Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    fatihkrm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanunu Seyhan 150 şuan :HONDA CBF 150, fz6 Fazer
    Suyu direk dusunmeden cope at.farı standart far tak
    Stop etmesi kaybetmeden olabilir mutlaka temizler.koltuğun altındaki hava delillerini açık tut.çekecektir ins.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:42 ----------

akuyu direk dusunmeden cope at.farı standart far tak
    Stop etmesi karbratorden olabilir mutlaka temizlettir.koltuğun altındaki hava deliklerini açık tut.gekecektir ins.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mbuyuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC750X
    Alıntı TheNightHawk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevdim ki gidip sıfırını aldım Baya adam etmiştim ama , Maviydi hastı
    bende çok emek vermiştim hatırlarsan ama sattım 1 ay önce şimdi pişman oldum tekrar alacağım aynısından temiz cbf aranıyor
    Biz ki kula kulluk edip cennete gitme kaygısıyla üç maymunu oynayanlardan değiliz.

Motosikleti
    Paran varsa direk git sıfır al.bende ara tara ilanda temiz gidiyosun tam bir hayal kirikligi.gittim sıfır aldım.kafa yorana kadar. Tabi bütçe meselesi birazda.motoru görmek gerekir burdan ne desem boş.

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı mbuyuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    far ampülünü eski haline döndür kardeş xenonlar çokta masum değiller akü bitmesi ondandır, zaten motorunun aküsü 12 volt 6 amper olması lazım, şimdi yok arkadaş xenonlar 35 watt orjinal ampulüyle aynı güçte diyecekler çıkabilir wattan ziyade çektiği ampere bakın sömürüyo resmen aküyü. Diğer stop etme sorunun karbüratör hava ayarıyla alakalı olabilir, ayrıca 1. vitesde neden yüksek devir ihtiyacı duyuyorsunki o sadece kalkış için benim bildiğim.

Bende ilk aldığımda yolda kalmıştım o kadar uğraşmama rağmen çalıştıramadım motoru eve kadar yürüdüm yaklaşık 4 km ve o sinirle koltuğu sökünce temizlik için kullandığım küçük bez parçasının hava filtresi girişini tıkadığını görünce çok gülmüştüm kendi kendime bazen böyle önemsiz küçücük sebepler olabiliyo belkide öyle bişeydir.
    Arkadaşım şöyle küçük bir elektrik hesabı ile yukarıdaki kısmı açıklamak isterim.

35w=V(volt)xA(Amper)
    35w=12xA
    A=35/12
    A=2.91

Yani buradan Watt ve Volt sabit ise Amper de sabittir. Watt ikisinde de 35, Volt ikisinde de standart 12 Volt ise Amper değişmez. Amper değişirse 35W olmaz.
    Şu sebepten olabilir. Eski kasalarda alternatöre bağlı olan ampul xenon takınca direkt aküye bağlanır. Birde armut ampul tam güçte yani max 35w çeker ama xenon açıldığı gibi 35w çekiyor.
    Benin iki cbfimde de xenon var. Akünün bitmesi gibi bir problem olmuyor. Önce marşı basıp 10-15 sn sonra xenonu açarsanız (illaki anahtar takmışlardır) ve gündüz kapatırsanız (tavsiye edilmez)
    Hele de akü de yeni ise bir problem olmaz. 2007 model cbfimde yusan aküden sonra yuasa akü aldım 5A , 2yıl sonra ömrü bitti (ki motosiklette alarm var ve çok sık kullanmadığım için jel yuasa 2 senede pert oldu) Daha sonra abus kuru akü aldım o da 7A pek kullanmadım ama sorun yok gibi görünüyor.

Bir de jikle aşağıda açık olur jikleyi de kontrol edin cbfi ilk kullanmaya başladığımda jiklenin hangi tarafta açık olduğunu bilmiyordum, diyorum 50-60 ın üstüne çıkmıyor motosiklet tam gazda bile sonra farkettim.

Hocam gündüz vakti xenon kapalı iken 4000-5000devrin altına inmeden en az yarım saat gez, akünün en azından yarısına kadar dolması gerek. Ya da benim gibi çakmak girişi yap, uzun süre binmediğimde bir sonraki gün bineceksem çakmak girişinden akü şarj cihazını akşamdan bırakırdım, sabah tek marşta ( uzaktan kumandalıydı hatta) çalışırdı.

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Sorun xenondan kaynaklı. Xenon motor ilk çalıştığında deli gibi amper çeker ve akünün ömrünü yer. Sorunu nasıl çözersin.. Xenonuna açma kapama düğmesi tak yani standartta çalışında far yanıyorya onu iptal edeceksin kendin manuel olarak açacaksın. Motoru çalıştırdıktan bir kaç km sonra akün tam dolmuş olur ozaman far anahtarını açarak devreye sok kısa mesafe yapıcaksan 3-5 km xenonunu çalıştırma. Bu sana zor geliyosa orjinale döneceksin. Zaten xenon sonradan takılan bir şey orjinal ürün değil bu nasıl kronik sorun olabilirki?
    Birde motorun selesinin altına kesinlikle bir şey koyulmaz orda hava filitresinin girişi var ne koyduysan çıkart. Daha bunları bilmeden kronik sorunları var diye burada yakınıyosunuz biraz zahmet edip forumu okuyun.
    K o r @ y, Kaplanboğa ve Garip bunu beğendiler.
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

Motosikleti
    Izmirde çeşme turu yapmak isteyen arkadaslar piknik,sahil ve liman,gezileri,yüzme etkinlikleri,balık avı yapmak isteyen ızmir ve diğer illerden arkadaslarin katilimini bekliyoruz.
    Kaplanboğa bunu beğendi.

DALGIC_800 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha
    Alıntı fatihkrm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Paran varsa direk git sıfır al.bende ara tara ilanda temiz gidiyosun tam bir hayal kirikligi.gittim sıfır aldım.kafa yorana kadar. Tabi bütçe meselesi birazda.motoru görmek gerekir burdan ne desem boş.
    Teşekkürler kardeşim ybr olcak sanırım ..
    Aşk tutkuyu ortaya çıkarmasaydı.O 2 tekerin üzerinde gitmezdim !!!!

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    lastik alacak arkadaşlar michelen indirimde
    http://www.feyizoglu.com/Michelin/Cr...Lastikleri-610

Motosikleti
    Ybrlerde güzel temizini bul ama gönlüne göre olur inşallah kardeşim.
    DALGIC_800 bunu beğendi.

DALGIC_800 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha
    Alıntı fatihkrm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ybrlerde güzel temizini bul ama gönlüne göre olur inşallah kardeşim.
    çok sagol kardeşim teşekkürler..
    Aşk tutkuyu ortaya çıkarmasaydı.O 2 tekerin üzerinde gitmezdim !!!!

Kaplanboğa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf 250ni
    Eyvallah kardeşim, profesör gibisin valla, zenondan vazgeçmicem gibi gözüküyor fakat, aküyü değiştirip far anahtarı takasım var bana akü tavsiyesinde bulunabilirmisiniz? ya da izmirde iyi bir usta bunun için???

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lastik alacak arkadaşlar michelen indirimde
    http://www.feyizoglu.com/Michelin/Cr...Lastikleri-610
    evet indirime girmiş..207 lira tutuyor..Taktırmaya ne kadar veririz acaba..servisine mi gitmek şart..bilemiyorum ki burada kimler var yok..Hem ben bu ay çok çok zorladım kendimi maddi olarak.inşallah ilerki zamanlarda değiştirecem..
    birGarip..

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı Garip1701 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet indirime girmiş..207 lira tutuyor..Taktırmaya ne kadar veririz acaba..servisine mi gitmek şart..bilemiyorum ki burada kimler var yok..Hem ben bu ay çok çok zorladım kendimi maddi olarak.inşallah ilerki zamanlarda değiştirecem..
    eğer elinden geliyorsa, 2 lastiği sök git bi tane oto lastikçisine sanayiye falan.. rica et adama 2 dakkada taksın... zaten bu işin fiyatı oto lastikçilerinde yoktur.. adamda at bişeyler der gönlünden ne koparsa verirsin.. motosikletçiye gider vede tüm sökme takma işini ona yaptırırsan iyi bi işçilik alırlar

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı Kaplanboğa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvallah kardeşim, profesör gibisin valla, zenondan vazgeçmicem gibi gözüküyor fakat, aküyü değiştirip far anahtarı takasım var bana akü tavsiyesinde bulunabilirmisiniz? ya da izmirde iyi bir usta bunun için???
    Benim bundandı, tıpkısının aynısı

http://www.rialli.com/urunler/motors...er-cgl-serisi/

bir de aküyü kendin değiştirebilirsin, motosiklete önden bakınca sağ cephesinde kalan küçük kapağı söküp (ortadan büyük vida ve sol üstte grenaja sabit küçük vida) aküyü görürsün zaten, önce akünün koruma demirini sökersin tek vida tutar. Daha sonra akünün iki vidasını sökersin, yenisini takıp sökme sırasının tersi ile toplarsın, bir yıldız tornavida ile işlemi halledersin. Anahtar için yardıma ihtiyacın olabilir.

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı Garip1701 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    200 tl üstü alışverişe kargoda bedava, ekonomik durum varsa bence çok mantıklı. Evde uygun oda sıcaklığında, güneş görmeyen bi ortamda saklamakta mümkün olabilir. En azından sertleşme eğilimine girmeden 2-3 ay sorunsuz saklanılabilir. Oto lastikçide 5-10 tl bişey alsa, sana 215 tl ye gelir michalen takımlar. Bence çok çok güzel, biraz durumum olsaydı ben bile düşünebilirdim. 2-3 ay evde bekletir sonra taktırırdım.

jackal_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Ya arkadaşlar benim ön spikerlik çok zirildamaya başladı söküp arasına sambiel koysam olurmu...

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Arkadaşlar, xenon far kitimi, başıma gelen bi kablo erimesi ve neredeyse yanması (xenon un uzun kısa motor kablosu yandı, kablolar komple eridi ve birbirine girdi, sebebini bilmiyorum, fark etmeseydim motor bile yanabilirdi) sökmek zorunda kaldım, yanma anı ön kafayı sökmüş ve toplama aşamasında, xenon u denerken vukuu buldu. Muhtemelen kablolar grenajı takarken hasar gördü ve şase yaptı. Bu sırada motorun sele altındaki sigortası 2 kere attı, Allahtan iki tane yedek varmış. Şimdi yedekleri yerlerine koymam lazım.

Neyse bende dolayısıyla onarmaya çalışıp tekrar xenon a dönmek yerine, iyisi ben şunu komple sökeyim dedim. Çünki bundan sonra takıp kullansamda aynı olayın seyir anında oluşabileceği endişesi ile motoru süremezdim. Bilginiz motor dahi yanabilirdi. Şimdi komple farımı değiştireceğim, siparişimin gelmesini bekliyorum. Muhtemelen salı günü elimde olacak. Xenon u takarken orjinal fardaki orjinal far yuvasını biraz yontmamız gerekmişti. Ve ayrıca xenon u takarken izole amaçlı kullandığımız silikon un içine farın içine akmasından dolayı yeni far almam söz konusu oldu, şu anda sadece park lambam çalışıyor, gece pek gezemiyorum. Şu ürünü sipariş ettim. Salı günü sanırım teslim alıcam kargodan.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...88888042/detay

Neyse, şimdi iki tane hoşuma giden fark hissetmeye başladım. Motoru çalıştırırken marş motoru artık sanki daha keyifli ve istekli dönüyor, marş motoru devri yükseldi gibi bi şey oldu diyebilirim. Birde sanki çekişte ve motorun gidiş ve çalışmasında da bi keyif var. Xenon u hep açık kullanırdım, motor da ısındığında rölantim bazen 1300 seviyelerine düşer dalgalanır, 1300-1400 oynardı, bi anlam veremezdim. Normalde xenon yokken motor ısınınca 1400 de sabitlenir ve kalırdı. Xenondan sonra rölantide 0,1 seviyelerinde anlam veremediğim bi oynama ve zaman zaman tutarsızlık gözlemlemeye başlamış, düşme görüyordum. O zaman xenon dan hiç şüphelenmemiştim. Ama şimdi xenon u sökünce bu rölantideki tutarsızlığın tamamiyle düzeldiğini, marş motorunun daha keyifli ve istekli çalıştığını, motoroun çalışmasında dahi + bir keyif ve istek varmış gibi gözlemliyorum. Acaba bu xenon kitler 35 watt olsa da, bizim alternatörün aküyü şarj ettiği max. değer ve akünüğn max. ampewr değeri düşünüldüğünde (amper olarak) xenon bu akımın biraz üstünde bi akım çekiyor, motor çalışırkende motorun ihtiyaç duyduğu akımın bir kısmını xenon çekiyor ve rönaltide tutarsızlık, çekişte çok hafif bir düşme şeklinde motor tepkiler veriyor olabilir mi ? Yalnız bu 0,1 seviyelerindeki rölanti tutarsızlığını, devir saati olmayan eski kasa sahiplerinin anlaması mümkün değil. Bunuda ilave edeyim.

Her şey bir deneyim, önemli olan cana bi zarar gelmesin, xenonle aslında keyifli sürüşler yaptım, ama kullandığım anda sergilediği olumsuzlukların anca sökünce farkına varabildim. Ki zaten işin içinde montaj için çok sevdiğim bi kardeşimin ciddi bir emeği var. Takarkende eğlendik, güzel zamanlar geçirdik, en güzeli, kullandık ve deneyim elde ettik. Demek ki, bazı şeyleri okumakla olmuyor, yaşamak lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:36 ----------

Alıntı jackal_64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya arkadaşlar benim ön spikerlik çok zirildamaya başladı söküp arasına sambiel koysam olurmu...
    Olur ben öyle yaptım düzeldi İçte grenajla siperliğin değdiği çentikler var. 2 tane idi galiba, 1 ine dahi koysan bu zırıltı kesilir. Deneyimle sabittir

Motosikleti
    cbf 150
    cbf lerde sibop ayarı kacbin km de yapılıyor?

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    arkadaşlar bayağı oldu size zincir yağı soralı ama öğrenci hali maddi sıkıntılar hala alamadım ama bu aralara alırım gibi görünüyor konşuk motorda würth 400 ml 35 tl internette daha ucuza bulamadım hem kargoda vermicem buna ama şöyle birşey var

http://www.feyizoglu.com/Zincir-Spre...l_46976.html#0
    buda 35 e geliyor kargoyla

http://www.feyizoglu.com/Zincir-Yagl...l_47283.html#0

30 liraya geliyor repsol ün zincir yağı

ya ben hiç kullanmadım bilmem bu 3 ünden hangisi sizce en iyisidir? işe yaramaz olanı varmı ? fiyatlar nasıl ? (şimdiden teşekkürler tekrar yanıtlayacağınız için daha önce sordum ama motor işi bende komple bi heyecan ondan kararsız kalıyorum=)

arkadaşlar bu arada sizinle cumartesi yaşadığım bi olayı paylaşayım bu bankaların atmlerine para dağıtan arabalar var zırhlı cumartesi öğlen saatlerinde pendik çarşıdan sahile çıkan ışıklarda yan yana durduk ve ben kalkışta bunu yiyince yediremedi kendine herhalde gerizekalı ve beni 2 kere sıkıştırdı yolda sağ şeritten orta şeride heçti ve az kalsın sol şeritteki adamla arasında kalıyordum ilkinde korna çaldım geçtim 2.de korna çaldım geçtim sonra ışklarda yanndan geçerken bana korna çaldı şerefsiz bende ne var der gibi elimi salladım pez....k bağırıyo çağırıyo bende elimi öyle hadi ordan der gibi salladım tam gaza bastım arabayı üstüme sürdü bende durdum geçti gitti plakasını aldım bu gün bildiğim tüm para dağıtım firmalarını arayıp plakadan soracağım ve eğer bulursam müdürüne kadar şikayet edeceğim

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    arkadaşlar cumartesi günü cbf günüm oldu önce 4000 km bakımı yaptırdım, daha sonra hep aklımda olan duro ları michelinle değiştirdim , daha sonra da koruma ekipmanlarımdan armode mont ve dizlik aldım daha sonra da depomu fulledım , bakımdan sonra performans ta artış oldu bir miktar, yağ olarak 15-50 motul yağ koydurdum ve buji değişti sanırım bunlarında performansa etkisi oldu,

4000 bakımı 90 tl tuttu , normal mi bu fiyat bana biraz çok geldi
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler