindeyim, arada hiç deb. ayarı yapmadım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:04 ----------

Elbette gelirsek yanına uğramak isteriz, fakat benim bu geziye katılamam ihtimalim söz konusu oldu, ekonomik olarak o gün için cebime 100 tl koymam gerekecek. Bu bütçeyi ayıramamam söz konusu o gün için, belki ben gelemeyebilirim. Ama seni her zaman beklerim. Ne zaman istersen vardiye ve iş durumuma göre karşılarım.
    eyw. ethem abi sağolasın inşallah görüşeceğiz okullar açılmadan =) abi bu arada gebzeden sonra sizim oraya kaç km ? yada pendik kartal civarına hiç geldinmi kaç km geliyo?

bu arada sadece ethem abi değil bayramda benim yakınıma yolu düşen herkes istediği takdirde bi uğrasın belki çok sohbet edemesekte bi selam vermek bile insana mutluluk veriyor =)

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    arkadaşlar selam..

Nihayet istanbul şişliden ehliyetimi aldım.Haftaya vereceklerdi sağolsun ordaki bayan memur anlayışlı çıktı aynı gün verdi.Bugun sabah trafiğe çıktım.Zorlanmadım açıkcası.Tabi önceden alıştırma yapmamın önemi büyük.yeni alıcak ve vitesli kullanmamış arkadaşlara tavsiyemdir, trafiğe çıkmadan en az 250 km 3. vites geçmeden ara sokaklarda sürekli vites değiştirerek kullanmalarını tavsiye ederim.

biraz hızlandım.Hep okuyordum son hızım şudur bduur diye..hızı sevmem ama bi denedim.8.5 devirde 110 yapıyorum.dahada zorlamadım.. 4. vites 5. vites rüzgar vurdugu anda 5-6 bin devirde tekleme yaşıyorum.Servisle görüştüm, eger kronik problemden kaynaklanıyorsa garantiden halledeceklerini bildirdiler.Yarın ankaraya yola çıkıyoruz eşimle, 60 tl 4000 bakımı dendi. ( yağ değişimi, hava filtresine tazikli hava basılacak, gerek görülürse değiştirilecek, hava filtresi çok fazla zedelenmiyormuş ama inanmam hava filtrem hazır gerekirse değiştiririm ) .42 dişli taktırcaktım ama param kalmıyor :( bayram sonrası inşallah.

yahu istanbulda abartısız her 10 motordan 6 sı CBf150 . şişli mecidiyeköy taraflarında çok gözlemledim, gerçekten çok cbf var bu hoşuma gitti.Hatta bi sokaga girdik, motor park yeri gibi yer vardı 9 motor vardı hepside cbf 150.. Dökülen motorlarda vardı dirilerde.Bakımlı-bakımsız motorlar çok fark ediyor gercekten..Resimleseydim keşke..
    birGarip..

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    ethem abi bide bi sorum olacak ben geçen gün Pendik Güngör Motora gittim ve 4000 bakımına kaç para istediklerini soracaktım ki ordaki abi motoru görür görmez bakımamı geldin dedi abi yok daha 900km var dedim olurmu dedi cbf in bakımı 3000 de dedi ya olurmu kitapçıkta 4000 yazıyorr dedim ya dedi sen onlara bakma dedi onlar avrupaya göre hazırlanıyor biz daha erken yapıyoruz filan dedi bende bi afalladım ne yapsam bilemedim neyse eve geldim o anda fiyat sormakta aklıma gelmedi motor 3100 kmde abi sence doğrumu dedikleri bakım periyodu 3 binde birmi oluyor bundan sonrada ?

bu bakımda ne değişiyor abi hava filtresi ve yağ mı sadece? bujide değişiyormu?

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı cd0345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ethem abi bide bi sorum olacak ben geçen gün Pendik Güngör Motora gittim ve 4000 bakımına kaç para istediklerini soracaktım ki ordaki abi motoru görür görmez bakımamı geldin dedi abi yok daha 900km var dedim olurmu dedi cbf in bakımı 3000 de dedi ya olurmu kitapçıkta 4000 yazıyorr dedim ya dedi sen onlara bakma dedi onlar avrupaya göre hazırlanıyor biz daha erken yapıyoruz filan dedi bende bi afalladım ne yapsam bilemedim neyse eve geldim o anda fiyat sormakta aklıma gelmedi motor 3100 kmde abi sence doğrumu dedikleri bakım periyodu 3 binde birmi oluyor bundan sonrada ?

bu bakımda ne değişiyor abi hava filtresi ve yağ mı sadece? bujide değişiyormu?
    3000 de bakım yok aslında, yani sen 4000 de de gitsen garantiden çıkmaz, ama servisler 1000 ile 4000 km arasında 3000 km kullanım olduğu için önerilen aslında sıfır motorlar için 1000-2500-400 km lerdedir. 2500 km de de sadece yağ değişimini elinden geliyorsa kendin yapman yeterli. 2000-2500 km seviyelerinde yağ değiştirdiysen, veya yağ seviyeni zaten kontrol ediyorsan, eksilme gördüysen tamamlıyorsan sorun yok zaten 900 km kalmış 4000 de gidersin. Şimdi daha 3100 desin. Şimdi bakım yaptırsan bi sonraki bakım aralığın 900 km uzuyacak bu sefer. Km bakımlarını +100-100 sorun olmaz ama bu şekilde bi bakıma 900-1000 km aralığında erken gitmen, bir sonraki bakıma bir o kadar geç gitmene sebep olacaktır. Arada bi yağ değişimi yaptıysan veya yağ eksiltmiyorsa, eksilme görsende tamaladıysan 4000 de git, sorun olmaz. Hem 4000 de sübap ayarı falan da yapılır. Orjinal filtre 9-10 tl bişey, bence sökülmüşken yenisi taktır. Klavuzda basınçlı hava ile temizlenmesi tavsiye edilmiyor, ha belki bişey olmaz ama ben 4000 de sök temizle tak yerine 5000 de bir söküp yenisi ile değiştiriyorum. Neyse, yani servisler 2000 de bir genelde bakıma çağırıyorlar cbf leri, amaç ise aradaki 2000. km de yağ değişimi yapmak. Çünki kullanıcı 4000 km yağına bakmazsa motor nanay olabilir. 2000. km de servis yağ değişimi yapıyor. 100-200 gram eksilmiş olsa bile yağ değiştiğinde 1 lt yağ konduğundan muhtemel ufak oranda bi yağ yakma da olsa bir sonraki 2000 km için otor kritiğe girmiyor. Mesele ben 4000 km yağına bakmıyayım, servis bakımına daha var diye. Motorum kesin yatak saracaktır. Bu her cbf 150 için geçerli değil elbette. Benim cbf yakıyor.

Buji 4000 de değişmez, Buji değişimi 8000 km dir, Ama servis kendi insiyatifi ile bujini söker buji tırnağını ince zımpara ile temizler vb yine takar, iyi olur. Veya (Abi, sen benim bujimide değiştir, al sana 15 tl daha fazla vereyim) dersen bu senin kendi bileceğin iş. Ama buna dahi bence gerek yok. 8000 bakımında bujini değiştirirsin.

4000 bakımında sübap ayarı, hava filt. ve yağ değişimi, ufak tefek ayarlar, yağlamalar, zincir gerginliği, fren, deb. boşlukları, lastik hava basınçları vb tırıvırı ayarlar haricinde daha özel bişey yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:18 ----------

Alıntı Garip1701 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar selam..

Nihayet istanbul şişliden ehliyetimi aldım.Haftaya vereceklerdi sağolsun ordaki bayan memur anlayışlı çıktı aynı gün verdi.Bugun sabah trafiğe çıktım.Zorlanmadım açıkcası.Tabi önceden alıştırma yapmamın önemi büyük.yeni alıcak ve vitesli kullanmamış arkadaşlara tavsiyemdir, trafiğe çıkmadan en az 250 km 3. vites geçmeden ara sokaklarda sürekli vites değiştirerek kullanmalarını tavsiye ederim.

biraz hızlandım.Hep okuyordum son hızım şudur bduur diye..hızı sevmem ama bi denedim.8.5 devirde 110 yapıyorum.dahada zorlamadım.. 4. vites 5. vites rüzgar vurdugu anda 5-6 bin devirde tekleme yaşıyorum.Servisle görüştüm, eger kronik problemden kaynaklanıyorsa garantiden halledeceklerini bildirdiler.Yarın ankaraya yola çıkıyoruz eşimle, 60 tl 4000 bakımı dendi. ( yağ değişimi, hava filtresine tazikli hava basılacak, gerek görülürse değiştirilecek, hava filtresi çok fazla zedelenmiyormuş ama inanmam hava filtrem hazır gerekirse değiştiririm ) .42 dişli taktırcaktım ama param kalmıyor :( bayram sonrası inşallah.

yahu istanbulda abartısız her 10 motordan 6 sı CBf150 . şişli mecidiyeköy taraflarında çok gözlemledim, gerçekten çok cbf var bu hoşuma gitti.Hatta bi sokaga girdik, motor park yeri gibi yer vardı 9 motor vardı hepside cbf 150.. Dökülen motorlarda vardı dirilerde.Bakımlı-bakımsız motorlar çok fark ediyor gercekten..Resimleseydim keşke..
    Keşke 42 dişlini Ankara yolculuğundan önce taktırma imkanın olsaydı. İyi yolculuklar ve iyi bayramlar bu arada görüşemezsek bir daha.
    Garip bunu beğendi.

peacetrain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar selam..

Hayırlı olsun ehliyetiniz, kazasız belasız keyifli sürüşler. Bayramda yollarda ayrıca dikkat!!!
    Garip bunu beğendi.
    Fight till the end!!!

jackal_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    arkadaşlar selam..

Hayırlı olsun ehliyetin garip
    Hayırlı yolculuklar yavaş yavaş dikkatli ol kardeşim
    Garip bunu beğendi.

Bugün 4.000 bakımı yaptırdım Pazarbaşında. Sadece yağ değiştirmişler:S Burayı gelip okuyunca şaşırdım. Aradım. Filtreleri 8000de değiştiriyoruz dediler.

Ne dersiniz?

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    Alıntı okan y. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün 4.000 bakımı yaptırdım Pazarbaşında. Sadece yağ değiştirmişler:S Burayı gelip okuyunca şaşırdım. Aradım. Filtreleri 8000de değiştiriyoruz dediler.

Ne dersiniz?
    banada öyle dediler bugunde ben yaptıracağım bakalım..Hayırlısı

kaç para tuttu ? 62 dediler bana..60 diyelim..
    birGarip..

banada öyle dediler bugunde ben yaptıracağım bakalım..Hayırlısı

kaç para tuttu ? 62 dediler bana..60 diyelim..
    62 lira verdim ben de

CBF 150 almayı düşününler için güzel bir video olmuş. Paylaşmak istedim.

Zaman olarak 16:00'a gelin ve izleyin.

https://www.youtube.com/watch?v=C3u0-SlGkFA
    Fight till the end!!!

Motosikleti
    Ara verdi devam edecek :)
    bende cbf e geçtim artık cbf'den devam direksiyon çok aşırı hafif geldi acaba normal mi kelebeği sıksak işe yarar mı yoksa orjinalde de mi böyle

Alıntı marmarasiste adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende cbf e geçtim artık cbf'den devam direksiyon çok aşırı hafif geldi acaba normal mi kelebeği sıksak işe yarar mı yoksa orjinalde de mi böyle
    Hayırlı olsun...
    Fight till the end!!!

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı okan y. adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ne dersiniz?
    Filtreyi çıkartıp hava üfleseymiş iyi olurmuş ama, servis 8000 gider diyorsa gider şeklinde de yorumlayabiliriz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:04 ----------

Alıntı marmarasiste adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun, iyi günlerde kullan motorunu.

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Yahu arkadaşlar niye bu filitreye takılıyorsunuz. Orjınal filitre 10-15lira servise göre değişiyor. Ben otomobilimde de motorumdada süresi gelmese bile hava filitresini değiştiririm motorun ciğeri o her daim temiz olması lazım. Çok maliyetli bir şey olsa tamamda 10 lira için hava tutmaya değmez emin olun değiştirseniz yakıttanda sürüştende kara geçersiniz

@cd0345 şampuanı zaten 1 kovaya 1 kapak atıyosun yani anlayacağın baya gider. Ben biteremedim daha hem otomobilimi hem motorumu yıkıyorum sonaxa boya koruma yaptırmıştım ordanda 1 şişe daha verdiler bolca şampuanım var şuan
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

canekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700x
    6000km lik duro lastik takımı isteyen, ihtiyacı olan varsa bana özel mesaj atsın lütfen.
    gerçekten uygun bir fiyata vereceğim.

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı chemical adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu arkadaşlar niye bu filitreye takılıyorsunuz. Orjınal filitre 10-15lira servise göre değişiyor. Ben otomobilimde de motorumdada süresi gelmese bile hava filitresini değiştiririm motorun ciğeri o her daim temiz olması lazım. Çok maliyetli bir şey olsa tamamda 10 lira için hava tutmaya değmez emin olun değiştirseniz yakıttanda sürüştende kara geçersiniz

@cd0345 şampuanı zaten 1 kovaya 1 kapak atıyosun yani anlayacağın baya gider. Ben biteremedim daha hem otomobilimi hem motorumu yıkıyorum sonaxa boya koruma yaptırmıştım ordanda 1 şişe daha verdiler bolca şampuanım var şuan
    lan zibidi napıyon.. yeni geldim anasını satayım.. bizim tırları taşlamışlar..ortalık karışık... polisler çembere aldı yine pepsico yu
    geldinmi... yarın gündüz burada ol bari

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lan zibidi napıyon.. yeni geldim anasını satayım.. bizim tırları taşlamışlar..ortalık karışık... polisler çembere aldı yine pepsico yu
    geldinmi... yarın gündüz burada ol bari
    geldim yaw ömrüm yollarda geçiyor arkadaş bu istanbulda yaşanmaz aga... yarın buralardayım valla gelir gelmez motoru çıkarttım bi tur attım özlemişim valla
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

muratq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600F
    MERHABA,

2006 MODEL CBR600F MOTOSİKLETİMİ SATIYORUM İLAN NO:95703648, TAKAS OLARAK İLGİLEN ARKADAŞLAR VAR İSE KONUŞABİLİRİZ. (2012 MODEL CBF 150 TEMİZ, AZ KM YAPMIŞ)

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı chemical adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geldim yaw ömrüm yollarda geçiyor arkadaş bu istanbulda yaşanmaz aga... yarın buralardayım valla gelir gelmez motoru çıkarttım bi tur attım özlemişim valla
    tamam çok güzel, yarın ben gidiyorum..erken çıkıp erken dönecem... katılacakmısın... yoksa ben dönüşte sana mı uğrayım.. çok fazla kalmayacağım... bir cevap hakkın var hayır hariç

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler