Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı TheNightHawk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @AydoganX , hızlı ve detaylı cevabınız için çok teşekkür ederim. Kusuruma bakmayın kendimi tanıtmayı unuttum. Adım Murat 1976 doğumluyum. 2 tane oğlum var, kızılayda esnafım bu motoru da vitesli motora alışayım, kendimi geliştireyim diye aldım. Sıfırını almaktansa 2.el alıp toparlamak daha çok aklıma yattı. Semt olarak 100.yıl semtindeyim. Kızılayda iş yerim var. Motorun zincir ve fren bakımını yaptıktan sonra işe de gidip gelmeyi planlıyorum. Kızılay'daki park problemi beni motor sahibi olmaya itti diyebilirim. Hafta sonları (cumartesi pazar) topluca ya da ferdi bir yerlere gidip dolaşmak isterseniz sizlere katılmaktan mutluluk duyarım.

@Rebornx4, size de içten cevabınız için teşekkür ederim. Ne yazıkki Ankara'da ya ben anlamadığımdan ya da aceleci davrandığımdan bu motoru buldum. Aldığım yer de biraz üçkağıtçı çıktı , hatta 1.5 kg yağ vermiştim yağını da değiştirsin diye, dün şans eseri yağına bakayım dedim baktım ki çubukta yağ yok içime kurt düştü, ulusan da sağolsunlar yağını boşaltıp değiştirdiler sanıyorum yarım litre falan çamur kıvamında yağ aktı. Önceki sahibi çok ilginç bir adamdı, babamdan büyüktü, kuryelik yaptığını sanmam. Yalnız param gitmesin diye bakımlarını aksattığına eminim. Hatta Ankara'dan Erzurum a bu motorla gidip geldiğini falan anlattı. Kafadan bir kaç tahtası da eksik olabilir. Km yi ise uyanık motor tamircisinin düşürdüğünü sanıyorum. Sanayinin adamı işte diyor geçiyorum. Benim için önemli olan motordan keyif almak. Sanıyorum 2-3 yüz lira harcadığımda motorum gayet iyi duruma gelecek. Keşke sizinki gibi geçmişi belgeli , temiz bakımlı bir motor bulma imkanım olsaydı. Fakat Ankara'da bu işlerle uğraşan İstanbul ya da sahil kesimleri kadar insan yok (sanıyorum ) bu yüzden bulduğum motorlar da genelde hurdası çıkmış kuryelikte kullanılmış, gençler tarafından üzerinde oynama yapılmış motorlar. Benim her şeyin orjinalini seven bir kişiliğim var. Eksozu değişmiş, deposunun üzerine deri kaplanmış olması benim zevkime hitap etmiyor. Yapanlara da saygı duyarım. Ben orjinal seviyorum. Bu motoru da bakımsız da olsa en azından heralde sıkıştırılmamıştır. Kazası da yok görünüyor, bakımla adam olur diye aldım. Km nin oynanabileceği zaten malum aklımdaydı ama seçenek maalesef yok gibi.

Neyse sormanızı bekler gibi oldu, destan yazdım kusuruma bakmayın.

AydoganX -Zincir ve diğer malzemeler için irtibat kurabilirsek çok sevinirim.
    Hayırlı olsun diyelim. Bu km ile oynama muhabbeti aslında çok gıcık bir durum. Yapan adam resmen alıcı ile dalga geçiyor.

Arkadaşa 3600 km de hyosung gtr250 aldık. Ama rahat bir 30 bini var motorun. Bu ne demek? Dolandırıldık.

Arkadaşın motoru almak istemesinin en önemli sebebi km düşüklüğüydü. Bu sebeple Samsun dan geldik, Ankara'ya. Boş da dönesimiz gelmedi, mecburen aldık gibi oldu. Ne diyeyim helali hoş olsun
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ellvis_78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    iyi akşamlar cbf 150 alemi
    40 gunluk alanya macerasından sivasa geri dondüm ee biraz zahmetın yanında birde yattık yolda iyimi
    konyanın duz yolunda akşehirde yagmurda ´polis denetımınden gectımde bi an dikkat dagılıp basıt bı vırajı gec farkedıp kaldırımın 1 m kadar yolda duran tasi goremeyınce olanlar oldu ve saga yattım bı tarafım kaldırımda kaldı amanın gıttım dedım ama şükürler olsun ful korumaydım ALLAH sakladı . burnum bıle kanamadan cıktım . egılen koruma demiri oldu bir iki cizik oda muhım degıl
    ya bazen kendıme inanamıyorum . oradan kalkıp benzinlikcide camurlarımı yıkayıp kayseriye kadar gittim
    tabı ailem sadece ilk vukuatımı biliyor . bu sonkıyle 3 oldu ALLAH dorduncusunden saklasın

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı ellvis_78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    40 gunluk alanya macerasından sivasa geri dondüm ee biraz zahmetın yanında birde yattık yolda iyimi
    konyanın duz yolunda akşehirde yagmurda ´polis denetımınden gectımde bi an dikkat dagılıp basıt bı vırajı gec farkedıp kaldırımın 1 m kadar yolda duran tasi goremeyınce olanlar oldu ve saga yattım bı tarafım kaldırımda kaldı amanın gıttım dedım ama şükürler olsun ful korumaydım ALLAH sakladı . burnum bıle kanamadan cıktım . egılen koruma demiri oldu bir iki cizik oda muhım degıl
    ya bazen kendıme inanamıyorum . oradan kalkıp benzinlikcide camurlarımı yıkayıp kayseriye kadar gittim
    tabı ailem sadece ilk vukuatımı biliyor . bu sonkıyle 3 oldu ALLAH dorduncusunden saklasın
    geçmiş olsun dostum...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

ellvis_78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    tesekkürler usta

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Çok geçmiş olsun. Allah tekrarından saklasın.

Rebornx4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 150nk
    Alıntı mmucit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun diyelim. Bu km ile oynama muhabbeti aslında çok gıcık bir durum. Yapan adam resmen alıcı ile dalga geçiyor.

Arkadaşa 3600 km de hyosung gtr250 aldık. Ama rahat bir 30 bini var motorun. Bu ne demek? Dolandırıldık.

Arkadaşın motoru almak istemesinin en önemli sebebi km düşüklüğüydü. Bu sebeple Samsun dan geldik, Ankara'ya. Boş da dönesimiz gelmedi, mecburen aldık gibi oldu. Ne diyeyim helali hoş olsun

Benim umrum olmaz bu işlerle. Motoru 70000dede satsam vereceğim adama göstericem servis kayıtlarını. Böyle bakımlı motor alabiliyorsa alsın. İddaa ediyorum benim motor 60000e dayandıgında şuanki 20000liklerden daha bakımlı olacak.

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı Rebornx4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim umrum olmaz bu işlerle. Motoru 70000dede satsam vereceğim adama göstericem servis kayıtlarını. Böyle bakımlı motor alabiliyorsa alsın. İddaa ediyorum benim motor 60000e dayandıgında şuanki 20000liklerden daha bakımlı olacak.
    motorun bakımlarının serviste işli olması kaydının olması çok iyi bir durum...3.000 e almıştım motorumu çok rahat bi şekilde 3.500 e sattım 9.500 kmde bütün herşeyi serviste işli

geçmiş olsun allah beterinden saklasın

Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorumu satıyorum hayırlısı ile sadece fiyatı cazip geldiği için satıyorum yoksa satmaya niyetim yoktu ve bikaç ailevi sorunlarda var...
    Yoğunluktan dolayı biraz geç yazıyorum kusuruma bakmayın.
    Mücahid hayırlısı olsun. Sıkma canını, her işte vardır bir hayır...
    Umarım ailevi nedenlerinide en kısa sürede halledip feraha kavuşursunuz.

Alıntı Bruce 65 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese meraba,iki gündür siteye uğrayamadım,bu devir saati linkindeki arkadaşla görüştüm,açıkçası verdiği bilgiler beni tatmin etmedi.
    Ona mümkünse gelip ürünü görmek istiyorum,biz CBF kullanıcısı olarak şayet sorunsuz çalışırsa çok sayıda alacak arkadaşımız mevcut,dedim.
    Bana şuan Foça'ya gitmek üzere olduğunu,Aletin arkadaşının motoruna takıldığını ve çalıştığını söyledi,Peki daha sonra görüşebilirmiyiz dedim,kem küm etti ve telefonu kapattık.Herkese kazasız sürüşler...
    @Bruce65
    Şahsım adına bu detayı paylaştığın için teşekkür ederim.
    Bu panel işi tırt olmuşa benziyor. Yahu arkadaş, bir kişi bile takıp şunun resmini internete koymazmı?
    Heryerde çin'deki panelin resimleri var.

Göstergenin tedarik konusunu sordunmu? Yani nereden aldınız, bizde alacağız gibi bir konuşma geçtimi aranızda ?

@AydoganX , hızlı ve detaylı cevabınız için çok teşekkür ederim. Kusuruma bakmayın kendimi tanıtmayı unuttum. Adım Murat 1976 doğumluyum. 2 tane oğlum var, kızılayda esnafım bu motoru da vitesli motora alışayım, kendimi geliştireyim diye aldım. Sıfırını almaktansa 2.el alıp toparlamak daha çok aklıma yattı. Semt olarak 100.yıl semtindeyim. Kızılayda iş yerim var. Motorun zincir ve fren bakımını yaptıktan sonra işe de gidip gelmeyi planlıyorum. Kızılay'daki park problemi beni motor sahibi olmaya itti diyebilirim. Hafta sonları (cumartesi pazar) topluca ya da ferdi bir yerlere gidip dolaşmak isterseniz sizlere katılmaktan mutluluk duyarım.

AydoganX -Zincir ve diğer malzemeler için irtibat kurabilirsek çok sevinirim.
    Arada birde olsa buluşmalarımız oluyor. Müsait olduğumuz bir zamanda inşallah görüşür, tanışırız.
    Benimde işyerim Çankaya'da hergün sabah ve akşamın o yoğun trafiğinde Etlik-Çankaya arasını motorumla git, gel yapıyorum. İnanılmaz keyif alıyorum
    Aynı yolu araba ile gidince sinir, stres tavana vuruyor.

"A2 Ehliyet + Full koruma" olduktan ve motora alıştıktan sonra insanın kolay kolay arabaya binesi gelmiyor.

Büyük geçmiş olsun Elvis biraderim. Allah tekrarını yaşatmasın.
    Full koruma çok önemli
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Çok teşekkür ederim, ben daha motoru almadan önce full korumamı almıştım. A2 ehliyetim de var tabi. Ayrıca 15 yıllık trafik deneyimim ve milyonun üzerinde otomobille kilometrem var. Zaten trafiğe önceleri bisikletle de çıkıyordum, eskiden bisiklet sporu ile ilgileniyordum. Hatta şu anda motorumdan daha değerli bir bisikletim bile var Motoru hiç yabancılamadım desem yeridir. Hemen kaynaştık. Ardından da motorsiklet sürüş teknikleri adında bir blog geçmişti forumda fırsat buldukça da okuyorum çok faydalı oluyor. Dediğiniz gibi de çok stres atıyorum motor üzerinde. Bu sıcakta durmadıktan sonra sorun yok ilk fırsatta size ulaşacağım. Hepinize güvenli ve zevkli sürüşler dilerim.

İki teker aşkı daha önceden var demekki
    Bir çok kişi önce motorunu alır sonra ekipmanlarını, sizi bu konudaki hassasiyetinizden ve bilincinizden ötürü tebrik ediyorum .
    Bilinçli bir motosiklet sürücüsü olmak çok önemli.

Sizde muhtemelen görüyorsunuzdur. Kask kolda gezen yada hiç kask takmayan veya hiçbir koruma ekipmanı olmadan trafikte cirit atan, aralardan makaslarla hızlıca sıyrılan yüzlerce motosiklet süren kişi var.
    Bu tip kişiler ne yazıkki motosiklet sürücülerinin trafikteki olmayan saygınlığının iyice yok olmasını negatife inmesini sağlıyor.
    Bilinçli sürücülerin çoğalmasıyla, trafikteki bu genel yanılgı umarım son bulur.

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    ismail biz arada bir buluşmuyoruz her hafta buluşuyoruz. senin arada bir de olsa geldiğin oluyor
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

mastikos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki inazuma
    arkadaşlar motorun yağını değiştirmem gerekiyor 2000 deyim
    1000de servis değiştirmişti zaten yağının bitmesi normal mi?

1-2 haftadır bakmamıştım yağına ozamn normaldi o arada 600 km yol yaptım bugün iyi çalışamadı ayarına gelmedi baktım yağına çok az sadece ucunda yağ vardı.

şehir içinde ve temde kullanıyorum 90-100 veya üstüne çok çıkıyorum yağ eksiltme sebebi bumu normal bir durum mu? ve yağ değiştirirken yağ alıp içinde az kalan yağın üzerine mi ilave etmek lazım yoksa tamamen boşaltıp mı doldurmak lazım bilgi verirseniz sevinirim.iyi günler.

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    4 binde bir bakımlar hiç uğraşmayın yağınız pırıl pırıl bal gibi. seviyesini kontrol edin yeter.

yağ seviyesini doğru kontrol etmelisiniz. 5 dk çalıştırın ısınsın. 5 dk dinlendirin süzülsün sonra düz zeminde orta sehpada bakın. çubuğu ilk sefer tertemiz peçeteye silin bir daha daldırın. çubuğa peçeteden parçalar yapışmasın.

yepyeni motor o kadar azaltmış olamaz. azalttıysa bir problem var acilen servise bildirin durum buysa. onun dışında yağ ilavesi yeterli. değişim gereksiz.
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

mastikos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki inazuma
    iyi çalışamadı gazı bıraktıkça stop etti.
    rolantide kalamadı yani biraz uğraştıktan sonra orta sehpada kontrol ettim yağ cubuğunu temizleyip ucunda birazcık görebildim anca bikaç defa kontrol ettim.
    sanırım normal olsa düzgün çalışması gerekirdi

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    @ellvis_78 Çok gecmiş olsun allah beterinden saklasın.

Bu arada ağalar 4000 bakımında neler yapılıyor? foruma baktım ama bulamadım : bana kaca patlar.
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @ellvis_78 Çok gecmiş olsun allah beterinden saklasın.

Bu arada ağalar 4000 bakımında neler yapılıyor? foruma baktım ama bulamadım : bana kaca patlar.
    abi 4.000 ana bakım hava filtresi buji yağ değiştirirlerse sabit 72 tl...ama senin servis seni sevdiği için belkide para bile almaz

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi 4.000 ana bakım hava filtresi buji yağ değiştirirlerse sabit 72 tl...ama senin servis seni sevdiği için belkide para bile almaz
    Yolla cıkacam diycem belki usutne parada verirler 26.07.2010 tarihinde servise sokacam bakalım kac km de olur buyuk ihtimalle 4000 olmadan girer
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Bu devir saatli gösterge panelini araştırdım. Uyduruk bir şey değilmiş, gündüz pek farkedilmese de gece mavi aydınlatması çok güzel yanıyormuş. Markası KOSO ve Taiwan malıymış. 1.5 saatlik operasyon ile devir saatini bağladıklarından bahsediyorlar. Herhalde voltmetre den bahsettiklerine göre devir sinyalini bulmak uğraştırıyor.

Bu adamlar bahsettiğine göre büyük ihtimal çalışacak fakat öyle tak çalıştır tarzında çalışacağını sanmıyorum.

http://www.singaporebikes.com/forums....php?p=6367962

Dogan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crypton T115
    sahibindende satılıyor devir saatli gostergesi

Bu devir saatli gösterge panelini araştırdım. Uyduruk bir şey değilmiş, gündüz pek farkedilmese de gece mavi aydınlatması çok güzel yanıyormuş. Markası KOSO ve Taiwan malıymış. 1.5 saatlik operasyon ile devir saatini bağladıklarından bahsediyorlar. Herhalde voltmetre den bahsettiklerine göre devir sinyalini bulmak uğraştırıyor.

Bu adamlar bahsettiğine göre büyük ihtimal çalışacak fakat öyle tak çalıştır tarzında çalışacağını sanmıyorum.

http://www.singaporebikes.com/forums....php?p=6367962
    Sanırım aşağıdaki resimdeki paneli uygulamış oradaki kişi, bu panel orijinal Honda paneli değil.
    Kendi imkanları ile takmışa benziyor, o yüzden elektronik bazı işlemler yapmış olabilir.

Bizim aradığımız panel Honda'nın Hong Kong ve Çin'de CBF150'lere orijinal olarak takmış olduğu aşağıdaki panel, bu panelin bağlantısı bence bizim motordaki standart bağlantıya uyacağa benziyor:

Araştırma için teşekkürler bağlantısını vermiş olduğun sitede güzel bilgiler var

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 31 kullanıcı var. (0 üye ve 31 misafir)

Bu Konudaki Etiketler