Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Ampülü istettm gençler 2 gün sonra elimde.Ethem abi sana güveniyorum
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ampülü istettm gençler 2 gün sonra elimde.Ethem abi sana güveniyorum
    hadi bakalım inşallah hayal kırıklığı yaşamazsın.. yada çak bi xenon gitsin.. hiç uğraşma.. dünyayı hep gündüz gör..

Motosikleti
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hadi bakalım inşallah hayal kırıklığı yaşamazsın.. yada çak bi xenon gitsin.. hiç uğraşma.. dünyayı hep gündüz gör..
    Abi xenon değilde ybr nin ampülü de çok güzel aydınlatıyor.

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Abi xenon değilde ybr nin ampülü de çok güzel aydınlatıyor.
    evet Esd kasaların far çanağından dolayı aydınlatması iyi sayılır..
    Üzerinde philips 35W var..Buda kaliteli sayılır.. Mesala Ethem abiye benim xenondan taktım.. Motorları yan yana koyduk..
    Gece açtık farları.. Benim motorumun farı yükseklik olarak cbf ten yukarıda ve dediğim gibi far çanağı daha farklı.. O yüzden far sistemi iyi sayılır..

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Arkdaşlar, fren balatam ve hava filtrem geldi, fren balatası gerçekten 53 tl ederi olabilecek mahiyette kaliteli bişey, ambalajından anladım Çok janjanlı ve her tarafında honda yazıyor. Fakat kendim takmayı başaramadım. Kaliperi tam olarak sökemedim, balatanın birini kaliperin arasından alabildim ama kaliperi tam sökemediğim için 2. balata kaliperde kaldı. Şimdi ön fren nanay durumda. Yarın işe gitmeden önce servise gitsem gecikicek. Böyle olursada işe en az 1 saat gecikicem. Ön fren yokken de trafiğe çıkmak istemiyorum. Çok lanet bi yerde takıldım sökmeye çalışırken, anlatmaya anlatılmaz da. Zaten alyan takımı gerekiyormuş ön fren balatası değiştirmek için. Komşudan temin ettim asma bilgi ve becerim balatayı değiştermeye yetmedi. İnternette te bi kaynak bulamadım cbf 150 ön fren balatası değişimi diye. Bide işte balatayı sökmeden tam olarak göremiyosun, orj balatarım daha 4-5 bin gidermiş. yani 25 bini görürmüşüm. Daha tam bitmemiş. Girdik bi kere bu işe, değişecek artık mecbur. Ben biraz daha kaynak ariyim internette, bakalım bulabilecekmiyim. Bu arada video işi ni balatayı değiştirebilseydim çok mantıklı olurdu ama değiştiremedim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:21 ----------

Koray kardeşim, benim çok kaliteli olarak bildiğim Förch zincir yağı aslında dandik bi ürünmüş. Senin ön dişliden gelen ses te, kardeşimin ön dişliden gelen ses te benim yağdan kaynaklanıyor. Yağ janta sıçramıyor, zincir üzerine toz pislik toplamıyor ok ama, yağın bu özelliklere sahip olması fazla kuru olamasından ve zincir yağlama performansının düşük olmasından kaynaklanıyor. Ve bunuda ön dişliden gelen sesten anlıyorsunuz. Çünki zincir içinde ön dişli 3 tur dönerken arka dişli 1 veya 1,5 tur atıyor, yağsız veya yeteri kadar yağlanamış veya kuru zincir, ilk önce ön dişliden gelen sesle kendini belli ediyor. Bu tespitimden sonra bu gün sprey gres aldım zincir yağı, zincire bi sıktım. ne ses kaldı ne bişey. Ayrıca önceden orta sehpada elimle çevirdiğimde serbest olarak 2 tur atan teker şimdi daha serbest ve rahat dönerek 3-4 tura kadar dönebiliyor. Yani demek ki arkadaş, zincir yağı dediğin janta sıçrayacak, yapıcak bişey yok. Bundan sonra sanırım sprey gres kullanıcam. Hem daha ucuz hemde zincire çok iyi nüfus ediyor. Ayrıca zincirden temizlemesi de hayli kolay. Demek ki öyle zincirde donuyor, janta atmıyor, bilmem ne diye satılan sözde kaliteli yağlara pek aldanmamak lazım. Sanırım hepsi ticari. Koray cım zincirini iyice temizle ve eski yağlama sistemine geri dön bence. Varsın janta sıçrtasın ne yapalım, ara ara temizleriz. Su sistemimiz hazır zati

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:29 ----------

Alıntı jackal_64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar ben geçenlerde 1500 km lik bir gezi yaptım. Giderken 4000 km bakımını yaptırdım da gittim. Memlekete vardığımda 900 km olmuştu motor birazda oralarda gezmeyle birlikte 1000 km oldu ve ben gelirken yola çıkmadan tekrar yağı değiştirdim. Castrol 10/50 koydum ethemnim dediği yağdan size sorum şöyle

Şimdi bu yağ kontrolü nasıl oluyor? detaylı bi şekilde anlatan olursa çok sevinirim. Sanki benim motor yağ yakıyomuş gibi geldi...
    Geçmiş sayfalarda bi çok kez çok çok ayrıntılı anlattım ama kimbilir nerede, bulabilirsem tekrar kopyalarım.

Motosikleti
    Ethem abi sen sökemediysen arka kampanayı.Biz hiç yapamayız.

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Eveeet Bi video izledim balata değişimi ile ilgili, tabi biraz daha bilerek izleyince bi ayrıntı ile ilgili kafamda şimşekler çaktı Yarın sabah bi yarım saat erken kalkıyim, biraz daha uğraşıyim bakiyim.

Son gelişme, saat 12:15 te, yani biraz önce motorun başına indim ve balatamı taktım. O kadar kolaymış ki anlatamam. Cahillik zor. Şimdi bi daha değişim istese 10 dk da değiştiririm Değiştirmek isteyene yardımcı olurum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:36 ----------

Ethem abi sen sökemediysen arka kampanayı.Biz hiç yapamayız.
    Arkası kampana değişimi kolay, önü bilmiyordum, onuda çözdüm. Oda kolaymış Valla gece mece demedim, indim maturum başına, park lambasını yaktım. Onun duvarsan vuran ışığı ile, bide cep telefonunu ışığı ile. Yoksa bu gece rüyamda sabaha kadar ön balatayı takmaya uğraşır dururdum, Adım gibi eminim 1-2 km denedim. İlk denemelerimde balata çok kaliteli olduğu halde fren performansı pek te iyi değildi, denememin sonlarına doğru parka girerken biraz biraz daha iyileşmeye başladı. Sanırım bi alışma dönemi falan var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:39 ----------

Balatanın içinden bi a4 boyutunda kullanma klavuzu dahi çıktı. Japonca, fransızca, almanca, ingilizce ve bi kaç dilde daha balatayı anlatmış. Fakat türkçe yok. Yani balata harbiden ithal Bakalım, inşallah bi 20-25 bin daha ekmeğini yeriz.

Motosikleti
    Abi olaya biraz fransız kaldım k.bakma.Aldığın balata orjinal mi ?Yoksa farklı marka mı çok kaliteli demişsin.Sana zahmet bana eziyet link fln da atabilirsen

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Abi olaya biraz fransız kaldım k.bakma.Aldığın balata orjinal mi ?Yoksa farklı marka mı çok kaliteli demişsin.Sana zahmet bana eziyet link fln da atabilirsen
    Ön fren balatasının bitmiş olduğundan şüphelenerek ön fren balatası aldım. Orjinal bi ürün. Link bilemiyorum çünki Honda Yt. Servisi Db Motor, Ümraniye den kargo ile satın adlım. İnternet üzerinden almadım. 53 tl. Ama hakkını gerçekten verecek gibi. İlk sürüşte biraz zayıfmış gibi geldi ama sanırım alışma devresi var. Google de arattım ama benim balatadan bulamadım. Tüm parçalarımı db motordan alıyorum. Yan sanayi parça satmıyorlar. Sorun yok, gayet orjinal bi parça.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:51 ----------

Kaliperde balata değişimi için gerek olmayan yerleri sökmüşüm, boş yere terlemişim. Gündüz uğraşmıştım. Güneşin alnında nasıl da terlemiştim Hadi size iyi geceler.

Motosikleti
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön fren balatasının bitmiş olduğundan şüphelenerek ön fren balatası aldım. Orjinal bi ürün. Link bilemiyorum çünki Honda Yt. Servisi Db Motor, Ümraniye den kargo ile satın adlım. İnternet üzerinden almadım. 53 tl. Ama hakkını gerçekten verecek gibi. İlk sürüşte biraz zayıfmış gibi geldi ama sanırım alışma devresi var. Google de arattım ama benim balatadan bulamadım. Tüm parçalarımı db motordan alıyorum. Yan sanayi parça satmıyorlar. Sorun yok, gayet orjinal bi parça.
    Anladım abi servisten almışsın zaten yukarları okumadın galiba.Senin paylaştığın traktör ampülü aldım.Sana güveniyorum abi inşallah bi sakatlık çıkmaz.
    Osram 55 W aldık zaten bir kere yanlışlıkla rezil olduk ustaya.

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Anladım abi servisten almışsın zaten yukarları okumadın galiba.Senin paylaştığın traktör ampülü aldım.Sana güveniyorum abi inşallah bi sakatlık çıkmaz.
    Osram 55 W aldık zaten bir kere yanlışlıkla rezil olduk ustaya.
    Sakatlık çıkayacağı kesin. Bu konuda rahat ol, fakat aydınlata performansını bilemiyorum elbette. Bu konuda da umarım bizim orj. aydınlatmadan iyidir.

baycall - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Nmax 155
    Alıntı şentürk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön Freni gidona sabitleyen 8 uçlu 2 adet somun var.Onları gevşetiyorsun ve az aşağı deymiyecek şekilde indirip tekrar sıkıyorsun.
    Anladım "up" yazan yer.Teşekkürler.

Motosikleti
    honda cbf 150
    ARKADAŞLAR SİZLERE YENİ KATILDIM, 2 GÜN ÖNCE DOĞU BATI HONDA DAN CBF 150 İMİ TESLİM ALDIM, DÜNDE ÇANTAMI KASKIMI KORUMA DEMİRİ Mİ TAKTIRDIM, ARTIK YOLLAR BENİ BEKLİYOR. HERKESE HAYIRLI KAZASIZ GÜNLER DİLİYORUM. YAKINDA FOTOLARIMI DA EKLİYECEĞİM

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    Hayırlı uğurlu olsun
    sezertopal bunu beğendi.
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    Hayırlı uğurlu olsun sezer
    sezertopal bunu beğendi.

jackal_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Allah kaza bela vermesin hayırlı olsun
    sezertopal bunu beğendi.

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    Fiyatta kaça anlaştın en son
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Arkadaşlar bu gün 2 saat süren bi çalışma ile ful temizlik yaptım, zincirinden en ince yerine kadar. Performastraki can sıkıcı bi düşme hissiyatı ile motorumu sürüyordum bi kaç gündür. Hava filtresinin zamanı gelmişti. buji için de 2000 km daha vardı, hava filtresi ve bujiyide değiştirm. Yağ zaten henüz 1000 km oldu. Motorun canına can geldi diyebilirim. Buji henüz 6000 km de. Servisler 8000 de bire değiştiriyor. Bujinin tırınağı, vidalı kısmın en altı, neredeyse kırılıp kopacak motorun içine buji o seviyede deforme olmuştu. İnanın motorun canına can geldi. İl çalıştırmada daha keyifli marş alıyor, motorun gaz koluna verdiği tepki de serileşti ve rahatladı. Motor daha da istekli çalışıyor. Dün gece saat 01:00 da ön fren balatamıda değiştirmiştim. Ful+ful bakım oldu diyelim İşte fotolar... Zinciri biraz gerdirdim. wd-40 ile gerekli yerlerini yapladım.

Bu iki düğme üstteki dörtlüler.. Alttaki ise xenon un.

Sağdaki düğmede park lambasına ait. Tüm kontrol bende, istediğim zaman istediğimi kapatıp açabiliyorum.

Buda 6000 km deki bujinin hali. İyiki servis 8000 de bir değişim yapıyor diye daha beklememişim. Temizlenipte takılacak bi posizytonuda yoktu inanın. Baya kötüydü.

Temiz matur böyle olur

19 bin deyim, bu km de varmı daha temizi ve bakımlısı İeyt dermişim

Şimdi çarşıda biraz gezeyim tatlı tatlı

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    eline sağlık ethem abi... bujinde bişey yok beyavv.. güle güle kirlet... vallahi bende gelip senin oraya çekecem motoru haberin olsun

Motosikleti
    Motoru mazotla yıkadım.Yıkamaz olaydım.Motorun ziftlerinden kurtulmak için yapmıştım.Fakat ön frenlere sıçradığı için ön fren tutmamaya başladı.Üstelik çok acı bir sesi vardı.
    Balatayı kumladık temizledik zımparaladık allahtan düzeldi.Şimdi canavar gibi.

Unutmadan söyleyeyim.Mazotla yıkadığımda motor o kadar rahatladı ki.Hayatımda cbf nin vites geçişlerini bu kadar yumuşadığını görmedim.
    Otomatik vites araba gibiydi yemin ediyorum.1 gr ses yok.Kuş gibi hafiflemiş gibiydi.Arka fren balataları benim bitmişti.Şuan acayip iyi tutuyor.
    Çok güzel parlıyor.Fakat bir yıkamaya daha girmesi lazım.3 kez üst üste her ince ayrıntısına kadar motoru mazotla yıkadım.
    Zincirdeki ses de kesildi.Bundan sonra neymiş ön tarafa poşetle felan kapatacak şekilde yıkayacağım.Motorda sıfır ses sıfır problem.
    Arka maşa demiri diye tabir edilen kısımda benimkinin boyası yavaş yavaş atmaya başladı.

---------- Post added at 20:50 ---------- Previous post was at 20:28 ----------

En iyi performans veren Ngk bujinin modeli nedir.?İridyum nasıl acaba ?Haftasonu bakıma gidiyor da.Sorunları liste yapayım.Ustanın yanında ne hikmetse tüm motorlar ,bozuk olsa bile mahsus rol yapıyorlar.
    Ön balata cumartesiye kadar ses yaparsa onu gösteririm.
    Ampül yarın elime ulaşır onu taktırırım.
    Gündüz yanan ampül patladı.Km ampülü patladı.
    Bizim orjinal olan siyah camımız ile bu 50 tl ye satılan tur camının arasında bir cam kestircem bu 50 tl ye satın alıp.Plexi ile kesiliyor dediler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler