Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    m.salih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 yamaha xt 125R
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya bu aksam ogretmen kemal dızısıne bakıyom bı motor koptu gelıyo
    dedım arkadasa bıde bu cbf150 cıkmasın dedım bı baktık dedıgım gıbıde
    olduxD gul allah gul bu yonetmenler fılan hıcmı motordan anlamıyolar
    arkadas .sonra daha onceden samanyoluda ybryle cbf lı ıkı kısı
    tatlı bı yarısa gırıyolardı gene makına sesı koymuslar herhalde cbf
    gosterısıne aldanıyolar ne dıyosunuz beyler????

He unutmadan gecen seda sayanın programında adamın bırı
    cbfı dusurmesınmı komedı ya cbf ne moda oldu arkadas peynır ekmek
    gbı
    bundan bir kaç yıl önce de kurtlar vadisinde deli hüsnü bir takip için siyah cbf 150 kullanıyordu. hatta kalkarken acemilikten de olsa kısa bir tekteker yaptı. işte o zamanlar dedim ki ben bu motoru alayım dedim. nasip etti yüce yaradan aldık ankaradan siyah bir cbf. sonra sattım onu, sen misin satan! o kadar aradım ki tadım tuzum kaçtı. piaggio aldım, cık. cbf de cbf. en sonunda gittim çanakkaleye, aldım bir siyah cbf. sonra rahatladım elh.

ha bu arada manetten hidrolikten bahsetmişken: hidrolik fren yağının deposunda yuvarlak bir pencere var, bildiniz mi? heh o işte. o pencere sizde de çatlak mı? genelde çatlaklar oluşmuş görüyorum da nedeni ne olabilir sizce?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı m.salih adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bundan bir kaç yıl önce de kurtlar vadisinde deli hüsnü bir takip için siyah cbf 150 kullanıyordu. hatta kalkarken acemilikten de olsa kısa bir tekteker yaptı. işte o zamanlar dedim ki ben bu motoru alayım dedim. nasip etti yüce yaradan aldık ankaradan siyah bir cbf. sonra sattım onu, sen misin satan! o kadar aradım ki tadım tuzum kaçtı. piaggio aldım, cık. cbf de cbf. en sonunda gittim çanakkaleye, aldım bir siyah cbf. sonra rahatladım elh.

ha bu arada manetten hidrolikten bahsetmişken: hidrolik fren yağının deposunda yuvarlak bir pencere var, bildiniz mi? heh o işte. o pencere sizde de çatlak mı? genelde çatlaklar oluşmuş görüyorum da nedeni ne olabilir sizce?
    ordaki cam genelde catlak sebebi heralde kendinde saklıçok nadir gördüm o camı çatlamamış olan cbf...

bu arada bende tertemiz bi cbf almıştım sonra kar edeyim diye sattım kar ettim ama cbfi çok arıyorumen kısa zamanda da almak istiyorum

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    arkadaşlar başınızı ağrıtmadan size bi sorcam çok sordum bu soruyu ondan aralık veya ocakta alacam herşey size bağlı gibi bişe...ŞİMDİ 2011 APACHİYE YAZILDIK SIRAYA..
    BOY 1.78 KİLO 62 CBF 150 İLE ARASINDA ÇOK GİTTİM GELDİM.cbf 150 hiç gitmiyorlar ((motoru açıllmamış olarak kabul edelim...))bende hız 2.planda 1.planda bende motorun büyük olması..yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler....
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar başınızı ağrıtmadan size bi sorcam çok sordum bu soruyu ondan aralık veya ocakta alacam herşey size bağlı gibi bişe...ŞİMDİ 2011 APACHİYE YAZILDIK SIRAYA..
    BOY 1.78 KİLO 62 CBF 150 İLE ARASINDA ÇOK GİTTİM GELDİM.cbf 150 hiç gitmiyorlar ((motoru açıllmamış olarak kabul edelim...))bende hız 2.planda 1.planda bende motorun büyük olması..yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler....
    en basitinden 2.el'de cbf'i hemen satarsın,parçası bol ve ucuz,titreşim yok

teknik detaylara girmeyelim forumu araştırırsan arada kalmazsın

dipnot:cbf apache'den daha kalıplı (metre ile ölçmedim ama bana öyle geliyor)
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

sezginkalkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R1200GS Adv - 2015
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en basitinden 2.el'de cbf'i hemen satarsın,parçası bol ve ucuz,titreşim yok

teknik detaylara girmeyelim forumu araştırırsan arada kalmazsın

dipnot:cbf apache'den daha kalıplı (metre ile ölçmedim ama bana öyle geliyor)
    tamamen haklısın..ben apache kullandım. bana cbf daha seri geldi.ve boyut olarakta kesinlikle cbf daha uzun ve grenajdan dolayı daha geniş duruyor..
    Sezgin KALKAN
    A RH+
    0554 776 76 64

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    İstanbul'da zenon far taktırtabileceğim bir yer bilen var mı?

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    hemde garantiside yok galiba apachinin??
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    marka model fanatıklıgı yapmıs gıbı olmasın zatende bır cbfm yok suan ama su bılınsınkı sınıfının en ıyısı cbf150 bunu cok rahatlıkla soylıyebılırım .cbf125 gelse baska tabıde e gelmedıgıne gore en ıyısı bu
    Mustafa Kemal Atatürk

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı kimi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul'da zenon far taktırtabileceğim bir yer bilen var mı?
    dostum hiç servise taktırayım işim sağlam olsun deme,metehan'a servisin taktığı xenonun halini pazar gecesi gördük.

dudulluda aktaş motor...0216 611 34 54

ampül birebir aynı,kesme biçme yapmadan montaj edilebiliyor,performansını metehan'a sorun
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum hiç servise taktırayım işim sağlam olsun deme,metehan'a servisin taktığı xenonun halini pazar gecesi gördük.

dudulluda aktaş motor...0216 611 34 54

ampül birebir aynı,kesme biçme yapmadan montaj edilebiliyor,performansını metehan'a sorun
    Sağolasın, şu sınavlar bitsin bayramdan sonra bir uğrayayım.

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Geçen gün rölantim düşük olduğu ve soğuk havalarda stop etme problemleri yapmaya başladı, ayarlayayım derken tabi yanındaki vida gözüme çarptı, az da onu kurcaladım, içimden bir ses kurcalama diyor, diğeri amaan motorun hoşafı çıkmış zaten kurcala öğrenmiş olursun neymiş diyor. Neyse biraz sağ sol çevirdim baktım motorum çalışması düzeldi. Sonradan öğrendim ki soldaki vida karbüratörün hava benzin karışım ayarı vidasıymış (doğru mu) fabrikasyon ayarı hangi seviyede bilen var mı ya da nasıl ayarlanır. Benim vida şu anda vidanın bulunduğu gövde ile aynı hizada hemen hemen. Bunu da nitrolu kumandalı araç var onun karbüratör ayarından kesin bunun da fabrikasyon ayarı budur diye öyle ayarladım. nitrolu araçlarda fabrika ayarı o vidanın vida gövdesine sıfır ayarlanmasıyla başlıyor sonra ince ayar yapıyorsun. Patlar motor karbüratör ayarı yapmıştım ama bunlarda yüksek devir düşük devir ayarı farklı mı yoksa sadece ordaki vidadan rölanti ve yakıt karışım ayarı mı var. Kurcaladık yine yardım

sezginkalkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R1200GS Adv - 2015
    benim bildiğim servisler 3-4 tur arası o vidayı gevşetirlermiş.. ama bazı arakadaşlar 7-8 tur gevşek bırakıyorlarmış, sonucunda da 10-15 km gibi bi ekstra hız sağlıyuormuş..ama yakıtta o derece artıyormuş.. ( ne kadar doğru bilemem, sadece duydum)
    Sezgin KALKAN
    A RH+
    0554 776 76 64

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Benim korkum tam gazda motorun fakir çalışıp zarar görmesi, yakıtı az yakmak, fakir karışım ile hararet yaptırma riskini de beraberinde getirir. Benim buji simsiyah çıkıyordu, zengin karışımdan şüpheleniyordum. Şimdi bu ayar yurdun değişik yerlerine göre bence değişiklik gösterebilir. Ankara daki ayar istanbulda iyi çalışmayabilir. Rakım nem ve sıcaklık gibi faktörler ayarı etkiliyordur. Bizim motorlarda Keihin PB18 model karbüratör varmış. Onun ayar dokümanını bulabilirsek daha iyi aydınlanırız. Kitapçıkta rölanti vidasından başka birşey anlatmıyor.

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Benim motorun orjinal ayarı tam kapalıdan sonra 2 tur açıktı. 3 tur daha açtım vites araları uzadı motor serileşti fakat yakıtta bayağı fark ediyor. Bir depo ile 500 km. yapıyordum. Havayı açtıktan sonra 410 km. yaptım.

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı TheNightHawk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim korkum tam gazda motorun fakir çalışıp zarar görmesi, yakıtı az yakmak, fakir karışım ile hararet yaptırma riskini de beraberinde getirir. Benim buji simsiyah çıkıyordu, zengin karışımdan şüpheleniyordum. Şimdi bu ayar yurdun değişik yerlerine göre bence değişiklik gösterebilir. Ankara daki ayar istanbulda iyi çalışmayabilir. Rakım nem ve sıcaklık gibi faktörler ayarı etkiliyordur. Bizim motorlarda Keihin PB18 model karbüratör varmış. Onun ayar dokümanını bulabilirsek daha iyi aydınlanırız. Kitapçıkta rölanti vidasından başka birşey anlatmıyor.
    O ayarı tutturmak o kadar zorki

Her usta kendine göre bir ayar çekiyor, ama işin aslı makina olmadıktan sonra mecburen güveneceğiz

Alıntı Ercument adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motorun orjinal ayarı tam kapalıdan sonra 2 tur açıktı. 3 tur daha açtım vites araları uzadı motor serileşti fakat yakıtta bayağı fark ediyor. Bir depo ile 500 km. yapıyordum. Havayı açtıktan sonra 410 km. yaptım.
    Bence orjinalinden şaşmayın, özellikle benzin bu paraya olunca.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

Motosikleti
    kymco downtown300i - Honda Silverwing600 ABS
    6.Sınıf kgs geçiş ücreti ve kgs dolum(alt limit) ücreti ne kadar arkadaşlar?

Dogan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crypton T115
    arkadaslar motul 300v 10-40 yağ aldım ne diyorsunuz? uygunmudur kış ayları için?

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı boudberg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sınıf farketmiyor.Hepsi için 5o tl diye biliyorum.

Alıntı Dogan88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar motul 300v 10-40 yağ aldım ne diyorsunuz? uygunmudur kış ayları için?
    Kış ayı için 10-40 uygundur

Arkadaşlar Bayramda havanın durumuna göre (karlı ve - ye düşmediği sürece)
    Hem orda olan ailemi hemde arkadaşlarımı görmek için pek sevgili cbf'imle birlikte 3. sefer olucak olan Didim'e doğru yola çıkmayı düşünüyoruz

Pazar günü lastik değiştirmeyi düşünüyorum..Şu kampanyalı mişlenler Buz motordamıydı

Birde soğukla ilgili alabiliceğim önlemler..Hani gazete kağıdır gibi
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı Emrah.ark adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Pazar günü lastik değiştirmeyi düşünüyorum..Şu kampanyalı mişlenler Buz motordamıydı

Birde soğukla ilgili alabiliceğim önlemler..Hani gazete kağıdır gibi
    Evet buzmotor.

Bulabilirsen şu kimyasal ısıtıcılardan alsan iyi olur. Hani ortasını çıtlatınca ısı yayanlardan.

El, ayak ve boynuna dikkat et, gerisini zaten koruyorsundur.

Ya da bol miktarda gazete kağıdı al
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

Motosikleti
    cbf150 2010 siyah
    Alıntı boudberg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba...alt limit 30 tl..
    selamlar...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 21 kullanıcı var. (0 üye ve 21 misafir)

Bu Konudaki Etiketler