Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hasanpinar0537 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkdaşlar kaç kmde bir buji ve hava filtrsi değiştiriyorsunuz acaba...
    HONDA;hayat onda...İ.V.İ.B.İ
    DRİFT RELİGİON

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    gsx1300r hayabusa 2010
    bende satmayı düşünüyorum . isteyen olursa bana ulaşabilir beyler

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...i-cbf150/detay

Motosikleti
    Kymco Agility City 125
    herkese selamlar.. abilerim kardeşlerim ben 19 yaşında motor hastası biriyim neyse kendimi daha sonra anlatırım. şimdi başıma gelen bir olayı anlatim sizlere (sorularıma cevap bulabilirsem çok mutlu olucam ) ben cumartesi gecesi çok sevdiğim bi abimin cbf ini 700 tl peşinat verip almak için telefonda anlaştım ve pazar sabahı anahtarı teslim almaya gidicektim.. bu arada motor cbf 150+1000 Km de+kırmızı (ÇİZİKSİZ)+2500 TL ye alıcaktım (aslında aldım ama şöyleki) pazar sabahı erkenden kalktım üzerimi giyindim evden tam çıkacakken bana bir telefon geldi. ersin- sana bi iyi bi kötü haberim var dedi kötü haber abim dün gece kaza yaptı, iyi haber motor tek parça halinde... al burdan yak atladım otobüse gittim. motoru uzaktan görünce ohh pek bişeyi yok galiba dedim. yanına yaklaştıkca dua ettim veeee motorun taamm yanına geldim.. olay şu: motor sola yatıp sürüklenmiş. HASAR: ön amortisör yamuk, direksiyonda debriyaj tarafı(sol) yamuk, ön çamurluk kırık, arka tutunma demiri yarısından kopmuş, sol arka granaj çizik içinde, far üst trnaklar kırık, ön sinyallerin alt tırnakları kırık....... motoru görünce sinirden depoya kafa attım başım ağrıyo hala motorun dreksiyonunu düz tutunca ön tekerlek tam tur sağa bakıyo... yani kısacası daha henüz 1000 KM yi yeni gören 2500 TL ye alcağım motoru şimdi hasarını fiyattan düşüp alıcam ve bu parçaların fiyatları lazım bana... BENİM BAŞIMA GELEN PİŞMİŞ TAVUĞUN BAŞINA GELMEZ moralim çok bozuldu

---------- Mesaj ekleme zamanı: 07:07 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 07:04 ----------

bu arada arka çamurlukta kırılmış söylemeyi unuttum YÜCE RABBİM KİMSEYE KAZA BELA VERMESİN... DÜŞMANIMIZA BİLE....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 07:09 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 07:07 ----------

---------- Mesaj ekleme zamanı: 07:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 07:09 ----------

bu motorumun 870 km deki hali (o zamanlar henüz benim değildi)

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı scream150 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese selamlar.. abilerim kardeşlerim ben 19 yaşında motor hastası biriyim neyse kendimi daha sonra anlatırım. şimdi başıma gelen bir olayı anlatim sizlere (sorularıma cevap bulabilirsem çok mutlu olucam ) ben cumartesi gecesi çok sevdiğim bi abimin cbf ini 700 tl peşinat verip almak için telefonda anlaştım ve pazar sabahı anahtarı teslim almaya gidicektim.. bu arada motor cbf 150+1000 Km de+kırmızı (ÇİZİKSİZ)+2500 TL ye alıcaktım (aslında aldım ama şöyleki) pazar sabahı erkenden kalktım üzerimi giyindim evden tam çıkacakken bana bir telefon geldi. ersin- sana bi iyi bi kötü haberim var dedi kötü haber abim dün gece kaza yaptı, iyi haber motor tek parça halinde... al burdan yak atladım otobüse gittim. motoru uzaktan görünce ohh pek bişeyi yok galiba dedim. yanına yaklaştıkca dua ettim veeee motorun taamm yanına geldim.. olay şu: motor sola yatıp sürüklenmiş. HASAR: ön amortisör yamuk, direksiyonda debriyaj tarafı(sol) yamuk, ön çamurluk kırık, arka tutunma demiri yarısından kopmuş, sol arka granaj çizik içinde, far üst trnaklar kırık, ön sinyallerin alt tırnakları kırık....... motoru görünce sinirden depoya kafa attım başım ağrıyo hala motorun dreksiyonunu düz tutunca ön tekerlek tam tur sağa bakıyo... yani kısacası daha henüz 1000 KM yi yeni gören 2500 TL ye alcağım motoru şimdi hasarını fiyattan düşüp alıcam ve bu parçaların fiyatları lazım bana... BENİM BAŞIMA GELEN PİŞMİŞ TAVUĞUN BAŞINA GELMEZ moralim çok bozuldu

---------- Mesaj ekleme zamanı: 07:07 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 07:04 ----------

bu arada arka çamurlukta kırılmış söylemeyi unuttum YÜCE RABBİM KİMSEYE KAZA BELA VERMESİN... DÜŞMANIMIZA BİLE....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 07:09 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 07:07 ----------

---------- Mesaj ekleme zamanı: 07:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 07:09 ----------

bu motorumun 870 km deki hali (o zamanlar henüz benim değildi)
    Öncelikle bu denli büyük bir kazada cana bir şey olmamasına çok sevindim. Ardından, anlattıklarına bakarak ortalama 800-1000 TL bir ücret tutacağını tahmin etmekteyim.

Arkadaşlar dün ben de xenon taktırdım. Burada bir motor tamircisi var, sağolsun baya uğraştırdım

*Gidona açma kapama düğmesi
    *Uzun-kısa (h4) far olduğu için selektör tuşu ve uzun kısa tuşuna zenonları uzun kısa yaptırabilmesini sağlaması (cümle düşük oldu )
    Toplam 40 TL'ye mal oldu.

Ancak elektrik tesisatında ufak bir problem var, sinyalleri açınca far uzun kısa yapıyor sürekli :D bugün onu göstereceğim.

Ama asıl sorun, arkadaşlar bu xenon far acayip parlak (6000 K) kanımca karşıdan gelen aracın çok fena gözünü alıyor ve aydınlatma dağlara taşlara çıkıyor. bunu odaklamanın ya da göz almamasını sağlamanın yolu yok mu?
    [COLOR="black"][B]Motorumun beygiri Senin Arabana yeter :bounce:
    ::kalbim:: Hayatımın Anlamı, Ömrüm, Vazgeçilmezim... Başak'ımmm::kalbim:: [/B][/COLOR]

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Vay arkadaş ne iş herkes motorunu satan satana bir yanda da alan alana ama silkilasyon oluştu bir anda birim grupta satanlar gitmesinler hazır alıştık onlara gelenlere kapımız hep acık hoş gelmişler.
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Motosikleti
    Honda PS 150i '10
    cbf150 nin kırmızı beyaz renklisi türkiyede satılıyormu bi arkadaşım izmirde görmüş ama emin olamadım bu konuda bilginiz varmı?

Alıntı Adrion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf150 nin kırmızı beyaz renklisi türkiyede satılıyormu bi arkadaşım izmirde görmüş ama emin olamadım bu konuda bilginiz varmı?
    Hayır Türkiye'de bahsettiğin renk kombinasyonu yok.
    Uzakdoğudaki CBF150'lerde bu renkler var.

Satışta olan renkler; siyah, kırmızı ve mavi.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

Motosikleti
    Honda PS 150i '10
    yani kısacası cbf150 fighthawk ın kırmızı beyaz renklisi ve siyah jantlısı Türkiye de yok diyorsunuz oysa ki çok hoşuma gitmişti.

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Geçen mesajlarda bahsedilmişti bir gelişme varmı devir göstergeli ön panelden,

-ibrahim- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Topicin adını değiştirelim bari CBF 150 VEDA

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Ducato Monster (FIAT) :))
    Alıntı -ibrahim- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Topicin adını değiştirelim bari CBF 150 VEDA
    dönem dönem herkes motorunu satıyor..hepimizin hayatında olacak bu.. bizim motor amaca hizmet eder ayağını yerden keser..

aybarssurucu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS / KLX250
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun yeni makinen, ne aldın acaba
    Selam,

KTM Adventure R aldım. CBF'ten ayrılmamın en büyük sebeplerinden biri uzun yolda diğer araç sürücülerinin motorsikletleri iplememesi. 115Km/s hız ile imkanı yok, güvenli seyahat edilemiyor. Eğer ki Amerika, Avrupa gibi sürücülerin kurallara harfiyen uyduğu seviyeye gelsek CBF'ten kralı olmaz.

CBF'ten sonra KTM çamaşır makinesi gibi geliyor Titreşim inanılmaz.
    ercan9145 bunu beğendi.

Senın motor fena kotu

Alıntı aybarssurucu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam,

KTM Adventure R aldım. CBF'ten ayrılmamın en büyük sebeplerinden biri uzun yolda diğer araç sürücülerinin motorsikletleri iplememesi. 115Km/s hız ile imkanı yok, güvenli seyahat edilemiyor. Eğer ki Amerika, Avrupa gibi sürücülerin kurallara harfiyen uyduğu seviyeye gelsek CBF'ten kralı olmaz.

CBF'ten sonra KTM çamaşır makinesi gibi geliyor Titreşim inanılmaz.
    Gerçekten at gibi motormuş yahu
    Hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız uzun km.ler. Dağlar taşlar, ışsız çöller seni bekler artık

Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Aslında bizim motorlar arkadaşın dediği gibi avrupada olucaksın cbf150 şart değil,50cc scooter bile olsa ülkenin bir ucundan diğerine git,hiç bir trafik sıkıntısı çekmezsin...

Ama lakin bizim ülkemizde bu iş çok zor...

Dün 195 km. yol yaptım,yolda iki defa çok cansıkıcı ve ısrarcı bir taciz yaşadım...Herife yol veriyorum,gitmiyo,basıyorum benim motor gitmiyo son 120km/s.

İnanın o anda altımda 600'lük bir makina olmasını okadar çok istedimki...anlatamam valla

Bunun için 2 sene sabredicem,ya fazer yada 650dragstar
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Ben dün yasadım sıkışık agır akan trafikte dangalak bir transportes sürücüsü beni sıkıştırdı ben sol şeritteyim. Sonra yanaştım yanına ne halt ediyorsun diye adam demezmi sen soldan gitmen lazım motorlar soldan gider diye yuh dedimya birde haklı gibi çemkirmez mi. Harbi bizim sürücülerimiz dengesiz.
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    oh oh hey maşallah güzelliğe bak hiç böyle bir adventure görmemiştim.

biraz da ben gaza getireyim sizleri. işte 97 model suzuki vz 800 marauder:

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:38 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:33 ----------

cbf den ayrılmamın en büyük nedeni kişisel doyumsuzluk, işe girince şımarma, sağa sola para harcama arzusu
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

Bruce 65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA - CBF150> 250>...?
    Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sağolasın. suzuki vz800 marauder alıyorum kısmetse.
    jr.hayırlısı olsun,umarım tez zamanda kavuşursun yeni sevgiline...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:04 ----------

Alıntı -ibrahim- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senden toplam bakım ücreti nekadar alıyorlar?
    Son bakım 12000 Km=80,70 TL.
    Buji=17,50 TL

bir önceki 8000 KM yine 80,küsur idi
    Buji =17,50
    4000 KM de 67,küsur idi,
    Buji 12,50
    Şuanda faturalar selenin altında olduğu için rakamlar kabaca aklımda kaldığı şekli ile böyle.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:18 ----------

Alıntı KaPTaNHaSaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    crx 9 ile başlayn bi buji var o oluyor ama !
    bizim bujilere göre biraz kısa kalıyor. kısa olduğundan tam performans sağlayamıyor.
    + larına gelince 4000 km yerine en az 20000 km sonra değiştirirsin. kaldı ki bizim orjinal bujilerimiz 15 lira iridyım 30
    4000 km dir kullanıyorum. perfırmans etkisi yok ama sök tak derdi de yok
    Kaptan bizim bujilerin ömrü 4000 km mi?
    Hep Pür Dikkat...

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    sağolasın bruce kardeşim. Allah gönlü temiz olan herkesin gönlüne göre versin.
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı Bruce 65 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    jr.hayırlısı olsun,umarım tez zamanda kavuşursun yeni sevgiline...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:04 ----------

Son bakım 12000 Km=80,70 TL.
    Buji=17,50 TL

bir önceki 8000 KM yine 80,küsur idi
    Buji =17,50
    4000 KM de 67,küsur idi,
    Buji 12,50
    Şuanda faturalar selenin altında olduğu için rakamlar kabaca aklımda kaldığı şekli ile böyle.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:18 ----------

Kaptan bizim bujilerin ömrü 4000 km mi?
    ben 12000 bakımını 62 tl ye yaptırdım.

önteker rulmanlarıda değişti.sübab ayarı yapılıp karbüratör de temizlendi
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 26 kullanıcı var. (0 üye ve 26 misafir)

Bu Konudaki Etiketler