Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı Bruce 65 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mete_han,Umarım en kısa zamanda iş bulursun kardeşim,İzmire gelişin ne oldu?
    Abi nası çıkam sen söyle...baksana hava durumuna...pazar pazartesi salı güneşi ve sağanak yağışlı diyor...

http://havadurumu.mynet.com/asya/turkiye/BURSA

güzergahımda yağmur var...

Kütahyada çarşambaya kadar yağmur diyor...

http://havadurumu.mynet.com/asya/turkiye/KUTAHYA

Uşak öyle...

http://havadurumu.mynet.com/asya/turkiye/USAK

benim planlar beklemede abi...

şanveren usta buji işi değil o aga...o bujinin daha 100 kmsi yoktur...sıfır...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Yok mete abi ben buji işi demedimki,sadece nasıl temizliyeceğini biraz teferruatlı yazdım hepsi bu.

Silkeleme işinin tabiki bujiyle alakası yok,tahminimce takozdan olabilir diyorum,çünki hızım yükseldikce oluyor dediğine göre,ihtimali o yöne veriyorum
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Motosikleti
    Alıntı m.şanveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok mete abi ben buji işi demedimki,sadece nasıl temizliyeceğini biraz teferruatlı yazdım hepsi bu.

Silkeleme işinin tabiki bujiyle alakası yok,tahminimce takozdan olabilir diyorum,çünki hızım yükseldikce oluyor dediğine göre,ihtimali o yöne veriyorum
    ok eline sağlık heç buji sökmedim bu yaşıma dek...

bakalım ne çıkacak yarın müco servise gidecekmiş...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Eline sağlık mehmet usta. Güzel bilgi oldu.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Ben uyumaya gidiyorum,herkeze iyi geceler.
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Motosikleti
    Ben uyumaya gidiyorum,herkeze iyi geceler.
    sanada iyi geceler sevgi kelebeği emekli dul yetim ve gariban cebefeci dostu...

Uploaded with ImageShack.us

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:43 ----------

aklımdayken bugün Kağıthane trafiğe gittim...motorumun plakasını uzunca bir dönem şambriyelle kapadığım için 2 köşeden kırıkları mevcut...zaten dandik teneke...gözüme batıyordu...hemen şubedeki arkadaşlara rica ettim değiştirelim şunu dedim...fena sıra vardı ehliyet tescil vs...döt kadar yerde 100 kişi vardı abartısız...giriş kapısından içeri giremiyorsunuz...ama her zaman adamınız olacak... neyse yeni plakam pazartesiye hazır olacak kısmetse...öğleden sonra gittim işim pazartesiye kaldı...plaka basım işi gayrettepede oluyor ama altında motosiklet olmazsa vay halime...15 dakkada gayrettepe emniyete gittim...

bir makbuz koçanı alıp plaka bastırıyorsunuz şoförler cemiyeti bölümünden...8.75 liraya...

sonra bağlı olduğunuz trafik tescil şube memurları o plakaya soğuk mühür basıyorlar...

kırık eski plakanızıda götürüyorsunuz şubeye...

birde dilekçe yazıyorsunuz bu arada...basit işler aslında...ama o kalabalıkta derdinizi anlatacak birini bulmanız mesele...

Motosikleti
    honda-ınnova cbf 150
    teşekkür kral teşekkür metehanhidroliği doldurup plastik tapa ile kapatacağım.

Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eline sağlık mehmet usta. Güzel bilgi oldu.
    İsmail ,söküp takarken resim çekme imkanım vardı ama yoktu.Diyceksin bu nasıl oluyor

Ev ile bağ evi arası 4 buçuk km. gidiş,dönüş 9km. ve dağın başı ıssız tenha,iti,köpeği,ayyaşı,hırsızı olduğu çok oluyor.

Ve tek başıma gittim hızlı olmam gerekiyordu,durup resim çekmek aklıma bile gelmedi desem yalan olmaz,incin top oynuyo etrafta (yusuf,yusuf,yusuf,yusuf)zaten bu yusuf aklımı karıştırdı arka fren müşür yayını takmayı unutmuşum

siyahatmaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM HD 200 EVO
    Yeter ya yeter artık. Hep ana sayfada, her yolda siz varsınız kardeşim, olmaz ki böyle ayıptır yaaaa!

RR sattım, yakında ben de geliyorum. Honda hayat ondaaa...
    Yollar size, sizler Allah'a emanet.....

İsmail ,söküp takarken resim çekme imkanım vardı ama yoktu.Diyceksin bu nasıl oluyor

Ev ile bağ evi arası 4 buçuk km. gidiş,dönüş 9km. ve dağın başı ıssız tenha,iti,köpeği,ayyaşı,hırsızı olduğu çok oluyor.

Ve tek başıma gittim hızlı olmam gerekiyordu,durup resim çekmek aklıma bile gelmedi desem yalan olmaz,incin top oynuyo etrafta (yusuf,yusuf,yusuf,yusuf)zaten bu yusuf aklımı karıştırdı arka fren müşür yayını takmayı unutmuşum
    Şanveren Ustam;
    Canın sağolsun resimde olmayıversin Motoruna bakım yapabileceğin bir alanın olması güzel, ben binanın önündeki otoparkta bakım işlerini yapıyorum, gören komşularda bi dükkan aç yeter artık, diyorlar

Debriyaj balatasını sökmek için çektirme denilen aletten kullandınmı?
    Lazım oluyormu?
    http://www.rialli.com/urunler/323_ya...klet-modeller/

Birde debriyaj balatası olarak, orijinal balatamı aldın?
    Yoksa piyasada bol yan sanayi var, onlardanmı taktın? Fiyat neydi?
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

-ibrahim- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Alıntı siyahatmaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeter ya yeter artık. Hep ana sayfada, her yolda siz varsınız kardeşim, olmaz ki böyle ayıptır yaaaa!

Çevreye verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz.

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250

Sende bendensin Doğru yolu bulduk sonunda . Umarım en kısa sürede kavuşursun makinana
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

Motosikleti

tükan bizim aga...

cekokk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-09 / Yamaha Fazer 6
    kolay gelsn arkadslar yaaa 2 motor arasında kaldım daha öncede aynı soruyu sordum cevap vermiştiniz ama biraz bna gaz verin ybr 125 veya cbf 150 kimisi de dior o kadar para vercene git ucuz yollu bi araba al kafan rahat olsun dio salaklık etme dio daha yeni ehliyetimi de aldım motor için dosya hazır cıkartmadım daha trafikten biraz tavsiye verirseniz sevinirim yas 20 ögrenciyim bu arada

Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şanveren Ustam;
    Canın sağolsun resimde olmayıversin Motoruna bakım yapabileceğin bir alanın olması güzel, ben binanın önündeki otoparkta bakım işlerini yapıyorum, gören komşularda bi dükkan aç yeter artık, diyorlar

Debriyaj balatasını sökmek için çektirme denilen aletten kullandınmı?
    Lazım oluyormu?
    http://www.rialli.com/urunler/323_ya...klet-modeller/

Birde debriyaj balatası olarak, orijinal balatamı aldın?
    Yoksa piyasada bol yan sanayi var, onlardanmı taktın? Fiyat neydi?
    Bende sadece alman malı lokma takımı ve ingiliz anahtarı ve bir iki pense tornavida,diğer aletleri alt komşum scanıa servisi sahibi Ertuğrul abiden teğmin ettim,saol sun beni kırmadı ''beni çok sever''

İster inan ister inanma İsmail o çektirme çıkarken kolayda geri takarken epeybi uğraştım,hele o hiç birşey,debriyajı tasının arkasındaki çapraz dişliye bağlı ufak bir dişli var,üzerinde kelebek yayı olan bir zımbırtı aga onu takarken resmen kanser oldum (imdaaaaaaaaaaaattt diye bağrıcaktım azkalsın)

Topladıktan sonra nedense marşa basmaya korktum ulenn ya yanlış birşey yaptıysam,bide janzımanı dağıtırsak gibisinden tiribe girdim ''bismillah dedim bastım'' on numara ayran iç

-ibrahim- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Alıntı cekokk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kolay gelsn arkadslar yaaa 2 motor arasında kaldım daha öncede aynı soruyu sordum cevap vermiştiniz ama biraz bna gaz verin ybr 125 veya cbf 150 kimisi de dior o kadar para vercene git ucuz yollu bi araba al kafan rahat olsun dio salaklık etme dio daha yeni ehliyetimi de aldım motor için dosya hazır cıkartmadım daha trafikten biraz tavsiye verirseniz sevinirim yas 20 ögrenciyim bu arada
    O parayla alacağın arabanın ne benzin masrafı buna uyar ne de zevki. yamaha da honda da aynı seviyede ikisi de çinde üretiyo.Yamaha hindistan olabilir.Her neyse Hangisinin tipi hoşuna gidiyosa onu al.Yakıtları pek fark etmiyo zaten.

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    m.şanveren,hocam valla çok sağol okadar uğraşmışsın teşekkür ederim anlattığın gibi temizlicem bujileri

bugun sabahtan çok yorgum olmama rağmen atladım vapura gittim karşıya havada süper tam gezmelik trafik orta seviyede neyse servise gittim kalabalıktı gökhan abiye rica ettim sağolsun kırmadı motora bindi derdimi anlattım gitti gezdi geldi ya dedi bunda bişey yok canavar gibi bin arkama beraber gezelim dedi neyse bindim gidiyoruz anlattı işte böle böyle bunda bişey yok sendeki piskolojik binevi arkasındayken bana terapi yaptıdedi makinan garantide öyle ufak şeylere kafanı takma bişey olursa ben herşeyini garantiden değiştiririm dedi valla bende rahatladımben motoru rahat gitsin diye hep yüksek viteste kullanıyodum çok zorluyosun motoru dedi siboplardan ö yüzden ses geliyor tamam dedim devirli kullanıcam bundan sonrasonra atladım motora boğaz 110-120 kaptırdım geldim boğaz köprüsünden manzara on numara bide bikaç tane vespalı ablalarla kapıştık derken rahatlamış olarak eve geldim

yine saçmaladık ama bidaha olmıcak söz

Motosikleti
    Bende sadece alman malı lokma takımı ve ingiliz anahtarı ve bir iki pense tornavida,diğer aletleri alt komşum scanıa servisi sahibi Ertuğrul abiden teğmin ettim,saol sun beni kırmadı ''beni çok sever''

İster inan ister inanma İsmail o çektirme çıkarken kolayda geri takarken epeybi uğraştım,hele o hiç birşey,debriyajı tasının arkasındaki çapraz dişliye bağlı ufak bir dişli var,üzerinde kelebek yayı olan bir zımbırtı aga onu takarken resmen kanser oldum (imdaaaaaaaaaaaattt diye bağrıcaktım azkalsın)

Topladıktan sonra nedense marşa basmaya korktum ulenn ya yanlış birşey yaptıysam,bide janzımanı dağıtırsak gibisinden tiribe girdim ''bismillah dedim bastım'' on numara ayran iç
    aga niye giriyon bu risklere...benimde bi kaç debriyaj fotom vardı...koyam buraya...alıcan eline bi parça...bu neydi la diye kalıcan ortada...

Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aga niye giriyon bu risklere...benimde bi kaç debriyaj fotom vardı...koyam buraya...alıcan eline bi parça...bu neydi la diye kalıcan ortada...

Abi motoru topladım vallahi 15dk. yerlere baktım durdum ula parça,dişli,vida vs. varmı diye.Tam geliyorum marşa basıcam,dur laa dur şuraya bakmadım arkam dönükken yuvarlanıp şutarafa gidebilir 10dk. oraya bakıyorum

Çoğu parçanın adını bilmiyorum,mantık olarak çözmeye çalışıyorum (heee şu şunu çeviriyosa buda bunu döndürüyo,ozaman buda bunun parçası,en azından şekli oraya uyuyor gibisinden)

Ama müthiş zevkli oluyor ''lütfen evlerinizde denemeyin

Team 106 GTI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150-Siyah
    Merhaba arkadaşlar;

Bi sorun için tekrar size danışmak istiyorum.Dün çalışan motorum bu sabah kontağı açtığımda hiçbir cevap vermedi. Yani kontağı açtığımızda yanan vites ışıkları, benzin göstergesi vs. hiçbir şeyde hareket yok.Yani sanki kontağı hiç açmamışım gibi öyle duruyor.Dolayısıyla marşa bile basamıyorum.Akü kabloları, sigorta vs. kontrol ettim ama anormal bi durum göremedim.Nasıl çözeriz bu durumu.Servise veya ustaya göstermek gerekebilir ama daha önce karşılaşan bi arkadaş varsa yardımcı olabilir diye düşündüm.Basit bir soruna benziyor ama çözemedim. Yardımlarınızı bekliyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 15 kullanıcı var. (0 üye ve 15 misafir)

Bu Konudaki Etiketler