Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Foruma yıllardan beri üyeyim admin dahil olmak üzere bir çok kişiyle muhabbetim var.Şu zamana kadar kimseyi burada kırmak için tek bir kelime yazmadım.Yazdıklarımı ters olarak okuyup algılamayın lütfen.Yalnızca bir arkadaş cbr125 mi cbf150 mi die sormuş ben de kıyaslanmaz bile dedim.KEndi tercihim olan zamanında da yapmış olduğum tercihi söyledim.

Burada nie yazıyor olduğumu da bikaç sayfa önce okuyanlar biliyorlar.YAkın bir arkadasıma cbf150aldık.Alması da şöyle gerçekleşti ybr düşünüyorum var mı bildiğin temiz bi ybr dedi.Ben de ne ybr'si yahu dedim cbf150 düşün.Gönderdim camlı yançantalı koruma demirli güzel bir cbf150 fotosu aklını çeldim cbf150 aldı gidip.

Önümüzdeki yaz içinde belki kısmet olur 3bin-3500kmlik bir karadeniz turu düşünüyoruz gürcistan'ı da kapsayacak.Aklımızda planı programı bi şekilde var.Ben de sırf bu tur için ve şehir içinde kullanımım için bir motor arıyorum ve açıkçası cbf150 düşünüyordum.Lakin zamanla aklımdaki yerini alacak doğru motosiklet.BAkalım hayırlısı.
    AKIN FİDAN

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Arkadaşlar..
    5 ay önce aldığım motorum cbf 150'yi tam karar verememiş olmama rağmen yükseltmek amacı ile satmayı karar düşünüyorum..

Alıcağım motorda Fazer olsun çok isterdim ama maddi sebeplerden dolayı Hyosung gtr 250 nami değer comet olaraktan düşünüyorum..(İyi yada kötü bilgisi olan varsa söylerse sevinirim..)

Gelelim motorumun genel özelliklerine..

Haziran ayında aldım 14 bindeydi..Tüm bakımları yetkili servisinde yapılmıştır.(Bodrum Kıvrak Motor)

Şuan motor 21 binde..Didim-İstanbul arası 2 kez gidip gelmiştir.Geri kalanı şehir içi..

20 bin bakımında;
    Zincir,Dişli
    Akü
    Buji
    Hava filtresi değişmiştir..

Şuan tek eksi yönü:Ön lastiğin acil değişmesi gerekiyo.

Sahibindene daha ilan koymadım..Ama koyarsam fiyata 3.1oo yazıcam..
    Herkesin yaptığı gibi 3 e son vericem..(Tok satıcıyım,Satılırsa satılır satılmazsa zaten mutluyuz,öylesine bi yükseltiyim diyorum yani)
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı Emrah.ark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar..
    5 ay önce aldığım motorum cbf 150'yi tam karar verememiş olmama rağmen yükseltmek amacı ile satmayı karar düşünüyorum..

Alıcağım motorda Fazer olsun çok isterdim ama maddi sebeplerden dolayı Hyosung gtr 250 nami değer comet olaraktan düşünüyorum..(İyi yada kötü bilgisi olan varsa söylerse sevinirim..)

Haziran ayında aldım 14 bindeydi..Tüm bakımları yetkili servisinde yapılmıştır.(Bodrum Kıvrak Motor)

Şuan motor 21 binde..Didim-İstanbul arası 2 kez gidip gelmiştir.Geri kalanı şehir içi..

20 bin bakımında;
    Zincir,Dişli
    Akü
    Buji

Herkesin yaptığı gibi 3 e son vericem..(Tok satıcıyım,Satılırsa satılır satılmazsa zaten mutluyuz,öylesine bi yükseltiyim diyorum yani)
    gel bu sevdadan vazgeç
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gel bu sevdadan vazgeç
    Tam olarak emin değilim zaten abi..Dedim ya acelem yok..
    Hem motoru araştırıyorum..Cbf'i bile satmaktan emin değilim yani sadece bi düşünce şuan

Ama nedenini merak ettim.

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı ultraukala adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Foruma yıllardan beri üyeyim admin dahil olmak üzere bir çok kişiyle muhabbetim var.Şu zamana kadar kimseyi burada kırmak için tek bir kelime yazmadım.Yazdıklarımı ters olarak okuyup algılamayın lütfen.Yalnızca bir arkadaş cbr125 mi cbf150 mi die sormuş ben de kıyaslanmaz bile dedim.KEndi tercihim olan zamanında da yapmış olduğum tercihi söyledim.

Burada nie yazıyor olduğumu da bikaç sayfa önce okuyanlar biliyorlar.YAkın bir arkadasıma cbf150aldık.Alması da şöyle gerçekleşti ybr düşünüyorum var mı bildiğin temiz bi ybr dedi.Ben de ne ybr'si yahu dedim cbf150 düşün.Gönderdim camlı yançantalı koruma demirli güzel bir cbf150 fotosu aklını çeldim cbf150 aldı gidip.

Önümüzdeki yaz içinde belki kısmet olur 3bin-3500kmlik bir karadeniz turu düşünüyoruz gürcistan'ı da kapsayacak.Aklımızda planı programı bi şekilde var.Ben de sırf bu tur için ve şehir içinde kullanımım için bir motor arıyorum ve açıkçası cbf150 düşünüyordum.Lakin zamanla aklımdaki yerini alacak doğru motosiklet.BAkalım hayırlısı.
    Gürcistan'a giden biri olarak bazı izlenimlerimi aktarayım:

Petrol ürünleri ve arabalar türkiyeye göre oldukça ucuz. Haliyle taksiler de ucuz ama sıkı pazarlık etmek lazım.

Öyle her köşe başında ingilizce bilen yok, türkçe bilen de genelde türk çıkıyor.

Türk caddesi var(adı başka gerçi). Türk lokantaları, marketleri ve ziraat bankası olan. Bu ara para olarak euro ya da dolar alın, her yerde bozdurursunuz. Paraları lari, onlar sel diyorlar. Haçapurileri(peynirli pide) ve maden suyundan yapılan armut içeceği güzel.

Fiyatlar türkiye ile aynı hatta konaklama daha da pahalı. Şu şekilde ,verdiğiniz paraya türkiyede daha iyi otellerde kalabilirsiniz.

Pazar kurulmuşsa, orada fiyatlar biraz daha uygundur.

Yollar hala tek şeritli(çoğu yerde) ve yer yer bozuk.

Bunlar benden, gerisi size kalmış. Bu ara tiflisteki botanik park ve kilise meşhur, gezilmesi tavsiyedir.

Havası ise bildiğiniz doğu karadeniz havasıdır.

Arkadaşlar..

20 bin bakımında;
    Zincir,Dişli
    Akü
    Buji

Hayırlı satışlar olsun.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Tam olarak emin değilim zaten abi..Dedim ya acelem yok..
    Hem motoru araştırıyorum..Cbf'i bile satmaktan emin değilim yani sadece bi düşünce şuan

Ama nedenini merak ettim.
    özelden msj attım
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    YAMAHA fz6fazer 2007 - SACHS- cbf150
    Arkadaşlar..

20 bin bakımında;
    Zincir,Dişli
    Akü
    Buji

Gel bu sevdadan bencede vazgec. Bende her ikisindende var -cbf ve fazer Kalbimden söylüyorum. (fazer vs comet) vazgecccc...
    http://difm :cat:

Motosikleti
    cbf150
    Bu ara arkadaşlar benim motordada tırr sesi çıkmaya başladı, hani genelde egzantirik zincirinden kaynaklanan arıza sesine benziyor. Özellikle 3. vites 50-60 arası çıkıyor ses.(Her zaman da çıkmıyor )
    Resmen tıır ediyor, bu sorunu egzantirik zincirini değiştirmeden çözebilir miyiz?
    Gevşemiş midir?
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Alıntı mmucit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gürcistan'a giden biri olarak bazı izlenimlerimi aktarayım:

Petrol ürünleri ve arabalar türkiyeye göre oldukça ucuz. Haliyle taksiler de ucuz ama sıkı pazarlık etmek lazım.

Öyle her köşe başında ingilizce bilen yok, türkçe bilen de genelde türk çıkıyor.

Türk caddesi var(adı başka gerçi). Türk lokantaları, marketleri ve ziraat bankası olan. Bu ara para olarak euro ya da dolar alın, her yerde bozdurursunuz. Paraları lari, onlar sel diyorlar. Haçapurileri(peynirli pide) ve maden suyundan yapılan armut içeceği güzel.

Fiyatlar türkiye ile aynı hatta konaklama daha da pahalı. Şu şekilde ,verdiğiniz paraya türkiyede daha iyi otellerde kalabilirsiniz.

Pazar kurulmuşsa, orada fiyatlar biraz daha uygundur.

Yollar hala tek şeritli(çoğu yerde) ve yer yer bozuk.

Bunlar benden, gerisi size kalmış. Bu ara tiflisteki botanik park ve kilise meşhur, gezilmesi tavsiyedir.

Havası ise bildiğiniz doğu karadeniz havasıdır.
    Zaten Karadeniz'i avcunun içi gibi bilen biri ile çıkacağız yola.BAbası artvin arhavili-annesi ordu ünyeli...Bakalım 2haftalık bir rota hazırlamayı düşünüyorum kısmet olursa gerçekleştireceğiz...
    AKIN FİDAN

Dogan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crypton T115
    arkadaslar bugun izmir bodrum arası gittim motorla. yakıt olarak burdan silme doldurdum hatta sallladım havası gitsin diye tekrar doldurdum taşana kadar kısaca doldurdum. sonra cıktım yola. bodruma vardıgımda yarımın bi altındaki çizgideydi. ordan bi 10 tl lik benzin aldım ne olur olmaz diye. yedeğe düşmeden gelmek istiodum. donuşte otobana girerken benzin bitti, yedeğe aldım. yaptıgım km 500 km. aldıgım benzin 11 lt ful doldurunca hatta geçti bile ve rezerveye almamıstım daha + 2.7 lt = 13.71 lt ye 500 km yaptım. sizce bu değerler normalmi? yoldada oyle dip gaz falan gitmedm yarım gaz 80-90 km duz yolda sabit surat. hesabıma göre 0,101 krş yakmışım km de normal mi, bana bi ayarsızlık varmış gibi geldi?

Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    özelden msj attım
    Allah razı olsun abi

Alıntı rman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gel bu sevdadan bencede vazgec. Bende her ikisindende var -cbf ve fazer Kalbimden söylüyorum. (fazer vs comet) vazgecccc...
    Abi şuan fazer alcak durumum zaten yok olsada benzindi,bakımdı altından kalkamam şu sıra..
    Ama sorununu merak ettim ya
    Daha çok şey öğrencem çok..Özelden sıkıntılarından 1-2 tanesini söylesen bilgilensek

sezginkalkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R1200GS Adv - 2015
    Alıntı Dogan88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar bugun izmir bodrum arası gittim motorla. yakıt olarak burdan silme doldurdum hatta sallladım havası gitsin diye tekrar doldurdum taşana kadar kısaca doldurdum. sonra cıktım yola. bodruma vardıgımda yarımın bi altındaki çizgideydi. ordan bi 10 tl lik benzin aldım ne olur olmaz diye. yedeğe düşmeden gelmek istiodum. donuşte otobana girerken benzin bitti, yedeğe aldım. yaptıgım km 500 km. aldıgım benzin 11 lt ful doldurunca hatta geçti bile ve rezerveye almamıstım daha + 2.7 lt = 13.71 lt ye 500 km yaptım. sizce bu değerler normalmi? yoldada oyle dip gaz falan gitmedm yarım gaz 80-90 km duz yolda sabit surat. hesabıma göre 0,101 krş yakmışım km de normal mi, bana bi ayarsızlık varmış gibi geldi?
    gayet normal 10 kuruş..benimkide aynı yakıyor aynı hızlarda..8 kuruş yakan falan yakan varmış ama nasıl yakıosa bizede sölesin bizde ona göre davranalım
    Sezgin KALKAN
    A RH+
    0554 776 76 64

Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı sezginkalkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gayet normal 10 kuruş..benimkide aynı yakıyor aynı hızlarda..8 kuruş yakan falan yakan varmış ama nasıl yakıosa bizede sölesin bizde ona göre davranalım
    60 tan sonra hızın her ne olursa olsun 5. vites püf noktası bu

780 km'de 75 tl yaktı benim motor

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı mmucit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu ara arkadaşlar benim motordada tırr sesi çıkmaya başladı, hani genelde egzantirik zincirinden kaynaklanan arıza sesine benziyor. Özellikle 3. vites 50-60 arası çıkıyor ses.(Her zaman da çıkmıyor )
    Resmen tıır ediyor, bu sorunu egzantirik zincirini değiştirmeden çözebilir miyiz?
    Gevşemiş midir?
    Tırr sesi balans milinden kaynaklanır, eksantrikte yapar ancak balans milinden olması daha olası yokuş çıkarken motor yüke bindiğinde daha çok yapar, eksantrik gergisini değiştirip bir dene 10-15 civarı fiyatı olmassa balans milinde sorun değişmesi lazım...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:01 ----------

Arkadaşlar..

20 bin bakımında;
    Zincir,Dişli
    Akü
    Buji

hyosungu alırsan sinirden kudurursun hyosung olağan üstü dandik bir motor, devir kesici yok krank eline her an alman mümkün titreşim zaten söylemiyorum cbf mumla ararsın dostum vascoda almıştı bir ara 250r nasıl sattığını bilemedi....cbf aldı..

Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Arkadaşlar cbf 150'imi bi kaç değişikle en az bi sezon daha kullanmaya karar vermiş bulunmaktayım..

Gelen Gideni aratır lafını pek sevmdiğimden aynı motorla devam

O bi kaç değişiklikte;
    -Oring zincir takımı..
    -Ön arka jant siyah'a boyayıp kırmızı şerit..
    Tank pad olarak şuan güzel bi hatun gezdirmekteyim depomda Ondanda sıkıldım Türk Bayrağı desenli alıcam..
    -Ön camı touring cinsi taktırp uzatıcam(Bu konuda kullananlar görüşlerini belirtirse sevinirim)..
    -xenon takmayı düşünüyorum
    -Son olarakta ön arka takım mişlen

Birde topcase çıkardım..Birazda sportif gezelim dolaşalım

Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Cbf sticer'larını set halinde alabileceğim bi yer varmı
    2007 olmasından dolayı arka kuyruk kısmındaki sticerların renginde bozulma var..Yan grenajdaki cbf150 yazısıda çizik değiştirmek istiyorum..Bu aralar motor değilde ben çok arıza olmaya başladım hoş görün

izm35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İJ 350''''''CBF 150
    ya arkadaşlar bi şey sormak istiyorum belki burası yeri değil ama,Daha önce forumda açılan konu başlıklarını ertesi günü bulamıyorum,siliniyormu biyerlerde varmı sabitlenen konular harici,nasıl ulaşırım bir yardım lütfen herkese iyi geceler

Merhaba benim bi sorum olacak CBF 150 den çakmaklık çıkışı yapabilirmiyiz? motosiklet den anlayan abiye sordum bakmak lazım dedi beyin etkilenir flaan dedı. Honda da varmı bu durum?

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı CriticalWave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba benim bi sorum olacak CBF 150 den çakmaklık çıkışı yapabilirmiyiz? motosiklet den anlayan abiye sordum bakmak lazım dedi beyin etkilenir flaan dedı. Honda da varmı bu durum?
    Yapabiliriz. Beyinle alakası yok aslında yapılacak şey çakmak soketi almak (ben doblonunkinden aldım orjinal plastik kapaklı ) bir adet sigorta ve anahtar ,yapması da basit malzemelerim hazır ama yapacak zamanım da olsa ya şöyle bir haftasonu

Nasıl yapılacağı aşağıda...

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...ak-takdim.html

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı Dogan88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana normal geldi? Kaç kilosun, motorunda eksta ağırlık var mıydı, giderken ve gelirken rüzgar nereden esiyordu? Bunlar hep yakıtı etkiler. 100 km de 3 lt yi geçmedikten sonra sorun yok demektir.

60 tan sonra hızın her ne olursa olsun 5. vites püf noktası bu

780 km'de 75 tl yaktı benim motor
    Çok mantıklı, çünki devir göstergeci olanlarda -yanlış hatırlamıyorsam- 3000-4000 arası economy yazıyordu. Yani 5. vites 80(6000 devir) de en az yaktığı yer değil, belki 5. vites 60(4000 devir) en az yaktığı yerdir. Bunu bize çinli kardeşler dışında devir göstergeci takan bir arkadaş vardı, o söyleyebilir.

Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tırr sesi balans milinden kaynaklanır, eksantrikte yapar ancak balans milinden olması daha olası yokuş çıkarken motor yüke bindiğinde daha çok yapar, eksantrik gergisini değiştirip bir dene 10-15 civarı fiyatı olmassa balans milinde sorun değişmesi lazım...
    Aykan eksantrik mühim değil de o balans mili denen şey pahalı mıdır acaba? Birde bu ses yüksek devirlere çıkarken hafiften kendini hissettiriyor, şimdi icabına bakmazsam ileride başımı ağrıtır mı? En sonuncusu olarak, bu işlem için motor açılacak değil mi? Oy oy da oy.

Arkadaşlar cbf 150'imi bi kaç değişikle en az bi sezon daha kullanmaya karar vermiş bulunmaktayım..

Gelen Gideni aratır lafını pek sevmdiğimden aynı motorla devam

O bi kaç değişiklikte;
    -Oring zincir takımı..
    -Ön arka jant siyah'a boyayıp kırmızı şerit..
    Tank pad olarak şuan güzel bi hatun gezdirmekteyim depomda Ondanda sıkıldım Türk Bayrağı desenli alıcam..
    -Ön camı touring cinsi taktırp uzatıcam(Bu konuda kullananlar görüşlerini belirtirse sevinirim)..
    -xenon takmayı düşünüyorum
    -Son olarakta ön arka takım mişlen

Birde topcase çıkardım..Birazda sportif gezelim dolaşalım
    Hayırlı olsun, yeni kararın.

Cbf sticer'larını set halinde alabileceğim bi yer varmı
    2007 olmasından dolayı arka kuyruk kısmındaki sticerların renginde bozulma var..Yan grenajdaki cbf150 yazısıda çizik değiştirmek istiyorum..Bu aralar motor değilde ben çok arıza olmaya başladım hoş görün
    Var honda servisleri. Samsunda ferhat hondayı arayıp temin edebiliyordu. İstersen ona ulaş ben de elden almak için yardımcı olabilirim. O ilçede kalıyorda.

Alıntı izm35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya arkadaşlar bi şey sormak istiyorum belki burası yeri değil ama,Daha önce forumda açılan konu başlıklarını ertesi günü bulamıyorum,siliniyormu biyerlerde varmı sabitlenen konular harici,nasıl ulaşırım bir yardım lütfen herkese iyi geceler
    forum içi arama fonksiyonunu kullanabilirsin, yoksa topic güncellenmedikçe
    yaşlanır ve en sonunda ölür, taki biri o topici hortlatana kadar.

Alıntı CriticalWave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @cbr125cbr çok güzel bir topic tavsiye etmiş, oraya bakabilirsin.

Usta ya işten anlamıyor ya da uğraşmak istememiş yoksa takılır ama dikkatli kullanmak lazım, özellikle motosiklet çalışmazken. Akü bitebilir diye yoksa başka sakıncası olmaması lazım.

Biz böyle diyoruz ama taktığın her eksta şey beyni etkileyebilir, teoride öyle. Yani risk tamamen sana ait. Bz. kullanma klavuzu.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler