Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ramazan kardeşim, lastiklerin hayırlı olsun, iyi günlerde kullan, gözlemiş olduğun viteste deb. sıkılı iken teker dönmesi gayet normal, lastik sök tak işleminin debriyaj ayarıyla bi ilgisi yok. Muhtemelen daha öncede böyleydi ve sen bunun farkında değildim. Usta (seni ndebriyaj geç kavrıyor, böyle olmaz) falan deyip bi deb. ayarı falan yapmaya kalkmadıysa zaten bilki motorun eskidende böyleydi, benim motorda böyle sorun yok, vitesteyken deb. sıksanda teker dönmesi benim maturda da durmuyor. Sadece şunu kontrol et. Deb. sıkılı iken tekeri elinle tuttuğunda teker dönmesini durdurabilmen lazım. Zaten aşırı bi sıyırma falan olsa, sen yolda dururken motor deb. sıktığın halde 1. viteste gitmek isteyecektir. Motor bu seviyede sana direnmediği taktirde sorun yoktur.
    abi biz tatilde bi tekirdağ yapalım garip kardeşin motoruna bi bakalım maksat yol olsun
    Garip bunu beğendi.
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı chemical adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi biz tatilde bi tekirdağ yapalım garip kardeşin motoruna bi bakalım maksat yol olsun

Bugün aklımdan geçti haa... tekirdağ köftesi yemeye gidelim diye... tamam rota belirlendi.. tekirdağ yolcusu kalmasın.. ethem, chemical, k o r @ y
    ok anlaştık
    Garip bunu beğendi.

ilyas41 eklensin...
    Adam adamdır, olmasa da pulu; Eşek eşektir,olsada hint kumaşından çulu.[COLOR="#B22222"][/COLOR]

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    oooo tamam bi arkadaş daha geldi... olay budur motorcu ruhu budur..
    kardeş senin motor ne cbr falan yazıyoda... biz sana ayak uyduramayız haa sonra motorun sürekli fan açar yolda kalırsın

Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    CBF i olmayanı aramıza almıyoruz biz ethem abiyle gideriz tıs tıs

Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oooo tamam bi arkadaş daha geldi... olay budur motorcu ruhu budur..
    kardeş senin motor ne cbr falan yazıyoda... biz sana ayak uyduramayız haa sonra motorun sürekli fan açar yolda kalırsın
    Fan açarsa yolda aRaR durursun beni,yapacak bişi yok koraycım
    1000RR dermişim
    Adam adamdır, olmasa da pulu; Eşek eşektir,olsada hint kumaşından çulu.[COLOR="#B22222"][/COLOR]

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    CBF i olmayanı aramıza almıyoruz biz ethem abiyle gideriz tıs tıs
    siz gidin tabii, olum zaten ben gelemem... bi dünya işim var.. sadece yemek yemek için kendime zaman ayırıyorum.. evlilik işleri, iş meselesi offfff 2 aydır motora binmiyorum

---------- Post added at 00:05 ---------- Previous post was at 00:03 ----------

Alıntı İLYAS41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fan açarsa yolda aRaR durursun beni,yapacak bişi yok koraycım
    1000RR dermişim
    avatarın oraya da yarın cc sini yazarsın artıkın

Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    siz gidin tabii, olum zaten ben gelemem... bi dünya işim var.. sadece yemek yemek için kendime zaman ayırıyorum.. evlilik işleri, iş meselesi offfff 2 aydır motora binmiyorum

vaktin yoksa 1000rr ı garajdan çıkartıyım aslanım maksat beraber olalım

yarın kendin görürsün artık buraya yazmam...

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    vaktin yoksa 1000rr ı garajdan çıkartıyım aslanım maksat beraber olalım
    harbiden haa, dayın işi biliyo leyn.. biz tam ameleyiz haa... dayın bi tur verse ya.. eski günlerime geri döneyim...

Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    harbiden haa, dayın işi biliyo leyn.. biz tam ameleyiz haa... dayın bi tur verse ya.. eski günlerime geri döneyim...
    4 silindir bizi bozar çift silindir candır

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    4 silindir bizi bozar çift silindir candır
    aynen er 6n candır, gerisi yalan...

Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Doktor nerde yaw gözükmüyo uyudumu naptı? Prof.Dr.Ethem

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125

beklerim arkadaşlar her zaman..ben çerkezköydeyim ama.. aslen Ankara lıyım..daha önce 3 sene gebzede çalıştım oraları da az çok bilirim...geliseniz bayramdan önce de ehliyette elimde olur inşallah..Buralarda son 1.5 senedir varım..evlendim ev mev yerleştirdim falan..zamanım hep bunlarla geçti gezemedim..ama tekirdağa gelirseniz hele hele tanışmak için çok mutlu olurum..

Bakalım, hanımı önden gönderip , bayramda Ankara yapmayı düşünüyorum...motor 3450 km oldu..4000 bakımı yaptırıp çıkarım diye düşünüyorum.nasip..

heeer zaman memnuniyetle beklerim..
    birGarip..

Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Alıntı Garip1701 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

beklerim arkadaşlar her zaman..ben çerkezköydeyim ama.. aslen Ankara lıyım..daha önce 3 sene gebzede çalıştım oraları da az çok bilirim...geliseniz bayramdan önce de ehliyette elimde olur inşallah..Buralarda son 1.5 senedir varım..evlendim ev mev yerleştirdim falan..zamanım hep bunlarla geçti gezemedim..ama tekirdağa gelirseniz hele hele tanışmak için çok mutlu olurum..

Bakalım, hanımı önden gönderip , bayramda Ankara yapmayı düşünüyorum...motor 3450 km oldu..4000 bakımı yaptırıp çıkarım diye düşünüyorum.nasip..

heeer zaman memnuniyetle beklerim..
    tekirdağ tarafına gitmedik genelde ankara-bursa o taraflara gittik bir tek sizin taraf kaldıgelirsek kesin görüşürüz tanışırız

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    tekirdağ tarafına gitmedik genelde ankara-bursa o taraflara gittik bir tek sizin taraf kaldıgelirsek kesin görüşürüz tanışırız
    inşallah..siz yeterki gelin ben gereken, gezilecek her yeri öğrenirim..gerekirse önceden turlarım..gezmeye bahane arıyorum zaten
    birGarip..

Cazador45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA Spacy Alfa
    Alıntı schmarık adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şeytan gibi aklıma girdin desem yalan olmaz Rahatlık benim için her ne kadar önemli olmasada (Sonuçta 150cc motosiklet ne beklenir ki) ailemiçin önemli. Neden önemli ne alaka dersen ben ve babam balığa gideriz sık sık zaman bulabildikçe babam eğer o motordan rahatsız olur içine sinmezse, hoşuna gitmezse benim gözümde çöpten büyük değeri yoktur o motorun. Herşeyden önce arkadaş, kız arkadaş bunlar gelip geçiçi şeyler bir yere kadar. Önce ailemi düşünürüm. Onların rahatını, onların gönlünün isteiğini ve içine sineni isterim. Onların beğenmediği her ne olursa olsun benim için bir değer teşkil etmez. Bu durumda ben yavaş yavaş CBF150 araştırmalarına koyılıyım. Ama apache'ye hiç binmedim. İmkan bulursam binmek isterim.

TVS APACHE kullanıcılarından bir arkadaş bunu dile getirmiş. Arkadaşın adı motodrift
    ve cbf150 hakkında bir arkadaşının başına gelmiş olanlar.

-donanımlarının kalitesini bilmem ama apche nin motoru cbf 150 den kat kat sağlam.bi arkadaşım 2011 0 cbf 150 almıştı motor 11.000 km de kitledi piston,krank,egzantrik zinciri diye bişey kalmadı motorda ne varsa dağıttı tabbi garantiden değişti parcalar

2-3 tane daha yorum vardı fakat bulamadım.
    Şeytan diyoki git al bir honda titan es yada honda delüx 1/1.500 tl arası 12.5 hp. Taş gibi motor yıllar çatlatamamış. Sonra zaten o motoru satamazsam da evladiyelik zaten
    O kullanıcıya göre değişir benimle birlikte bir arkadaşım daha apache almıştı motor 1300 km deyken kitledi komple motor yaptı garanti kabul etmediler kullanıcı hatası deyip geçiştirdiler benim 2. cbf 48 bin km sorun çıkarmadı sadece far ampülü zindir dişli takımı değiştirmiştim şuanki motorum 2011 model 15.07.2011 trafiğe çıkışlı yani tam 1 senelik 23 bin km oldu allaha şükür far ampülü bile değişmedi ama geçenlerde serviste 4000 kmde cbf vardı komple motor yapılıyordu adam ilk aldığından beri yağına hiç bakmamış yani tamamen kullanıcı hatası olaya bu açıdanda bakmak lazım

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı schmarık adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet benim, kendime ait ilk motosikletim olucak. Yoksa azda olsa scooter, cup tarzı ve vitesli motosiklet kullanmışlığım var. Pekte acemi sayılmam.
    sende benim gibisin bende daha önce cup ve scooter çok kullanmıştım ama ilk motorum cbf oldu emin ol en iyi alışma motoru ;) kolay kolay şaha filan kalkmıyo uzun olması ve ağırlığın ortada değilde biraz öne meilli olmasından diye tahmin ediyorum apacheyi ben çok rahat kaldırmıştım (istemdışı)

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:57 ----------

abi günübirlikse bende gelebilirim =) hepinizle bi tanışasım var =)

bu aralar lunaparkta jeton satıom para biriktiriorm =) viaport crazy park da gelen olursa beni bulur =) bayramda inşallah çağırmazlar (ama en yoğun dönem ya =)

.Mhmt. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Hele Bi Kazanayım da Üniversiteyi ... Bir yere gitmek için de CBF e binilir CBF e binilmek için de her yere gidilir. Acayip az yakıyo len bu

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Koray;Chemical;İlyas41 kardeşlerim, Ada' ..dan gelince buraya bi haber edin. Ne oldu matur alma işiniz vb.

Bayram gezisi bana uyar, tekrar plan şekillendirmek için çokça konuşuruz inşallah.
    Dün akşam gerçekten erken yatmıştım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 22 kullanıcı var. (0 üye ve 22 misafir)

Bu Konudaki Etiketler