Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    superkaos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ncx700
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kanka cbfde sübap ayarı şart...10.000 de bir...ustalarımda aynı şeyi söylüyor...
    ben mototal da yaptıryorum bakımı ordana ldığım içindaha çok ilgileniyolar 4.000 de yapıldı belkide 1000 bakımındada yaptılar ama eksi yanları motora göre davranıyolar..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı superkaos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben mototal da yaptıryorum bakımı ordana ldığım içindaha çok ilgileniyolar 4.000 de yapıldı belkide 1000 bakımındada yaptılar ama eksi yanları motora göre davranıyolar..
    aga mototal sosyete bayisi...şu bizim DB Motora bi git farkı anla...Ümraniye Netaş var ya...tam onun karşısına taşındılar...bi uğra...farkı gör sonra hangisinie gidersen git...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    aga sele altında bez mez bişey varmı...hava sikülasyonuna bi baksana...ben 55.000 deyim marş motoru sorunu hariç stop etme durumu olmadı...ilk çalıştırma sorunum asla olmadı...hareket sonrası stop geçen pazar etti...denize gittiğimizde bakkala girdim nevale almak için arkadaşlar şaka yapıp benzini kapamışlar ilk defa tongaya geldim...
    hep senmi yapcan aga,bide biz hinlik düşündük sana
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hep senmi yapcan aga,bide biz hinlik düşündük sana
    hiç beklemediğim bir performans sizden...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Alıntı m.şanveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki birşey sorucam.

Bu linkteki göstergeyi,bizim motorlara ek olarak montaj yapmak mümkün olurmu...?
    herhalde birbirine yakın zamanlarda yazdığımızdan bu sorduğum sorunun cevabının evet gayet mümkün olduğunu görmedin. Hatta bağlantısı da bence çok basit. Göstergeyi açıp içine bir bakmam lazım. Zaten benim göstergenin ışığı yanmıyor (vardır heralde bir aydınlatma ışığı falan) ona da bir bakmam lazım. Vakit buldukça sağını solunu kurcalarım artık, hatta iyi google kullandığım söylenir arkadaşlar arasında, artık bu motora ne oluyorsa bulurum ben

Motosikleti
    Honda CBF 150
    evet arkadaşlar, uzun süredir yazamıyordum, vaktim yoktu, bu devir saatli göstergeler gerçekten çok hoş olur, hele bir de motorumuza uyarsa...bir de hep düşünüyordum acep benim motor çok mu yakıyor diye, 100 km'ye 2.92 litre yakıyormuş arkadaşlar.
    [COLOR="black"][B]Motorumun beygiri Senin Arabana yeter :bounce:
    ::kalbim:: Hayatımın Anlamı, Ömrüm, Vazgeçilmezim... Başak'ımmm::kalbim:: [/B][/COLOR]

Motosikleti
    Alıntı erdi_arikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet arkadaşlar, uzun süredir yazamıyordum, vaktim yoktu, bu devir saatli göstergeler gerçekten çok hoş olur, hele bir de motorumuza uyarsa...bir de hep düşünüyordum acep benim motor çok mu yakıyor diye, 100 km'ye 2.92 litre yakıyormuş arkadaşlar.
    Erdi Başkan nasıl yaptın hesabı bi anlat bakam...

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Erdi Başkan nasıl yaptın hesabı bi anlat bakam...
    depoyu fulledim, sonra başladım km yapmaya, 336 km olmuştu, tekrar depoyu full'edim, benzinin litre fiyatı 3,66 TL, toplam 36 TL verdim 2. fulleyişimde. Yani 336 km'yi 36 TL'lik benzinle yapmış oldum. buradan hesaplarsak; [(36 TL/3,66 TL/lt)/336 km]x100 km = 2,92 lt
    ::kalbim:: Hayatımın Anlamı, Ömrüm, Vazgeçilmezim... Başak'ımmm::kalbim:: [/B][/COLOR]

Motosikleti
    depoyu fulledim, sonra başladım km yapmaya, 336 km olmuştu, tekrar depoyu full'edim, benzinin litre fiyatı 3,66 TL, toplam 36 TL verdim 2. fulleyişimde. Yani 336 km'yi 36 TL'lik benzinle yapmış oldum. buradan hesaplarsak; [(36 TL/3,66 TL/lt)/336 km]x100 km = 2,92 lt
    http://www.doganlaroto.com/olPrcCnt.php?ID=9

şu değerleri bi girsene aga...

Motosikleti
    Honda CBF 150
    http://www.doganlaroto.com/olPrcCnt.php?ID=9

şu değerleri bi girsene aga...
    oraya litre olarak 9.83 lt giremediğim için 10 lt yazdım ve değerler şu şekilde

yani hsabım doğru abicim boşuna üniversite okumuyoruz :D

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:13 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:08 ----------

bu arada katetmiş olduğum 336 km'nin en az 250 km'si artçıylaydı, bu 250 km'nin de en az 180 km'si 50 kg, 70 km'si ise 80 kg''lık artçıylaydı. Kendim de 80 kiloyum.

Motosikleti
    kanka telefonda bişey yakmıyomuşun dedim ama benzinin 3.66 olduğunu unutarak...çok yakıyon aga...110 kuruş fazla...90 kuruşa çekebilirsin...az kökleyerek...sınır 90 kuruş ...

Motosikleti
    Honda CBF 150
    kanka telefonda bişey yakmıyomuşun dedim ama benzinin 3.66 olduğunu unutarak...çok yakıyon aga...110 kuruş fazla...90 kuruşa çekebilirsin...az kökleyerek...sınır 90 kuruş ...
    abi gaz köklemedim hiç, dediğim gibi, sürekli artçıylaydım ve yokuş yukarı yolum da fazlaydı. oradaki değerler benim değerlerime yakın değerler. benim değerlerime göre 11 kuruş değil 10.6 kuruş yakmışım.ama sürekli artçı var tekrar ediyorum.

Motosikleti
    abi gaz köklemedim hiç, dediğim gibi, sürekli artçıylaydım ve yokuş yukarı yolum da fazlaydı. oradaki değerler benim değerlerime yakın değerler. benim değerlerime göre 11 kuruş değil 10.6 kuruş yakmışım.ama sürekli artçı var tekrar ediyorum.
    kanka o zaman bu ölçüm saylanmaz fasülye... artcısız normal kökleme stilinde ölç birde...genel kullanımın malum...abine itiraz etme len...

Motosikleti
    Honda CBF 150
    kanka o zaman bu ölçüm saylanmaz fasülye... artcısız normal kökleme stilinde ölç birde...genel kullanımın malum...abine itiraz etme len...
    yok abi genel kullanımımı artık değiştirdim, aragaz, 90 km üzerine çıkmak, yüksek devirde kullanmak OUT sakin, devirli, aragazsız 90 km ve altı, kullanım IN

Motosikleti
    yok abi genel kullanımımı artık değiştirdim, aragaz, 90 km üzerine çıkmak, yüksek devirde kullanmak OUT sakin, devirli, aragazsız 90 km ve altı, kullanım IN
    Mücahid bu günleri göreydi...

ramzeyi satıp innova alacaz ona kanka...elimize verir her türlü innovayla... Akyazı yapalım bi ara kanka...yatmalı kalkmalı...

Bruce 65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA - CBF150> 250>...?
    [QUOTE=AydoganX;

@Bruce65
    Şahsım adına bu detayı paylaştığın için teşekkür ederim.
    Bu panel işi tırt olmuşa benziyor. Yahu arkadaş, bir kişi bile takıp şunun resmini internete koymazmı?
    Heryerde çin'deki panelin resimleri var.

Göstergenin tedarik konusunu sordunmu? Yani nereden aldınız, bizde alacağız gibi bir konuşma geçtimi aranızda

Arkadaş kem küm etmeye başlayınca açıkçası bende uzatmadım,iki tane aldıklarını, birinin arkadaşının motoruna takıldığını,diğerini satmak istediklerini söyledi.nerden aldıklarını soramadım.
    Şahsi kanaatim onlar iki tane falan almadılar,muhtemelen birtane aldılar çalışmadığını görünce satmak istediler...yoksa madem bir motor var neden iki tane alsınlar?[COLOR="Silver"]

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:07 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:02 ----------

[/COLOR]
    Alıntı ellvis_78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi akşamlar cbf 150 alemi
    40 gunluk alanya macerasından sivasa geri dondüm ee biraz zahmetın yanında birde yattık yolda iyimi
    konyanın duz yolunda akşehirde yagmurda ´polis denetımınden gectımde bi an dikkat dagılıp basıt bı vırajı gec farkedıp kaldırımın 1 m kadar yolda duran tasi goremeyınce olanlar oldu ve saga yattım bı tarafım kaldırımda kaldı amanın gıttım dedım ama şükürler olsun ful korumaydım ALLAH sakladı . burnum bıle kanamadan cıktım . egılen koruma demiri oldu bir iki cizik oda muhım degıl
    ya bazen kendıme inanamıyorum . oradan kalkıp benzinlikcide camurlarımı yıkayıp kayseriye kadar gittim
    tabı ailem sadece ilk vukuatımı biliyor . bu sonkıyle 3 oldu ALLAH dorduncusunden saklasın
    Dostum geçmiş olsun kolay atlatmana sevindim,Allah beterinden korusun...
    Hep Pür Dikkat...

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    @AydoganX

Lastiklerin markasını sormuştun, bu gün ufak bir turladım lastiklerin de markalarına baktım. Önde Swallow (garip bir isim ) marka, iç lastik kullanılarak takılmış, arkada ise SAVA marka kros tarzı dişleri olan bir lastik var ve acayip ses yapıyor, onu da iç lastikle takmışlar. Şimdi ben bunları tubeless lastikle değiştireceğim en kısa zamanda. İnşallah jantta falan bir problem yoktur. Kafa sallamayı tahminimce kötü yamanmış ya da birden çok patlak yaması olması muhtemel ön lastik yapıyor. Amortisörlere tekrar dikkat ettim, bugün normal geldiler. Kaçak yok, biraz yumuşak ama ufak tümsek çukurda dip yapmıyor. ilk gün bir kaç yere sert girmiş olabilirim, genelde gitmek istediğim yere baktığımdan pek önüme bakmıyorum çukur mu tümsekmi diye.

Devir saati olayına gelince, madem göstergemizde honda yazısının orada hazır boşluk yer var ve singapurlular yapmış fena da durmamış, aksesuarcılardan bir oraya uyacak ebatta devir saati bulma arayışına gireyim bakalım. Bağlantısı bu kadar basitse bir şekilde uydurulur. Benim de yeni gösterge hakkında fikrim tak çalıştır şeklinde işe yaramayacağı yönünde. Singapur forumuna üye olup en kısa zamanda sorularımı hoyratça sormayı planlıyorum

Bu arada tüm motorsiklet camiasının mübarek kandillerini de kutlarım.

hasanpinar0537 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benimki 2,1 yakıyor... :D
    HONDA;hayat onda...İ.V.İ.B.İ
    DRİFT RELİGİON

Alıntı Bruce 65 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş kem küm etmeye başlayınca açıkçası bende uzatmadım,iki tane aldıklarını, birinin arkadaşının motoruna takıldığını,diğerini satmak istediklerini söyledi.nerden aldıklarını soramadım.
    Şahsi kanaatim onlar iki tane falan almadılar,muhtemelen birtane aldılar çalışmadığını görünce satmak istediler...yoksa madem bir motor var neden iki tane alsınlar?
    Haklısın Bruce. Bir bit yeniği var gibi.

Alıntı TheNightHawk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @AydoganX

Lastiklerin markasını sormuştun, bu gün ufak bir turladım lastiklerin de markalarına baktım. Önde Swallow (garip bir isim ) marka, iç lastik kullanılarak takılmış, arkada ise SAVA marka kros tarzı dişleri olan bir lastik var ve acayip ses yapıyor, onu da iç lastikle takmışlar. Şimdi ben bunları tubeless lastikle değiştireceğim en kısa zamanda. İnşallah jantta falan bir problem yoktur. Kafa sallamayı tahminimce kötü yamanmış ya da birden çok patlak yaması olması muhtemel ön lastik yapıyor. Amortisörlere tekrar dikkat ettim, bugün normal geldiler. Kaçak yok, biraz yumuşak ama ufak tümsek çukurda dip yapmıyor. ilk gün bir kaç yere sert girmiş olabilirim, genelde gitmek istediğim yere baktığımdan pek önüme bakmıyorum çukur mu tümsekmi diye.

Devir saati olayına gelince, madem göstergemizde honda yazısının orada hazır boşluk yer var ve singapurlular yapmış fena da durmamış, aksesuarcılardan bir oraya uyacak ebatta devir saati bulma arayışına gireyim bakalım. Bağlantısı bu kadar basitse bir şekilde uydurulur. Benim de yeni gösterge hakkında fikrim tak çalıştır şeklinde işe yaramayacağı yönünde. Singapur forumuna üye olup en kısa zamanda sorularımı hoyratça sormayı planlıyorum

Bu arada tüm motorsiklet camiasının mübarek kandillerini de kutlarım.
    Öncelikle mübarek kandilinizi bende tebrik ederim.
    Umarım tüm insanlık için hayırlara vesile olacak bir gece olur.

Lastikler sürüşkeyfi ve performans açısından çok önemli bir etken, swallow markasını ilk kez duydum Savayı sanırım önceden bir kaç kez duymuştum ama kullanana rastlamadım.

Önceki mesajımda olabilecek markaları yazmıştım. Bütçeye göre alınabilir.

Karda kışta veya arazide sürekli kullananlar genelde iç lastikli ve dişli modelleri tercih ediyorlar.
    Önemli bir nokta eğer şu anda iç lastikli bir uygulama kullanılıyorsa orijinaldeki tubeless sibop değiştirilmiştir.

Yeni lastiklerle birlikte 2 tanede ön ve arkaya yeni "tubeless sibop" almak lazım gelir.

Bu arada arkadaşlar bu benzin sarfiyatı ölçümünde yeni bir rekor bekliyorum kendimden Az yakma konusunda benide gaza getirdiniz.
    60'ta 5.vitese atarak ve maksimum hız olarakta en fazla 70-80 aralığında seyrediyorum.
    Seri kalkışı bıraktım ve normal kullanıma döndüm. Şu anda gösterge 250 km.yi gösteriyor ve benzin göstergesi yarım deponun biraz altında.

400 km. civarında yedeğe geçeceğini düşünüyorum. Bakalım depo bitince tam gerçek verileri yazacağım. Umarım hayal kırıklığına uğramam.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

Motosikleti
    Singapurdaki cbf 150 cilerinde bizden farkı yokmuş...onlarda devir mevzusuna fena halde takmış...oradaki cbfde bizimkiler gibi...oradaki bir cbf 150 test haberindeki fotoyu buldum...

http://www.schumansco.com/boonsiew/a...oad/cbf150.pdf

Singapurdaki cbf 150 hpsi daha fazla ne alakaysa...

bizdeki maksimum güc 8.3KW / 7000 devir
    maksimum tork 12.7 / 5250

http://www.honda.com.tr/motosiklet/c...ter/cbf150.htm

........

oradaki cbfde ise...

Max. Power Output
    8.8kW,500min-1

Max. Torque
    10Nm/7,000min-1

http://www.boonsiewhonda.com.sg/

sizce bu oranlar neden farklı...

ve orada cb 400 halen satılmakta...of ki ne offf...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 20 kullanıcı var. (0 üye ve 20 misafir)

Bu Konudaki Etiketler