Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Afrika..
    Alıntı tzukung adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne yazık ki ikisinde de yok...
    Metehan abi yaşlandı idare et sen onu
    603 diyecekken 601 dedi

http://www.motosiklet.net/forum/moto...sligi-603.html

Haaa... Ulan yaşlanan bizmişiz.
    Ben yanlış anlamışım lafı. Kusura bakma metehan abi
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Laaaa benimde jeton şimdi düştü

Meğer Mete abi bizi 601 kere o yüzden öpmüş,ogün sorucaktımda,laa şimdi;senide öpim derdiye sormadım

Demek mücoyu salam öpememiş
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    beyler bu arada farklı pclerde bu sayfalar değişiyor olabilir...geçen msnde birine dedimki şu sayfaya git bak bişey var...oarkadaş dedi ki bende başka sayfada aynı bilgi...

agalar sorun yok cbfde...bende yazcak bişey olmadığı için yazmıyorum...her yazanada evet hayır diye bilmiş gibi atlamak istemiyorum okuyorum bu aralar...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler bu arada farklı pclerde bu sayfalar değişiyor olabilir...geçen msnde birine dedimki şu sayfaya git bak bişey var...oarkadaş dedi ki bende başka sayfada aynı bilgi...

agalar sorun yok cbfde...bende yazcak bişey olmadığı için yazmıyorum...her yazanada evet hayır diye bilmiş gibi atlamak istemiyorum okuyorum bu aralar...
    dur o zaman abi sana bişe sorayımgeçen benim motordan gelen zırrr diye inceden bi ses ama böle metal sesi ince ince bişeler çarpıyo birbirine sanki bu sesi hiç duydun mu motorundan özellikle kompresorde ve yüksek devirlerde yapıyo hiç bunu sordun mu servise filan?

Motosikleti
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dur o zaman abi sana bişe sorayımgeçen benim motordan gelen zırrr diye inceden bi ses ama böle metal sesi ince ince bişeler çarpıyo birbirine sanki bu sesi hiç duydun mu motorundan özellikle kompresorde ve yüksek devirlerde yapıyo hiç bunu sordun mu servise filan?
    tüm sesler bildiğim sübaplardna geliyor...ama çözemediğim motorla alakası olmayan kompresörde dediğin gibi bir tırlama var...kontakdanmı kafadanmı nerdense bir türlü bulamıyorum yıllardır...galiba kadran bölmesinden veya kontağın kelepçelerinden gelen bir garip ses...yani şasiye gelince o kompresyon titreşimi hemen paralelinde o da titreşiyor...bi bulursam var ya...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    tüm sesler bildiğim sübaplardna geliyor...ama çözemediğim motorla alakası olmayan kompresörde dediğin gibi bir tırlama var...kontakdanmı kafadanmı nerdense bir türlü bulamıyorum yıllardır...galiba kadran bölmesinden veya kontağın kelepçelerinden gelen bir garip ses...
    yok abi o sesler ideal motorun tok sesiyle karışıp alışık olduğum bi ses veriyo banaama bu farklı,evet sibop sesi gibi ama sanki birbirine vuruyor yağını değiştirdim fatihe kadar geldim motorda sorun yok bakalım ne olcak...bi sibop ayarı yapılmasımı lazım yoksa çok erken mi sen ilk kaç kmde yaptın?

Motosikleti
    yok abi o sesler ideal motorun tok sesiyle karışıp alışık olduğum bi ses veriyo banaama bu farklı,evet sibop sesi gibi ama sanki birbirine vuruyor yağını değiştirdim fatihe kadar geldim motorda sorun yok bakalım ne olcak...bi sibop ayarı yapılmasımı lazım yoksa çok erken mi sen ilk kaç kmde yaptın?
    aga ana bakımlarda sübap ayarı istesende istemesende yapıyorlar...bazıları yapıyor bazıları yapmıyor sen yaptır aga...ilk 8000 deydi galiba...

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    aga ana bakımlarda sübap ayarı istesende istemesende yapıyorlar...bazıları yapıyor bazıları yapmıyor sen yaptır aga...ilk 8000 deydi galiba...
    8.000 bakımını yaptırdım ben abi ama sibop ayarı yapmadı bizim servis ondan mı o ses geliyor acaba gerçi şimdi kesildi ses filan yok kendi orjinal tok sesi ama içime kurt düştü şimdi yer o beniyahu bu serviste çok uzak ya gidip gelmek işkence zaman alıyor

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Afrika..
    Cubuf'çular şu ilana bi bakın bi zahmet.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...otor-da/detay#

Ben aynen böyle bi motor yapacağim. (herşeyi ile sıfır..)

Fakat bazı şeyler soracağim şimdi.

Kafa koruma demirinin zamanla titreşimden dolayı far'a zarar verdiğini duydum. Bu doğrumudur?
    21 LT yan çantalar rüzgardan etkisinden dolayı çekişi düşürürmü? düşürürse kaç km hız'dan sonra düşürür?
    Kırmızı rengin siyah renge göre dezavantajı varmıdır?
    Bunların üzerine birde touring cam taktırırsam bu cam'ın dezavantajı varmıdır?
    Tank ped'in zamanla güneş ışınlarından dolayı renginin solduğunu duydum bu dogrumudur?

Kısacası böyle bi motor almayı mantıklı buluyormusunuz?

Acemi cbf'ci kardeşinize bi yardım edin lütfen.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

8.000 bakımını yaptırdım ben abi ama sibop ayarı yapmadı
    Ben sibop ayarını kendim yapıyorum. Bir benzincide lastiklere gerekli havayı bastıktan sonra elimle iyice sıkıyorum sibopları.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

-ibrahim- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    arkadaşlar depoya karbüratör temizleyicisi aktardım biraz bu titreşim yapar mı?

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cubuf'çular şu ilana bi bakın bi zahmet.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...otor-da/detay#

Ben aynen böyle bi motor yapacağim. (herşeyi ile sıfır..)

Fakat bazı şeyler soracağim şimdi.

Kafa koruma demirinin zamanla titreşimden dolayı far'a zarar verdiğini duydum. Bu doğrumudur?
    21 LT yan çantalar rüzgardan etkisinden dolayı çekişi düşürürmü? düşürürse kaç km hız'dan sonra düşürür?
    Kırmızı rengin siyah renge göre dezavantajı varmıdır?
    Bunların üzerine birde touring cam taktırırsam bu cam'ın dezavantajı varmıdır?
    Tank ped'in zamanla güneş ışınlarından dolayı renginin solduğunu duydum bu dogrumudur?

Kısacası böyle bi motor almayı mantıklı buluyormusunuz?

Acemi cbf'ci kardeşinize bi yardım edin lütfen.
    ilk önce ben bu şekilde aksesuarları olan sıfır bi motor almam o akseuarları daha kaliteli ve ucuza kendım toplarım...

koruma demiri titreşimden far tasını delmiyor on taraftaki vidayı yukarı dogru takarsan haliyle ufak esnemede ucu farı delıyor yani takarken dikkat etmek lazım...

çantalar hızı bence farkedilcek kadar düşürmez ama uzun cam hızı farkedilcek kadar düşürüyor bunu kullanan arkadaşımdan duydum tabi buna artı olarak ruzgarı engelliyor....

tankpad 2 aydır motorda en ufak solma vs yok...

siyah veya kırmızı cbf tamamen senin zevkine kalmış hiçbir artısı yok birbirine karşı bana göre siyahına çanta koruma demiri vs vs daha çok yakışıyor kırmızı olsa sade kullanırım

Motosikleti
    8.000 bakımını yaptırdım ben abi ama sibop ayarı yapmadı bizim servis ondan mı o ses geliyor acaba gerçi şimdi kesildi ses filan yok kendi orjinal tok sesi ama içime kurt düştü şimdi yer o beniyahu bu serviste çok uzak ya gidip gelmek işkence zaman alıyor
    keşke yaptıraydın söyleyeydin hacı...gözden kaçmış belki...yada gerek yok diye sallamışlar...

Sinan kırmızı motora kırmızı depo kılıfı olmuyor...siyah olacak...çanta içinde geçerli...kafa koruma demiride ihtiyac...

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Mücahit Benim de motordan ses geliyor ama on granajdan geliyor sanki. Birde benim kontak direksiyon kilidinde takılma yapıyor deli ediyor beni bir gun anahtar alimde kalcak bunu neden yapar?
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mücahit Benim de motordan ses geliyor ama on granajdan geliyor sanki. Birde benim kontak direksiyon kilidinde takılma yapıyor deli ediyor beni bir gun anahtar alimde kalcak bunu neden yapar?
    abi motordan gelen sesi biliyorum karburator sesi o kompresorde duyuyosun o sesi sen yani gazı bıraktığında motor vitesteyken ama bu benimkisi sibop sesi gibi çok ince bi ses zırr diye ifade edebiliyorum başka hafr gelmiyo aklımaböle ince ince metal çarpıyomuş gibi o sesi duyunca içim gidiyo içerde bişeler oluyo diye

abi kilidi bastırarak kullanıyosun dimi dicem diceksin okadar da değilhemen götür abi servise garanti içinde kontak sorun varsa değişirler...

Motosikleti
    Honda nc700xa
    abi motordan gelen sesi biliyorum karburator sesi o kompresorde duyuyosun o sesi sen yani gazı bıraktığında motor vitesteyken ama bu benimkisi sibop sesi gibi çok ince bi ses zırr diye ifade edebiliyorum başka hafr gelmiyo aklımaböle ince ince metal çarpıyomuş gibi o sesi duyunca içim gidiyo içerde bişeler oluyo diye

abi kilidi bastırarak kullanıyosun dimi dicem diceksin okadar da değilhemen götür abi servise garanti içinde kontak sorun varsa değişirler...
    Salak kontak doktora giden hasta gibi oraya gittimi sorun cıkarmıyor en olmadık yerde takılıyor yağladım falan ama yine banamısın demiyor bu gunde giderim bakaılm ne diycekler.

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Salak kontak doktora giden hasta gibi oraya gittimi sorun cıkarmıyor en olmadık yerde takılıyor yağladım falan ama yine banamısın demiyor bu gunde giderim bakaılm ne diycekler.
    abi deki benim kontakta gizli şeker var bianda çıkıyo bunu komple değiştirin

Motosikleti
    Honda nc700xa
    abi deki benim kontakta gizli şeker var bianda çıkıyo bunu komple değiştirin
    Öyle desem yerlermi acaba ? birde kontak değişince depo koltuk kilidi falanda değişcek değil mi?

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Öyle desem yerlermi acaba ? birde kontak değişince depo koltuk kilidi falanda değişcek değil mi?
    hımm bak işte oda var kontak ve depo aynı dimiabi bilemiyorumki mantıken değişcek ama servis ne yapar bilemem bence kontak takıntı yapıyosa hiç bekleme bi gün yolda kalırsın daha kötü olur...

Motosikleti
    Honda nc700xa
    hımm bak işte oda var kontak ve depo aynı dimiabi bilemiyorumki mantıken değişcek ama servis ne yapar bilemem bence kontak takıntı yapıyosa hiç bekleme bi gün yolda kalırsın daha kötü olur...
    Pazartesi tırstım zaten 10- 15 dakikka ugraştım deli etti beni

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 24 kullanıcı var. (0 üye ve 24 misafir)

Bu Konudaki Etiketler