Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vitese basıyor basıyor fakat geçiremiyorsanız hafif debriyajı bırakın...
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Cloud dan alıntı

Vites olayı arada bir ben de de oluyor sadece 1 - 2 - 3. viteslerde. Honda'da bu olmaz diye bişey yok, neredeyse her motorda her bişey olabiliyor. Cruiserların pek çoğunda bu tip sorunlar olduğunu okuyorum. Ben bu tip küçük şeyleri kafama takmıyorum, hatta sorun bile değil aslında, netice de viteste takılı kalmıyor, bir kez daha tıklatınca geçiveriyor, şayet durur haldeyseniz de biraz ileri geri yapınca geçiyor vites. Baştan beri pek çok kez bahsedildi.

Debriyaj telinin kola bağlandığı yerde ayar videsı var...1 tur açın yani gevşetin tel gerilmiş olur...Sorununuz ortadan kalkar....

Sakın çok germeyin yarım debriyaj gezersiniz..Benzini çok yakarsınız balatayı yersiniz....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Alıntı vampir112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne bu beeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
    konya ereğlilisin demek heryaz geldiğim yer yahu şimdi tanışalımda yazın motoru birkaç saatliğe emanet edersin artık

Alıntı st_erdogan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pardaillan tahminimce vitesi durduğun yerde, motor sabitken geçirmeye çalışıyorsun?
    Eğer böyleyse geçmez tabii ki, motoru şöyle bi öne arkaya sallayın, nooluyor görün, acemiliğimde ben de yaptım aynı hatayı (acemiliğimde derken 1 ay önce 250 km'deyken, artık 530dayım )
    Yok eğer öbür türlü diyorsan vitesle ilgili hiç bir sorunum olmadı şu ana kadar...
    bende 550lerdeyim demekki tecrubelerimiz aynı
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı Cloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün lastiklerin kayması ile ilgili cbf150 google grupta yazdıklarımı yazmıştım buraya ama sonradan baktım mesaj gelmemiş.
    Grupta da bahsetmiştim. Lastiklerdeki kayma problemini ben neredeyse hiç yaşamadım, çünkü motorumun amortisörünü bir kademe sertleştirdim. Bununla ilgili (yani amortisörler ve yol tutuş) bir başlığı sanırım sitede Skullhunter açmıştı (arama yaparsanız bulursunuz, orada da ne kadar sert amortisör o kadar yol tutuş yazıyordu, yani çok bilerek olmasa da doğru bir iş yapmışım. Sert amortisörde konfor eksiliyor diyebilirsiniz ama sadece bir kademe sertleştirince konforda da büyük bir azalma olmuyor. Ayrıca artçı aldım, tek bindim diye zırt pırt da amortisör ayarı yapmıyorum. Geçen gün eşimle birlikte Kadıköy - Merter yaptım ve köprüdeki rüzgar dışında yalpalama ya da kayma sorunu yaşamadım, tek başımayken de sadece aşırı rüzgar yiyorsa yalpa oluyor ki o da normal.

Vites olayı arada bir ben de de oluyor sadece 1 - 2 - 3. viteslerde. Honda'da bu olmaz diye bişey yok, neredeyse her motorda her bişey olabiliyor. Cruiserların pek çoğunda bu tip sorunlar olduğunu okuyorum. Ben bu tip küçük şeyleri kafama takmıyorum, hatta sorun bile değil aslında, netice de viteste takılı kalmıyor, bir kez daha tıklatınca geçiveriyor, şayet durur haldeyseniz de biraz ileri geri yapınca geçiyor vites. Baştan beri pek çok kez bahsedildi.

Yeni alan ya da alacak olan acemi arkadaşlara tavsiyem, öncelikle üşenmeyin ve ilgili moturun topicini baştan sona okuyun, pek çok sorunuza yanıt bulacaksınız. Geçen yıl dört gece sadece bir motorun topiğini okumaya ayırdığımı bilirim, ama bir çok konuda da bilgilendim o sayede, genel bilgiler aynı sonuçta.

Benim motor da 1700km'ye dayandı ve gayet memnunum. Aslında bu da bana biraz saçma geliyor, bundan sonra şöyle 10 binleri görene kadar ses çıkartmayacağım. 1000'li 2000'li km'lerde motor sorun çıkarıyorsa zaten yandık. Maşallah diyelim ve 5000 - 10000km'lere yürüyelim.
    Yalpalama sürekli olmuyor ama amortisör mantıklı geldi , rüzgarlarda olan yalpalamayıda düşüreceğini düşünüyorum. Nasıl yapıldığını konu başlığından bulurum olmadı servise yeptırırım ;)
    Vites bahsedildigi gibi ilk 3 viteste oluyor ama yarım debriyaj yada vitesi geri alıp tekrar atma ile düzeliyor.Bazende 2 den 1 e atmaya çalıştığımda N de kalıyor Sanırım bu şekilde devam edicem.

Bu arada yeni başlayan biri olarak bir deneme yaptım , vires göstergesinden çok memnunum ama bu gösterge özellikle yeni başlayan birini tembelliğe itiyor , gösterge olmadığını düşünerek vitesleri aklımda tutayım dedim , bir süre sonra hele birde vites takılmasınıda yaşadıktan sonra hangi viteste olduğumu unuttum gitti Umarım vites gostergesi olmayan bir motoruda bu kadar rahat kullanabilirim.
    Bir Kar Tutkununun Motor Sevdası
    KarTutkusu.com
    Snowboard ve Motor , daha başka ne isteyebilirim ki :bounce:

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı minç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zam gelmeden bu hafta alıyorum .max hızını merak ediyorum.
    max hız 120 ila 130 km dir.

ayrıca stcim bilkentin içinde iyi yapmışsın 530 km helal

Discordian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eğer boştayken 1. vitese geçmiyorsa durduğnuz yerde debriyajı bırakın tekrar sıkın ozaman geçiyor vitese

cuneytovuc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer (kırmızı)
    Arkadaşlar bilmeyen,unutan vardır,durucağınız zaman frenle beraber viteside küçültün,böylece bu sorunların büyük bölümünden kurtulursunuz.Vites kaçırmaya karşı da debriyajı tam sıkın ve vites ayakçığına iyi basın,bu iki hamleden birini yarım yapmak vitesin arada kalmasına sebep olabiliyor.1 den boşa,boştan 1 e geçmek için arkadaş yazmış 20-30 santim ileri-geri yapın işte bu kadar.

CBF150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 BMW R 1200 GS Adventure
    motorumu 12.ayda aldım.Soğuklardan fırsat buldukça gezdim.
    Ve depom çeyreği göstermeye başladığında tekrar fulledim.Bilin bakalım ne kadar yakıyor bu alet.Yazılan yazılarda gözüme çarpmıştı 1 depo ile 500-600 km.yapıyor diye söyleyen sıkı sallamış yada 1.vitesten yukarı çıkmamış.Motoru ilk aldığımda 33,00.ytl ye fulledim.Depo çeyreğe düştüğünde tekrar fullledim.125 km.yol yaptım.ve 12,5 ytl benzin aldım.Buda şunu gösteriyorki bu alet 1 km.de 100 ykr.yakıyor.yani 1 depo benzine güvenipte 500-600 km yapmaya kalkışmayın yolda kalırsınız.

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    motor yakıyo arkadaslar basınca daha fazla yakıyo ama göstergede yanıltıcı aklınızda olsun kırmızıda depo %30-40 dolu oluyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı CBF150 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ve depom çeyreği göstermeye başladığında tekrar fulledim.Bilin bakalım ne kadar yakıyor bu alet.Yazılan yazılarda gözüme çarpmıştı 1 depo ile 500-600 km.yapıyor diye söyleyen sıkı sallamış yada 1.vitesten yukarı çıkmamış.Motoru ilk aldığımda 33,00.ytl ye fulledim.Depo çeyreğe düştüğünde tekrar fullledim.125 km.yol yaptım.ve 12,5 ytl benzin aldım.Buda şunu gösteriyorki bu alet 1 km.de 100 ykr.yakıyor.yani 1 depo benzine güvenipte 500-600 km yapmaya kalkışmayın yolda kalırsınız.
    Yaklaşık 1 depoya 400km yapabiliyorsun buda oluyorki km de 70 bin ila 75 bin yakıyor Çok basma olayıda en fazla bu 90liraya çıkıo senin motorda sorun var sanırım full depoya 125 km yaptıysan.

CBF150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 BMW R 1200 GS Adventure
    full depo ile 125 km yapmadım yanlış anlaşılmış.125 km yaptığımda depo çeyrek gösteriyordu.Yani çeyrek depo daha yakıtım vardı.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    full depo ile 125 km yapmadım yanlış anlaşılmış.125 km yaptığımda depo çeyrek gösteriyordu.Yani çeyrek depo daha yakıtım vardı.
    Murat Abininde dediği gibi Kırmızı ya geldiğinde ok depo daha %30 doludur tekleyene kadar kullanmıştım 180 km "ye yakın gittim. Yedek depo dahil değil

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    gösterge gercekten cok yanıltıcı olabiliyor çogu durumda gecen nekadar yol yapıcam bi bakayım dedim kırmızıda motor 150 km den fazla yol yaptı

Discordian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gösterge yanıltır adamı ben kırmızı çizgideydi gittim doldurdum full dedim 18 ytl verdim

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    yav düsünmeye basladım bu motrlarda toptan samandıra arızası olmasın cok kisi bu durumdan sikayetçi

kertenkele200 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeniden cbf 150
    Evet ArkadaŞlar GÖstergeyle İlgİlİ Benİmde Sorunum Var İlk Aldiimda Kirmizi Bİtİp GeÇtİİnde Bİle Daha Yedek Depoya GeÇmİodum Ama Zamanla Bu DeĞİŞtİ Ve En Son Yanİ Şu Anda Daha Kirmiziya Gelmedİ Nerdeyse Bİ Öncekİ Çİzgİde Ana Depo Bİttİ Ve YedeĞe GeÇtİm Her Benzİn Koyduumda Üstte Bİtİo Noluo Anlamadim Kizicam Yedektekİ Bİtene Kadar DevaÖm Edİcem Kalicam Yollarda

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus

! km de 100 kuruş yakması oldukça normal..Hatta iyi....

Çeyrek depom kaldı depoyu doldurdum diyorsun 12.5 milyon almış...Demekki yarım depodan daha az benzin almışsın...Yaklaşık 4.5 litre...Bunların tankları 6 litre mi?....Senin dediğin ona geliyorda....

Bence bişeyler yanlış....Senin şamandıra ayarın bozuk...Biraz daha telini aşağı doğru bükün doğru gösterecektir...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    arkadaşım ben 30 milyona 410km gittim.Hesaplayınca 0,73ytl yani km de 73 binlira yakıyor ama çok basarsan baska bir arkadaşın dediğine göre(hep dip gaz gidiyor) 1 depo ile 280km gittiğini söylemişdi.Efendi kullanınca gayet makul yakıyor .
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Bide devrinin motorun gazı yavaş yavaş sıkarak arttırırsak daha az yakıt harcanır dip gaz yapıldığında çiğ benzin atma daha fazla oluyor die biliyorum ben...
    AKIN FİDAN

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ! km de 100 kuruş yakması oldukça normal..Hatta iyi....

Çeyrek depom kaldı depoyu doldurdum diyorsun 12.5 milyon almış...Demekki yarım depodan daha az benzin almışsın...Yaklaşık 4.5 litre...Bunların tankları 6 litre mi?....Senin dediğin ona geliyorda....

Bence bişeyler yanlış....Senin şamandıra ayarın bozuk...Biraz daha telini aşağı doğru bükün doğru gösterecektir...

bu samandıra ayarı nası yapılıyo hocam acarmısın biraz daha cünki bu gösterge yüzünden cok asabım bozuluyo depoyu fulle yavas yavas yükseliyor daha sonra bi 50 km git full depo yarım gösteriyo mubarek sanki 600rr kullanıyomusuz gibi pisikolojik olarak yakıt almaya zorluyo halbuki depo cogu zaman dolu ne yapcazbenim motoru ben cok devirli kullanıyorum 120-130 yakıyo km de

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 28 kullanıcı var. (0 üye ve 28 misafir)

Bu Konudaki Etiketler