Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı TheNightHawk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akşam akşam hazır elim değimişken motora bir şeyler daha yapsam diyordum, geçenlerde tchibo'dan aldığım solar güçlü ve kablosuz özelliği olan bisiklet bilgisayarının boşta olduğu gözüme çarptı. Saat hem ucuz hemde bir çok güzel öcelliği var, en güzeli ise bakım aralığı hatırlatması fonksiyonu , termometresi falan olması. Tabi bu sayacın doğru göstermesi için lastik çevresinin kaç mm olduğunu bilmem gerekiyordu. Güzel bir doküman buldum , topluca çoğu motorsiklet lastik ebatının yuvarlanma çevrelerini veriyor. Orjinal ebatı dışında lastik takmak isteyecekler için de faydalı olabilir. Bu gün zincirimi de güzelce ayarladım. Şimdi buji değiştirmem gerekiyor, belki de ayna da alırım. Geçenlerde maltepe köprüsünün altından kırmızı bir cbf geçiyordu, koso aynaları vardı. Sanıyorum AydoganX 'in motoruydu.

http://www.motogadget.de/de/download...lumfang_01.pdf
    Abi bu dijital gösterge olayını uygulayabilirsen bende talip olabilirim.
    Hani max hız, ortalama hız, gidilen süre vs. gibi bilgileri gösteriyorsa harika olur.
    Bir ara heveslenmiştim ama bir sitede görmüştüm sanırım jantı delip mıknatıs gibi birşey takıyorlardı. Sırf bu janta zarar verme meselesi yüzünden vazgeçmiştim.

Ankara'da koso aynalı olan başka kırmızı cbf150 varmıdır bilmiyorum, ama geçen gün trafikte bir cruiser motorda benim aynaların aynısından görmüştüm.
    Kırmızıda yanına yaklaşıp "Birader nerden ve kaça aldın aynaları" diyecektim ama yanaşana kadar kavşağa geldik ve farklı yönlere döndük.

Maltepe köprüsünün oradaki ben olabilirim Keşke durdursaydın beni tanışmış olurduk hem. Plakam 06 RR .... diye başlıyor.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Aydoğan kardeşim bende maltepe köprüsünün oralardayım, bi cbf 150 görüyorum sürekli belkide sensin. 06 RR ı görürsem önüne atlarım haberin olsun tanışmak için. Deli filan sanıp basıp gitme ona göre

aparat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Uploaded with ImageShack.us
    kardeş sanki ön takımda yamukluk var gibi

Coşkunum Rabbim iyi günlerde binmeni nasip etsin rüzgarın bol tekerin düz bassın
    ...kağıttan gemilerle okyanusları geçemezssin...
    Drift Religion

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı aparat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş sanki ön takımda yamukluk var gibi

Coşkunum Rabbim iyi günlerde binmeni nasip etsin rüzgarın bol tekerin düz bassın
    allah razı olsun cem

yarın girişiyorum motora,enduro tadında bi hava vericem

hyo dan sonra acayip bi konforlu geldi ,micheln takımında verdiği bir güven var tabi virajlarda.

arkadaşlar kullanma klavuzu temin edebileceğim bir link var mı elinizin altında
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

arkadaşlar kullanma klavuzu temin edebileceğim bir link var mı elinizin altında
    Buyrun (sağ tık farklı kaydet): www.cbfturkiye.org/indir/klavuzlar/CBF150.pdf

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buyrun (sağ tık farklı kaydet): www.cbfturkiye.org/indir/klavuzlar/CBF150.pdf
    aydoğan kardeş valla seni başka motorla ve başka motor hakkında konşurken düşünemiyorum tepeden tırnağa özdeşleştin cbflesen heralde klavyene kısa tuşlar atadınkullanma klavuzu diyoz tık diye atıyon yağ diyoz kitapcığı dayıyon zincir diyoz öle

bu arada babaçi motorunuz hayırlı olsun kazasız belasız kullanın inş...cbfteki konfor bi türkhava yollarında var bide cbftemotorun stickerlarını sökmüş arkadaş ama hiç güzel durmamış orjinal haline getirirseniz daha güzel durur bence

Motosikleti
    Comet
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aydoğan kardeş valla seni başka motorla ve başka motor hakkında konşurken düşünemiyorum tepeden tırnağa özdeşleştin cbflesen heralde klavyene kısa tuşlar atadınkullanma klavuzu diyoz tık diye atıyon yağ diyoz kitapcığı dayıyon zincir diyoz öle

bu arada babaçi motorunuz hayırlı olsun kazasız belasız kullanın inş...cbfteki konfor bi türkhava yollarında var bide cbftemotorun stickerlarını sökmüş arkadaş ama hiç güzel durmamış orjinal haline getirirseniz daha güzel durur bence
    aydoğan kardeşim teşekkürler

evet stikersız pek hoş değil,sökme sebebini ben çözdüm ilk görüşmemizde anlatırım.
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    İsmail bey, göstergeyi takmaktaki asıl amacım, saat sıcaklık ortalama hız ve en önemlisi bakım aralığı servis göstergesi bulunması. Tchibo dan almıştım 22 tl ye, hem de kablosuz, yalnız okuduğum yorumlarda arada bir manyetik alanlardan etkilenip sapıtabiliyormuş. Mıknatısı da güçlü ufak mıknatıslar var, fren diskine yapıştırarak çözmüşler. Bir kaç tarif gördüm. Başarılı olursa sizlerle resimli olarak paylaşırım.

Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Eyvallah mücahid Başka motor alırsam en çok bu topiğin aktifliğini özleyeceğimden eminim.
    Ara ara Kawasaki ER6 topiğine göz atıyorumda günde 1 yada 2 mesaj ya geliyor ya gelmiyor. Bazen günlerce mesaj atılmadığı oluyor
    Bu topik öyle değil ama

aydoğan kardeşim teşekkürler
    Rica ederim.

İsmail bey, göstergeyi takmaktaki asıl amacım, saat sıcaklık ortalama hız ve en önemlisi bakım aralığı servis göstergesi bulunması. Tchibo dan almıştım 22 tl ye, hem de kablosuz, yalnız okuduğum yorumlarda arada bir manyetik alanlardan etkilenip sapıtabiliyormuş. Mıknatısı da güçlü ufak mıknatıslar var, fren diskine yapıştırarak çözmüşler. Bir kaç tarif gördüm. Başarılı olursa sizlerle resimli olarak paylaşırım.
    Birde bunların en fazla 50-60'a kadar düzgün gösterdiğini okumuştum ama tabi marka ve modele göre sanırım değişen bir durum.

Bir arkadaşın şöyle bir konusu vardı, belki faydası dokunabilir:
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-k...ygulamasi.html

hasanpinar0537 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı aparat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hasanım inan aklıma gelmedi kusura bakma ...
    estağfirullah abi takılıyorum sadece...
    HONDA;hayat onda...İ.V.İ.B.İ
    DRİFT RELİGİON

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700

Eyvallah mücahid Başka motor alırsam en çok bu topiğin aktifliğini özleyeceğimden eminim.
    Ara ara Kawasaki ER6 topiğine göz atıyorumda günde 1 yada 2 mesaj ya geliyor ya gelmiyor. Bazen günlerce mesaj atılmadığı oluyor
    Bu topik öyle değil ama

Rica ederim.

Birde bunların en fazla 50-60'a kadar düzgün gösterdiğini okumuştum ama tabi marka ve modele göre sanırım değişen bir durum.

Bir arkadaşın şöyle bir konusu vardı, belki faydası dokunabilir:
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-k...ygulamasi.html
    Okumuştum sağolun, şimdi bu düzgün çalışmazsa evdeki bisikletimde daha kaliteli cateye os 1.1 diye bir sayacım var kablolu onu bağlarım. Önemli olan mıknatıs işini halletmek gerisi kolay, çalışan birşey buluruz elbet

Motosikleti
    cbf150

Bu topik öyle değil ama

Rica ederim.
    Bı konuda metehan abiye katılıyorum. Tr de düşük ccler mototosikletlerin büyük bir çoğunluğunu oluşturuyor. yani ne kadar müşteri o kadar cevap
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

Dogan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crypton T115
    arkadaslar motorumu bugun teslim aldım sigorta işlemlerini tamamladım ruhsatınıda cuma alıcam trafiktn. sadece yağını değiştircem gittim 10-50 power 1 tam sentetik castrol yağ aldım. yarın falan deiştiririm.

muratgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok
    Alıntı mmucit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bı konuda metehan abiye katılıyorum. Tr de düşük ccler mototosikletlerin büyük bir çoğunluğunu oluşturuyor. yani ne kadar müşteri o kadar cevap
    kesinlikle düşük cc deki motorsikletlerde birazda sahibinin eli ustalık yapıyor ama cc yavaş yavaş yükseldikçe 0 km ise garantiden çıkmasın parçası pahalı ben yapamam gibi nedenlerden dolayı teknik konularda kimse ellemiyor kuncuklamıyor 2.el de ise zaten yetkili servislere ugruyan kişiler yuksek ccde pekte olmuyor ya tanıdık sanayi ustasına yada bu işi az çok bilen kişiler ustalık yapıyor

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Akşam akşam hazır elim değimişken motora bir şeyler daha yapsam diyordum, geçenlerde tchibo'dan aldığım solar güçlü ve kablosuz özelliği olan bisiklet bilgisayarının boşta olduğu gözüme çarptı. Saat hem ucuz hemde bir çok güzel öcelliği var, en güzeli ise bakım aralığı hatırlatması fonksiyonu , termometresi falan olması. Tabi bu sayacın doğru göstermesi için lastik çevresinin kaç mm olduğunu bilmem gerekiyordu. Güzel bir doküman buldum , topluca çoğu motorsiklet lastik ebatının yuvarlanma çevrelerini veriyor. Orjinal ebatı dışında lastik takmak isteyecekler için de faydalı olabilir. Bu gün zincirimi de güzelce ayarladım. Şimdi buji değiştirmem gerekiyor, belki de ayna da alırım. Geçenlerde maltepe köprüsünün altından kırmızı bir cbf geçiyordu, koso aynaları vardı. Sanıyorum AydoganX 'in motoruydu.

http://www.motogadget.de/de/download...lumfang_01.pdf

@babaci

Sanıyorum APİ SL sınıfını destekliyorsa bence kullanabilirsin, kitapçık en az SJ diyordu yanlış hatırlamıyorsam. Kışın ise biraz kalın kaçabilir.

Bizim tekerleklerin birturda gittiği mesafeyi net olarak yazıyorum...

Önteker 80/100-18...

Şimdi,bizim cantlarımız ''18 inç'' bir inç ''2.54mm.''

18*2.54=45.72

45.72+8=53.72

53.72*3.14=168.68mm birturda gittiği mesafe...

Umarım işe yaramıştır...
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Motosikleti
    Comet
    kusuruma bakmayın belki daha önce işlediniz ama yeniyim idare edin

iridyum buji kullanan varmı aranızda %4 yakıt tasarrufu sağladığı,performansada etki ettiği söylendi,dayanamadım aldım

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı muratgün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kesinlikle düşük cc deki motorsikletlerde birazda sahibinin eli ustalık yapıyor ama cc yavaş yavaş yükseldikçe 0 km ise garantiden çıkmasın parçası pahalı ben yapamam gibi nedenlerden dolayı teknik konularda kimse ellemiyor kuncuklamıyor 2.el de ise zaten yetkili servislere ugruyan kişiler yuksek ccde pekte olmuyor ya tanıdık sanayi ustasına yada bu işi az çok bilen kişiler ustalık yapıyor

Hocam budediğine paralel olarak şunu söylicem...Dediklerin gerçekten doğru...

Şöyle söyleyim,çin malları piyasaya ufak cc li motorlarla girince ''nekadar bisiklet tamircisi varsa'' hepsi motor ustası oldu...

Bukadar usta ''her köşe başında'' madem vardı,çinlilerin piyasada adı esamı yokken bunlar nerdelerdi? hemen söylüyorum (kimisi bisiklet tamircisiydi,kimisi klorifer petek montajcısıydı,kimisi,beyaz eşya tamircisiydi vs.vs)

Delikanlıysan 15.000tl lik bir fazer'ide sök,görüm hadi
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

kusuruma bakmayın belki daha önce işlediniz ama yeniyim idare edin

iridyum buji kullanan varmı aranızda %4 yakıt tasarrufu sağladığı,performansada etki ettiği söylendi,dayanamadım aldım
    Daha önce bu iridyum konusunu detaylıca araştırdık ve tartıştık. Aşağıdaki mesajlardan alıntı yapıyorum, sanırım yardımcı olacaktır.

NGK Firmasına attığım maile gelen cevap:

Gönderdiğim mail :

Merhabalar motosikletimin kullanma kılavuzunda önerilen buji kodları şunlardır. "CPR8EA-9" ya da "CPR9EA-9" Bu koddaki bujilerin iridyum ya da platin ya da orijinalden daha dayanıklı olan hangi buji kodunu kullanmalıyım? Sitede yer alan kılavuzda gerekli bilgiyi bulamadım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

NGK'dan yanıt:

SAYIN AYDOGANX,

ÖNCELİKLE NGK MARKAMIZA GÖSTERMİŞ OLDUĞUNUZ İLGİ VE DUYDUĞUNUZ GÜVEN İÇİN SİZLERE TEŞEKKÜR EDERİZ.

MOTORUNUZ İÇİN KULLANMANIZ GEREKEN BUJİ CPR8EA-9 VEYA CPR9EA-9 DUR. BU BUJİLER YAPI OLARAK ÖZEL BUJİDİR. STANDART BUJİLERDEN DAHA FARKLI ÇALIŞMA ÖZELLİĞİ VARDIR. BU BUJİLERİN DAHA ÜSTÜN TEKNOLOJİSİ YOK. CPR8EA-9 KODLU BUJİYİ SOĞUK VEYA SERİN AYLARDA KULLANMANIZI, CPR9EA-9 KODLU BUJİYİ DE YAZIN SICAK HAVALARDA KULLANMANIZI TAVSİYE EDİYORUZ.

MOTORUNUZLA GÜVENLİ VE SAĞLIKLI SÜRÜŞLER DİLİYORUZ.

SAYGILARIMLA
    SERDAR ÇAKIR
    FCS DIŞ TİC.LTD.ŞTİ.
    NGK TÜRKİYE GENEL DİSTRİBÜTÖRÜ
    İridyum buji taktım performans süper oldu diyen arkadaşlara duyurulur.
    Bizim motosikletlere uyan iridyum buji yokmuş. En yetkili ağızdan tekrar teyit etmiş olduk.

Orijinal bujiden şaşmayın motora zarar vermeyin
    Abicim işte o uzun ömürlü dediklerin iridyum yada platin bujiler.
    En az 20bin km. değişim ihtiyacı olmuyor.

Fakat mailde özellikle bu durumu sordum, gelen cevabı dikkatle okursan bizim motosiklete uygun iridyum yada platin buji yokmuş. Farklı koddaki iridyum bujiyi kullanırsak makine zarar görür.

LASTROMANTIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ İNAZUMA
    arkadaşlar sormak istediğim bişi var
    motoruma arka dişliyi 38 yaptım bujiyide iridyum yaptım ancak 5. viteste moor yüksek devirde sanki böyle tekliyo gibi oluyo hafiften tam randıman alamıyorum. bu sorunları yaşayan oldumu acaba daha önceden

Alıntı LASTROMANTIC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar sormak istediğim bişi var
    motoruma arka dişliyi 38 yaptım bujiyide iridyum yaptım ancak 5. viteste moor yüksek devirde sanki böyle tekliyo gibi oluyo hafiften tam randıman alamıyorum. bu sorunları yaşayan oldumu acaba daha önceden

Bir önceki mesajı okudunmu ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 22 kullanıcı var. (0 üye ve 22 misafir)

Bu Konudaki Etiketler