Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    muratgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok
    Alıntı m.şanveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvalah usta.Hayırlı akşamlar...

Memlekete alıştımmı,Ankaraya geri gelmek zor olur
    üstad alıştık böyle daha iyi emme bide şu sıcaklar olmasa daha iyi olcak hoş insanoğlu nağmert ankaradada yagmurdan soguktan bıkmıstık sıcaklar gelsin yagmur yagmasın dıyorduk sımdıde çok sıcak diye yakınıyoz insan işte aman diyim usta biraz buralarda takılıyom ankaraya ugrarız bı ara inşallah

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    yaz geldi diyoruz ama yaz gelecegi yok sanki yalancı bahar dedikleri bu.geçen bizim Amasra gezisinde'de çaycuma'da bir bastırdı sağnak yağmur su gibi olduk.bir yağıyor bir açıyor hava en güzeli yaz'da olsu yağmurlukları yanından eksik etmemeli,sonra don filan gider
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosikleti
    şimdilik yok
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rica ederim İlhan kardeşim.

Hayırlı akşamlar Murat. Bizdende Manisa'ya selam olsun
    Ankara-Manisa yolculuğun nasıl geçti? Muayene işini ne yaptın, bir sonuca bağlayabildinmi?
    eyv ismail dostum aleyküm selamlar valla gecen hafta cumartesi günü yoldaydım allaha şükür bı sıkıntı olmadı temiz bi şekilde geldim manisama hoş temiz derken maşallah 4 mevsimi birden yaşadım 600 km ankara-manisa yolu arasında keh saganak yagıştı keh güneşti soguktu sıcaktı derken burlardayız artıkın gelmeden önce cuma günü seni aradım sende beni daha sonradan aramışşın ama telefon yanımda değildi ve erken uyumuştum sabahtan yola çıkıcam diye senden 9 serisi bujiyi alırım uzun yolda test ederim diye düşünmüştüm emme artık şaka bi yana ismailcim dostum bana o bujiyi ev adresime gönderirsen çok makbule gececek dostum sen bana hesap numaranı yaz sadıcım ben sana parayı göndereyim kargo adresininide mesaj olarak yazayım sana haberleşiriz hacım görüşmek dileğiyle ama yaz artık buralarda görüşelim

aparat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    aslında çok keyifli bir gün idi süprizler hariç ...güzergah güzeldi biz hernekadar rotamızı uludağa doğrultsakda mağlesef olmadı zira gemnik çıkışında çok sıkı bir yağmura yakalandık....dönüş esnasında yolların hali tam bir kabusdu yarı belimize kadar su birikintilerinin içerisinden geçtik
    armutluya gelmeden yaklaşık 5 km lik yolda kimi kısmen kimide asvaltı ve yolu tamamen kaplayacak şekilde zift kaplıydı zorlu bir parkur oldu
    birkaç resim gelsin bakalım....arabalı vapurunda çay ve tost keyfi

ilk durak çınarcık ve boş midelerin doldurulması

köfteleri beklerken zaman değerlendirmek bu olsa gerek dalmış gitmiş...

ve beklenen an

onca kahrımı çeken canım mavişim ...

Coşkun nediyon sen öyle

önde duran hyo sunun vedalaşmadan önce resimlerini çekiyormuş bilmeyende yanlış anlayacak

küçük bir mola

hava sıcak hazır çeşmeyi ve suyu bulmuşken serinlemek lazım...

tabi Mete de dondurmayı bulunca serinledi

bundan sonra gemlik çıkışında yağmura yakalanıp resmen mahsur kaldığımız ana kadar yola devam ...

ve dönüş yolu gözüktü ama neredeyse dere yataklarının içerisinden geçmiş kadar olduk kendimizi arabalı vapuruna zor attık desem yeridir...

evet benden bu kadar ...katılan tüm arkadaşlara teşekkürler çok keyifli bir gün geçirdim ...rüzgarınız bol tekerleriniz düz bassın...
    ...kağıttan gemilerle okyanusları geçemezssin...
    Drift Religion

hasanpinar0537 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    CEM abi insan bizide arar bizimde CBF imiz var.... :D
    HONDA;hayat onda...İ.V.İ.B.İ
    DRİFT RELİGİON

aparat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı hasanpinar0537 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CEM abi insan bizide arar bizimde CBF imiz var.... :D
    Hasanım inan aklıma gelmedi kusura bakma ...
    ...kağıttan gemilerle okyanusları geçemezssin...
    Drift Religion

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Çok güzel bir gezi olmuş. Resimler için teşekkürler.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:29 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı Dün 23:58 ----------

Singapur forumunda cevap gelmiş, adamlar çinden hongkong'dan gösterge bulup getirtemediklerinden takıp deneyememişler, o yüzden de boşluğa uyan bir devir saati bulup mevcut göstergeyi modlamışlar. Yani dişe dokunur bir cevap alamadık.

Bu arada hafta sonu dayanamayıp büyük bakıma girşitim, an arka dişli, zincir, ön arka lastik, ön fren bakımı balata ve rulman değişimi yaptım.Sigortalarını değiştirdim, hava filtresini değiştirdim. Zincir başta çok kısaymış gibi geldi ya da eski zincir gerçekten çok sünmüş. Saydım baklala sayısı aynı. Arka dışli takozlarını da değiştirdim. Zincir sıkıydı ama bir 30km yapınca baktım biraz gevşemiş. Yalnız dikkatimi çeken bir şey oldu. Motoru orta sehpaya aldığımda arka tekeri çevirdikçe zincir bir gerginleşiyor bir gevşiyor, bu arada teker de yere bir sürtüyor bir sürtmüyor. Acaba tekeri tam ortalayamadım mı. Ya da milde bir eğrilik mi var. Arka rulman da almıştım ama üzerindekiler iyi durumdaydı değiştirmedim. Acaba bu gevşeklik sıkılık takozlardan mı kaynaklanıyor. En kısa zamanda boşluğu alıp tekrar bakacağım. Bunca şey ilk başta kolay gelmişti ama işe girişince çok kolay olmadığını anladım. Neyse bana bir hayli tecrübe oldu. Zinciri ismail beyden alacaktım fakat cumartesi günü birden esince gidip malzemeleri aldım, kayınpederin işyerinde motora bir daldım akşamı etmişim İsmail bey'in verdiği bilgiler çok işime yaradı buradan tekrar kendisine teşekkür ederim. Bir tek buji işi kaldı onu da müsait zamanda değiştirdiğimde motorumun büyük işini halletmiş olacağım.

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006

Süper olmuş valla,muhteşem keyif verici olmuş.Ben demedimmi Mete abinin ıslak hali komik olur diye,anam o nasıl bir dondurma yiyiş öyle

Adam resmen dondurmaya meydan okumuş ''yerim uleeennn seni hesabı''

Çok güzel olmuş valla,tebrikler
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Motosikleti
    şimdilik yok
    maşallah istanbullu dostlar iyi gazlamış nazar değmesin resimler içinde tesekkürler

Motosikleti
    HONDA-CBF-250
    günaydın arkadaşlar pazar günü ikinci kazamı yaptım ama bu sefer benim ecemiliğim ve dikkatsizliğimden kaynaklandı önümdeki araba ya biraz yakın gidiyordum karşıdan cbf geliyordu ona bakıyordum önümdeki araba durmuş frenlere acamice bir asıldım ön teker kaydı motor sağa tarafa yattı fort transit cornete soldan vurdum biraz hızım vardı ama motoru yere yatırınca sadece forta dokundu.motorda ki hasar grenaj tırnakları kırıldı direksiyon yamuldu sağ sinyal çizildi yeni yapıştırdığım stikır çizildi bende hiç bir şey yok kask mont ve dizlik vardı şükrolsun ucuz atlattık şehir içinde daha dikkatli olmak lazım.ama benim ön frende büyük ihtimal bir sorun var esneme yok resmen motorda. ustaya götürdüm balata ve diski temizleyeceğini söyledi ve fren hava yapmış olabilir dedi ama sanki benim amortisorde bir sertlik var bugun grenajı iran yapıştırısı ile yapıştırıp cizik yerlere parça poya yapılacak.ilk kazam kadar üzülmedim allah cümlemizi beterinden saklasın..

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı ilhan YAZICI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dibindeki civatayı gevşetirsen fren hidrolik yağı akacaktır. Eski yağı boşalttıktan sonra yeni yağı (en az DOT4 standartlarında bir fren hidrolik yağı kullanmak lazım), ön fren manetinin oradaki dikdörtgen hidrolik kutusunun kapağını sökerek ekliyorsun.

teşekür ettim bilmiyordum öğrenmiş oldum, ne demişler bilmemek değil öğrenmemek ayıp [/QUOTE]

Bide bu iş 2 kişi ve tecrübe gerektirir. Yoksa başınıza bela alırsınız, bide tutmayan bir ön fren.

Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    len ne don kaldı ne atlet ıslanmadık,motor bloğunun üstüne kadar resmen dizlerimize kadar su dolu yollardan geçtik,hyo maşallah ha kaldı ha kalacak derken tık demeden geçti göllerden.

armutluya yol almak isteyenlere duyurulur...

yoldaki asfalt resmen su olmuş yok böyle bişey ömrü hayatımda görmedim.

faciayı birebir yaşadık valla bir ara yolda boğulacam sandım
    Geçmiş olsun, bizim buralarda da sel oldu. Trabzon civarı.

Alıntı aparat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hakikaten komikti Metenin ıslak hali
    Adam zaten banlanmış cevap yazamıyor, yazın bakalım.

Alıntı muratgün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üstad alıştık böyle daha iyi emme bide şu sıcaklar olmasa daha iyi olcak hoş insanoğlu nağmert ankaradada yagmurdan soguktan bıkmıstık sıcaklar gelsin yagmur yagmasın dıyorduk sımdıde çok sıcak diye yakınıyoz insan işte aman diyim usta biraz buralarda takılıyom ankaraya ugrarız bı ara inşallah
    Hoca demiş ya ilkbahara birşey diyen var mı?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:56 ----------

Alıntı mimoza_cbf_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    günaydın arkadaşlar pazar günü ikinci kazamı yaptım ama bu sefer benim ecemiliğim ve dikkatsizliğimden kaynaklandı önümdeki araba ya biraz yakın gidiyordum karşıdan cbf geliyordu ona bakıyordum önümdeki araba durmuş frenlere acamice bir asıldım ön teker kaydı motor sağa tarafa yattı fort transit cornete soldan vurdum biraz hızım vardı ama motoru yere yatırınca sadece forta dokundu.motorda ki hasar grenaj tırnakları kırıldı direksiyon yamuldu sağ sinyal çizildi yeni yapıştırdığım stikır çizildi bende hiç bir şey yok kask mont ve dizlik vardı şükrolsun ucuz atlattık şehir içinde daha dikkatli olmak lazım.ama benim ön frende büyük ihtimal bir sorun var esneme yok resmen motorda. ustaya götürdüm balata ve diski temizleyeceğini söyledi ve fren hava yapmış olabilir dedi ama sanki benim amortisorde bir sertlik var bugun grenajı iran yapıştırısı ile yapıştırıp cizik yerlere parça poya yapılacak.ilk kazam kadar üzülmedim allah cümlemizi beterinden saklasın..
    Geçmiş olsun, pür dikkat kullanamak lazım bu mereti gerçi o bile fayda vermiyor ya.

Samsun - atakum - kurupelit yolu tam bir facia. Kural tanımazlık diz boyu. Sağdan sollayanlar, makas atanlar, 120 ile gidenler ve yol isteyenler,... şikayet edeceğim emniyete. Birşey çıkmaz ama ben yine de elimden geleni yapayım.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

Gezi çok güzel olmuş, resimler için teşekkürler, bazen ıslak havada sürüş çok keyifli olabiliyor.
    Tabi ekipmanlar tam olunca

Alıntı TheNightHawk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Singapur forumunda cevap gelmiş, adamlar çinden hongkong'dan gösterge bulup getirtemediklerinden takıp deneyememişler, o yüzden de boşluğa uyan bir devir saati bulup mevcut göstergeyi modlamışlar. Yani dişe dokunur bir cevap alamadık.

Bu arada hafta sonu dayanamayıp büyük bakıma girşitim, an arka dişli, zincir, ön arka lastik, ön fren bakımı balata ve rulman değişimi yaptım.Sigortalarını değiştirdim, hava filtresini değiştirdim. Zincir başta çok kısaymış gibi geldi ya da eski zincir gerçekten çok sünmüş. Saydım baklala sayısı aynı. Arka dışli takozlarını da değiştirdim. Zincir sıkıydı ama bir 30km yapınca baktım biraz gevşemiş. Yalnız dikkatimi çeken bir şey oldu. Motoru orta sehpaya aldığımda arka tekeri çevirdikçe zincir bir gerginleşiyor bir gevşiyor, bu arada teker de yere bir sürtüyor bir sürtmüyor. Acaba tekeri tam ortalayamadım mı. Ya da milde bir eğrilik mi var. Arka rulman da almıştım ama üzerindekiler iyi durumdaydı değiştirmedim. Acaba bu gevşeklik sıkılık takozlardan mı kaynaklanıyor. En kısa zamanda boşluğu alıp tekrar bakacağım. Bunca şey ilk başta kolay gelmişti ama işe girişince çok kolay olmadığını anladım. Neyse bana bir hayli tecrübe oldu. Zinciri ismail beyden alacaktım fakat cumartesi günü birden esince gidip malzemeleri aldım, kayınpederin işyerinde motora bir daldım akşamı etmişim İsmail bey'in verdiği bilgiler çok işime yaradı buradan tekrar kendisine teşekkür ederim. Bir tek buji işi kaldı onu da müsait zamanda değiştirdiğimde motorumun büyük işini halletmiş olacağım.
    Rica ederim, estağfirullah. Bildiklerimizi paylaşmazsak, bilginin ne önemi var ki?
    Yeni parçalar hayırlı olsun. Aldığın parçaların marka modellerini ve kaç liraya aldıklarını yazarsan bizler için ve yeni arkadaşlara fikir vermesi açısından güzel bir kaynak olur.

Singapur forumundaki arkadaşlarla kaderimiz aynı demekki. Onlarda da Honda Singapur parçadan kaçmış. Şimdi şöyle bir düşünce aklıma takıldı. Hangi ülkelerde devir saati olacağına Honda Genel Merkezmi karar veriyor acaba yani şu şu ülkelere şu motoru satalım bu ülkelere devir saatli olandan gönderelim gibi. 3.Dünya ülkesi muamelesi, ne garip iş

Zinciri yeni taktıktan sonra zaten biraz kullanıp (5-10 km) sonra asıl boşluğunu ayarlamak gerekiyor. Arka lastiğin iki tarafındaki gergi somunlarını gevşetip oradaki çentikler eşit ölçüde olacak şekilde sıkılması gerekiyor. (Eğer motor çok kirli kalmışsa bu çentikler kir veya pas yüzünden gözükmez hale gelmiş olabilir.)
    Aksi taktirde arka teker yan yan gidebilir

Zincir boşluğu kullanma kılavuzuna göre 2-3 cm arasında esnemeli. Kılavuzda güzel açıklanmış bu konu:Sayfa 76.

Buradaki yazılan 3.madde ise bahsettiğin problem sanırım.
    Bu durum zincirden veya dişlilerden olabilir. Bunları yeni değiştirdiğine göre aklıma tek gelen ihtimal şu, yeni zinciri kaç bakla olarak aldın? Genelde piyasada 128 bakla olarak zincirler var. Bizim cbf 126 bakla kullandığı için 2 bakla sökülmesi gerekiyor.

Bildiğiniz gibi bakla sökme işleminin özel bir aparatı var onunla sökülmeyipte, farklı bir yöntemle sökerken aşırı güç uygulanırsa baklalardan bazıları zarar görebiliyor. Bu durumda da zincirin bazı yerleri daha sıkı bazı yerleri biraz daha gevşek olabilir.

Geçmiş olsun Ferhat. Allah başka kaza bela yaşatmasın.
    Motosiklette aşırı şekilde dikkatli olmamız gerekiyor. Anlık bir dalgınlığın sonucu çok ağır olabiliyor.
    Allahtan sende önemli birşey olmamış. Motor bir şekilde halledilir.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

ellvis_78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150

geçmiş olsun kardeş ,saglıklı sürüşler , gelen mala gelsın

Motosikleti
    honda-ınnova cbf 150
    10000 km ye geldim hava filtresi buji değişecek zincir 400 km de bir sprey lenecekmiş servis dedi.ne kadar tutar.teşekkür.

Alıntı ınnowa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10000 km ye geldim hava filtresi buji değişecek zincir 400 km de bir sprey lenecekmiş servis dedi.ne kadar tutar.teşekkür.
    Maliyetini yazayım
    Hava filtresi : 8 TL
    Buji : CPR9EA-9, 12 TL
    Yağ : 15w/50 motosiklet yağı 20 TL

Toplarsan 40 TL civarında bir malzeme parası var. Servis işçilik ücreti ne alıyor tam emin değilim. Bilen arkadaşlar yazacaktır.

Motosikleti
    HONDA-CBF-250
    teşekkür ederim arkadaşlar allah beterinden saklasın cümlemizi

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    @ AydoganX

İİsmail bey çok teşekkür ederim. Çizgiler pislikten pastan görünmediğinden kumpasla ölçtüm. Ama ilk taktığımda gayet sıkı idi. Şimdi biraz oturmuş görünüyor. 126 baklalı zincir kullandım. Hatta acaba kısa falan mı bu diyerek oturup saydım, eski zincir ile arasında birhayli uzunluk farkı vardı. Zincirde hasar yok, muhtemelen şimdi yerine oturdu ince ayarını yapmak gerekiyor. Sabah arabadan anahtar baktım ama somuna uygun anahtar evde kalmış. Akşam eve dönünce ayar yapar size sonucunu yazarım. Aldığım parçaların fiyatları da hava filtresi kutusunda yazılıydı eğer kutuyu atmadıysam bakayım. Ama ön arka ırc lastiği 130 tl den aldım, 2010 19 hafta üretimiydi. diğer parçalar normal piyasa fiyatlarındaydı. Zinciri İRİS GSX sarı renk zincirden aldım 40 TL yazdı sanıyorum. Ama bu fiyatlara 8 taksit yaptı, o yüzden üçüne beşine pek bakmadım, hazırda çok nakitim yoktu.

-ibrahim- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maliyetini yazayım
    Hava filtresi : 8 TL
    Buji : CPR9EA-9, 12 TL
    Yağ : 15w/50 motosiklet yağı 20 TL

Toplarsan 40 TL civarında bir malzeme parası var. Servis işçilik ücreti ne alıyor tam emin değilim. Bilen arkadaşlar yazacaktır.
    İsmail abi serviste asmışlardı Honda Türkiye nin belirlediği işçilik ücreti 27 lira bilmem kaç kuruştur diye..

Alıntı TheNightHawk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @ AydoganX

İİsmail bey çok teşekkür ederim. Çizgiler pislikten pastan görünmediğinden kumpasla ölçtüm. Ama ilk taktığımda gayet sıkı idi. Şimdi biraz oturmuş görünüyor. 126 baklalı zincir kullandım. Hatta acaba kısa falan mı bu diyerek oturup saydım, eski zincir ile arasında birhayli uzunluk farkı vardı. Zincirde hasar yok, muhtemelen şimdi yerine oturdu ince ayarını yapmak gerekiyor. Sabah arabadan anahtar baktım ama somuna uygun anahtar evde kalmış. Akşam eve dönünce ayar yapar size sonucunu yazarım. Aldığım parçaların fiyatları da hava filtresi kutusunda yazılıydı eğer kutuyu atmadıysam bakayım. Ama ön arka ırc lastiği 130 tl den aldım, 2010 19 hafta üretimiydi. diğer parçalar normal piyasa fiyatlarındaydı. Zinciri İRİS GSX sarı renk zincirden aldım 40 TL yazdı sanıyorum. Ama bu fiyatlara 8 taksit yaptı, o yüzden üçüne beşine pek bakmadım, hazırda çok nakitim yoktu.
    Lastikler gayet tazeymiş
    Zincirde sarı renkli güzel gözüküyor ama bildiğim kadarıyla sarı renk zincirlerin oringli olanı yoktu.
    Oringli zincir, standarda göre daha az bakım gerektirir. Oringsiz olanıda uygun kullanımla uzun süre kullanırsınız elbet ama bakımını aksatmamak gerekir. Yoksa o da kısa sürede uzar.

Alıntı -ibrahim- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İsmail abi serviste asmışlardı Honda Türkiye nin belirlediği işçilik ücreti 27 lira bilmem kaç kuruştur diye..
    Doğrudur İbrahim. Yalnız benim en son servise gittiğimde (4000 (4 bin) bakımındaydı sanırım 1 yılı geçti, artık tüm bakımları kendim yaptığım için) 1,8 saat işçilik ücreti alınmıştı. Yani o zaman 1,8 saat x 27 = 49 lira yapıyor. Yapılan işlem 10 dakika ancak sürmüştü

Bu yüzden de servislere ayrı bir gıcığım var.

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Köktü komşu,komşusunu malsahibi mi yapardı öyle bir sözvardıya hanii...Ben onu biraz değiştiriyorum ve;

Kötü servis veya usata,motor sahibini kısmende olsa usta yapar...

Servislerin ve ustaların sayesinde ''artık kendi işimi kendim yapar oldum''

Motorumla alakalı,ufakbirses,gidişinde değişme,benzini,bujisi,karbüratörü,hava filitresi,lastikleri vs.vs artık kendim söküyorum takıyorum.İnce ayar gerektiren yerlerde ustaya giderim.

Yakında subap ayarları için çalışmalara başlıcam,şuan yeni yapıldığı için bu ''yakında dediğim bölüm biraz uzaya bilir''

Servisler resmen bizi kekliyolar,neymiş garantiden değişim olmazmış,garantiden çıkarmış.Ulan garantin olsa neolur ''geldiğimizde (50) tane yalanı hiç yüzünüz kızarmadan,diliniz takılmadan takır takır sayıyorsunuz.

Zaten yeni olan bir motorun %95'i arıza çıkarmaz ''adam akıllı kullanılırsa''zaten adam akıllı kullanılmayıncada servis hemen yapıştırıyo ''sen bunu böyle böyle yapmışsın'' getir çuvalla parayı tamir edelim ''bu kullanım hatası''
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 27 kullanıcı var. (0 üye ve 27 misafir)

Bu Konudaki Etiketler