Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı mmucit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu biraz da sana bağlı. Kimi insanlar yan sanayi olayına sıcak bakmıyor. Bence çoğu parça yan sanayiden temin edilebilir. Bu konu için geçen sayfalarda sürat motora fiyat sorabilirsin. Metehan abinin selamını ilet ve pazarlık yap.

Bu ara her parça her serviste bulunmayabiliyor. Nedeni tamamen duygusal

Aydoğanx@ seni takdir ediyorum Maaşallah hemen hızır gibi yetişiyorsun.

Ben de öne 14 arkaya ise 38 lik dişli takacağım. Yaklaşık %3 hız artışı varmış.

Ama site güzel hemencecik hesaplıyor.http://www.sprocketcalculator.com/

Niye böyle yapacağıma gelirsek, elimde 38 lik dişli vardıda.
    Teşekkür ederim hocam. Metehan abi'yi çizdiler. Sürat motor sirkeci'de mi bir bakayım. Metehan abi geçenlerde konu açmıştı, yan sanayi parça dükkanı buldum diye. Burayı tarif etti sanırım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı MuTLu. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim hocam. Metehan abi'yi çizdiler. Sürat motor sirkeci'de mi bir bakayım. Metehan abi geçenlerde konu açmıştı, yan sanayi parça dükkanı buldum diye. Burayı tarif etti sanırım.
    İstanbuldaysan alternatifin çok, seç, beğen, al.

Düşük cclerin en sevdiğim yanı bu, yan sanayi mevcut ve ucuz.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

Alıntı mmucit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbuldaysan alternatifin çok, seç, beğen, al.

Düşük cclerin en sevdiğim yanı bu, yan sanayi mevcut ve ucuz.
    Bu konuda biraz şanslıyım. İstanbuldayım. Peki 10 bin km'yi geçmemiş, temiz bir Cbf ne kadara bulunur? 2008 - 2009 ?

Motosikleti
    Honda CBF 150
    @ AydoganX

İsmail Abi siz uzun yol bujilerini nereden temin etmiştiniz? Ben de almak istiyorum. Hatırlarsın 16 Mart'ta almıştım yaverimi, 5500 km oldu

Bu arada dünden önceki gün başıma gelen bir kazayı kroki olarak anlatmaya çalıştım;

Arkadaşlar krokide siyah oklar yolların gidiş yönünü, kırmızı dikdörtgen kaza yaptığım focus, mavi ise motorum ve ben.

Bu kaza yaşandıktan sonra adam özür falan diledi baya bi üstüne gittim bende ve motorumda bir şey yoktu, adamın sağ ön kapısında çok fazla zarar vardı ve sağ dikiz aynası kırılmıştı. benim de acelem vardı. bende hasar yok,istersen polis bekleyelim dedim. adam yok abi hata bende kusura bakmayın falan deyip ayrıldık. motorun sağına soluna baktım, far koruma demirim biraz eğilmişti, olaydan 5 dk sonra farkettim ki far koruma demirimin alttaki vidası, farın altından far tasımı kırmıştı. Tekrar arkama baktığımda artık adam da yoktu. Anlayacağınız olan bana oldu :/
    [COLOR="black"][B]Motorumun beygiri Senin Arabana yeter :bounce:
    ::kalbim:: Hayatımın Anlamı, Ömrüm, Vazgeçilmezim... Başak'ımmm::kalbim:: [/B][/COLOR]

Motosikleti
    cbf150
    Bu konuda biraz şanslıyım. İstanbuldayım. Peki 10 bin km'yi geçmemiş, temiz bir Cbf ne kadara bulunur? 2008 - 2009 ?
    O konuda birşey diyemiyeceğim, temiz ve ucuz 2. el bulmak nasip işi, vede zor.

Alıntı erdi_arikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @ AydoganX

İsmail Abi siz uzun yol bujilerini nereden temin etmiştiniz? Ben de almak istiyorum. Hatırlarsın 16 Mart'ta almıştım yaverimi, 5500 km oldu

Bu arada dünden önceki gün başıma gelen bir kazayı kroki olarak anlatmaya çalıştım;

Arkadaşlar krokide siyah oklar yolların gidiş yönünü, kırmızı dikdörtgen kaza yaptığım focus, mavi ise motorum ve ben.

Bu kaza yaşandıktan sonra adam özür falan diledi baya bi üstüne gittim bende ve motorumda bir şey yoktu, adamın sağ ön kapısında çok fazla zarar vardı ve sağ dikiz aynası kırılmıştı. benim de acelem vardı. bende hasar yok,istersen polis bekleyelim dedim. adam yok abi hata bende kusura bakmayın falan deyip ayrıldık. motorun sağına soluna baktım, far koruma demirim biraz eğilmişti, olaydan 5 dk sonra farkettim ki far koruma demirimin alttaki vidası, farın altından far tasımı kırmıştı. Tekrar arkama baktığımda artık adam da yoktu. Anlayacağınız olan bana oldu :/
    Geçmiş olsun, yinede oldukça ucuz atlatmışsın.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

brs3417 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik 4 teker
    Arkadaşlar dün itibariyle motorumu mototalden aldım yağmur nedeniyle fotoğraflarını çekip koyamadım ve motorada binme şansım olmadı ama bugün tadını çıkardım motorun gerçekten tavsiyelerin çok doğru olduğunu anladım.Sürüşü çok keyifli ve kolay bi motor iyiki almışım valla herkese kazasız belasız sürüşler. Bunlarda 0 km cbf fotoları

http://img443.imageshack.us/img443/7892/23062010680.jpg
    http://img193.imageshack.us/img193/4527/23062010682.jpg
    http://img227.imageshack.us/img227/6974/23062010685.jpg
    http://img94.imageshack.us/img94/6899/23062010684.jpg

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Hayırlı olsun güle güle kullan. Sıfır almanın zevki bambaşka.

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Arkadaşlar uzun süredir giremiyorum..
    Malum Turizm işiyle uğraştığımdan iş güç

Yeni motor alanlara hayırlı uğurlu olsun..Allah Kaza Bela Vermesin..
    Metehan abi uzaklaştırma almış
    En yakın zamanda aramızda görmekten mutluluk duyarız..Sayın Mod'larımızın MT'nin Pek nadide sevilen üyelerinden Metehan abiyi Bize geri vermelerini rica ediyorum pls

Müvekkilimin hafifleştirilmiş ceza veyahutta salıverilmesini uygun görüyorum

Bu arada arkadaşlar aranızda motorunun bloğunda oksitlenme olan varmı..Boya atmasi gibi
    Varsa bi çözüm buldumu..Nasıl boyanır..Yardımcı olursanız sevinirim..Mutlu olurum

Birden bu ön ve yak grenajları nasıl sökebiliriz..Uğraştım ama kırıcam diye korktum kıssadan bana bi anlatırsanız..Daha önce söken bilen biri çok teşekkür ederim..
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Herkese günaydın, iyi günler... Ben de bir şey soracağım.

İlk öncelikle bazı Cbf kullanıcıları uçmuş ! Sahibinden.com'a bakıyorumda.. 37 bin km motora 3 bin lira istiyor birisi. 15 - 20 bin motosiklete 3.5 bin tl isteyenlere ne demeli? Yeni ilan açacaklar bunları görüyor ve fiyatları uçuruyor. Sonuç: Hiç biri satamadı gözlemlerime göre.

2008 - 2009 model, 10 bin km'yi geçmemiş temiz bir Cbf'i 3000 bin liraya bulabilir miyim arkadaşlar?

Bir şey daha, servis fiyatları nasıldır? Debriyaj balatası, hava filtresi, zincir gibi periyodik parçaların ömrü ne kadardır, ne kadar sürede değişir ve fiyatı ne acaba? Belki unuttuğum bir kaç parça daha vardır. Ekleyip fiyat söylerseniz çok memnun olurum. Malum, öğrenciyim fiyatları bileyim diyorum.

İyi günler...

Bu arada; Yağ yakma olayını bir yerde okumuştum, birazcık hatırladığıma göre, yüksek teknoloji ile üretilen motosikletlerde biraz yağ yakma olayı oluyormuş. Tam detaylarını unuttum. Birisi hatta Cbr 1000 rr gibi motosikletlerde de yakıyor demişti.

kardeş çok haklısın valla cbfin 2. piyasası çok karman çormanben 10.000 kmde 2009 model garantide cbfimi 3.500 e sattım...ve şimdi bakıyorumad 2010 model 1.300 kmde daha sıfır üstünde koruma demirleri kappa çanta var 3.650 isitiyo arkadaş öğrenciyim ayağına 3.400 e kadar indik ama 3.300ede olur büyük ihtimal yani belirli bişey yok 2007 model motorlar görüyorum adamla uçmuşbakalım arkadaş 3.300 e bırakırsa belki yine alırım cbf ama çok temiz sıfır gibi

erdi kardeşim geçmiş olsunya böyle kaza vs olduğunda olayda ciddiyet varsa polisi bekle kardeşim bak şimdi maddi zararda çıktı sana koruma demiri zaten paso yamuluyodikkat et kardeşim aman...

bu arada yeni motor alan arkadaşlara hayırlı olsunbu zamanda sıfır motor alınmaz ama neyseçok güzel motorlar var çantalı koruma demirli kmleri düşük garantisi devam eden onlara bakmadan sıfır almazdım ben olsam

Motosikleti
    şimdilik 4 teker
    Teşekkürler herkese. 2.el motorlara çok baktım ama şişerme fiyatlar hep ve pazarlığa yanaşan yok sıfırın keyfi başkadır diye aldık.En temiz 10000 km en son indiği fiyat 3400 den 3200 e sıfır motor bana 4100 tl ye geldi plak ruhsat yan ayak ve koruma demiri içinde.

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı brs3417 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler herkese. 2.el motorlara çok baktım ama şişerme fiyatlar hep ve pazarlığa yanaşan yok sıfırın keyfi başkadır diye aldık.En temiz 10000 km en son indiği fiyat 3400 den 3200 e sıfır motor bana 4100 tl ye geldi plak ruhsat yan ayak ve koruma demiri içinde.
    yan ayak ve koruma demirini hediye verdiler demek.. ben 4.100 e koruma demiri vermiyolar biliyorum ama hangi bayi bu kardeş...

evet güzel fiyat ve güzel motor denk getirmedikten sonra tek çare sıfır almak...şuan senin sadece lastikleri değişmen gerekir oda biraz zaman geçsin...

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Afrika..
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yan ayak ve koruma demirini hediye verdiler demek.. ben 4.100 e koruma demiri vermiyolar biliyorum ama hangi bayi bu kardeş...

evet güzel fiyat ve güzel motor denk getirmedikten sonra tek çare sıfır almak...şuan senin sadece lastikleri değişmen gerekir oda biraz zaman geçsin...
    Müco bu orjinal lastiklerin durumu çokmu kötü oluyor?
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Müco bu orjinal lastiklerin durumu çokmu kötü oluyor?
    abi valla bildiğin sabunsuyu görünce en ufak bi harekette kayıyor yani lastikleri değiştirdkten sonra sanki daha büyük ve daha iyi sürüş konforu olan bi motora binmiş hissi veriyor..ben sıfır cbf alsam en az 1 ay içinde lastiklerimi değiştirirdim frenleme daha sağlam olur ve yol tutuşuda artar motorun...

@ AydoganX

Erdi çok geçmiş olsun. Allah tekrarını yaşatmasın.
    Bir saniyelik hatta saliselik dikkat kaybı ciddi tehlikeler yaşamamıza sebep veriyor. Aman dikkat.

Arkadaşlar dün itibariyle motorumu mototalden aldım yağmur nedeniyle fotoğraflarını çekip koyamadım ve motorada binme şansım olmadı ama bugün tadını çıkardım motorun gerçekten tavsiyelerin çok doğru olduğunu anladım.Sürüşü çok keyifli ve kolay bi motor iyiki almışım valla herkese kazasız belasız sürüşler.
    Hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız nice km.ler.
    Sıcak vs. demeden aman full korumayı ihmal etmeyelim

Alıntı Emrah.ark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar uzun süredir giremiyorum..
    Malum Turizm işiyle uğraştığımdan iş güç

Yeni motor alanlara hayırlı uğurlu olsun..Allah Kaza Bela Vermesin..
    Metehan abi uzaklaştırma almış
    En yakın zamanda aramızda görmekten mutluluk duyarız..Sayın Mod'larımızın MT'nin Pek nadide sevilen üyelerinden Metehan abiyi Bize geri vermelerini rica ediyorum pls

Müvekkilimin hafifleştirilmiş ceza veyahutta salıverilmesini uygun görüyorum

Bu arada arkadaşlar aranızda motorunun bloğunda oksitlenme olan varmı..Boya atmasi gibi
    Varsa bi çözüm buldumu..Nasıl boyanır..Yardımcı olursanız sevinirim..Mutlu olurum

Birden bu ön ve yak grenajları nasıl sökebiliriz..Uğraştım ama kırıcam diye korktum kıssadan bana bi anlatırsanız..Daha önce söken bilen biri çok teşekkür ederim..
    Evet, Emrah bayadır gözükmüyordun

Ben hiç sökmedim ama ön grenajların sökülmesini bir kez serviste görmüştüm. Hatırladığım kadarıyla anlatıyım.

Önce gösterge panelinin sağındaki ve solundaki siyah parçalar sökülüyor. (Panzot yada panzolot mu ne deniliyormuş adına, tam emin değilim.)

Sonra alttan grenajın içine elini sokup küçük bir yıldız tornavida ile iç kısımdan depoya bağlantısı olan sağda ve solda vidalar var onları söküyoruz.

Daha sonra yine motorun önünden elimizi farın arkasına sokarak far ve göstergenin elektrik bağlantılarını soketleri vasıtasıyla söküyoruz.

Deponun sağındaki ve solundaki grenaj parçalarını 4-5 cm ileri doğru sürdükten ve yuvasından kurtulduktan sonra (geçmeli plastik çünkü), motorun önüne farın karşısına geçiyoruz ve grenajları sağa ve sola açarak kendimize doğru çekiyoruz.

Bu şekilde ön grenaj takımı 3'lü vaziyette sökülebiliyor.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

Motosikleti
    şimdilik 4 teker
    Lastik işini kısa sürede halletcem. Evet koruma demiri hediye olmuyor son anda gelişti hediye olması.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:49 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:47 ----------

Teşekkürler aydoğanx. Korumasız olmaz tabi zaten ilk motorum değil bilinçli kullanıcıyım yani.

@ AydoganX

Maşallah iyi yol yapıyorsun Erdi
    Ben NGK'nın CPR9EA-9 serisi uzun yol bujilerini ostimden NGK yetkili satıcısından almıştım fakat adamların elinde hazırda stok yok. En az olarak 10'lu paket halinde satıyorlardı. Hatta ben 20 tane alıp pazarlık yapmaya çalışınca, adam "biz genelde en az 1000-2000 tane buji satarız, 20 tane için indirim yapamam demişti"
    Bu yüzden burada bir liste yapmıştık ve 20 adet buji alıp, isteyen arkadaşlara bir bir kargolamıştım.

Eğer yine 10 adet isteyen çıkarsa yada ben 10 tane bujiyi kullanacak kadar uzun yol yaparım (takribi 80 bin km. yapar ) diyorsan alabilirsin.

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Lastik işini kısa sürede halletcem. Evet koruma demiri hediye olmuyor son anda gelişti hediye olması.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:49 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:47 ----------

Teşekkürler aydoğanx. Korumasız olmaz tabi zaten ilk motorum değil bilinçli kullanıcıyım yani.
    peki bu hangi bayi bizde bilelim 40 tl koruma demirine para vermeye gerek yok

Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maşallah iyi yol yapıyorsun Erdi
    Ben NGK'nın CPR9EA-9 serisi uzun yol bujilerini ostimden NGK yetkili satıcısından almıştım fakat adamların elinde hazırda stok yok. En az olarak 10'lu paket halinde satıyorlardı. Hatta ben 20 tane alıp pazarlık yapmaya çalışınca, adam "biz genelde en az 1000-2000 tane buji satarız, 20 tane için indirim yapamam demişti"
    Bu yüzden burada bir liste yapmıştık ve 20 adet buji alıp, isteyen arkadaşlara bir bir kargolamıştım.

Eğer yine 10 adet isteyen çıkarsa yada ben 10 tane bujiyi kullanacak kadar uzun yol yaparım (takribi 80 bin km. yapar ) diyorsan alabilirsin.
    bence erdi 20 tane alsın iki set anca onu keser adam motordan inmiyoki

Motosikleti
    şimdilik 4 teker
    [QUOTE=mücahit_89;2090142]peki bu hangi bayi bizde bilelim 40 tl koruma demirine para vermeye gerek yok

Mototal den aldım motoru bende önce 50 tl olarak kabul ettim koruma demirini son anda karttan parayı öderken küsürat olduğu için atıldı tabi tanıdık olduğu için bu iş böle son buldu şanş oldu diyebilirm ama yan ayak hediyeydi en baştan.

Ben hiç sökmedim ama ön grenajların sökülmesini bir kez serviste görmüştüm. Hatırladığım kadarıyla anlatıyım.

Önce gösterge panelinin sağındaki ve solundaki siyah parçalar sökülüyor. (Panzot yada panzolot mu ne deniliyormuş adına, tam emin değilim.)

Sonra alttan grenajın içine elini sokup küçük bir yıldız tornavida ile iç kısımdan depoya bağlantısı olan sağda ve solda vidalar var onları söküyoruz.

Daha sonra yine motorun önünden elimizi farın arkasına sokarak far ve göstergenin elektrik bağlantılarını soketleri vasıtasıyla söküyoruz.

Deponun sağındaki ve solundaki grenaj parçalarını 4-5 cm ileri doğru sürdükten ve yuvasından kurtulduktan sonra (geçmeli plastik çünkü), motorun önüne farın karşısına geçiyoruz ve grenajları sağa ve sola açarak kendimize doğru çekiyoruz.

Şu resimlerdeki geçmeli tırnaklara dikkat edersen, bu anlatıma yardımcı olabilir.

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R

Evet, Emrah bayadır gözükmüyordun

Aydoğan abi çok teşekkür ederim..

Bugün bi alıyım aşşaya ön tarafı

Abi bu motordaki oksitlenmeler için ne düşünüyosun..Çok canımı sıkıyo ya
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 32 kullanıcı var. (0 üye ve 32 misafir)

Bu Konudaki Etiketler