Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Bundan sonra ya cbf alırım ya innova alırım.
    HONDA

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu cbf 150 ile rüzgara karşı kaç km hızla gidebiliyorsunuz en fazla ?

Bu rüzgarın hızına göre değişiyor,geçenlerde 4km'lik düzlükte,rüzgar tam karşıdan vuruyo okadar şiddetliki anlatamam,5.vites dip gaz 90km.bu şekilde 15saniye gittim,motoru yormaya gerek yok deyip 50km.düştüm.Rüzgarın olmadığı düzlükde bugün 125 gördüm
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

hasanpinar0537 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Uploaded with ImageShack.us

benim, bugün temizliğe maruz kalan 11 lt ile 530 km yapan canavar...
    HONDA;hayat onda...İ.V.İ.B.İ
    DRİFT RELİGİON

Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı hasanpinar0537 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

benim, bugün temizliğe maruz kalan 11 lt ile 530 km yapan canavar...
    40km/s. ilemi 530km. yaptın
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

metanecho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS K4, DL650 K5 - 93 323 HB
    ismail,
    kilo 80. son yakıtta 340'da geçtim yedeğe. 374 km yol 12,5 litre benzin. deponun 13 olduğu da safsata :D 14 litreye yakın benzin aldığımı biliyorum sallaya sallaya :D depocu uğraşıyor uğraşıyor bana bakıyor, diyorum 1 litre daha alır :D adam da şaşırıyor. çoğu zaman ben alıyorum pompayı kendim dolduruyorum sallaya sallaya.

300-340 arası değişiyor yedeğe geçmem şehiriçi-dışı karışık. dipgaz şehirdışı ise devamlı 300ün altına düşüyor. istanbulda iken 320-380 arasında değişirdi yedeğe geçişim.

falan filan işte, uzun zamandır yakıttan dert yanmıyordum ama dikkat ederek kullanıp yine hüsran olunca yanasım geldi :D

aslında çok da dert değil 3,5 yakması. nasip olurda büyütürsek fark olmaz arada :D
    B rh(+)
    Aynada Herkesin Baktığı Yabancı

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    baya iyi bi km fakat uzun yoldamı ? agresif kullandıgını zannetmıyom tın tın dır buyuk ıhtımal.
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı blue white adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende 2-3 saat sonra keşandan ist a 230 km lik yola çıkarım. bol sulu bir yolculuk olacak . durolarla kaya kaya
    geldin mi Barış aga...yollarda telef olucan...

Alıntı muratgün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok acaip yakışıklı duruyor valla mişlenler cbfye[:
    aga bende son zamanlar keşke borda alsaymışım diye çok iç geçirdim...

Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sallamıştım, demekki tutturduk
    Sürücü ağırlığı, düşük yakıt tüketimi için önemli bir etken,
    Metehan 120lerde, ben 95 kilo civarındayım,
    senin kadar az yakmamız için baya bi fazlalığımız var yani
    Daha az yakıt için rejime başlayacağım
    Aga kiloyla ve artcıyla tüketim artıyor gerçek olan bu...

motorun çekişi zayıflıyor daha fazla güce ihtiyac duyuyor piston...tüketim artıyor...

Alıntı Cleanwork adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam cbfciler benim ön lastik duro 8000 de pert oldu 6 yerinden balon yaptı.Burada bulabildiğim en iyi lastik uşi (yazılışı tam hatırlayamadım) taywan malı bir lastik 60 gayme diyor aranızda kullanan varmı alayımmı ne dersiniz
    aga ben 26.000 devirdim duro ile ön lastik olarak...alırsanız IRC alın...aynı fiyatlar...ha paraya kıyarım derseniz mişlen...

Alıntı Bruce 65 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaw arkadaş nasıl yapıyorsunuz bu KM leri anlamıyorum,benim motor 2007 model 12000 KM de heryeri orjinal,bugune kadar yedeğe düşmeden yapabildiğim en yüksek 364 KM.şehir içi dışı karışık.166 KM fark naıl olur aklım almıyor...ben 70 kiloyum yani fazla bir ağırlık yok topcase yok,artçı yok...
    usta 340-350 de yedeğe geçiyorum...benimde senin gibi...yedekle 90 km gitsek 450 km...aslında bu özel kullanımla %10 fazla km yapılıyor...muhtemelen yedeği sonuna kadar kullanmadın...yedeği sonuna kadar kullansan 450 km çok rahat yaparız...

Alıntı aparat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin duro 8000 gittiyse iyi benim pirelli MT65 2000 de balon yaptı sanırım üretim hatlı çıkmıştı garantiden değişti ...

demiş olduğun markayı bilmiyorum ama illaki bilen bir arkadaş vardır yardımcı olurlar ...

michelin lastikten şaşmam imkanın var ise kesinlikle tavsiye ederim...
    aga ben BONSUN tavsiye ediyorum...ya da Pony...

Alıntı m.şanveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler bugün tam 205km'lik bir gezi yaptık.''timoti''Hakan abi ile birlikte hyosung GV250,giderken çok güzeldi,fakaaatt gelirken amman Allahım bir rüzgar var daha doğrusu (fırtına) üstüne birde kamyonlar,tırlar...Rüzgar tam karşı sağ ve sol çaprazdan vuruyordu ''kontra manyağı oldum bugün''

Vallahi tokat gibi,tam sollamaya çıkıcam önümdeki tır 90km/s hızda,arkasına fazlada yaklaşılmıyor (bilmeyenler için:tır,kamyon,yüksek dorseli araçların arkasına 50metreden fazla yaklaşmayın ''türüblansla başa çıkamazsınız'' benden söylemesi,birde tecrübeniz yoksa işiniz yaş) neyse,tırın soluna çıkıyorum türüblansa yakalanmadan (yapışşştırr)95/100/110 lavuk tırcı beni aynadan görüyo oda hızlanıyo eee tabi bu esnada fırtına tokat gibi vurunca işler dahada zorlaşıyor nihayet 115'le pisiko tırcıyı geçiyorum,tabi bundan birtane yok,sürüsüne bereket.

Yolda giderken radar kontrol tabelalarını gördüm ''gidiş yönünde'' hızımı düşürdüm,Hakan abiyi uyardım (işaret diliyle) 70km sabitlendik,tırlar,kamyonlar soldan soldan annam nasıl geliyolar (birdaha radarın cezası 500tl.'de olsa 90km. altına inmicem...

Velhasıl gezi güzeldi,yorulduk,eğlendik,ecük ıslandık,tırcılarla sidik yarıştırdık resimler Hakan abide,bugün yarın gezi yazısını düzenler...
    aga yağmır yağmadımı oralarda...bende otobüs arkasına sabitleyip yardırmaya bayılırım...

Alıntı metanecho adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ismail,
    kilo 80. son yakıtta 340'da geçtim yedeğe. 374 km yol 12,5 litre benzin. deponun 13 olduğu da safsata :D 14 litreye yakın benzin aldığımı biliyorum sallaya sallaya :D depocu uğraşıyor uğraşıyor bana bakıyor, diyorum 1 litre daha alır :D adam da şaşırıyor. çoğu zaman ben alıyorum pompayı kendim dolduruyorum sallaya sallaya.

300-340 arası değişiyor yedeğe geçmem şehiriçi-dışı karışık. dipgaz şehirdışı ise devamlı 300ün altına düşüyor. istanbulda iken 320-380 arasında değişirdi yedeğe geçişim.

falan filan işte, uzun zamandır yakıttan dert yanmıyordum ama dikkat ederek kullanıp yine hüsran olunca yanasım geldi :D

aslında çok da dert değil 3,5 yakması. nasip olurda büyütürsek fark olmaz arada :D
    tüketimimiz aynı aga...aslında biz normal tüketimdeyiz...ama jr ve hasanpınar agalar 60 da 5 e takıp özel kullanımla bizi psikoloncik baskıya sokuyorlar...ulen bizde sorun var galiba diyoruz...aslında yok...standart 95-100 kuruş yakar aga...kafanıza bunu yazın...100 den az yakana helal olsun derim...ama motorlarına verdikleri zararları kestiremiyoruz...100 kuruşdan fazla yakan bi sorun araısn makinasında...ama kökleme halinde değilde sürekli 120 kuruş falan yakıyorsa..

depomuz 38 lira benzin alır 450 km gider agalar...benim kanaatim budur...

Alıntı zaferkarizma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    baya iyi bi km fakat uzun yoldamı ? agresif kullandıgını zannetmıyom tın tın dır buyuk ıhtımal.
    eyvah zafer geldi... unıge ile zafer ybr topacını harcadılar sıra buraya geldi...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Alıntı m.şanveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    40km/s. ilemi 530km. yaptın
    bir kaç sayfa geri, dönersen nasıl yaptığımı anlarsın...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:57 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:55 ----------

aynen metehan abi 100 kuruş yakıyorsa normal ama ben az yaktırıyorum işte...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:57 ----------

birader detaylı temizlik yaparkene...
    DRİFT RELİGİON

Motosikleti
    bir kaç sayfa geri, dönersen nasıl yaptığımı anlarsın...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:57 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:55 ----------

aynen metehan abi 100 kuruş yakıyorsa normal ama ben az yaktırıyorum işte...
    kanka en deli tüketimim 2007 de bir Tekirdağ gezisinde290 kmda yedeğe geçmiştim ama dip gaztaydık...Cihan Birol falan yardırıyordu onlara uyum sağlamak için bastık...onun dışışında 32-350 arası yedeğe geçiyor...

yedekle kaç km gidiyosun biraderim..
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kanka en deli tüketimim 2007 de bir Tekirdağ gezisinde290 kmda yedeğe geçmiştim ama dip gaztaydık...Cihan Birol falan yardırıyordu onlara uyum sağlamak için bastık...onun dışışında 32-350 arası yedeğe geçiyor...

yedekle kaç km gidiyosun biraderim..
    hiç denemedim abi...
    depoyu fullüyorum11 litre alıyor enson biraz sıkıştırıyorum...
    sonra çıkıyorum yollara depo bitip yedeğe geçince tekrar fullüyorum 11 litre alıyor 2 dir ilkinde 490 yapmıştım bu sefer 530 yapınca bende şok oldum deedim kokluyor herhalde diğeriyle kıyaslayınca malum kokluyor gibi geliyor...
    DRİFT RELİGİON

Motosikleti
    hiç denemedim abi...
    depoyu fullüyorum11 litre alıyor enson biraz sıkıştırıyorum...
    sonra çıkıyorum yollara depo bitip yedeğe geçince tekrar fullüyorum 11 litre alıyor 2 dir ilkinde 490 yapmıştım bu sefer 530 yapınca bende şok oldum deedim kokluyor herhalde diğeriyle kıyaslayınca malum kokluyor gibi geliyor...
    bence bu özel kullanım stiliyle herşey mümkün...uzun geziler yapanlar eğer sabit 50 veya 60 ile giderse en dandik çin malı makinada bile sorun olmayacağı tezini savnuyorum...yani sadece tüketimde değil belli sabit hızlarda kullanılan makinalar uzun ömürlü olur...

ama 5.vitese 70 de geçip 80 e sabitlemen bence motorun ömrü için ideal...

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Dip gaz kullanım dışında bizim motorumuz gerçekten az yakıyor. Ben şahsen 5 viteste 80 ile gitmem. 90 ve yukarısı kullanırım.

Rodajda - Karışık Ş.içi & Ş.Dışı Karışık Kullanım (genelde devirli)
    Benzin 1 lt = 3,76 TL-3,74TL seviyesi
    65 liralık yakıtla 485 km yaptım. Buda kilometrede 13 Kuruş gibi bir değere tekabül ediyor. Buda 17 litre benzin demek. Litre hesabıyla 3,5 litre yakmışım. Gayet güzel bir değer. 3 litreye düşürmek imkansız değil. Sabır işi sadece
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Yolun geliş bölümünün yarısını şiddetli,gökgürültülü yağmurda geldik,hızlı olduğumuz için fırtınayı geride bıraktık

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Uzun zamandır giremiyodum ya

Benzin muhabbeti açılmışken..
    Hafta sonu baya bi gezdim

Festivalede Gittim
    30 lira'lik benzin attim..Didim-Kuşadasi-Selçuk-Şirince-Otobandan Aydına gittim.Dönüşte-Söke-Didim geri geldim 300 km

Hala gidiyorum yedeğe düşmedi

Bu arada Hava filtremle Yağımı değiştirdim..
    Geçenlerde bahsi geçen bujiden bizim hondada Var..Fakat felaket geçiriyo aklımı aldı

Metehan abi servis çamurluğun solmasını yan sanayi olmasına bağlıyo..
    Çamurluğa 110 lira fiyat çekti dedim hiç gerek yok turuncuda kalabilir

Bu arada bahsettiğim bujide 9 lu bişidi..Fiyati 25 lira dedi
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    eyvah zafer geldi... unıge ile zafer ybr topacını harcadılar sıra buraya geldi...

Yakarım bu topiği ulenn
    HONDA

Motosikleti
    Alıntı muratcan7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dip gaz kullanım dışında bizim motorumuz gerçekten az yakıyor. Ben şahsen 5 viteste 80 ile gitmem. 90 ve yukarısı kullanırım.

Rodajda - Karışık Ş.içi & Ş.Dışı Karışık Kullanım (genelde devirli)
    Benzin 1 lt = 3,76 TL-3,74TL seviyesi
    65 liralık yakıtla 485 km yaptım. Buda kilometrede 13 Kuruş gibi bir değere tekabül ediyor. Buda 17 litre benzin demek. Litre hesabıyla 3,5 litre yakmışım. Gayet güzel bir değer. 3 litreye düşürmek imkansız değil. Sabır işi sadece
    Muratım senin makinada biraz fazla yakmış aga...

rodaj modaj bu kadar çok yakmasına bence bahene değil...sende dipgazcısın belli...ben 65 liraya uzun yolda 750 km giderim çok rahat hatta 800...benimde uzun yolda sabite bağlama huyum var tek isem gezide...80-85 tın tın gidiyorum...

Alıntı Emrah.ark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun zamandır giremiyodum ya

Benzin muhabbeti açılmışken..
    Hafta sonu baya bi gezdim

Festivalede Gittim
    30 lira'lik benzin attim..Didim-Kuşadasi-Selçuk-Şirince-Otobandan Aydına gittim.Dönüşte-Söke-Didim geri geldim 300 km

Hala gidiyorum yedeğe düşmedi

Bu arada Hava filtremle Yağımı değiştirdim..
    Geçenlerde bahsi geçen bujiden bizim hondada Var..Fakat felaket geçiriyo aklımı aldı

Metehan abi servis çamurluğun solmasını yan sanayi olmasına bağlıyo..
    Çamurluğa 110 lira fiyat çekti dedim hiç gerek yok turuncuda kalabilir

Bu arada bahsettiğim bujide 9 lu bişidi..Fiyati 25 lira dedi
    uzun yolda 30 lira 320-330 km gider...uzun yolda tüketime 4 %10 daha keleyin fazladan...

boşver salla ya ön çamurluk turuncuya atsa ne olur...ha takıntın varsa yan sanayi alırsın...ama yinede yan sanayi ve orjinal arasında bence çok fark yok...o işte bir iş var...o çamurluk güneş altındamı böyle oldu sence...

Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakarım bu topiği ulenn

beyker plakamı aldım ama Trafik tescildeki aşırı yoğunluk nedeniyle arkadaşımıda içerde göremeyince eve döndüm...ıslanmayayım diye...şu yağmur bitsin hallederiz artık...zaten biyere çıkmam bu ara...

bu arada beyler plakamın kenarlarını kestiricem...ve altına düz bir altlık koyarak plakalığa silokonla yapıştırıcam sonra vidalıcam...

eksi plakanın sol ve sağ üst kımında kırıklar vardı...

bu yeni cici plakam...

bu da eski pis kaka plakam...

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    hani bunun üzerindeki gaste kağıdı

Motosikleti
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hani bunun üzerindeki gaste kağıdı
    hadi ordan iftiracı...ispat delil göster...

Motosikleti
    CBR 600F4İ
    mete_han abi plakanın etrafındaki siyah boyayı sılincede çok güzel görünüyor.
    HONDA

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muratım senin makinada biraz fazla yakmış aga...

rodaj modaj bu kadar çok yakmasına bence bahene değil...sende dipgazcısın belli...ben 65 liraya uzun yolda 750 km giderim çok rahat hatta 800...benimde uzun yolda sabite bağlama huyum var tek isem gezide...80-85 tın tın gidiyorum...
    Dip gaz kullanmak zorunda kalıyorum çünkü yanımda 1100xx gibi makina olunca benim dip gaz onun 1 vites son hızı olduğundan

Tek başıma gezince daha ekonomik oluyor . Ancak yanlız gezmeyide sevmiyorum pek.

Hem içinde hala benzin var. Daha bir 30 km daha gider. 3,5 altı benim için fazla değil. Dip gaz kullanım bile 3,5 ise daha ne isterim.

Balata ve zincir temizleme spreyi aldım. İş yerinde yağlı yüzeyleri temizlemede çok işe yarıyordu. Geçen zinciri yağlamıştım ve haliyle arka jant kendiliğinden siyaha boyanmıştı 1 kutu sprey harcadım yüzü gözü açıldı güzel oldu. Bugün bir otoban yapıp fotoğraf ekleyebilirim.
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 14 kullanıcı var. (0 üye ve 14 misafir)

Bu Konudaki Etiketler