Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Geçmiş olsun. Umarım size bir şey olmamıştır. Yoksa ayna kırılmış, motor patlamış hiç önemli değil.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda PS 150i '10
    çok teşekkür ederim sağolun .cam taktırılır diye düşünüyorum açıkçası

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı Adrion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motordan düştüm arkdaşlar. yolda tedaşın eştiği çukurlar vardı.ama üstünü örtmüşler artık hemen hemen yol seviyesindeydi giderken kaldırımda yürüyen bi kıza bakıyordum önüme baktığımda araba duruyordu önümde o çukurdan yavaş geçmek için yolun ortasında yavaşlamış çarpmamak için ön frene asıldım galiba o sırada düştüm sağ yana sağ aynanın camı kırıldı fotoğra koymak istiyorum ama nasıl kyoucam?
    Geçmiş olsun, en azından motosiklet kullanırken kızlara bakmayınız.

Ayna ise yan sanayi uzun saplı ybr aynaları mevcut. 10 tl motorcu hayride. 5-6 lirada kargo parası tutar.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

Motosikleti
    Honda PS 150i '10
    düştüğüm motor cbf değil ps.birde aynanın sadece camı kırıldı sapı çerçevesi sapasağlam çizik bile yok sadece uygun bir ayna yerleştirilecek o kadar sanayiden bulabilirim belki bilmiyorum

Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    PS de su soğutmalı olmasıyla iddialı bir motor. Daha önce yeni aldığın için sormamıştım. Nasıl bir motor bu PS?

Motosikleti
    cbf150
    düştüğüm motor cbf değil ps.birde aynanın sadece camı kırıldı sapı çerçevesi sapasağlam çizik bile yok sadece uygun bir ayna yerleştirilecek o kadar sanayiden bulabilirim belki bilmiyorum
    İnş. bulursun, benim de aynanın camı düşmüştüde sanayide bulamamıştık.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

@Adrion
    Geçmiş Olsun.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

Teşekkür ederim sağolun.sağ aynanın CAMI 45 tl mi?
    Sadece camı değil, komplesi 45 TL. Tek cam satılmaz. Sanayide takılan aynalar çok sağlıklı olmayabiliyor. Bence sağlığınızdan daha değerli değil, orjinal parça tercih edin.

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    motordan düştüm arkdaşlar. yolda tedaşın eştiği çukurlar vardı.ama üstünü örtmüşler artık hemen hemen yol seviyesindeydi giderken kaldırımda yürüyen bi kıza bakıyordum önüme baktığımda araba duruyordu önümde o çukurdan yavaş geçmek için yolun ortasında yavaşlamış çarpmamak için ön frene asıldım galiba o sırada düştüm sağ yana sağ aynanın camı kırıldı fotoğra koymak istiyorum ama nasıl kyoucam?

Kırmızı olan kısım çok dikkatimi çekti,gerçekten helal olsun,kolay kolay kimse bukadar açıkca ve yaptığı hatasını kamofile etmeden direk,olanı söylemezdi diye düşünüyorum...

Tekrardan geçmiş olsun
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Alıntı anesmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece camı değil, komplesi 45 TL. Tek cam satılmaz. Sanayide takılan aynalar çok sağlıklı olmayabiliyor. Bence sağlığınızdan daha değerli değil, orjinal parça tercih edin.
    Hakan bey arkadaş cbf150 ile düşmemiş, düştüğü motor PS150i.

Motosikleti
    Honda CBF 150 gümüş gri
    aydoganx,

yine ben:) birşey sorcam sana. motoru ilk çalıştırdığımda şayet bir süre (2-3 dakika) gaz vermezsem hemen stop ediyor. sonra bırakınca normal rölantiye geçiyor (pat pat diye çalışıyor). bu arada gaz vermek yerine jikle yi de çekmeyi denedim ama o da pek işe yaramadı. yani jikle yi çekince normalde gaz sesinde belirgin yükselme olması gerekmez mi??benimkinde hiçbir değişiklik olmuyor da. ben mi yanlış yapıyorum. bi yardımcı olabilirsen sevinirim patron.

dogan

Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hakan bey arkadaş cbf150 ile düşmemiş, düştüğü motor PS150i.
    Farkındayım PS150 Aynası bizde 45 TL ve orjinal

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı dohansen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aydoganx,

yine ben:) birşey sorcam sana. motoru ilk çalıştırdığımda şayet bir süre (2-3 dakika) gaz vermezsem hemen stop ediyor. sonra bırakınca normal rölantiye geçiyor (pat pat diye çalışıyor). bu arada gaz vermek yerine jikle yi de çekmeyi denedim ama o da pek işe yaramadı. yani jikle yi çekince normalde gaz sesinde belirgin yükselme olması gerekmez mi??benimkinde hiçbir değişiklik olmuyor da. ben mi yanlış yapıyorum. bi yardımcı olabilirsen sevinirim patron.

dogan
    aydoganx hocamda cevap verir ama ben gördüm dilim döndüğünce söyliyim

eğer motorun bu havalarda da uzun süre çalışmıyorsa rolanti ayarına bi baktırman lazım...

gaz verme olayı cbfteki jigle otomatik jigle değil jigle çekili olsa bile gaz vererek hafif hafif ısıtmak lazım motoru o dediğiniz olay otomatik jigle olan motorlarda olur jigleyi çektiğin anda devir yükselir yada scooterlarda otomatik yükselir ve sonra kapanır...cbflerde jigle bu şekilde ama bu havalarda motor marştan sonra bi kaç kere gaz verip kendine gelmesi lazım jigle kullanmadan,hava soğuk olursa jiglesiz hayatta ısınmaz

Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    jikle sadece karbüratöre daha çok benzin gitmesini sağlıyor, yani zengin karışım yapıyor. daha az hava daha çok benzin ile çalışıyor. Gaz vermezseniz stop eder. Jikle otomatik değil.

Alıntı anesmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Farkındayım PS150 Aynası bizde 45 TL ve orjinal
    Pardon o zaman
    Topiğe olan ilginiz için teşekkürler bu arada. Konunun içinde birebir Honda yetkilisi bir arkadaşımızın olması güzel.

Yeri gelmişken bir soru sorayım. Acaba Honda CBF150'nin makyajlı kasası Türkiye'ye ne zaman gelecek?
    3 aşağı 5 yukarı ortalama bir tarih bellimidir?
    Bkz. "Honda CBF150 Yenilendi !.."

aydoganx,

dogan
    mücahit_89 ve TheNightHawk gerekli açıklamaları yapmış.

Arkadaşlarında bahsettiği gibi bizim motosikletlerde "jigle" otomatik değil.
    İlk marş sonrası ufak bir süre gaz vermek gerekiyor.
    Buna zamanla alışırsın. Mesela içinde bulunduğumuz sıcak günlerde 10-15 sn. yeterli oluyor.
    Eğer 1-2 dk civarı gaz vermen gerekiyorsa rölanti ayarını biraz yükseltmen gerekebilir.

Kışın soğukta ise ortalama ısıtma süresi 1 dk. civarıdır.

-ibrahim- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    İsmail abi olmasa topic in ortalaması büyük ölçüde düşer.

Motosikleti
    gsx1300r hayabusa 2010
    2 hafta önce yunanistandaydım. orada yeni makyajlı kasa cbf ler 2. ele düşmüş bile.
    500 - 1000 km de olaNlar 3,300 tl civarında fiatları vardı.

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    İyi akşamlar. Yarın Cbf 150 motosikletimi teslim alacağım. Aklıma geldl modeli 2010 mu 2011 mi olacak. Daha önce cbf 150 hiç kullanmadım. Tavsiyeleriniz var mıdır?

Motosikleti
    Honda PS 150i '10

PS 150i nasıl bir motor?

Alıntı TheNightHawk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    PS de su soğutmalı olmasıyla iddialı bir motor. Daha önce yeni aldığın için sormamıştım. Nasıl bir motor bu PS?
    valla sana şöyle diyeyim fiyatı dışında herşeyinden memnunum çünkü insana koyuyor 6500 vermek 150 cclik bi scootera gerçi maşallahı var 250lilikleri aratmıyor. dylan 5400 dü satıştan kaldırıldığında ps teki değişiklikler motoru euro3 normlarına uygun enjeksiyonlu.kasası dylana göre daha yüksek daha ağır (bkz dylan 120 ps 135 kg) ve dylana göre daha kaslı. bu değişiklikler üstüne 1100 lira koymuş bu motorun değer mi tartışılır.0-15,0-20 arası kalkışı biraz yavaş ama sonra pire gibi zıplıyor alet.kesinlikle abartmıyorum düz yolda gazı çeyrek açtığım zaman kendiliğinden 80e çıkıyor .20den sonra dehşet atılıyor motorun yakıt tüketimi rodajda 3.0,3.5 lt flndı şimdi düşmeye başladı.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:40 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:35 ----------

Alıntı m.şanveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kırmızı olan kısım çok dikkatimi çekti,gerçekten helal olsun,kolay kolay kimse bukadar açıkca ve yaptığı hatasını kamofile etmeden direk,olanı söylemezdi diye düşünüyorum...

Tekrardan geçmiş olsun
    teşekkür ederim sağolun .evet biraz açıksözlüyümdür
    ya ben motorun çizilen yerlerinin fotolarını çektim buraya aktarmak istiyorum nasıl aktaracağım konusunda kısa bi bilgi vermek isteyen varmı?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:44 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:40 ----------

Alıntı mmucit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnş. bulursun, benim de aynanın camı düşmüştüde sanayide bulamamıştık.
    valla dediğin gibi inş bulurum olmadı kestiririz uygun şekillerde

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:51 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:44 ----------

Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Adrion
    Geçmiş Olsun.
    tşk ederim abi sağolasın

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:55 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:51 ----------

aydoganx,

dogan
    bnm eski motorum beatte de bu vardı jikleyi çek jikle açıkken biraz gez motor ısınsın sonra kapat fln
    PS te yok bu olay kontağı açıyorsun dinomaya değil herşey direk aküye bağlı otomatik jikle zaten açtığın gibi FI(enjeksiyon) lambası yanıyor o sönmeden çalıştırmıyorsun

Motosikleti
    cbf150
    Teknolojik motorun hali başka canım, bizde olsa jikleyi aç yavaş yavaş gazı ver filan.

Bu ara arkadaşlar benim motor 2-3 gün yatınca jiklesiz kesinlikle çalışmıyor, ama jikle açık olsun bir marşda alıyor. Böyle olan başka arkadaş var mı diye sorayım dedim.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 33 kullanıcı var. (0 üye ve 33 misafir)

Bu Konudaki Etiketler