Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı cbr125cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rica ederim, resimdeki benim ben yaptığım işlemi söyliyeyim, eski aynanın gidona bağlandığı yerdeki somunu gevşetip, aynayı döndürmek sureti ile çıkarıyorsun ,sonra yeni aldığın aynayı yine döndürerek takıyorsun, somun ile de kontra yapıyorsun sabitlensin diye, ben pense ile sıkmıştım elimin altında anahtar olmayınca, siyah boyası biraz çizildi somunun (siz yapmassınız biliyorum ) . Bir de aynayı ayarlarken uc kısmını biraz yukarı ayarlarsan hem yüksek oluyor hemde geniş açı ile heryeri görebiliyorsun, benim boyum da 184 aynaları hiç alçakta kalıyor diye hissetmedim. Kolay gelsin..
    Anlatım için teşekkür ederim. Aynayı takmakta sorunum yok fakat tek anlamadığım muğlakta kaldığım nokta nikelajlı aynayı çıkarırken nikelajlı aynaya ait herşeyi mi çıkarıyoruz yani en dipteki beyaz dalgada mı çıkacak ? Çünkü o çıkarsa ayna çok aşağıda oluyor yani yolda giderken birine çarpacak seviyede oluyor neredeyse. Bu arada motosikletin wiwi aynalarla birlikte çok güzel duruyor , tabii motosikletin üstündekide
    Allah kaza bela vermesin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı seza35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlatım için teşekkür ederim. Aynayı takmakta sorunum yok fakat tek anlamadığım muğlakta kaldığım nokta nikelajlı aynayı çıkarırken nikelajlı aynaya ait herşeyi mi çıkarıyoruz yani en dipteki beyaz dalgada mı çıkacak ? Çünkü o çıkarsa ayna çok aşağıda oluyor yani yolda giderken birine çarpacak seviyede oluyor neredeyse. Bu arada motosikletin wiwi aynalarla birlikte çok güzel duruyor , tabii motosikletin üstündekide
    Allah kaza bela vermesin.
    Ben wiwileri aldığımda, içinden ekstra bir aparat çıkmadı, ben de anlattığım şekilde vidalı olan yerinden söküp yenisini taktım. Herhangi bir parça çıkarmadım.

Teşekkür ederim beğendiğin için. Amacım tamamen kullanışlılık.

Şu sıralar kaza haberlerini okuyoruz sık sık, aman dikkat edelim. Allah kimseye kaza bela vermesin.

Ben wiwileri aldığımda, içinden ekstra bir aparat çıkmadı, ben de anlattığım şekilde vidalı olan yerinden söküp yenisini taktım. Herhangi bir parça çıkarmadım.

Teşekkür ederim beğendiğin için. Amacım tamamen kullanışlılık.

Şu sıralar kaza haberlerini okuyoruz sık sık, aman dikkat edelim. Allah kimseye kaza bela vermesin.
    Anladım. Yardımcı olduğun için teşekkürler eve gittiğimde deneyeceğim.

Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı cihan_35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba. Bir sorum olacaktı. Motosikleti çalıştırıyorum. 15 dk kadar yol gittikten sonra motor blogundan çıtır çıtır (çıtı-çıtı-çıtı-çıtı) diye sesler gelmeye başlıyor. Nedeni ne olabilir? Teşekkürler.
    O lanet olası sesle 16000 km gezdim.Defalarca sırf bu ses yüzünden motoru satmaya kalktım.En sonunda sesi kesebildiler.

Ses egzantirik gergisinden geliyor.Gergi değişti ve sibop ayarı yapıldı.Şimdi Hiç anormal ses yok..

Sağlam bi ustaya derdini anlat gergiyi değiştirip sibop ayarı yapsın.Ses tamamen ortadan kalkıyo...

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı blue white adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2009 model siyah , kazasız ,led ısıklandırmalı arka çanta , koruma demiri , yan ayaklık , iridyum buji , ana far xenon , sis farları xenon , uzun ön cam , yeni lastik , paslanmaz dıreksıyon topuzu vs . 3,200 e verdim
    Evet ucuza almışsın, hayırlı olsun.

Alıntı seza35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

Sizlerin önerisiyle giwi marka 2006 ybr aynası aldım (uzun saplı). Fakat bu aynaları takarken nikelajlı aynaları komple mi çıkaracağız yoksa o en alttaki beyaz renkli somunlu dalgayı da sökecek miyiz pek anlayamadım ? O dalgayı söküp takınca ayna çok aşağıda kalıyor. Sökmeyince de biraz üstte gibi kalıyor. Nasıl yapacağım anlayamadım ybr aynası takmış arkadaşlar yardımcı olabilirlerse çok sevinirim.
    O dediğin zamazingoya aynak kütüklüğü deniyor galiba. İstersen çıkarma. Ayna daha bi yüksekte oluyor o zaman. Birde ayna her yeri göstermiyor, kör noktalara dikkat et derim, özellikle sollamalarda.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

Bruce 65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA - CBF150> 250>...?
    Alıntı flok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aman kardesim hic bekleme lastik degistirmek icin, o namussuz Durolar beni asfalta yapistirdi gecen ay, disler duruyor ama hamuru sertlesip tas gibi oluyor...Lastikleri cok sevdigim bir arkadasima aldirdim onun soyledigi Buz Motorun cok yardimci oldugu. Daha once de duymustum esnaf insanlarmis, fiyata balans ve montaj dahil degil sanirim o isler icin 15 TL gibi bir sey istiyorlar.
    Teşekkürler,en kısa zamanda uğrayacağım...
    Hep Pür Dikkat...

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Merhaba herkese.

Öncelikle herkese Hayırlı Ramazan'lar dilemek isterim.Bir süredir foruma giremiyordum. Okul,staj nedenleriyle. Fazla uzatmadan konuma geçmek istiyorum.

Bildiğiniz üzre yeni cbf 150'mi aldım.2200km oldu. Pek gezemiyorum gerçi. Havalar malum gezilecek gibi değil. Yakıt konusunda bir tereddütüm var diyorum acaba fazla mı yakıyor.

Eski cbf'im ile karşılaştırıyorum. O çok daha ekonomik geliyordu. Şimdi tekrar depomu doldurdum. Her depoyu doldurduğumda kullanım sitilim aynı olsa da (tapa gaz) yakıt düşüyor nihayet
    İşte sonuçlar.
    270 kilometreyi 34 liraya gittim. Bu da 9,4 litre benzin demek. Benzinin litresi 3,610 TL.

Bu da 100 kilometreyi 12 küsür liraya gitmişim demek. 100 km'de 3,4 litre yakıta tekabul ediyor. Daha önceki hesaplamamda 3,8 litre yakmıştım. Kilometre yaptıkça açılıyor demekki.

100 km'de 3,4 de çok ekonomik değil bizim motosikletler için . Sürekli 70-80 gitsem belki 3 litreye düşer . Ancak şehir içi dur kalk çok olduğundan ister istemez yakıt tüketimi artıyor.

Motoron dergisinde okumuştum. Yakıt tüketimi, aracın deposu tam dolu kullanıldığında düşüyormuş. Yani her seferinde depoyu doldurmak akıllıca bir seçim gibi görünüyor. Ne kadar doğru yada yanlış tartışılır. Ama ben her seferinde dolduruyorum artık.

Sizce depoyu tam dolu kullanmanın yakıt tüketimini düşürme gibi bir etkisi olabilir mi ?
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

mastikos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki inazuma
    ben okadar ince hesaplar yapmadım ama takip ettiğim ortalama 10 lira doldurursam 100, 20 lira doldurursam 200, 30 lira doldurusam 300 km gidiyor ne şekilde kullanırsan kullan ki çoğunda temde dipgaz gidiyorum.seninki biraz fazla yakıyor

Motosikleti
    Honda CBF 150 gümüş gri
    merhaba,
    dün 940 km de iken 1000 km bakımına gittim. herşeyine baktılar "konşuk" da ve ayarlandı sağolsunlar. motoru 800 km aldığımda 25 tl lik benzin koymuştum. şu an 181 km de ve çeyrek depo daha var. yani tahminen bi 80-90 km daha gider diye düşünüyorum. dolayısı ile 25 tl lik benzinle hemen hemen 260-270 km yapar diye düşünüyorum. bence kötü bir ortalama değil. daha yeni, sanıyorum motor km yaptıkça yakıt da düşecektir.

Motosikleti
    Kawasaki ER-5

Klavuz

Arkadaşlar,

henüz bir motorum ve ehliyetim olmadığı için (her şey zamanla), motora dair terimlere aşina değilim Bu yüzden yazdıklarınız spesifik şeyler canlandırmıyor kafamda. Motorla ilgili tabirleri (dip gaz, tapa gaz ve daha bir sürü şey) şöyle okuyup adam akıllı öğrenebileceğim, muhabbetlere yabancı kalmayacağım bi kaynak var mı

Bi terimler kitabı gibi bişey. Yoksa da yapsak mı bi tane?
    Hayat, arkadaşının motorsikletinin kaç model olduğunu sorarken "how old is she" demektir...

Alıntı ottomanlast adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,

henüz bir motorum ve ehliyetim olmadığı için (her şey zamanla), motora dair terimlere aşina değilim Bu yüzden yazdıklarınız spesifik şeyler canlandırmıyor kafamda. Motorla ilgili tabirleri (dip gaz, tapa gaz ve daha bir sürü şey) şöyle okuyup adam akıllı öğrenebileceğim, muhabbetlere yabancı kalmayacağım bi kaynak var mı

Bi terimler kitabı gibi bişey. Yoksa da yapsak mı bi tane?
    Aşağıdaki konular faydalı olabilir.

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...i-sozlugu.html

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...terimleri.html

Dip gaz veya tapagaz aynı şeydir. Gaz elciğinde, boşluk kalmayacak kadar açık konumda tutulmasıdır. Arabadaki gaz pedalını sonuna kadar basmak gibi.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

Motosikleti
    Kawasaki ER-5
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aşağıdaki konular faydalı olabilir.

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...i-sozlugu.html

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...terimleri.html

Dip gaz veya tapagaz aynı şeydir. Gaz elciğinde, boşluk kalmayacak kadar açık konumda tutulmasıdır. Arabadaki gaz pedalını sonuna kadar basmak gibi.
    İlkine netten göz atmıştım fakat ikincisi çok iyiymiş
    Saolasın AydoğanX, yine hızır gibi yetiştin
    Hayat, arkadaşının motorsikletinin kaç model olduğunu sorarken "how old is she" demektir...

Orjinal cbf 150 yedek parça

CBF 150 orjina yedek parça artık Beşiktaş Mağazamızda

Adres: Zincirlikuyu'dan Beşiktaş' a inerken, ATV/SABAH binasından 150 metre sonra caddenin solunda. No:48/1

0212 216 20 16
    0554 880 05 75

Motosikleti
    Honda CBF 150 , Kymco agility 125
    Merhaba herkese

Arkadaşlar benim zincir 20000 yaptı, bakımlarını zamanında yapıyorum ama biraz bollaştı, yeni bir zincir buldum oring li işimize yararmı ? çok pahalı gelmedi bana ,yada tavsiye edebileceğiniz başka oringli zincir var mı ? Şimdiden cevaplar için teşekkür ederim.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...-zincir/detay/
    O zinciri alıcağına bunu al çünkü hem markası güzel hem de az fiyat farkı var.
    http://www.velomoto.com.tr/urun.php?...5&kategori=104

Benim motorun orjinal zinciri 36000 km de değişti ve Dong bo marka oringli bir zincir ile değiştirdim.14000 kmdir 400km de bir 90 lık yağı fırça ile sürüyorum sonra devam.Sadece bir kez gerdirdim.Eski zincir zırt pırt gerdirme istiyodu..

Alıntı ottomanlast adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlkine netten göz atmıştım fakat ikincisi çok iyiymiş
    Saolasın AydoğanX, yine hızır gibi yetiştin
    Rica ederim.

Lafı geçmişken söyleyim DBC markasının oringli zincirini 50 TL'den temin edebilirim. İhtiyacı olan arkadaşlar var ise bana ulaşabilirler.

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı MRYLDZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motorun orjinal zinciri 36000 km de değişti ve Dong bo marka oringli bir zincir ile değiştirdim.14000 kmdir 400km de bir 90 lık yağı fırça ile sürüyorum sonra devam.Sadece bir kez gerdirdim.Eski zincir zırt pırt gerdirme istiyodu..

Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rica ederim.

Lafı geçmişken söyleyim DBC markasının oringli zincirini 50 TL'den temin edebilirim. İhtiyacı olan arkadaşlar var ise bana ulaşabilirler.
    Teşekkür ederim cevaplar için

Dong Bo ve dbc aynı zincir markası sanırım. Aydoğanx ö.m. den ulaşıyorum sana

Motosikleti
    Honda CBF 150 gümüş gri
    aydoganx
    ben de yeniyim. birşey de ben sormak istiyorum. zinciri ne kadar sürede bir (veya kaç km de bir) yağlamak lazım? bunun için ne tip bir yağ kullanmak lazım (marka varsa paylaşırsan sevinirim)? veya hangi sprey yağı alalım??
    daha geniş bir soru da olabilir aslında bu konuda. servise gitme aralarında (1000 - 2500-4000 vs gibi) motorumuza kendimiz hangi bakımları kaç km de bir yapmamız lazım? bununla ilgi bir forum vs konusu da varsa linki göderebiirsen sevinirim. selamlar.

Dong Bo ve dbc aynı zincir markası sanırım. Aydoğanx ö.m. den ulaşıyorum sana
    Evet DBC zaten Dong Bo Chain'in kısaltması.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:41 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:35 ----------

Alıntı dohansen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aydoganx
    ben de yeniyim. birşey de ben sormak istiyorum. zinciri ne kadar sürede bir (veya kaç km de bir) yağlamak lazım? bunun için ne tip bir yağ kullanmak lazım (marka varsa paylaşırsan sevinirim)? veya hangi sprey yağı alalım??
    daha geniş bir soru da olabilir aslında bu konuda. servise gitme aralarında (1000 - 2500-4000 vs gibi) motorumuza kendimiz hangi bakımları kaç km de bir yapmamız lazım? bununla ilgi bir forum vs konusu da varsa linki göderebiirsen sevinirim. selamlar.
    Zincir yağlama ve zincirin temizliği ile alakalı mükemmek bir başlık var.
    Tüm detayları içeriyor. Tüm arkadaşların okumasını tavsiye ederim.

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...uel-subat.html

Ben şu ana kadar, mobil ve motul zincir yağı kullandım, ikisindende memnunum. Özellikle motul janta kesinlikle sıçratma yapmıyor. Tavsiye ederim.

Motosikleti
    Honda CBF 150 gümüş gri
    çok teşekkürler hocam. okuyorum dosyayı. zincir yağlamanın dışında sanıyorum başka yapılacak birşey yok servis bakımları arasında değil mi??

Servis harici kullanıcının en önemli yapması gereken kontrol zaten zincirdir.

Ortalama 300-500 km.de bir yağlamak gerekir. Yağmur yada zor koşullarda sürüş varsa toprak yol vs. gibi daha sık yağlamak gerekebilir.

Bunun haricinde her sürüş öncesi kontrol etmemiz gereken, lastik basınçları ve yağ seviye kontrolüde var. Ön 25 psi, arka lastik ise sadece sürücü varsa 29psi, yolcu veya yük varsa 31 psi olarak ayarlanmalı.

Aslında çok önemli bu lastik hava basıncı kontrolü.
    Motorun yakıt tüketimine ve yol tutuşuna doğrudan etkisi olan bir kontrol.

Eğer servis harici bakım oluyorsada;

her 2 bin km.de bir hava filtresi temizliği ,
    her 2 bin km.de bir yağ değişimi ,
    her 4 bin km.de bir hava filtresi değişimi ,
    her 8 bin km.de bir buji değişimi ,
    Kilometreden bağımsız olarak her 2 yılda bir fren hidroliği değişimi ,
    2 mm altına inmiş fren balatalarının yenilenmesi vs.

gibi periyodik bakımlar var.

Bunları aksatmazsanız, kolay kolay büyük bakım gerektirmez bizim motorlar.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:58 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:56 ----------

Alıntı dohansen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok teşekkürler hocam. okuyorum dosyayı. zincir yağlamanın dışında sanıyorum başka yapılacak birşey yok servis bakımları arasında değil mi??
    Rica ederim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 41 kullanıcı var. (0 üye ve 41 misafir)

Bu Konudaki Etiketler