Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2012 YBR 125 ESD
    cbf lerın rolentı devrı ne kadar olmalıdır ? ben 1000ın uzerınde dıye bılıyorum ama sız 1300-1400 den bahsetmısnız normalı nedir mesela sıcakken ve sogukkken kendı mı degısıyor bunları acıklarmısınız merak edıyorum ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kaplanboğa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf 250ni
    Alıntı cbr125cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim bundandı, tıpkısının aynısı

http://www.rialli.com/urunler/motors...er-cgl-serisi/

bir de aküyü kendin değiştirebilirsin, motosiklete önden bakınca sağ cephesinde kalan küçük kapağı söküp (ortadan büyük vida ve sol üstte grenaja sabit küçük vida) aküyü görürsün zaten, önce akünün koruma demirini sökersin tek vida tutar. Daha sonra akünün iki vidasını sökersin, yenisini takıp sökme sırasının tersi ile toplarsın, bir yıldız tornavida ile işlemi halledersin. Anahtar için yardıma ihtiyacın olabilir.
    Yarın aldığım çocukla ustasına gidicez, aklımda akünün durumunu sormak var ustaya çünkü çocuk orjinal aküsü var dedi üzerinde. bi de xenona anahtar taktırmak farz oldu. Yardımların için teşekkürler (:

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    benim motorun tek eksiği lastikler..tak etti canıma arkadaşlar lastik alıcam..taksitle alabiliyorum aslında..ama şu var, garantide sorun olur mu ? birde ben sökebilecekmiyim acaba ? orta ayaklığa aldığımda iki tekeri de söksem götürsem lastikciye motor öyle tekersiz dengede durur mu ? yaptırdım geldik..ben takabilecekmiyim tekrardan ? herhangibir ayarı varmı ? bu konuda burada elbet yazılıdır bu bahsettiğim ama şimdi gece yarısı aratmayın bana..kısa bilgi verebilecek arkadaşlar varmı bu saate ? sipariş veriyorum artık

yada ben bi mahalle motorcusunun önüne çekip sök lastikleri diyip taktırıp gelsem, ayarlayabilirler mi acaba taktırıp getirdikten sonra acaba..

bilmiyorum ki takarken ne tür ayarı var onun
    birGarip..

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı Garip1701 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motorun tek eksiği lastikler..tak etti canıma arkadaşlar lastik alıcam..taksitle alabiliyorum aslında..ama şu var, garantide sorun olur mu ? birde ben sökebilecekmiyim acaba ? orta ayaklığa aldığımda iki tekeri de söksem götürsem lastikciye motor öyle tekersiz dengede durur mu ? yaptırdım geldik..ben takabilecekmiyim tekrardan ? herhangibir ayarı varmı ? bu konuda burada elbet yazılıdır bu bahsettiğim ama şimdi gece yarısı aratmayın bana..kısa bilgi verebilecek arkadaşlar varmı bu saate ? sipariş veriyorum artık

yada ben bi mahalle motorcusunun önüne çekip sök lastikleri diyip taktırıp gelsem, ayarlayabilirler mi acaba taktırıp getirdikten sonra acaba..

bilmiyorum ki takarken ne tür ayarı var onun
    Hiç bi ayar ihtiyacı yok lastikleri değiştirdiğinde, satın al istediğin lastiği, git istediğin servise ver 3-5 el emeği taktır. Mahalle arası herhangi bi servis te bu işi kolaylıkla yapabilir. Lastik değişimi garantiyi bozmaz, yeterki periyodik bakılarını ihmal etme.

Ben arka lastiği kendim sökerek bi oto lastikçide değiştirtmiştim. O zaman orta sehpada ön tekere basmak suretiyle arka taraf havada kalıyor, sorun olmuyor, ama sen takım olarak alacağın için ön arka sökülürse orta sehpada nasıl durur bilemiyorum.

Sen en güzeli istediğin lastiği satın al, çek bi kanuni mondial vb. fark etmez, Ustam el emeğini vereyim şu lastiklerimi değiştiriver de. Olsun bitsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:12 ----------

feyizoglu.com michalende indirim yapmış, takım olarak almanı tavsiye ederim. Duroları kullandığın her güne lanet edersin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:14 ----------

Alıntı Kaplanboğa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yarın aldığım çocukla ustasına gidicez, aklımda akünün durumunu sormak var ustaya çünkü çocuk orjinal aküsü var dedi üzerinde. bi de xenona anahtar taktırmak farz oldu. Yardımların için teşekkürler (:
    Yeni kasalarda far direk kontakla açılıyor, sorun olmuyor, çünki orj farın çktiği amperi orjinal akü ve alternatör karşılayabiliyor, ama xenon kesinlikle orjinal far ile aynı şekilde bağlanmamalı. Cbf 150 de xenon anahtarsız olmaz, aküyü zorlar, çabuk bitirir, marş motoru isteksiz çalışır ve motor zor marş alır. Xenonu motoru çalıştırdıktan sonra açacaksın ve motoru kapatmadan önce kapatacaksın, cbf 150 için ise mümkün ise çarşı pazar düşük devirlerle seyrettiğin kısa turlar esnasında xenon u gündüz pek kullanmayacaksın.
    Garip bunu beğendi.

Motosikleti
    PCX 125
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç bi ayar ihtiyacı yok lastikleri değiştirdiğinde, satın al istediğin lastiği, git istediğin servise ver 3-5 el emeği taktır. Mahalle arası herhangi bi servis te bu işi kolaylıkla yapabilir. Lastik değişimi garantiyi bozmaz, yeterki periyodik bakılarını ihmal etme.

Ben arka lastiği kendim sökerek bi oto lastikçide değiştirtmiştim. O zaman orta sehpada ön tekere basmak suretiyle arka taraf havada kalıyor, sorun olmuyor, ama sen takım olarak alacağın için ön arka sökülürse orta sehpada nasıl durur bilemiyorum.

Sen en güzeli istediğin lastiği satın al, çek bi kanuni mondial vb. fark etmez, Ustam el emeğini vereyim şu lastiklerimi değiştiriver de. Olsun bitsin.
    tamamdır abi alıyorum ben lastikleri.Teşekkürler bilgi için ben yapabilirsem yaparım..Önce önü alırım ayaklıkta ağırlığı arka lastiğe verecek şekilde durdururum motoru..önü taktırır getirir sonra ayaklıkta ön lastiğe verecek sekilde durdururum motoru..bu sefer arkayı söker götürürüm..burda bi yer gördüm bana yakın michelin lastik bayisi.bakalım gider bi konuşurum ne der.dükkanın yanı müsait olmadı orada yaparım hemen birşeyler..ama sizden güveni aldım basit dendi basittir o zaman..

Birde bunları alıyorum bakalım..kargo gelmişken bunlar da gelir..
    http://www.feyizoglu.com/740-Halat-K...-_47134.html#0

ve

http://www.feyizoglu.com/FF351-Siyah-Vizor_47084.html#0
    birGarip..

Kaplanboğa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf 250ni
    Garip Abi al gitsin, michelin cbf için en iyi lastiklerden herhangi ustanın başında durursan bütün isteklerine kulak verir içine siner diye düşünüyorum, hayırlı olsun abi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:23 ----------

eyvallah Ethem abi aküden alıp elektriği, anahtar taktırıyorum, yanmaz slikon kabloyla değiştiriyorum kabloyu ki yanmasın, korayların emekleri boşa gitmesin. (:
    Garip bunu beğendi.

dincer59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 CBF150 GRI
    Bu michellin lerle ilgili pek bir bilgi göremedim ben sitede. Arayıp soranımız var mı acaba üretim tarihlerini ömürlerini raflarda tamamlamış lastikleri sırf michellinleri biraz ucuzlattılar diye almayalım diyorum siz ne diyosunuz?
    Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift!
    ONE LIFE LIVE IT

Honda CBF 150 '11 ( 8750 km)

Motosikleti
    PCX 125
    aa bak lastik çıkarınca zincir ayarı da vardı dimi..ya ayarını yapamassam michelin taktırdıktan sonra takarken :( çok zormu arkadaşlar ? yada ben takayım idareten mahalledeki tamirciler ayarlar sanırım..Aslında kendim yapmayı da çok istiyorum

siparişi verdim bakalım.gelir bikaçgüne galiba.iyi oldu vallahi..Bayramda ehliyet yetişir ise eşimle 250 kmlik tatile çıkacaz.Erikli ye.Gidiş geliş 500-600 yaparız gezmeler ile.. Ehliyet yetişmez ise bayramdan sonraki hafta gidecez..Lastik iyi olması şarttı.daha güven verir.Önce lastiklerin rodajı var ama..bi 200-300 bunun için gezmem şart..hem o arada 4000 bakımı yaklaşmış olur.onu da yaptırırım..2750 km de almıştım motoru..şimdi 3350 km oldu.Tabi bu arada ben baya bi alıştım.Yokuşta durduruyorum kalkıyorum geri kaçırmadan sürekli. 4000 bakımı 62 tl imiş herhangibir fazla br sorun çıkmaz ise o da... Bakalım yağı konuşmadım, istediğimiz yagdan koyacakmı..
    birGarip..

baycall - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Nmax 155
    Alıntı Garip1701 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aa bak lastik çıkarınca zincir ayarı da vardı dimi..ya ayarını yapamassam michelin taktırdıktan sonra takarken :( çok zormu arkadaşlar ? yada ben takayım idareten mahalledeki tamirciler ayarlar sanırım..Aslında kendim yapmayı da çok istiyorum

siparişi verdim bakalım.gelir bikaçgüne galiba.iyi oldu vallahi..Bayramda ehliyet yetişir ise eşimle 250 kmlik tatile çıkacaz.Erikli ye.Gidiş geliş 500-600 yaparız gezmeler ile.. Ehliyet yetişmez ise bayramdan sonraki hafta gidecez..Lastik iyi olması şarttı.daha güven verir.Önce lastiklerin rodajı var ama..bi 200-300 bunun için gezmem şart..hem o arada 4000 bakımı yaklaşmış olur.onu da yaptırırım..2750 km de almıştım motoru..şimdi 3350 km oldu.Tabi bu arada ben baya bi alıştım.Yokuşta durduruyorum kalkıyorum geri kaçırmadan sürekli. 4000 bakımı 62 tl imiş herhangibir fazla br sorun çıkmaz ise o da... Bakalım yağı konuşmadım, istediğimiz yagdan koyacakmı..
    http://www.youtube.com/watch?v=86OqCTOntSM
    Garip bunu beğendi.

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı dincer59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu michellin lerle ilgili pek bir bilgi göremedim ben sitede. Arayıp soranımız var mı acaba üretim tarihlerini ömürlerini raflarda tamamlamış lastikleri sırf michellinleri biraz ucuzlattılar diye almayalım diyorum siz ne diyosunuz?
    Mevsim değişiklikleri, soğuk sıcak farkı, hele bide yaz kış motor branda altında dış ortamda muhafaza ediliyorsa, lastiğin skt si dolu olmasa bile 1 senelik michalen lastiğin yeni michalen lastiğe göre hayli sert olduğuna kendi motoruma yeni aldığım arka michalenle 1 senelik ön michalen i karşılaştırdığımda şahit oldum. Ama sorun olmuyor. Michalen mi, michalen bitti en sert hali bile duroların en iyi hallerinden kat ve kat güvenli ve kaliteli. Ön lastik 21 bin km de michalen ve 15 aylık. 25 bini görmeden de değiştirmeye niyetim yok, yeni olan arka michalenimden parmak la kontrol ettiğimde baya sert ama, yol tutuşunda viraja yatışında frenajında hiç bir güvensizlik hissiyatı yok.

Motosikleti
    PCX 125
    yani bencede öyledir.kimyasal olarak çok fark olduğuna eminim.200 tl iki teker için iyi para ama..

aradım sordum ben, en fazla 2011 sonu olur, lastikler daha yeni çok satıyoruz sürekli geliyor dedi.ama bakalım bi gelsin..
    4 harf oluyormus.mesela, 1512 yazısı var ise, 15XX hafta, XX12 ise üretim yılı olarak yazıyormus.

@baycall arkadaşım link vermişin teşekkürler.ancak işyerinde açmak yasak.eve gidince acacm inceleyecem bakalım nasıl bir video.merak ettim teşekkürler, cbf nin zincir ayarını bile araştırmak gerekiyormuş.herşeyini önce araştırıp sonra sizden yardım isteyecem.cünkü her bilgi bulunabiliyor internette.. en çoğu da bu sitede.1440 sayfanın içinde..

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:01 ----------

.

arkadaşlar bu arada yağ çubugunun neresinde olmalı yag seviyesi ? ben ölçtüm o tırtıklı ufak yerin 2/3 deydi..yakmış galiba..yada benden öneki eleman satacam nasıl olsa diye eksik koydu.
    birGarip..

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mevsim değişiklikleri, soğuk sıcak farkı, hele bide yaz kış motor branda altında dış ortamda muhafaza ediliyorsa, lastiğin skt si dolu olmasa bile 1 senelik michalen lastiğin yeni michalen lastiğe göre hayli sert olduğuna kendi motoruma yeni aldığım arka michalenle 1 senelik ön michalen i karşılaştırdığımda şahit oldum. Ama sorun olmuyor. Michalen mi, michalen bitti en sert hali bile duroların en iyi hallerinden kat ve kat güvenli ve kaliteli. Ön lastik 21 bin km de michalen ve 15 aylık. 25 bini görmeden de değiştirmeye niyetim yok, yeni olan arka michalenimden parmak la kontrol ettiğimde baya sert ama, yol tutuşunda viraja yatışında frenajında hiç bir güvensizlik hissiyatı yok.
    Aslında tam stok yapma zamanı da , nerde para.. Lastikten önce alacak kışlık ekipmanım var..

Motosikleti
    2012 YBR 125 ESD
    Abi bu cbf lerın rolenti seviyesı nedır 1 in üzerinde mı olcak yoksa 2 ye yakın mı olucak bırı cevap versın lutfen. :S

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı muhammet_195 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi bu cbf lerın rolenti seviyesı nedır 1 in üzerinde mı olcak yoksa 2 ye yakın mı olucak bırı cevap versın lutfen. :S
    1300-1500 rpm arası, ne az ne çok olacak bu iki devir arası

Motosikleti
    PCX 125
    arkadaşlar bu arada yağ çubugunun neresinde olmalı yag seviyesi ? ben ölçtüm o tırtıklı ufak yerin 2/3 deydi..yakmış galiba..yada benden öneki eleman satacam nasıl olsa diye eksik koydu
    birGarip..

Motosikleti
    2012 YBR 125 ESD
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1300-1500 rpm arası, ne az ne çok olacak bu iki devir arası
    Koray abi ben 1 ve ya bırın braz ustunde dıye bılıyordum. eger öyle ayarlatsam bı zrarı olr mu ?

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında tam stok yapma zamanı da , nerde para.. Lastikten önce alacak kışlık ekipmanım var..
    Koray' cım günaydın İzne bak, evde sürtüyorum 12-08 nasıl gidiyor

İnan kredi kartına taksit tuksit almak kenera koymak lazım. Önündeki 3-5 ay içinde lastik değişimi düşünen için çok mantıklı, evde bekletilebilir.

Bu arada benim komple far yarın geliyor, kargodan yarın sabah teslim alıcam, sen mi gelirsin bilmem ama, gelirsen ben sen gelenekadar zaten grenajı sökmüş ve farı yerine takmış olurum. Ha, bende gelebilirim. Sen sadece elektrik bağlantısını yaparsın işimiz biter. Direk orjinal gibi bağlasak bende kolaylıkla yapabilirim. Aynı renk kabloları bağlıyıcam, biticek, ki zaten park ampulünün duyunu orjinal olanını takıvericem, far üzerindekini kesip ayrıca bağlantı yapmaya çalışmaya gerek yok park ampulü için. Dolayısıyla ana fara ait 3 kablo var. O kabloları aynı renkleri birbirine bağladığımda olucak zaten. Tek özel olan deneme yanılmayla, aç kapa anahtarından geçirmem gereken tek kabloyu bulmak olacak. Belki bunu bile orjinal olarak gelecek olan farın duyuna bağlı kablo renkerine bakarak teşhis edebiliriz gibime geliyor. Yani ben bu işi sanırım yapabilirim. Ama beraber yapalım abi dersen, takılırız dersen, uykunu ayarla, istediğin saatte gel. Mümkün ise 16:00 dan sonra olması, yol kenarının gölge olması açısından çok çok uygun. Zati ben farı takmış olurum, senle de 3 tane kablo bağlarız olur biter. Koray' cım, bir tek makaron olayını yanına alırsan çok tatlı olur, başka bişey getirmene gerek yok. Koray' cım bende gelirim hı, sorun yok, sadece yok yapmak istediğini bildiğim için, bu teklifle yaklaşıyorum.

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    ok abi yarın 16:00 da sizin orada olurum.. birlikte yaparız.. maksat muhabbet olsun...yanında olmak yardım etmek isterim..

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Koray abi ben 1 ve ya bırın braz ustunde dıye bılıyordum. eger öyle ayarlatsam bı zrarı olr mu ?
    Rölanti ile ilgili yeni kasaların kullanma klavuzunda 76. sayfada bu bilgi yazar. Rölanti devri motor sıcakken ayarlanır, herhangi bi yolculuktan sonra evine döndüğünde rölanti devrini, 1400-+100 yani an fazla 1500 en az 1300 olacak şekilde ayarlayacaksın, bu ayar için bi servis ihtiyacı yok, Motoru karşına al, yani farla göz göze gel. O şekilde duruken motorun solundaki gri kapağın ön altında, kapağı falan sökmeden, çeperi tırtırlı, elle çevirerek rölantiye müdahale edebileceğin bi ayar vidası var. Buradan rölantini olması gerektiği gibi ayarlayabilirsin. Fakat dikkat et, motor sıcakken bu kısım sıcak olabilir, bi bez vs kullanman iyi olur o vidayı tutarken.

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    kendinde ayarlayabilirsin, bi zararı olmaz.. rolanti vidasını motorun sıcakken biraz aç..İstediğin rpm e getirince tamamdır.. ama kesinlikle motorun sıcakken rolanti ayarı yap.. aksi halde tutturamazsın.. Ben 1400 rpm de kullanıyorum.. yaz kış jiiklesiz tek marşta alıyor.. düşük rolanti ilk çalışma anında da sıkıntı olur

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 21 kullanıcı var. (0 üye ve 21 misafir)

Bu Konudaki Etiketler