Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Cleanwork - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    bence ne kadar ilk bakımı erken yaparsan o kadar iyi çünkü cbf yi bilmiyorum ama diğer kullandığım 3 motorda aynıydı 600 lerde yağını değiştirdim ve heğsinden de minik metal çapaklar çıktı bunlar yatakları çiziyor burdaki ustalar daha iyi bilir ilk 1000 bakımında yağda çapak gördünüzmü arkadaşlar?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HONDA-CBF-250
    Alıntı mastikos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birgün daha kullanıp öyle götüreyim madem 1100 de götürürüm artık
    alıştık artık bırakmak zor geliyor
    hayırlu olsun kazasız belasız cezasız km yaparsın inşallah

mastikos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki inazuma
    saolun arkadaşlar ilk motorum bununla öğrendim kullanmayı 1 ayda da 1000 km oldu biraz fazla mı kullanmışım acaba :D

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı mastikos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birgün daha kullanıp öyle götüreyim madem 1100 de götürürüm artık
    alıştık artık bırakmak zor geliyor
    ilk bakım çok önemli yağı ne kadar erken değiştirirsen o kadar iyi...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Bruce 65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA - CBF150> 250>...?
    Aynı sorun bende de mevcut,cam çatladı korkuyorum dokunmaya dağılacakmış gibi duruyor,benim motor bir gece yükseliş Honda'da kaldı.ertesi gün gidip aldım,birkaç gün sonra farkettimki cam çatlamış.Tam emin değilim neden kaynaklandığını,bir çözümyolu bulursak sevinirim...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:57 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:55 ----------

Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar dün farkettim.
    Bizim biraderin motorunda ön fren hidrolik göstergesinin camı çatlamış.
    Darbe, kaza vs. yok, muhtemelen güneşte falan beklemekten olduğunu tahmin ediyorum, ama emin değilim

Frende bir sorun yok fakat insanın gözünün önünde çatlak bir cam hoş olmuyor.
    Bu parçayı nereden temin ederiz bilgisi olan varmı?
    aynı sorundan kastım buydu...
    Hep Pür Dikkat...

Alıntı mimoza_cbf_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bugun 2010 model 400 km de bi cbf150 kullandım süspansiyonları çok rahattı duro lastikleri olmasına rağmen çok harika ön freni vardı çok yumuşak ve ve esenekti.sonra benimkine beindim sanki takoz gibi neden yapar bunu sizde de böyle bir sorun varmı ve çoğu zaman ön freni sıktığımda tık tiye boşluk gibi bir ses oluyor canımı sıkıyor.birde bu cumartsi honda servisine gideceğim sahibi tanış çıktı ihtiyaçlarını söyle getirdelim gerekeni uygun bir şekilde yaparız dedi.benim grenajların üzerinde honda yazsısı çila atmaktan renk attı birde ufak bi kaza yapmıştım cbf 150 yazan yerde hafif çizik ve altında ufak bir çatlama var servis sağ ve sol sinyalın altındaki stikır ve üst tarafta cbf yazan yeri değişecek depo üzerinde honda yazısınıda değişecek ama eskisi gibi olurmu acaba sorun olurmu yağmur şamur cila sökülmesine sebep olurmu hiç bu sorunu yaşayan varmı.birde seviste yaptırebilieceğim ufak tefek işler ne olabilir hava ayarı gibi....bilginize sığınıyorum
    Frenlerdeki olayda ihtimalleri sıralıyorum,
    1- Sıfır cbf'te hidrolik yağı yenidir, senin motorda hidrolik fren yağı eskidir.
    Normalde her yıl, yada 2 yılda bir fren hidrolik sıvısının yenisi ile değiştirilmesi gerekiyor. Bir çok servis ve biz kullanıcılarda buna pek dikkat etmiyoruz.
    2- Balatalardan olabilir. Çakma, çin işi balatalar yüzünden olabilir.
    3- Fren diskinde çok aşınma vs. varsa olabilir.
    4- Ön fren diskinde wd40 gibi ince yağlardan kalmış olabilr.
    (Çözüm: Balata spreyi ile temizlemek)
    5- O fren manetine basınca gelen çıt yada tık sesi bendede geliyor.
    Çözmek için detaylıca hiç uğraşmadım.

Serviste çözümü bulursan bizimle paylaşırsın Ferhat

Senin motorun frenleri ile sıfır cbf'nin frenleri arasındaki fark bence fren hidrolik sıvısının eski olması diye düşünüyorum.

Servise fren hidroliğini değiştirtebilirsin.
    Motorla alakalı aklına takılan en küçük birşey bile varsa servise sor,
    muhtemelen çözüm bulurlar.

Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön frene basınca sesi ya direksiyon göbeğinden (orada rulman mı var ismail?) ya da kaliperlerin çatala bağlandığı yerdeki bir boşluktan yapar. başka bir mantığı yok. amortisör de oynar parça ama oradan yapacağını sanmıyorum.
    Evet Evren, gidonun ortasında göbek var, değişik bir şekilde de rulman var orada. Bir ihtimal oradanda bu ses geliyor olabilir.
    Anahtarı taktığımız kontağın hemen gerisinde kocaman nikelajlı bir 24" civata gibi birşey var, onun altında gidon göbek rulmanı.
    Yarın işyerinden resim atarım. Şu çinli forumdan o rulmanın resmini bulmuştum. İşyerindeki pc'de kayıtlı.

Fakat buradaki rulman ön lastikten, kafadan bir darbe almadıkça dağılmaz diye düşünüyorum.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

Motosikleti
    HONDA-CBF-250
    ön frene basınca sesi ya direksiyon göbeğinden (orada rulman mı var ismail?) ya da kaliperlerin çatala bağlandığı yerdeki bir boşluktan yapar. başka bir mantığı yok. amortisör de oynar parça ama oradan yapacağını sanmıyorum.
    neyse cumartesi motoru ilk defa honda servisine teslim edeceğim orda ustaya bütün sıkıntılarımı anlatacağım.Ayrıyetten ismail başta olmak üzre Jr.Metehan abiyi honda hondanın sahibine anlatacağım plazanın sahibi birinci derece tanış çıktı bu üç arkadaşımızı yarın öbürgün japonlarla anlaşma yapıp honda plaza işe başlarlarsa bizi tanımazlar bizde önlemimizi alalım servise gittiğimizde biz motosiklet üyeleriyiz biraz indirim yapın ayıp ama sizin müdürlerden ismail zamanında siz düdüklemeyin diye buji ve zincirimizi temin ediyordu türkiyenin her yerine kargo yolluyordu metahan ibi de bizden di ey gidi istabul trafiğinde 130 sol sinyal açık vazır vazır araba solluyordu Jr yi hiç anlatmayaım gidin garajına bakın hala satmamıştır motoru iki kişi az yakıyor diye yedeğe 500 km düşüyor diye sitete milleti strese sokuyordu aha bakın bunlar ıspatımız ismailin kargo fişi metehan abinin videoasu jr nini de geçmişte tpiği mevcut ilerde bunları kullanacağiz siz şimdi sadece honda servislerine gidin bunları övün....

Motosikleti
    Honda CBF 150
    mete abi, benim yaver cıbıf
    [COLOR="black"][B]Motorumun beygiri Senin Arabana yeter :bounce:
    ::kalbim:: Hayatımın Anlamı, Ömrüm, Vazgeçilmezim... Başak'ımmm::kalbim:: [/B][/COLOR]

@zeki cbf
    @mete_han

Bujilerinizi gönderdim.
    Kargo takip linklerini de özel mesaj attım.
    Hayırlı olsun tekrardan.

Motosikleti
    Alıntı erdi_arikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mete abi, benim yaver cıbıf
    he o bağlamda ...anlaşıldı apaçi merkez...

Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @zeki cbf
    @mete_han

Bujilerinizi gönderdim.
    Kargo takip linklerini de özel mesaj attım.
    Hayırlı olsun tekrardan.
    Eyvallah Aydoğan Başkan...

ülen Mematiyide soğutucuya koydular he...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Gidon göbeğindeki rulman yada bilya seti adı herneyse işte , resimlerini buldum.

Bu ilk resimde aldığı darbe yüzünden biraz yamulmuş bilyalar, diğerlerinde yenilenmiş hali mevcut.

Motosikleti
    HONDA-CBF-250
    eskiden ses yoktu bir aydır var bir anda cıkıverdi o gösterdiğin yeride bizim arakadaş sıktı ama hala tık diye ses geliyor büyük ihtimal bendeki sorun senin dediğin gibi

5- ''O fren manetine basınca gelen çıt yada tık sesi bendede geliyor'' ismail sana bir daha teşekkür ediyorum sen böyle cevaplar verdikçe insanın motoru bozup bozup soru sorası geliyor...

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    HEYT BE! ŞASİNE KURBAN!

mobilet gibi olmuş canavarımız

mimoza benimki ne ki 540 yapan adam var yedek hariç.
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    HEYT BE! ŞASİNE KURBAN!

mobilet gibi olmuş canavarımız

mimoza benimki ne ki 540 yapan adam var yedek hariç.
    ne mobileti be abi çıplak hali bile bir enduro motoru gibi duruyor gözünü seviyim senin be

bu arada bu yeni bujimle senin az yakma rekorunu kırıcam

Alıntı mimoza_cbf_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eskiden ses yoktu bir aydır var bir anda cıkıverdi o gösterdiğin yeride bizim arakadaş sıktı ama hala tık diye ses geliyor büyük ihtimal bendeki sorun senin dediğin gibi

5- ''O fren manetine basınca gelen çıt yada tık sesi bendede geliyor'' ismail sana bir daha teşekkür ediyorum sen böyle cevaplar verdikçe insanın motoru bozup bozup soru sorası geliyor...
    Orayı sıkmak eğer içerdeki bilyalarda yamulma, aşınma varsa çözüm olmayabilir.

Rica ederim Ferhat.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır ama sen yinede bozma motoru

Motosikleti
    gsx1300r hayabusa 2010
    aydoğan senin gelecek aynalar koso mu ?

Alıntı blue white adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aydoğan senin gelecek aynalar koso mu ?
    Evet, gelecek aynalar koso marka:

superkaos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ncx700
    Arkadaşlar dün akşam çocuk motorumu devirdi yazıda cbf 150 kısmında ufak bi çizik bide siyah kısmında ufak bi çizik birde manette ufak bi çizik var,koruma demirimiz boyası sol taraf düşünce traşlanmış bunu servise götürsem masraf çıkarırmı akşam ailesine gitmedim
    sadece site güvenliğine söledim

Branda vardı ve koruma demiri fazla hasar alamsını engellemiş göçük vs yok manet bükülmemiş kırılmamış aynalr şekli değişmiş ama yamukluk yok ne diosunuz bu duruma
    çocuğa bağırmakla yetindim..15-16 yasında ))))

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    servisten fiyat alıp ona göre hareket et ama fazla zaman geçirme derim. olay tazeyken istemeye değecek kadar masrafı varsa istersin. iyi ki üzerine devirmemiş sıpa.
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

Motosikleti
    HEYT BE!

)
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gözünü seviyim senin be

:
    gaza geldik bikerem...yürü be cebefe kim tutar seni...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 22 kullanıcı var. (0 üye ve 22 misafir)

Bu Konudaki Etiketler