Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    jackal_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı Garip1701 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar..bende aranıza katılacağım yakında inşallah..bugun bayideydim..anlaşamadık sıfırına..mete ağa ayarlayacak bakalım hayırlısı ile..

saygılar..
    Merak etme aga bizim pampis ayarlayacagim dediyse ayarlar güven sen benim has toprağa
    Garip bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Alıntı şentürk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yedek depo hariçmi?
    Evet hariç.
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

rahmi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    Alıntı Arda_Karaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben aldım. Gelince denerim sonuçları paylaşırım.
    merakla bekliyoruz, resimlerle

Motosikleti
    Arkadaşlar.Yan çanta alacağım.Şu linklere bakabilir misiniz.Belki hakkında yorum yapabileceğiniz.İyi ve kötü çanta vardır.

http://www.motomaxonlineshop.com/Kat...LAR-pmk83.html

Ben bunu daha çok beğendim.

http://www.motomaxonlineshop.com/Uru...A-pmu1479.html

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkdaşlar öğrendiğime göre bizim farın ampul duyu S2 olarak geçiyor, eski nesil anlayacağınız, yani h1-h2-h3-h4.... bizim motorun ise orjinal duyu S2 ve bizim duya uygun, yine 35 watt uzun kısalı, Philipsin xenon efekt 5000 k adı altında sattığı bir ürün buldum. hepsiburada.com da. Denenebilir. Xenon u olmayan arkadaşlardan, özellikle farın direk aküye bağlı olduğu yeni kasalarda hayli performaslı olacağını düşünüyorum. En azından orj. ampulden mutlaka iyi olacaktır. Linki şu:

http://www.hepsiburada.com/liste/phi...oryId=20024642
    ethem abi ben bu üründen almak istiyorum ama =) nasıl montaj yaparım hiç bilmiyorum ampul takmak için nasıl bi işlem uygulanıyor?
    ve bu ampul herhalde muayene soruu yada garanti kapsamı dışana çıkartma gibi bişi yapmaz demi?
    bide bu xenon efekt diyorya yani beyaz renk veriyor dimi?

bu arada bu cumartesi sabah yola çıktım ve bu akşam 22:00 da burdaydım 2 günlük kefken maceram güzeldi kefken yolları çok virajlı ve çok zevkli herkese tavsiye ederim =) denizini zaten bilen bilir didimdeki yazlığını satıp her yaz ankaradan gelen bi adam var düşünün yani ;) bi haftasonu günübirlik ayarlayalımda gidelim ethem abi =)

Motosikleti
    honda cbf 150
    slm arkadaşlar takip ediyorum fakat uzun zamandır birşeyler yazmamıştım. geçenlerde cbf'mi sattım kısmette bu varmış. 2011 model gri, ful koruma demirli, ixs 46 çanta ve yeni takılmış prelli lastikler. 4100 tl ye verdim sizce fiyat nasıl. makinayı sattık ama terk etmedik hala buralardayız

Motosikleti
    Kymco CK125 / honda cbf 150
    Bursa da kimler var? benm canım sıkılıyor tatilde olan gezebilecek olan var mı?

Motosikleti
    Alıntı juno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar takip ediyorum fakat uzun zamandır birşeyler yazmamıştım. geçenlerde cbf'mi sattım kısmette bu varmış. 2011 model gri, ful koruma demirli, ixs 46 çanta ve yeni takılmış prelli lastikler. 4100 tl ye verdim sizce fiyat nasıl. makinayı sattık ama terk etmedik hala buralardayız
    İyi fiyata vermişssin.Kaç km de .Bende satmayı düşünüyorum.Benim motor 12.200 de.Michilen lastik takıp satacağım.26 litre çanta.Koruma demiri.4bin e gider mi acaba ?

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Dün motorun bakımını yaptım hava filtresini değiştirdim, yağını değiştirdim castrol power1 racing 10-50 şunu söyleyebilirim daha önce sürekli power1 10-40 kullanıyordum ethem abinin tavsiyesiyle 10-50 denedim gerçekten farkı hissettim vites geçişleri çok tatlı oludu motor daha az gürültülü çalıştı hatta 5000-5500 devirdeki torktan gelen titreme mekanik sesi bile azaldı hayran kaldım bu yağa şiddetle tavsiye ediyorum son hızımdada artış oldu ancak bu beni pek fazla ilgilendirmiyor bakımdan sonrada birde yıkayıp cila yapınca sıfır gibi oldu atık yağın fotosunu çekmeye unuttum ama yağ eksiltemem yok şükür bir kez daha içim rahatladı Arkadaşlar birde atık yağlarımızı çöpe atmayalım,ya atık yağ toplayanları arayın gelip alsınlar yada yakınınızda bir yağ değişimi yapan yer varsa onlara verin lütfen çevreye olduğu gibi bırakmayalım!!

bakımdan bir kaç kare...

Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

Motosikleti
    sym gts 250
    arkadaşlar değerli yorumlarınızla fikir sahiplerini aydınlattınız için çok teşekkür ederim. Teknik sorunlarda en ince ayrıntısına kadar olan bilgi paylaşımı sayesinde kolaylıkla sorunlar çözülebilir.
    Yakında 0 cbf almayı planlıyorum kısmetse,geçen gün kullanma fırsatı buldum gayet konforlu. bir süre konfor hevesim olduğu için alıyım diyorum.peşin paraya bayiler ne tepki verir. Fiyat ve hediye vs siz honda bayileriyle içli dışlısınız. bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim. istanbulda peşin parada ne kadar indirim yapıyolar, artı olarak ne teklif ediyolar? şimdiden teşekkür ederim

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı abana1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar değerli yorumlarınızla fikir sahiplerini aydınlattınız için çok teşekkür ederim. Teknik sorunlarda en ince ayrıntısına kadar olan bilgi paylaşımı sayesinde kolaylıkla sorunlar çözülebilir.
    Yakında 0 cbf almayı planlıyorum kısmetse,geçen gün kullanma fırsatı buldum gayet konforlu. bir süre konfor hevesim olduğu için alıyım diyorum.peşin paraya bayiler ne tepki verir. Fiyat ve hediye vs siz honda bayileriyle içli dışlısınız. bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim. istanbulda peşin parada ne kadar indirim yapıyolar, artı olarak ne teklif ediyolar? şimdiden teşekkür ederim
    benim motoru alırken ümraniye doğu batı motor cbf için 4.900 tl anahtar teslim demişti ordan başka daha uygun fiyat veren olduğunu sanmıyorum...

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Adamların ruh haline göre değişiyor gerçekten kimisi indirim yapıyor kimi yapmıyor. Adam sen almasan zaten başkası alıcak diyor ki gerçektende alınıyor sonuçta satılmayan bir model değil hele istanbulda peynir ekmek gibi gidiyor. Bu aylarda değilde sezon bittikten sonra indirim yaparlar oda 100-200 lira yada plaka dahil olarak verirler 5000 liraya. Hediye olarak fazla bir şey bekleme en fazla vereceği yan sehpa oda 50 tl zaten
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    hiç bişi teklif etmiyorlar, indirim dahi yapmıyorlar. 4800 anahtar teslim, 4400 plaka,ruhsat,sigorta,mtv hariç veriyorlar.

Motosikleti
    sym gts 250
    hadi ya insafsız honda bayileri taksitle uğraşmak istemiyorum her ay onu aklıma getirmektense nakit veriyim diyorum ama indirim yapmıyolarsa üzülürüm. bayisi ve servis tavsiyeniz var mı ? gidip bi konuşalım. ellerinde var mı acaba oda var

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:39 ----------

rahmi bey plaka dahil 4800 e bulabilir miyim? 4800+ plaka masrafı diğe biliyorum

Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    hadi ya insafsız honda bayileri taksitle uğraşmak istemiyorum her ay onu aklıma getirmektense nakit veriyim diyorum ama indirim yapmıyolarsa üzülürüm. bayisi ve servis tavsiyeniz var mı ? gidip bi konuşalım. ellerinde var mı acaba oda var

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:39 ----------

rahmi bey plaka dahil 4800 e bulabilir miyim? 4800+ plaka masrafı diğe biliyorum
    yok anahtar teslim 4800 tl. hondanın sitesinde ki fiyata bakmayın siz :D. Ümraniye D&B motorda vardır, ben ordan aldım geçen ay 4400 e masrafları ben yaptım 300-350 de masraf 4750 ye geldi. yakınsanız ümraniye ye ulaşımda yardımcı olabilirim.

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Nihatçım, çok güzel bi bakım yapmışsın, yağ zaten 10 numara, daha üstü yok. Hayrını gör inşallah. Birazdan Koray gelicek, şu anda yolda bizde motorları dağıtıcaz yine, benim xenon a bi işlem yapıcaz, kontaktan geçiricez. Koray' ın da ön zincir dilisinde bi sıkıntı varmış sanırım, ona bakıcaz. maturları yıkıyıcaz Güzel vakişt geçiricez yanim Hiç rahat durmuyoruz vesselam

Bu arada bugün db motordan hava filtresi ile ön fren balatası istedim kargoyla yarın gelicek. Hava filtresi 9,70 tl. Çok güzel. Hatta harika. Ama ön fren balatası 53 tl. Ammada pahalıymış yaw. Bi daha ön freni pek kullanmasak mı napsak anlamadım. Olmazsa ben şimdiki balatalarla 2-3 bin daha yapayım. Hala biraz var gibi Ama fren performansım biraz zayıfladı diyebilirim.

Motosikleti
    cbf 150
    Oluyor tabi (s2) duy bizimkisi de. Zaten bizim far duyu s2 eski tekneloji. Bu yüzden traktörlerle falan aynı duya sahibiz.

Linki tıkladığında en altta çıkan iki ampul var. Soldaki bizim ampül, yani aynısı, sağdaki ise philipsin 5000 k xenon efekt olarak sattığı s2 uyumlu ampul. Bizim duya uygun ve aynı güç tüketimi olan 35 watt lık ampul. S2. Duy yapısı ve 35 watt olarak güç tüketimi aynı .Zaten link te de yazmış:

Far Ampülü uygun olan motorsikletlerde kullanılabilir.Bu ampül tipinde dip kısmı önemlidir.Cam kısmı şişman olan S2 Modeli ampül kullanan Traktörlerde kullanabilmektedir.(Bknz;Resim)

Linki tıkladığında alttaki ampullere bak:

http://www.hepsiburada.com/liste/phi...oryId=20024642

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:43 ----------

Ben senin bu sıkıntını gördüm fakat yazma imkanım olmamıştı, iyi denk geldi.

Uzun cam taktığında bu sorunla karşılaşanbi çok arkdaş var. Bende dahil olmak üzere.

Çok basit bi çözümü var bunun. Gidonun hemen ortasında yukarı bakan 4 tane somun var. Köşelerinden birleştirirsen diktörgen olur Somunları bulmana yardımcı olsun Bunları 12 veya 13 olacak. Tam hatırlayamadım. Yıldız, yani ağzı açık olmayan uygun numara 12-13 hangisi ise hafif gevşet. Ve gidonu istediğin oranda veya aynan gidonu tam çevirdiğinde çarpmayacak kadar kendine doğru ey ve o somunları aynı oranda tekrar sık. Somunları yerinden çıkartman gerekmiyor. Bi tur bile gevşetsen gidonu ayarlayabileceğin şekilde gevşemiş oluyor. Ayarlayınca tekrar sıkarsın. İşlem tamamdır

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:48 ----------

Evet ayarlayabilirsin, önde farın hemen altında küçük bi somun var. ağzı açık 8 numara ing. anahtarı ile biraz gevşet, far yükseklik ayarını istediğin gibi yap ve tekrar sık.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:58 ----------

Piyasada farklı kalitelerde uzun camlar var. Anlattığın sorun tam gözümün önüne gelmese de oradaki az boşluktan hava alacağını sanmıyorum. Gidonunu ayarla ve sürüş yap. Sıkıntı yoksa hiç problem etme bence.
    Uzun cam siperlikte sağ aynaya çarpmaması için daha kolay bir çözüm buldum Sağ elcik somunu var iki tane onları gevşetip hafif aşağı çevirdim ve sorun çözüldü.Gidonu indirmekten daha kolay oldu.Sıkıntı yaşayan arkadaşlara duyurulur.

Motosikleti
    Yamaha
    Merhaba arkadaşlar. Şimdi yazıkcaklarımı lütfen zahmet edip okuyun.

Bugün iş çıkışı servisle evime dönüyordum. Maslak tarafında orta yaş üzerinde bir adam gts250 ile yarım otobüsün altına girmişti. Motosikletin ön kafası olduğu gibi otobüsün altındaydı. Gördüm içim ürperdi acıdım adama. Adamın üstünde hiç bir koruma kıyafeti yoktu. Bir gömleği vardı ve sağ arka küreğinin orasından gömleği yırtılmıştı. Kendisinde birşey yoktu Allah'a şükür. Ama belkide sıcağı sıcağına kendisi hissetmiyordu. Allah korusun, inşallah hiç birşeyi yoktur. Yanında 4 cbf 1 tane scooter 1 tanede bmw 1200gs vardı. Durmuş yardımcı olmaya çalışıyorlardı. ( Bu beni gururlandırdı. Bir birlerine destek çıkmaları çok güzel bir durum. İnşallah herkez böyle vicdanlı olmayı, biri oracıkta yatarken yada zor durumdayken bakıpta geçenlerden olmayın.) Allah korusun arkadaşlar zaten biz motor severleri, motora gönül vermiş olanları kimseler umursamıyor. Kendinize çok dikkat ediniz. Gideceğiniz yere 10-15 dk erken gideceğinize geç gidin. Sakin kafayla sakin sakin, dikkatli dikkatli gidin.
    şentürk ve abana1903 bunu beğendiler.

Motosikleti
    cbf 150
    Nihatçım, çok güzel bi bakım yapmışsın, yağ zaten 10 numara, daha üstü yok. Hayrını gör inşallah. Birazdan Koray gelicek, şu anda yolda bizde motorları dağıtıcaz yine, benim xenon a bi işlem yapıcaz, kontaktan geçiricez. Koray' ın da ön zincir dilisinde bi sıkıntı varmış sanırım, ona bakıcaz. maturları yıkıyıcaz Güzel vakişt geçiricez yanim Hiç rahat durmuyoruz vesselam

Bu arada bugün db motordan hava filtresi ile ön fren balatası istedim kargoyla yarın gelicek. Hava filtresi 9,70 tl. Çok güzel. Hatta harika. Ama ön fren balatası 53 tl. Ammada pahalıymış yaw. Bi daha ön freni pek kullanmasak mı napsak anlamadım. Olmazsa ben şimdiki balatalarla 2-3 bin daha yapayım. Hala biraz var gibi Ama fren performansım biraz zayıfladı diyebilirim.
    Kardeş bu ön fren balatası ne kadar çeşidi var anlamadım 5 tl den başlıyor.Ethem beyin fiyatını yazdığı galiba Seramik-Karbon dedikleri...Yanılıyormuyum???Üzerindeki fabrika çıkışıda mı bunlardan?

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    diğerlerini bilmem ama güngör peşinde indirim yapar ;)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 34 kullanıcı var. (0 üye ve 34 misafir)

Bu Konudaki Etiketler