Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oh be bujiler aynalar yağlar havada uçuştu. sahiplerini buldu. sonunda başlık duruldu. o neydi öyle ya

mücahitle benim başımıza gelen titreşim olayı bugün yine başıma geldi.

bütün gün gezdim çeyrek depoyla. akşam üzeri eve dönerken po'dan depoyu fulledim. eve dönerken aklımda benzini kıyaslamak falan yokken deli gibi titreşim hissettim. eve vardığımda ayaklar ve eller uyuşmuştu. ben nereden olsa alırdım benzini kıllanmadan.

acaba bir katkı maddesi mi bizim motorda titreşime neden oluyor? mücahit de podan almıştı sanırım.

motorun gidişi değişti ya. bitene kadar yandık şimdi.
    valla bu sorunu bende anlamadım ben shellden aldım benzini motor bi kendine geldi ama motorla biraz gittikten sonra gaz açınca yüksek devirlerde titreşim var...yani karburator bu pisliği bi aldımmı iflah olmuyor temizlemek lazım sınavlar bitsin bi servise gidip baktırıcam motor titrediği zaman canım sıkılıyobide 100-110 kmye çıkana kadar canı çıkıyo ben 110-120 yağ gibi gdiiyodum şimdi bi acayip geliyo

bu arada benzini sote bi yerden ve petrol ofisinden almıştım...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Hacılar artık Opetden Shell ve BP den şaşmıycam...korkuttunuz beni...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    transalp yavrusu
    Trakyadan çıkmaya korkuyosunuz...evinin bahçesinden çıkamayn bebişler gibisini zkanka...anladın sen onu...[/QUOTE]

anladım ben onu

ama anlamamak işime geliyo, elbet bi gün oralarada geliriz hesabıda sana ödetiriz mete aga ne yapalım tek başıma gelmek istemiyorum bi kafa dengi olsa neyse ama en kısa zamanda inşallah..
    İnsan olmak yetmez, yetmiyor zaten süpermen olmak lazım bazen..

Motosikleti
    İlhan ben Uçmakdereye gelipde sana haber vermezsem namerdim...ama sizde motorunuzun nazik selesine oturup buralara doğru gelin gayrı...bize bırakın kendinizi...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hacılar artık Opetden Shell ve BP den şaşmıycam...korkuttunuz beni...
    valla abi ben sürekli opetten alıyorum. Bu arada honda vtr250 modelini Türkiye'de satışa sunmuş, ne dersiniz? iyi midir?
    http://www.facebook.com/video/video....25604587469590
    [COLOR="black"][B]Motorumun beygiri Senin Arabana yeter :bounce:
    ::kalbim:: Hayatımın Anlamı, Ömrüm, Vazgeçilmezim... Başak'ımmm::kalbim:: [/B][/COLOR]

metanecho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS K4, DL650 K5 - 93 323 HB
    erdi, çok oldu o model satışa sunulalı ama 13bin liralık bir etiket oha dedirtiyor, hatta bu konuda metehanın fuarda honda bilmemneysiyle bir görüşmeside mevcuttu forumdan hatırladığım kadarı ile :D

mecbur kalmadıkça opetten şaşmıyorum benzinde.

ismail, ayak peglerinden mi bahsediyorsun? neden değiştirmeyi düşündün?
    B rh(+)
    Aynada Herkesin Baktığı Yabancı

muratgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok
    vtr 250 teknık açıdan oldukça iyi ve tasarım açısındanda oldukça yakışıklı bir motor olmuş ancak onun satış fiyatının türkiye şartlarına göre yüksek olduğu bir gerçek o parayı o motora vericek adam az bulunur eğer 250 cc düşünsem ve paraya acımasam kesin ilk sıradaki motordur

Motosikleti
    Alıntı erdi_arikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla abi ben sürekli opetten alıyorum. Bu arada honda vtr250 modelini Türkiye'de satışa sunmuş, ne dersiniz? iyi midir?
    http://www.facebook.com/video/video....25604587469590
    motör iyidir ama satış fiyatı uçukdur erdicim....2.el temi zbulma imkanın bile yok...o bile 10.000 gayme eder...

Alıntı metanecho adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    erdi, çok oldu o model satışa sunulalı ama 13bin liralık bir etiket oha dedirtiyor, hatta bu konuda metehanın fuarda honda bilmemneysiyle bir görüşmeside mevcuttu forumdan hatırladığım kadarı ile :D

mecbur kalmadıkça opetten şaşmıyorum benzinde.

hafızan çok iyi birader ama görüşme dersek olmaz...polnmik arıza diyelim...adam kaçtı lan...arkaya kaçtı...ben sizle konuşmam diye...kalıbıda görünce ona şiddet uygulayabileceğimi düşündü muhtemelen...ki yanlış kelimeler kullansaydı fuar tarihine geçerdik...

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motör iyidir ama satış fiyatı uçukdur erdicim....2.el temi zbulma imkanın bile yok...o bile 10.000 gayme eder...

hafızan çok iyi birader ama görüşme dersek olmaz...polnmik arıza diyelim...adam kaçtı lan...arkaya kaçtı...ben sizle konuşmam diye...kalıbıda görünce ona şiddet uygulayabileceğimi düşündü muhtemelen...ki yanlış kelimeler kullansaydı fuar tarihine geçerdik...
    hatırlıyorum bu okayı, kel herifti hatta di mi?:D

abi bizim arkadaşın 8000 TL civarı nakiti + full ekipmanı var. hangi motoru tavsiye edersin?
    [COLOR="black"][B]Motorumun beygiri Senin Arabana yeter :bounce:
    ::kalbim:: Hayatımın Anlamı, Ömrüm, Vazgeçilmezim... Başak'ımmm::kalbim:: [/B][/COLOR]

Motosikleti
    Alıntı erdi_arikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hatırlıyorum bu okayı, kel herifti hatta di mi?:D

abi bizim arkadaşın 8000 TL civarı nakiti + full ekipmanı var. hangi motoru tavsiye edersin?
    kanka birazdan çıkıcam malumun...8000 e makina çok tarzı üslubu stili neyse ben ona uygun bişey tavsiye ederim...içi rahat etsin...

Ama majesty 400 alırsa mutlu olur ihya olur...hatta bir dene hemen bulayım...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...er-temiz/detay

sonra gelsin bi köfte ısmarlasın...

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    ben cbf 500 öneriyorum o arkadaşa. alsın küheylan gibi motoru, güzel güzel gezsin.

günaydın motordaşlarım biz gezmeye gidiyoruz birazdan. darısı başınıza.

samsunlu arkadaşlar gezsenize kutlukent falan. biz de biraz cennet görsek ya.
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

Motosikleti
    HONDA-CBF-250
    arkadaşlar honda cbf 150 tecrübeniz var.motoru iyi biliyorsunuz başka motor almaya kalsanız hangi özellikte bir motor alırdınız.

Motosikleti
    günaydın ve ben kaçar agalar...akşam Allah bilir kaçta dönücez...denize gidiyoruz...

Motosikleti
    HONDA-CBF-250
    ben cbf 500 öneriyorum o arkadaşa. alsın küheylan gibi motoru, güzel güzel gezsin.

günaydın motordaşlarım biz gezmeye gidiyoruz birazdan. darısı başınıza.

samsunlu arkadaşlar gezsenize kutlukent falan. biz de biraz cennet görsek ya.
    uyyyyy karadenizlu kokusu aldim kutlukent falan deyince bugun eğer bi ekşin yaparsak bol resim çekeceğim size..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:15 ----------

ismail online değil ya topik çok sessiz sizce

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    bak görüyo musun nasıl soktu lafı biz denize gireceğiz diye. yani diyo ki ankaralılar gezse ne olur

ben tam olarak aprilya pegaso alırdım. sibiyefe en yakın onu gördüm mimoza.

anne tarafım samsunlu mimoza. senede 1-2 geliriz.
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

Motosikleti
    HONDA-CBF-250
    [QUOTE=jr.;2071839]bak görüyo musun nasıl soktu lafı biz denize gireceğiz diye. yani diyo ki ankaralılar gezse ne olur

anne tarafım samsunlu mimoza. senede 1-2 geliriz.[/QUOTE

jr hemşeri sayılırız zaten ben senden bi yakınlık hissediyordum ne zamanları geliyorsunuz samsuna yoksa annanler çarşambalımı..ya bizimkiler aradı şimdi illa denize gidelim diyorlar bende su doğuktur baraja mangala gidelim diyorum hem gitmişken balıkda tutarızzz şincik ankaranın sıcağı çekilirmi_ama cbf 150 varsa çekilir

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:34 ----------

bak görüyo musun nasıl soktu lafı biz denize gireceğiz diye. yani diyo ki ankaralılar gezse ne olur

anne tarafım samsunlu mimoza. senede 1-2 geliriz.
    ufak bi bakındım netten motora aprilia pegasso görüntüsü güzel ama yakıtı çok yakıyor 600 lük olduğu içinmi ki

ellvis_78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    trt gap ı seyredenınız yoksa bı bakın derım

Motosikleti
    cbf500 tavsiye edeceğim bir motor değildir, cbf150den sonra yakıtta insanı baya delirtir :D sakin kullanımını bilemem ama devamlı basan arkadaşın motoru 8 litreye yakın yakıyor :D

8000'e en güzeli enduro düşünülüyorsa, jr. ın dediği gibi pegaso ya da fiyatta daha uygun olan f650 - f650gs olur. f650 ile 90 km sabit hızda 3,5 litre gibi bir yakıt sözkonusu iken, her türlü kullanımda 5 litreyi de geçmediği düşünülürse iyi bir tercih olur :D yani en azından benim ilerdeki ilk basamağım olacak :D çok temiz bir f650 8bine alınır. o kadar temiz f650gs ler ise 10binden başlıyor, 8bine olanlar ne durumdadır bakmak lazım.

tabi tarz olarak enduro değilse başka alternatifler çıkar, zira 8bin de skala çok geniş.
    B rh(+)

Alıntı ellvis_78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    trt gap ı seyredenınız yoksa bı bakın derım
    Merak ettim yahu, Kenan Sofuoğlu ile röportaj falanmı vardı?

tabi tarz olarak enduro değilse başka alternatifler çıkar, zira 8bin de skala çok geniş.
    8 bin liram olsa 1 yada 1,5 lira daha koyar er6 alırdım

Evet Ekmel. Ayak peglerinden bahsediyorum.
    Resimlerini aşağıya atıyorum benim peglerin lastikleri bazı yerlerinden yırtıldı.
    Takmışken değişik, güzel ve uyumlu bir peg bulursam ondan alıyım diye düşündüm.
    Peglerin bağlantısını merak eden arkadaşlar varsa aşağıdaki resimlerden faydalanabilirler.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:51 ----------

Bunlarda bonus :

Aynalar olmadan apaçi stili CBF150 , bu vaziyetteyken sokakta bi tur attım.
    Aynasız olarak nasıl kullanıyor millet anlayamıyorum, ufacık sokakta giderken bile acayip büyük bir eksiklik hissettim.

Kosoların gündüz çekimi. Aynalara ince ayar çektim, Şu anda baya sağlam oldular. Görüş açısıda dünküne göre arttı.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

Motosikleti
    motoru parlatmışsın :D taşmı düştü başına :D
    B rh(+)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 15 kullanıcı var. (0 üye ve 15 misafir)

Bu Konudaki Etiketler