Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    cbf150 2010 siyah
    Alıntı ultraukala adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun bugün enine boyuna bakımını USTA'ma yaptırdık.

İlk baştan gitmeden honda bayiinden haval filtresi aldık.10tl dedi orjinalmi dedim efet dedi bi aldım elime made in china yazıyor =))

Sonra ustaya bıraktım motoru.Yağı motul 10-40 ester(24TL) koyuldu.Bujisi NGK(15TL) kataloğundan bakılıp uygun kodlusu konuldu.Sibopları kontrol edildi,hava ayarı yapıldı.zincir gergisi ıvır zıvır vidası kontrol edildi.marş dinamosu çıkarılıp parçalanıp kontrol edilip bi güzel temizlenip yerine takıldı.Aküsü orjinali ile yuasa ıslak tip(89TL) ile şarj edilip takıldı.

Bakımdan önce beni en çok rahatsız eden durduğu yerdeki vites geçişlerindeki imkansızlık muhteşeme döndü bunda motul'un etkisi sanırım tartışılmaz.KEndi motorumda da zaten motul double ester 300V kullanılıyor.

Ayrıca cbf150 şehir içi için güzel, yeterince kıvrak ve çok az yoruculuğu olan bir alet.titresim sorunu sanırım hiç yok.ama sormak istediğim bir soru var.2007model 19bin kmde makina şu anda.2kişi düzlükte maksimum hızı nedir sizin motorlarınızın? 100-110 normal midir?

dip gaz 115 km yi geçemedim ben tek kişi...71 kiloyum...motorum 6000 km de...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Bruce 65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA - CBF150> 250>...?
    100-110 normal midir?
    çok güzel bakım yapmışsınız tebrikler,normal hızı odur ben tek kişi(68KG) düz yolda 115 kmh geçemedim motorum 2007 14500km de...
    herkese keyifli sürüşler...
    Hep Pür Dikkat...

Motosikleti
    kymco downtown300i - Honda Silverwing600 ABS
    http://www.rialli.com/urunler/motors...osterge-ms151/

cbf150 kısa farı bu linkteki değilmi arkadaşlar?

Team 106 GTI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150-Siyah
    Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar.Anladığım kadarıyla beyaz ampul'den kimse memnun değil.Demekki biraz daha bekleyip xenon takıcaz

m.salih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 yamaha xt 125R

Beyaz Far Ampülü

Alıntı Team 106 GTI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar beyaz far ampul'ü takan var mı? Beyaz ampul takmayı düşünüyorum ama aydınlatma bakımından ne kadar fark olur . Boşuna değiştirmeyelim diye sormak istedim.Xenon takmayı düşünüyordum fakat fiyatı nedeniyle şuan vazgeçtim.
    üstadım adı geçen ampülü benim usta taktı. markası falan belli değil. çin üretimi işte. neyse iyi hoş oldu da far ayarı bozuldu. kısa hüzmede bile göz alıyor. hadi onu ayarlarız sorun değil. asıl problem sinyal verdiğimde farın kısılıp açıllması. hayret ettim. far enerjisini motordan aldığı halde aküden güç alan sinyal ya da fren lambası nasıl etkiler ki? hal durum böyle. haaa derseniz ki senin ampül kötüsü ondan, olabilir. yok akün zayıf derseniz, bilemiyorum. marşa da güzel basıyo ama. yani beyaz ampül alırken iyi bir marka almaya gayret edin derim osram gibi mesela...
    selamlar

slm abi

slm abi ben honda cbr ile honda cbf arasında kaldım sende mor almak için yardım bekliorum düşüncelerini sölermisin ang imototosileti alim ayrıca 2. el alıcam cbf 9 bide buldum sorun çıarırmı

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı boudberg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.rialli.com/urunler/motors...osterge-ms151/

cbf150 kısa farı bu linkteki değilmi arkadaşlar?
    Değil, o göstergede kullanılan lamba. cbf150 nin uzun-kısa lambası bir. S2 diye geçer, namı diğer armut lamba. 35/35 watt s2. http://www.rialli.com/ara/918__far-a...-3535-MS10021/

Fiyatı da uygundur.

Alıntı honda cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm abi ben honda cbr ile honda cbf arasında kaldım sende mor almak için yardım bekliorum düşüncelerini sölermisin ang imototosileti alim ayrıca 2. el alıcam cbf 9 bide buldum sorun çıarırmı
    As deyip üstüme alınayım ama mesajını anlamak çok zor. Bunda imla kurallarına uymaman ve noktalama işaretlerine değinmememnin etkisi olabilir.

cbf150-cbr125 motor gücü olarak benzer motorlar. Ama cbr125 de biraz daha racing motor görüntüsü var. cbf150 ise bildiğin kurye motoru işte.
    Yalnız cbr125 in yedek parça fiyatları el yakan cinsten, cbf150 in ise oldukça makul. cbr125 cbf150'ye göre biraz daha hızlıdır, düz yolda. Ön, arka disk fren, su soğutmalı motor, gaza göre değişmeyen far. Ama torku cbf150 ye göre azdır, boyun uzunsa 1.80 m gibi altında ufacık kalır, yedek parça fiyatları uçuk, biliyorum iki defa söyledim.

Karar senin, cbf150 için 9000 km önemli değil. Önemli olan motor nasıl kullanılmış, rodajı iyi yapılmış mı? Lastikler ne alemde. Orjinal lastikler suda çok kayıyor.

İlk motor için cbf150 derim ama karar ve para senin.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

Bruce 65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA - CBF150> 250>...?
    Aleyküm selam bu soruyu türkçe'ye çevirecekmisin ?bu şekilde tercüman lazım...
    mmucit,wallahi bravo çoğunu çözmüşsün.Yalnız şu "sende mor almak için yardım bekliorum"nedir ?
    Hep Pür Dikkat...

sezginkalkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R1200GS Adv - 2015
    Arkadaşlar dün honda merkez ile görüştüm..onlara geçen hafta bir mail atmıştım..periyodik bakım km'leri hakkında..bildiğiniz gibi kullanma kılavuzunda 1.000km-4.000km-8.000km-12.000km yazıyor ama devamı yok yani 16.000-20.000-24.000 bakımları nasıl olucak merak ettinizmi? Ben ettim ve sordum.

bakım periyotları, 1000 km hariç, 3 ana şekilde yapılıyormuş..yani 4000 bakımı 1. bakım, 8000 bakımı 2. bakım, 12000 bakımı ise 3. bakım...

16.000'den itibaren başa dönüyormuş... 16000 km 1. bakımda yapılanlar, 20000 km 2. bakımda yapılanlar, 24000 km 3. bakımda yapılanlar 28000 km 1. bakımda yapılanlar........... diye devam ediyor..

yararlı olacağını düşündüğüm için paylaşmak istedim.
    teşekkürler..
    Sezgin KALKAN
    A RH+
    0554 776 76 64

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Bende 2 motor arasında kalmıştım tercihimi cbften yana yaptım..
    Şuan hem cbf'ten memnunum hemde bazen cbr olsaydı diyorum..

Neden;

Ben sakin motosiklet kullanan biri değilim..Sürekli geç kaldığım yere abaniyorum gaza..Teker denemeleri vs..

Cbf 150,cbr 125'e nazaran..
    -Az yakar.
    -Parçası ucuzdur.
    -Daha dolgun kalçalara sahiptir
    -Tek problemi gaza abandığında yağıda benzinle yakmasıdır..(Benim mötörde böyle)

İşte bu nedenlerden dolayı cbf'i ilk aldığımda çok düşünürdüm satıp cbr almayı..Ama şimdi gözüm daha yükseklerde
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı sezginkalkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar dün honda merkez ile görüştüm..onlara geçen hafta bir mail atmıştım..periyodik bakım km'leri hakkında..bildiğiniz gibi kullanma kılavuzunda 1.000km-4.000km-8.000km-12.000km yazıyor ama devamı yok yani 16.000-20.000-24.000 bakımları nasıl olucak merak ettinizmi? Ben ettim ve sordum.

bakım periyotları, 1000 km hariç, 3 ana şekilde yapılıyormuş..yani 4000 bakımı 1. bakım, 8000 bakımı 2. bakım, 12000 bakımı ise 3. bakım...

16.000'den itibaren başa dönüyormuş... 16000 km 1. bakımda yapılanlar, 20000 km 2. bakımda yapılanlar, 24000 km 3. bakımda yapılanlar 28000 km 1. bakımda yapılanlar........... diye devam ediyor..

teşekkürler..
    Çok güzel bir bilgi, teşekkürler.

Alıntı Emrah.ark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 2 motor arasında kalmıştım tercihimi cbften yana yaptım..
    Şuan hem cbf'ten memnunum hemde bazen cbr olsaydı diyorum..

Neden;

Ben sakin motosiklet kullanan biri değilim..Sürekli geç kaldığım yere abaniyorum gaza..Teker denemeleri vs..

Cbf 150,cbr 125'e nazaran..
    -Az yakar.
    -Parçası ucuzdur.
    -Daha dolgun kalçalara sahiptir
    -Tek problemi gaza abandığında yağıda benzinle yakmasıdır..(Benim mötörde böyle)

İşte bu nedenlerden dolayı cbf'i ilk aldığımda çok düşünürdüm satıp cbr almayı..Ama şimdi gözüm daha yükseklerde
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...c-olaylar.html
    Bunu okudum, yine motosikletten değil ama trafikten soğudum.

Yok arkadaş bu memleket motosiklete alışana kadar kıyamet kopar

Alıntı Bruce 65 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aleyküm selam bu soruyu türkçe'ye çevirecekmisin ?bu şekilde tercüman lazım...
    mmucit,wallahi bravo çoğunu çözmüşsün.Yalnız şu "sende mor almak için yardım bekliorum"nedir ?
    Ben de motor almak için yardım bekliyorum, demiş arkadaş.

Yaşlandık mı nedir? Anlayamıyoruz.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

Motosikleti
    cbf150 2010 siyah

çok yanlış bir yerde kalmışsın...hatta hiç kalınmayacak bir yerde kalmışsın

kıyaslama bile olmaz...her bakımdan CBF.......

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    kıyaslama bile olmaz kısmına ne yazık ki katılmmıyorum.22bin km'lik cbr125 tecrübem var cbf kesinlikle ama kesinlikle yanına bile yaklaşamaz hç bir konuda cbr'ın.Tek iyi yanı parça fiyatı cbf150'nin.Ama sorarsanız herhangi bir masraf yaptım mı 22bin km boyunca cbr125e sıfır masraf yaptım.yağı suyu bujisi hava filtresi dışında.lastiklerini bile 25bin km'ye kadar kullandım orjinal ircleri o kadar yani masraf yapmadım...
    AKIN FİDAN

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    Bence CBR125 ile CBF150 kullanım amaçları farklı motorlar. Mesela ben motorumda muhakkak top case olmasını isterim, kaskımı eldivenimi dizliğimi vs koymak için. CBF buna uygun bir motor. 46 lt Kappa bile sırıtmıyor motorda. Belki CBR'a çanta koymak mümkün olabilir ama en azından ben koymam. Ayrıca oturuş pozisyonundan kaynaklanan rahatlığı da CBF için artı. CBR ise daha çok pazar günleri çıkıp dolaşmak gezilere katılmak vs için iyi olabilir.

Motosikleti
    honda cbf 150
    kıyaslama bile olmaz kısmına ne yazık ki katılmmıyorum.22bin km'lik cbr125 tecrübem var cbf kesinlikle ama kesinlikle yanına bile yaklaşamaz hç bir konuda cbr'ın.Tek iyi yanı parça fiyatı cbf150'nin.Ama sorarsanız herhangi bir masraf yaptım mı 22bin km boyunca cbr125e sıfır masraf yaptım.yağı suyu bujisi hava filtresi dışında.lastiklerini bile 25bin km'ye kadar kullandım orjinal ircleri o kadar yani masraf yapmadım...
    Siz hiç cbf 150 ye bindinizmi? Benimde 20.000 km lik cbf 150 tecrübem var.Arkadaşımdada cbr 125 var istediğim zaman alıp kullanıyorum.Bence cbr cbf in yanına yaklaşamaz çünkü motorda resmen pisiklet havası var incecik bişey hiç güvenli gelmiyor bana.Ayrıca sola ve ya sağa yatırdınız motoru çıkan masrafla ikinci el gayet temiz bir cbf 150 alırsınız.Cbf 150 de düşerseniz sadece yeni koruma demiri alırsınız olur biter.Cbf in lastikleri 18 inc cbr ın 17 inc yani cbf Türkiye yol şartlarına dha uygun.Bu krıterler böyle uzar gider.Şimdi soruyorum hangi motor birbirinin yanına yaklaşamaz???

cbr 125 sadece son hız bakımından biraz üstündür..TORK dersen cbf 150 in torku daha iyidir...Saygılar.....

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı sezginkalkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

teşekkürler..
    Bu bilgiler çok faydalı oldu,fakat şu kilometrede bu değişilir-şu temizlenir,bu kilometrede şurası değişir-burası temizlenir gibisinde kilometrelerin açıklaması yapılsaymış daha güzel olurdu diye düşünüyorum.
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Alıntı E_TEKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz hiç cbf 150 ye bindinizmi? Benimde 20.000 km lik cbf 150 tecrübem var.Arkadaşımdada cbr 125 var istediğim zaman alıp kullanıyorum.Bence cbr cbf in yanına yaklaşamaz çünkü motorda resmen pisiklet havası var incecik bişey hiç güvenli gelmiyor bana.Ayrıca sola ve ya sağa yatırdınız motoru çıkan masrafla ikinci el gayet temiz bir cbf 150 alırsınız.Cbf 150 de düşerseniz sadece yeni koruma demiri alırsınız olur biter.Cbf in lastikleri 18 inc cbr ın 17 inc yani cbf Türkiye yol şartlarına dha uygun.Bu krıterler böyle uzar gider.Şimdi soruyorum hangi motor birbirinin yanına yaklaşamaz???

cbr 125 sadece son hız bakımından biraz üstündür..TORK dersen cbf 150 in torku daha iyidir...Saygılar.....
    VAlla bikaç msj öncesini okusaydınız şahsen demek istediğimi anlardınız.Bu cbf kullanıp kullanmadığım kısma cevap oluyor.

Eğer düşmeyi düşünürseniz cbr 125 için de koruma demiri var.Takarsanız arkaya topcase dediklerinizi karşılar.SEvmem derseniz o ayrı mesele.İncecik bir şey dediğiniz görüntü olarak ise içi boş grenajlar ne ifade ediyor ki

Şimdi teknik özelliklere gelirsek.
    cbr 125=13.6 ps güce 10.6 NM torka sahip ve 127kg ağırlığa sahip.1kg'ya 0.10hp 1kg'ya 0.08NM
    cbf 125=11.3 ps güce 12.7 NM torka sahip ve 140kg ağırlığa sahip.1kg'ya 0.08 hp 1kg'ya 0.09NM

Kıyaslama yapılmaz efet kesinlikle, cbr125 6150 lira cbf150 4150 lira sıfır fiyatları.Kaliteleri ortada.

Yola çıktığım zaman temde rüzgar da olsa cbr125 ile 120km'nin altına düşmüyordum.düzlükte.RAmpalarda 90km'nin altına düşmüyordum.İkisini de kullanmasam zaten yorum yapmazdım.BAna cbr 125 masraf yaptımı derseniz yağ su benzin buji haricinde gram masraf yapmadı...Yolculuğa nasıl çıkıyordum büyük 60ltlik kamp çantasını bağlıyordum arkaya bi güzel.Depoya da bi depo çantası.Tamamdır.Hİç bir eksiğim kalmıyordu...
    AKIN FİDAN

Motosikleti
    cbf150
    Sayın @ultraukala ve @e_tekin lütfen birbirimizi kırmadan sohbet edelim.

Sonuçta iki motor da başlangıç motorudur, tabii isteyen bir ömürlük de kullanabilir.

İkiside hondadır, ona göre belli bir kalite çizgisi vardır, yani çin üretimi ne olduğu belirsiz mallar değildirler.

Tarz olarak hoşuma gitse belki ben de cbr125 alırdım.

Neyse hepinize iyi forumlar.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

Motosikleti
    HONDA-CBF-250
    Alıntı mmucit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayın @ultraukala ve @e_tekin lütfen birbirimizi kırmadan sohbet edelim.

Sonuçta iki motor da başlangıç motorudur, tabii isteyen bir ömürlük de kullanabilir.

İkiside hondadır, ona göre belli bir kalite çizgisi vardır, yani çin üretimi ne olduğu belirsiz mallar değildirler.

Tarz olarak hoşuma gitse belki ben de cbr125 alırdım.

Neyse hepinize iyi forumlar.
    murat abimi kızdırmayın har kez sitiline binsin bakıyım

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Hakikaten ben örnek vereyim ilk cbr aldım (nickimden anlaşılacağı üzere) bir süre sonra cbfe bindim ve tarz olarak ve maliyet olarak cbfi daha beğendim. üstünde daha rahat ettiğimi farkettim. 6000 dir kullanıyorum cbf 150 yi , tamamen zevk meselesi ikisinin de seçimi etki eden dez avantajları var ama içinize siniyorsa mutlu mutlu kullanıyorsunuz. O daha iyidir bu daha iyi tamamen kişisel görüşler. Herkese mutlu sürüşler

Bu arada kendimi videoda izlediğimde cbf bile bana küçük geldi gözüme

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 20 kullanıcı var. (0 üye ve 20 misafir)

Bu Konudaki Etiketler