Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

@Cleanwork
    Kargonu bugün yolladım. Takip linkinide özel mesajla gönderdim.
    PM kutunu kontrol et. Hayırlı olsun.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:36 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:50 ----------

Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar herkese selam 2 gündür başıma gelen olayı anlatıyım motor ısındıktan sonra özellikle iki kişiyken yüksek devirlerde benim tahminim siboplardan zırr diye ince bi ses geliyor ve benim içim gidiyor bunu çok ısındığı zaman ve motoru zorladığım zamanlarda yapıyor bunun motora bi zararı varmı yada motorun yağında mı bir sorun var...servisin uzak olması ne kötü bişey ya böyle durumlarda götüremiyorum hemenama allahtanki siz varsınız
    Mücahid bu sesi ne zaman farkettin?
    Bizim motorlarda genelde egzantrik zincirinden ufaktan bir ses geliyor.
    Bu sesi subap sesi zannetmiş olabilirsin.

Eğer adam akıllı tanıdığın ve bilgisine güvendiğin bir usta varsa, motoru götür, sesini dinlesin, nerden geldiğini söyleyecektir.

Bir diğer ihtimal ; motorun içinde şu anda hangi marka ve numaralı yağ var?
    İnce yağ yüzünden de olabilir.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Cleanwork
    Kargonu bugün yolladım. Takip linkinide özel mesajla gönderdim.
    PM kutunu kontrol et. Hayırlı olsun.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:36 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:50 ----------

Mücahid bu sesi ne zaman farkettin?
    Bizim motorlarda genelde egzantrik zincirinden ufaktan bir ses geliyor.
    Bu sesi subap sesi zannetmiş olabilirsin.

Eğer adam akıllı tanıdığın ve bilgisine güvendiğin bir usta varsa, motoru götür, sesini dinlesin, nerden geldiğini söyleyecektir.

Bir diğer ihtimal ; motorun içinde şu anda hangi marka ve numaralı yağ var?
    İnce yağ yüzünden de olabilir.
    yaw abicim canımı sıktı ya..şimdi motorla dün biraz işlerim yüzünden fazla dolaştım havada sıcak ısındı motor ve birazda zorladım devirli kullandım ama normal aşırı değil motordan zırr diye inceden metal sesi gibi bi ses ama bişey olduğu anlaşılıyor sanki böle bişeler vuruyo zırr derken...

bügün eve geldim baktım ses geliyo biraz dolaştım bu ses devamlı var ve motoru bırakıp soğuduktan sonra bu ses olmuyo ne dersin yağdan mıdır acaba...yağ servisin koyduğu yağ 15-50 sarı kapaklı bi yağ vardı o galiba...

metanecho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS K4, DL650 K5 - 93 323 HB
    bir arkadaşın ısındıktan sonraki ses krank problemi olarak neticenmişti, ama 40binlerdeydi motor, seninkinde krank olacağını tahmin etmiyorum ama yine de devamlı ise bi ustaya dinletmekte fayda var.
    B rh(+)
    Aynada Herkesin Baktığı Yabancı

Cleanwork - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    bu gün neredeyse aralıksız şehir dışı 250 km yol yaptım 23 ytl benzin yakmışım (km başına 92 krş) çıkmadan önce şehir içi 234 yapmışım 20 ytl (km başına 85) bu velet beni her seferinde şaşırtıyor şehir içi fazla yakması lazım bu gün bi ara 30 km falan 5. viteste son gaz gittim bu haldeyken fazlamı yakar ?
    Bu gün yaşadığım maceralardan bir kaçını anlatayım bi kaza atlattım tıraji komik adam eşeği yolun kenarındaki taşa bağlamış eğekte yolun karşısına geçmiş bende 110 la seğrediyorum dümdüz bir yol yol geniş diye hız kesmedim sol şeride geçtim son 10mt kala ipi gördüm ipin hizası benim amartüsörlerin hizasında eşek son anda motordan kaçıcağı yere motora doğru yürüdü ipin mesefesi 10cm düştü bu anlık olay olmasa eşeğin kafa benim de artık kafamı olur kolmu olur allah korudu
    Yınnn yınnn yınnnnnnnn....

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    aman diyeyim. hız yapmayın. virajlara yavaş girin. gereksiz yere yatırmayın virajda. hep temkinli gidin. motosiklet işi şakaya gelmez. zaten riskli iş, bir de popo altına gitmeyelim.

sağ şeritteyim, yanımdaki beyinsiz hatun şoför cart diye sağa önüme kırdı. frene basmasam yandan vuracaktı. kornayla mozart vivaldi falan çaldım dakikalarca kadın aynaya bile bakmadı geldi şeridi aldı benden. olayın farkında bile değildir şu saat itibariyle. ben de sollayıp öküz öküz baktım. yanından geçerken camı açıktı. "gerizekalı" diye bağırıp önüne geçip kafamı sağa sola salladım.

uyanık olun. ailemden öğrendiğim taktik, "herkes gerizekalıymış gibi kullan" gerizekalı geldiğinde zaten anlarsın.
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

Cleanwork - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı m.şanveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fena değil,işlevsel olduğu ortada.Peki sesi nasıl çıkıyor?
    ön sağ sol granajların altına 4 hapörlör koydum teyibin kasasıda arka bagajda
    Yınnn yınnn yınnnnnnnn....

Motosikleti
    transalp yavrusu
    selam cbf alemi marş motoruyla ilgili nası bi bakım yapmak lazım bilgisi olan varmı temizlik vb. gibi, kendisi söküp takan varmı,
    İnsan olmak yetmez, yetmiyor zaten süpermen olmak lazım bazen..

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı Emrah.ark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GElin gelin

Bende orda olucam..

Eğer festival alanında otel bakıyorsanız..Yeme içme herşey dahil 70 lira..
    Benim gibi doğayı seviyor kamp yapmak istiyorsanız..Kahvaltı dahil kamp yeri ücreti 10 tl
    Güzel bir etkinlik olur.

Tabii ben katılamam ama

Alıntı Cleanwork adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu gün neredeyse aralıksız şehir dışı 250 km yol yaptım 23 ytl benzin yakmışım (km başına 92 krş) çıkmadan önce şehir içi 234 yapmışım 20 ytl (km başına 85) bu velet beni her seferinde şaşırtıyor şehir içi fazla yakması lazım bu gün bi ara 30 km falan 5. viteste son gaz gittim bu haldeyken fazlamı yakar ?
    Bu gün yaşadığım maceralardan bir kaçını anlatayım bi kaza atlattım tıraji komik adam eşeği yolun kenarındaki taşa bağlamış eğekte yolun karşısına geçmiş bende 110 la seğrediyorum dümdüz bir yol yol geniş diye hız kesmedim sol şeride geçtim son 10mt kala ipi gördüm ipin hizası benim amartüsörlerin hizasında eşek son anda motordan kaçıcağı yere motora doğru yürüdü ipin mesefesi 10cm düştü bu anlık olay olmasa eşeğin kafa benim de artık kafamı olur kolmu olur allah korudu
    Gerçekten Allah korumuş, 110 ile eşeğe çarpmak.... ÇOk kötü.

Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aman diyeyim. hız yapmayın. virajlara yavaş girin. gereksiz yere yatırmayın virajda. hep temkinli gidin. motosiklet işi şakaya gelmez. zaten riskli iş, bir de popo altına gitmeyelim.

sağ şeritteyim, yanımdaki beyinsiz hatun şoför cart diye sağa önüme kırdı. frene basmasam yandan vuracaktı. kornayla mozart vivaldi falan çaldım dakikalarca kadın aynaya bile bakmadı geldi şeridi aldı benden. olayın farkında bile değildir şu saat itibariyle. ben de sollayıp öküz öküz baktım. yanından geçerken camı açıktı. "gerizekalı" diye bağırıp önüne geçip kafamı sağa sola salladım.

uyanık olun. ailemden öğrendiğim taktik, "herkes gerizekalıymış gibi kullan" gerizekalı geldiğinde zaten anlarsın.
    Hakkaten riskli iş motosiklet kullanmak. Ama virajda yatırılmayan motosiklet zevk vermez ki

Bizde isterük şöyle pistlerde kafamıza göre gazlamak ama standart cümle 'BURASI TÜRKİYE'

Ama imkanı olan arkadaşlar pistte girsinler. İyi stres atarlar.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    bizim topicteki herkes uyuyokış uykusundasınız heralde

bügün iyice sinirlerim tepeme bindi motorla gidiyorum 4. viteste daha 60 kmde titriyo sonra o ses çoook hafiften geliyo kafam attı gittim otosevere dedim nolursa olsun artık karşıya gitmeye üşendim sonra demezmi bana bu hafta değil haftaya cumaya anca randevu verebilrim dedim bi usta göster bana derdimi anlatıyım yok diyo olmaz 2 hafta sonra gel hay dedim senin gibi adamın,neyse dondum eve bugun havada bozuk zaten gittim praktikere birtane castrol 10-50 sj kaliesinde yağ aldım koydum motora ilk etapta motorun çalışması ve sesi değişti ve o zırr denen sesi duymaya çalıştım duyamadım titreşimde %50 oranında gitti yani sorunum yağdan kaynaklıymış şuanlık bakalım ne göstericek abi bu olaydan şunu anladım bizim motorların yağını aşırı derecede kontrol etmek lazım hele bikaç kere uzun gezi yaptıktan sonra kontrol edip ya ilave yada değişim gerekiyor...motor şuan eskisi gibi sağlıklı çalışıyor inş dahada düzelir ama çok nazlı motorumuz var beyleraman dikkat edin yada benim motor çok nazlı geçen hyosung comet'e bi gözüm kaydı cbfte bana darıldı

Motosikleti
    cbf150

bügün iyice sinirlerim tepeme bindi motorla gidiyorum 4. viteste daha 60 kmde titriyo sonra o ses çoook hafiften geliyo kafam attı gittim otosevere dedim nolursa olsun artık karşıya gitmeye üşendim sonra demezmi bana bu hafta değil haftaya cumaya anca randevu verebilrim dedim bi usta göster bana derdimi anlatıyım yok diyo olmaz 2 hafta sonra gel hay dedim senin gibi adamın,neyse dondum eve bugun havada bozuk zaten gittim praktikere birtane castrol 10-50 sj kaliesinde yağ aldım koydum motora ilk etapta motorun çalışması ve sesi değişti ve o zırr denen sesi duymaya çalıştım duyamadım titreşimde %50 oranında gitti yani sorunum yağdan kaynaklıymış şuanlık bakalım ne göstericek abi bu olaydan şunu anladım bizim motorların yağını aşırı derecede kontrol etmek lazım hele bikaç kere uzun gezi yaptıktan sonra kontrol edip ya ilave yada değişim gerekiyor...motor şuan eskisi gibi sağlıklı çalışıyor inş dahada düzelir ama çok nazlı motorumuz var beyleraman dikkat edin yada benim motor çok nazlı geçen hyosung comet'e bi gözüm kaydı cbfte bana darıldı
    Mücahit motoruna sj sınıfı yağ koydun değil mi?
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı mmucit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mücahit motoruna sj sınıfı yağ koydun değil mi?
    hee nolmuşaydoğanx hocam sağolsun artık dikkat ediyorumbaktım 15-50 var ama sg dedim bu olmaz benim motoruma bu yakışmaz üzülür sonrasj aldım motorun sesi değişti bakalım neler olcak

Motosikleti
    cbf150
    hee nolmuşaydoğanx hocam sağolsun artık dikkat ediyorumbaktım 15-50 var ama sg dedim bu olmaz benim motoruma bu yakışmaz üzülür sonrasj aldım motorun sesi değişti bakalım neler olcak
    bendede 10-40 sj sınıfı yağ var.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı mmucit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bendede 10-40 sj sınıfı yağ var.
    gecen heralde sen yazmıştın foruma sesi değişti demiştin benimkinin sesi değişince o geldi aklımabende 10-40 koycaktım ama kalın olsun dedım malum yaz geldi inş bu yağdan memnun olurum...motul aradım bulamadım hiçbiyerde...

..motul aradım bulamadım hiçbiyerde...[/QUOTE]

bende aradım motulu bulamadım mücayit kardeş metehan nerde ya ses seda yok geziden sonra o alacaktı motulu nerden alıyor acaba banada lazınm

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı Cleanwork adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön sağ sol granajların altına 4 hapörlör koydum teyibin kasasıda arka bagajda
    benimde aklıma yattı aslında...açarım 100.6 yı jey fm oh mis dinle...

Alıntı ilhan YAZICI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam cbf alemi marş motoruyla ilgili nası bi bakım yapmak lazım bilgisi olan varmı temizlik vb. gibi, kendisi söküp takan varmı,
    aga sökülmesi çok basit...hava vurayım falan deme he kablo sargısı var orda...boya fırçasıyla (ince kıl) temizleyebilirsin...

aga kış uykusu değilde okununcada güzel...bişey katabileceğim konular olmuyor hep...

Alıntı zeki cbf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ..]

bende aradım motulu bulamadım mücayit kardeş metehan nerde ya ses seda yok geziden sonra o alacaktı motulu nerden alıyor acaba banada lazınm
    Mototalda var Kadıköyde ama sınıfında sorun olabilir...

sen mesajımı aldınmı mont mevzusu...fotoları gördün dimi gezi fotolarını...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Arkadaşlar selam,
    depo sağ-sol siyah grenaj arıyorum, tahminimce istanbuldaki tüm mağazalar ile(servisler dışında) görüştüm ama bulamadım,
    yardımcı olabilcek kimse var mı?

şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    Alıntı tzukung adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam,
    depo sağ-sol siyah grenaj arıyorum, tahminimce istanbuldaki tüm mağazalar ile(servisler dışında) görüştüm ama bulamadım,
    yardımcı olabilcek kimse var mı?

şimdiden teşekkürler
    601.sayfaya git...orada Sürat Motorun kartviziti var...yalnız stıckerler orjinal değil...

Moto Ay veya Sürat Motorda vardır...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    601.sayfaya git...orada Sürat Motorun kartviziti var...yalnız stıckerler orjinal değil...

bende diyom mete abi kaç defa öpmüştü bi türlü aklıma gelmediama daha unutmam600 kere filan dedim ama tutmadı

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ne yazık ki ikisinde de yok...

Motosikleti
    bende diyom mete abi kaç defa öpmüştü bi türlü aklıma gelmediama daha unutmam600 kere filan dedim ama tutmadı
    mücoş napıyon aga...bir titremedir gidiyor...çin malı normaldir gıpraşım...

Alıntı tzukung adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne yazık ki ikisinde de yok...
    vay anasını onlarda yoksa servisden alınır o da kazık...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 22 kullanıcı var. (0 üye ve 22 misafir)

Bu Konudaki Etiketler