Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR600RR '11 , CB125E '12
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abicim bu desenle alakalı ne tecrübelerin oldu...durumlarmı var yoksa bu desen Metzellermi taktın makinaya...
    Problem nedir ? (mondializzet100)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    -ibrahim- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Alıntı m.şanveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evvet beyler,bujilerimi 20dk. önce sağlam bir şekilde teslim aldım...

Burdan ismail arkadaşıma teşekkür ediyorum...Ürün orjinal ''made ın japan''
    Darısı başıma

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:53 ----------

Bugün yaşadığım bi dalgayı sizinle payalaşayım.Hondayla Yamaha bayiisine gittim de. Ayna almaya Servisteki adama dedm ki bunun aynalarından bişey görmüyorum.Bana ybr aynası verin.Kaç para vs sordum.Orjinali 80 gayme,Çakması 15 lira dedi.O sırada yeni ybr ye bakıyordum ,eksozda geri dönüşüm falan yapmışlar güzelmiş dedim.Evet çok güzel teknoloji kullandılar falan övmeye başladı.Ondan kelli devam etti.Bu Hondalar beş para etmez,işe yaramaz Yamaha gibi var mı? gibi bu sefer de saymaya başadı.Yahu sen koskoca enduro-naked kırması, benzin istasyonlarının düşmanı,çocukların kawa sandığı koskoca cbf i 5 dk da yerin dibine nasl sokarsın diye girişmedm tabi

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı -ibrahim- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Darısı başıma

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:53 ----------

Bugün yaşadığım bi dalgayı sizinle payalaşayım.Hondayla Yamaha bayiisine gittim de. Ayna almaya Servisteki adama dedm ki bunun aynalarından bişey görmüyorum.Bana ybr aynası verin.Kaç para vs sordum.Orjinali 80 gayme,Çakması 15 lira dedi.O sırada yeni ybr ye bakıyordum ,eksozda geri dönüşüm falan yapmışlar güzelmiş dedim.Evet çok güzel teknoloji kullandılar falan övmeye başladı.Ondan kelli devam etti.Bu Hondalar beş para etmez,işe yaramaz Yamaha gibi var mı? gibi bu sefer de saymaya başadı.Yahu sen koskoca enduro-naked kırması, benzin istasyonlarının düşmanı,çocukların kawa sandığı koskoca cbf i 5 dk da yerin dibine nasl sokarsın diye girişmedm tabi
    abi cbfi bilmeden etmeden konuşuyolar ben öylelerini dinlemiyorum bileelimizdeki enduro uzun yol karışımı motorumuzu alıp bisiklet vermeye çalışıyolar ama dinleme sen onları

Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi cbfi bilmeden etmeden konuşuyolar ben öylelerini dinlemiyorum bileelimizdeki enduro uzun yol karışımı motorumuzu alıp bisiklet vermeye çalışıyolar ama dinleme sen onları
    aynen öyle bindim ybr ye bisiklet gibi gidonla far birlikte hareket ediyo ya çok cins geldi bana aynı dediğin gibi pisiklet

Motosikleti
    cbf150
    Evet arkadaşlar, azmettim ve okumadığım günleri okudum. Şimdi gelelim cevap yazmaya.

mimoza bana pm atmışsın, yeni gördüm desem... Bu forumun pm bölümüne daha alışamadım.

Aslında bu ortamı cbf150.net taşıyabilsek süper olurdu ama beni banladılar niye üyeleri banlıyorsunuz diye buraya yazdığım için. Ama luxor a(savaş abi) kırgınlığım yok, o da öyle biri.

Neyse ben başlayayım

[QUOTE=KRAL1146;2065040]
    Alıntı Bruce 65 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

tamam o zaman yiyin üç beş tane okkalısından ceza şöyle radara girin bir kaç tane 256tl para cezası yiyin bakın bakalım böyle konuşabilecekmisiniz. haklısınız yollar otoban gibi ülkemizde öyle ışıklı kavşaklar varki lambaların güneşten ne rengi kalmış ve yandığı belli her tarf istanbul değil. tek taraflı düşünmeyin. bizim buradalarda güneydoğuda öyle yollar varki eşek zor yürür oysa bizim vatandaşımız dişinden tırnağından biriktirdiği paralarla aldığı audi Q7 araçlar A8 ler bmwler yollarda mahvoluyor..... milli servet sonuçta
    Son cümleden dolayı maksadını anlayamadım. Alay mı ediyorsun Q7,A8 lerle belli değil.

Alıntı metanecho adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aydoğan ayna takma işi herbabayiğidin harcı değildir :D geçen sene sarozda danişment kampında gece ben uyurken gevşek zeminden ayaklığın gömülüp motorun yan yatması sonucu gevşeyen ve ayarı bozulan aynamı ayarlamak için 1 saat uğraştım ama ya içerde ya dışarda sıkışıyordu beceremedim, o iki somunu layıkıyla sıkmayı başaramamıştım, ne yapsam diye düşünürken etraftaki çimenler aklıma su borularında kullanılan sıkı tutsun diye araya koyulan saçaklı şu anda ismini hatırlayamadığım ama heralde teflon denilen şeyi getirdi :D ve evet çimenleri aynanın dişlisine sararak istediğimi elde ettim :D amma çanakkaleye vardığımda yeniden gevşeyen aynaya kesin çözüm bulmalıydım sökerek alta biraz kağıt parçası koydum :D ve o şekilde 1 yıl boyunca kullandım :D hatta öyle birşey yaptığımı dahi unutmuştum taki aynaları değiştirirken sökünce içinden ot ve kağıt parçası çıkınca hatırladım :D:D derya baykal gibi adamım :D

metehan,
    yurtortamını hiç sevmedim hayatımda lisede 1,5 sene nefret etmeme yetti bi daha yurtlara uğramadım :D ikincisi öyle bir durumum yok evliyim :D

karabük sahilde değil, hatta buraya gelen birçok insan dahi sahil kafasıyla geliyor, gelmeden bi haritaya bakın yahu :D en yakın sahil 100 km civarında amasra, inkumu, zonguldak. buralar 100 km buraya. nasıl bir yer sorusuna cevaben, güzel bir yer değil :D merkezi düşünürsek. aslında merkez diye birşey de yok tepelik olduğu için tepelerde yerleşim ve olduka dağınık bir yerleşke var. çarşı denilen bölüm ise çukurda kalmış fabrikanın hemen yanında havası oldukça kirli 4-5yüz metre bir caddeden oluşan bir bölüm. safranbolu ile karabük çarşısının arası 10 km. üniversite tam ortasında ikisinin. bizim ev de tam ortada. bir alternatif olabiliyor en azından safranbolu eli ayağı daha düzgün bir yer. ama sonuçta 30bin nüfusluk küçük bir ilçe, evler var diyenler olabilir, hiçbir insan yapısını doğaya tercih etmeyeceim için ilgimi çekmiyor. şahaeserler ilgimi çeker elbet ama doğa tercihimdir. burada karabük çok iyi bir yer oluyor işte, 5-10 km civarında kuzeye herhangi bir yoldan, hangisi olduğu farketmez, kendinizi ormanın içinde offroada elverişli bir bölgede bulabilirsiniz. tabi altınıda ki motor buna elverişliyse, cbf150 çok üzmüyor eğer inatlaşmaz isek aşırı doğayla :D tabi bir keresinde sağanak yağmurun altında çamura saran ön tekerin çamurluğunu söküp temizleyip takıp kendimi eve atmamı saymazsak. o günden sonra bir daha girmedim orman içi vs bilmediğim yerlere. ikinci bir ikiteker doğa düşkünü arıyorum :D aa karabükte o kafada motor sevdalısı pek yok. garip şekilde belki 10a yakın ss çi var. tek tük büyük cc varedero gibi makinaları olan ayda yılda bir tura çıkanlar var. - motorları burada herkesin gittiği serviste görmesem ondan da haberim olmayacak.- geriye kalanlarda motoru ulaşım amaçlı kullanan çin malı binicileri. tam anlamıyla da apaçiler. kışın yine iyidi havalar ısınınca kask mont falan çıktı, her ne kadar kask 10 liralık kasklardan da olsa kafalar ıslanmasın diye birşey vardı :D hal böyle olunca cbf150 dikkat çekiyor göze batıyor, araba alırım ben ona diyor herkes. cbf150 ve ybr aslında her çarşıya çıktğımda 5-6 tane görüyorum, zonguldak ya da samsun plakalı. kurye ve ilaç şirketlerinin motorları. hal böyle olunca bir yere gittiğimde kuryemisin sorusuna maruz kalıyorsun.

30 km kadar ilerde zonguldak yolunda yenice diye bir ilçe varki ormanları dünya koruma listesinde yer alıyor ve övgüyle bahsediliyor. bir kere gitmiştim yağmurlu bir günde, 10 km kadar ierleyip geri dönmüştüm, güzel bir havada erkenden gelip kefederim düşüncesi ile fakat bşr daha fırsat bulamadım. ilk gelindiğinde istanbuldan amasra için bile 100 km neki her haftasonu giderim düşüncesi ile kış günlerinde devamlı gezerken, zamanla o yavaş yavaş akan tempoya alışıyorsunuz ve 5 km olan çarşı bile uzaklaşmaya başlıyor insanın gözünde, alışmış kudurmuştan beterdir. başlarda günde 10 kere çarşıya gitmek normal gelirken şimdi işleri biriktiip gitme taraftarı oluyor insan, çünkü bünye sakin yaşantıya uyum sağlamış durumda. istanbulda libadiyeden göztepeye motorla gideceğimiz zamanlarda dahi en az 20-30 dk erken çıkmamız gereken sabah trafiklerinden sonra burada 5 dk bile sürmeyen bir yolculuk yol mesafelerini kafada doğal oalrak değiştiriyor. tabi uzun yola çıkınca tam tersi etken yapıyor. istanbulda şehirden çıkana kadar harcanan efor ve psikolojik zulüm olmadığı için o yorgunluğa ulaşana kadar belkide istanuldan çıkmak için gidilen yolun 4-5 katı yol almayı sağlıyor.

şehir kirli, düzensiz ve belki sosyal yaşam adına bir getirisi yok ama insanlığın hala yaşadığına şahit oldum. anadolu şehirlerinde öyle değil buradaki durum, 6-7 aydır ne bir hırsızlık, ne öldürme ne serserilik duydum gördüm. karabüksporun şampiyon olup birinci lige yükselmesinde dahi havaya sıkılan bir silah sesi duymadım. belki de bunu kemikleşmiş nüfusuna borçludur, kardemir den emeklilerin oluşturduğu bir şehir. ve memurlar, askerler. yeni oalrakda üniversite personeli ve öğrencileri.üniverstenin getireceği hızlı büyümenin sonucunda bu nezih yapısı bozulurmu bilmiyorum ama sanki evet.

şu anda memnunum ben hayatımdan penceremden-3.kat- bakınca bina yerine karşı tepe yamacı yeşillikleri ve ağaçları görmek; motoruma binmeden ve indikten sonra yukarıya çıkmadan üstündeki erik ağacından 1-2 eriği mideye indirmek, ayda 4-5 depo benzin harcarken istanbulda şehiriçinde ayda 1 depo bile çoğu zaman şehiriçi ulaşımda bitirmemek, dolayısı ile şehirdışı turlarıma daha fazla bütçe ayırabilmek, 50 lira su faturası ödediğim istanbula nazaran 10 lira su faturası ödemek, 700 lira kira yerine 200 lira kira ödemek, amasraya, ilk defa gördüğüm inkumu'na-akdenizi aratmayacak güzellikte kumu ve denizi.- 100 km gibi bir yakınlıkta olmak, istediğim zaman ormanın içine doğaya gidebilecek olmanın dayanılmaz hafifiliğine sahip olmak.... diğer eksilerine rağmen tercih edilesi bir sebep. istanbuldan gelmeden doktorayı bitirince bir şekilde istanbula kapağı atmak vardı kafamda ama şimdi ne işim var diyorum, aradaki harcama farkını biriktirsen bile 1 senede çok güzel motoru alırsın, ve canın isteyince istanbula çilesini çekmeye değil gezmeye gidersin. tek problemi ege ve akdenize uzak olması, manavgata gitme planı vardı bir yattı daha sonra, o bozkırı geçmeyi hiç istemedi canım o kadar km.

sonuç olarak karabük iyidir. zamanında bi şarkıcının dediği gibi istanbuldan gitmek lazımmış hakketen :D
    Şiir gibi anlattın. Ben de büyükşehirden hazzetmem. Samsun büyükşehir değil

Kanka işten ayrılalı 1 hafta oldu biraz kafa dinliyorum artık ...Allaha şükür hayatıma huzur geldi...iş arayışlarımada ara verdim biraz hayatın tadını çıkarıyorum yeniden doğdum sanki yahu... Kafam rahat silahlı güvenlik kimliğimde var...bekçiliğe dönücez hacı büyük ihtimal...

back to crazy security...

yav sapdan kesip araya ekleme sonra kaynak...nası fikir...gaynak tutmazmı sence...uydurukda bir boyasam...
    Hayırlısı olsun demek lazım. Senin kafan rahatsa gerisi teferruat.

Hayatım boyunca motor bağmadım biraderim nası beceriyorsunuz yav...

psikolojik harekata devam...

Beyler nihayet aynayı değiştirdim Gültepede bir usta buldum parçada varmış şansımıza...25 gaymeye taktı sağolsun ...ne yapın yapın değiştirin adeta yeniden doğdum gibi...napın yapın taktırın...bu arada benim o kütük yalama oldu sol ayna tam sıkılamadı...serviste 3-4 lira onu değiştirmek mesele değil...

Aydoğan Hacı koso moso hiç uğraşma hacı bunu tak sorun kalmaz...3 yıldır beklemek aptalcaymış...

artık arkayı adam gibi görüyorum kafam rahat ve huzurlu...tam buna seviniyordum...arka lastik sallanmaya başladı 1 km sonra dere yolunda...hayatım boyunca başıma gelmeyen lastik yarılması 1 dk içinde gerçekleşti...ama şanslıyım ki tam lastikcinin önündeydim...ama lastikci sökmeden anlamaz...yamasını yapar fitil atar yollar...lastiği sökmeden jantdan ayırarak yarım saat uğraştı motoru kapının ağzına getirdik törpüleme yaptı vs...çok uğraştı...bu arada yarık ağzı küçük olduğundan yamayla idare ettik...normalde yamada tutmaz yarığa bilirsiniz...15 lira bayıldım...

derken bu arada benim arka lastiğ 3 günde bir 23-24 bara indiren minik iğnede bulundu...

elvıs78 kardeşimde sağolsun onda görünce aklıma yattı bu iş iyiki üşenmeden paraya kıymış taktırmışım...
    ybr125 aynaları benim de aklımda ama birol tornacıda diş çektirmek gerekiyormuş deyince vazgeçmiştim. Yoksa küçük tümsek aynalarla idare ediyorum.

Alıntı atakf1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aydoğan ostim deyince duygulandım şimdi benim çocukluğum batıkent, macun ,ostim ,demet,dikmen gibi yerlerde geçti. özellikle batıkent - demet arasında benim cbf ile gitmek nasıl bişey olucak onu çok merak ediyorum umarım bu temmuz yada ağustosta bi ankara yapıcam nasip olursa bu sabah erken kalktığımda havanın güzel olduğunu gördüm. güzel bir pazar gezisi olucanı düşünüyordum ama haberlerde yağmur var dediler cuma abim ve ybr çetesi beni aramıştı dün gezelim diye sabah onları arayıp yağmur varmış abi geziyi iptal edelim dedim oda şekermisin eriyecek sen bilirsin biz gidiyoruz dedi çaresiz çıktım yola bekledikleri yere 10-15dk sürede ulaşmam gerekiyodu ve evsanevi kepez varyantından inmem lazımdı oraya her gelişimde kendime (sakin ol kimseye uyma) derim ama yine limitlerde gezerim. yine öle oldu o varyantta yemin etmeyim ama belkide geçemicem araç yoktur cbf ile.. ilk viraja doğru yokuş aşağı 5. vites 120kms kilit arkamda bitane audi a3 ve onunla s... yarıştırmaya kalkan bi faça şahin aynadan onlara bakarken bağırarak (sizin etiniz ne butunuz ne) dedim50mt kala çok sert bi ön arka takviye firen anında 4. vites sola yatır çıkışa doğru kökle gazı 2. virajda yine çok sert fren dıştan içe yatır çıkışta köklerken aynı zamanda sola geniş açı yatır 110kms yatık vaziyette 3. viraj için pozisyon al sol şeritte düzle makineyi çok sert ama fren kolu kırılacakmış gibi bas frene arka lastik 20 mt duman çıkararak kaysın gidona kayan tarafa doğru hafif çevir ideal sürate indiğini anlayınca sağa yatır 80kms çıkışta 4.vites kesici ve anında 5.vites sağa geniş yatır oooo uçuyorum yaawww 3-4 sn de 125kms hiç gaz kesmeden sola dıştan içe ve 2 sn sona sağa orta şerit ve cezaevi düzlüğü keşke 6. viteste olsa sona aynana bak nerde audi a3 nerde şahin abartısız 500-600 mt neyse çallıdaki buluşma yerine geldim 2 tane 2009 ybr ve ben onlarda artçıda var toplam 5 kişi çallıdan güllüğe doğru gidiyoruz tabi ben tek kişi olduğumdan bunlarla biraz eyleniyorum bi önlerine bi arkalarına geçip soytarılık yapıyorum çallı emniyet ışığında kırmızıda beklerken sol tarafımda cbf im ile aynı renkte bi doğan slx durdu çelik jantlı sözde modifiye çıstak çıstak yüksek seste müzik içinde 3 kişi vardı ışık yanar yanmaz yine drag tarzı kalktım bunlarda peşimden sonaki ışığa kadar bu slx e nal toplattım ordada aynı şekilde uzayınca adamlar deli oldu 3. ışığa geldiğimizde (tonguç kavşağı) kavşak girişine 2 araba zor sığıyo bu yüzden sağ şeridin tam ortasına durdum arada sıkışmamak için.. arkamda freni pompalayarak lastiklerinden ses çıkararak nerdeyse plakama değicek şekilde durdu sona kornaya basıp bana kenara çekil diye işaret ediyodu.. aldırış etmedim sona kafasını camdan çıkarıp (lan ben kime diyom kenara çekilsene) dedi.. arkama dönüp ne var brader ne oldu dedim senmisin diyen adamlar indi arabadan.. bende hemen sağa yanaşıp yan ayaklığa alıp indim.. yanıma gelirken (senin ne işin var yolun ortasında canın dayakmı istiyo) dedi.. ya arkadaş bu motor dedim bisiklet değil burada durabilirim adamda (motorununda a... korum seninde) dedi anaaaa anlaşıldı adamlar farklı dilden anlıyolardı.. yanındaki çocukta (abi bende koyabilirmiyim) dedi kendimi zor tutuyodum ama kavga etmeye deymicekti derken cuma abim ve saz arkadaşları arka tarafta dolmuşların arasından sıyrılıp geliyordular üstelik bu olayı görmüşlerdi derken cumanın ybr sinin ön lastiğinden 5-10 kms civarında süratle sol bacağına yediği darbeyle yerde yuvarlanmaya başlayan bu adam neye uğradığını şaşırdı yerde anam anam diye kıvranan adamı cuma boğazından tutarak ayağa kaldırdı abi dur gerek yok yapma dememe rağmen ne fayydaa motorcu dostluğu bu olsa gerek sen bi dur dedi cuma sona adama (hayırdır kardeş ne alıp veremediğin var bu arkadaşla) dedi deminki kabadayı maço kişilikli adam gitmiş yerine süt dökmüş kedi gelmişti adamda (ben bişey yapmadım abi arkadaşı uyarıyordum tehlikeli motor sürüyo diye yolun ortasında gidiyo diye) (demek yolun ortasında gidiyo diye haa) deyip bitane yapıştırdı adama cuma bende yolun ortasın gidiyorum ne olacak benide uyarsana dedi o anda adamın arkadaşı arabaya binip kapıyı kilitledi... cuma abim tip ve kalıp olarak METEHAN abiye çok benzer sona (hadi şimdi gözüm görmesin sizi defolun burdan) dedi adama.. yani millet nasıl bu kadar cahil ve maganda oluyo anlamadım adam gibi gitsene yolunda be adam.. rezil oldu elaleme arkadaşlar hayat motor yağı cilası ve bujiden ibaret değil sizin trafik akışınız nasıl köydemi sürüyorsunuz motorları neden yaşadığınız olaylardan bi kesit paylaşmıyorsunuz bakalım benzer şeylerimi yaşıyoruz herkese kazasız belasız ve dikkatli sürüşler diliyorum
    Senin açından mutlu sonla bitmiş. İyiki arkadaşların varmış yoksa işin zordu. Kendi adıma yol isteyen ..lere yol verilmeli. Yoksa o kişi ile aranızda YAKINLAŞMA OLMASI KAÇINILMAZ.

Eyvallah abi sağol verdiğin bilgi için...desenin önemini bende yeni yeni farkediyorum...inşallah bu lastiklerle (Eczacıbaşından bir mülakaata çağrılmayı bekliyorum) mini Ege melmeket turumu tamamlıcam...
    Yoksa kurye mi oluyorsun? Yakışır tabide...

Darısı başıma

Bizim buralardada takıldığım usta bu motoru pek tutmuyor. Gerçi ona gelenler kuryeler. Demekki cbf150 kurye motoru olarak çokda iyi değil. (ybr125 e göre).

Daha çok yazacaktım ama unuttum.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Yamaha bayileri çoğunda bişiden anlamayan adamlar var
    HONDA

Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha bayileri çoğunda bişiden anlamayan adamlar var
    Kafanı yorma honda da kimse anlamıyo.Sadece muhasebe kısmına kaliteli adamlar koyuyolar.Ben ilan ettm servis düşnamlığımı herşeyimi kendm yaparım,iki vida sıktık küçükken yeter heralde.

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    ustaların bizim motorlara garezi vardır mmucit haliyle sorunsuz motor...

kuryeler aksine daha çok cbfi tutuyor istanbulda kuryelerin alayında cbf var hemde aşırı rahatsız edicek kadar beni her durduran kurye sanıyor adres soruyor

Motosikleti
    KLR 650
    Herkese selam. Bugün CBF 150 aldım. Plaka ruhsat işlemleri nedeniyle 2-3 gün sonra teslim edecekler. Bu benim ilk motosikletim olacak. Çocukluk hayalim olan motosiklete nihayet kavuşuyorum.(yaş 34) Bu acemi kardeşinize neler tavsiye edersiniz. Koruma demiri ve yan ayaklık taktırıyorum. İlk etapta yaptırmam gereken başka şeyler var mı? Bu alet en çok ne sorun çıkarır, yanımda her daim bulundurmam gereken şeyler nelerdir vb. Yardımcı olacak herkese şimdiden teşekkürler...

Motosikleti
    cbf150
    ustaların bizim motorlara garezi vardır mmucit haliyle sorunsuz motor...

kuryeler aksine daha çok cbfi tutuyor istanbulda kuryelerin alayında cbf var hemde aşırı rahatsız edicek kadar beni her durduran kurye sanıyor adres soruyor
    Oda güzelmiş

Burada(samsun) ise ybr125 in ezici üstünlüğü var. Hatta bir kurye ile ışıklarda dururken konuşmuştum:'İyi motor ama üzmeye gelmiyor demişti.'

Bide ybr bizim motora göre daha kıvrak(Daha hafif ve 2 teker arsı uzunluğu daha kısa olduğundan)
    Yoksa ben cbf150 mden memnunum. Allah nasip ederde daha büyük motor alırsam, bu motor 600-750 cc arasında olacaktır ki bu durumda şehir içi kullanım için cbf150 yine lazım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:41 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:37 ----------

Alıntı Biologist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selam. Bugün CBF 150 aldım. Plaka ruhsat işlemleri nedeniyle 2-3 gün sonra teslim edecekler. Bu benim ilk motosikletim olacak. Çocukluk hayalim olan motosiklete nihayet kavuşuyorum.(yaş 34) Bu acemi kardeşinize neler tavsiye edersiniz. Koruma demiri ve yan ayaklık taktırıyorum. İlk etapta yaptırmam gereken başka şeyler var mı? Bu alet en çok ne sorun çıkarır, yanımda her daim bulundurmam gereken şeyler nelerdir vb. Yardımcı olacak herkese şimdiden teşekkürler...
    Öncelikle hayırlı olsun. Mümkünse kafa koruma demiri de mutlaka taktır. En ufak bir yan yatma canını sıkmaz o zaman. Biraz garip gelebilir ama en kısa zamanda lastikleri değiştir, değiştiremiyorsan sudan uzak dur. Orjinal zincire iyi bakım yapılmazsa çabuk uzuyormuş, yağmurlu havada kullanmazsan sorun yok, ama kullanırsan akabinde zinciri yağlamanı öneririm.

Başka birşey yok galiba.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:41 ----------

Birde acemi olduğunu farzedersek yavaş git ve hemen trafiğe çıkma.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

Motosikleti
    KLR 650
    Sağol mmucit, lastik ne önerirsiniz? (İstanbul şartlarına göre)

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Bu ybr yi almadan cbf 150 alıcakdım hergün bana göz kırpıyodu servisten bide sıfır alıcakdım adamlar 6 milyara çıkardı masrafı bende ybr aldım.Bişiler yapsalardı şimdi aranızdaydım ama işte nasip olmadı.
    HONDA

Kafanı yorma honda da kimse anlamıyo.Sadece muhasebe kısmına kaliteli adamlar koyuyolar.Ben ilan ettm servis düşnamlığımı herşeyimi kendm yaparım,iki vida sıktık küçükken yeter heralde.
    Aynı fikirdeyiz İbrahim. Bir motorun ustası en iyi kendi sahibidir.

Hayırlı uğurlu olsun. Allah kaza bela vermesin.
    Tabi önce tedbir sonra takdir. Yani her zaman full koruma motosiklet kullanmanızı tavsiye ediyorum.

İlk 1000 kilometre motosikletin rodaj sürecidir. Ani hızlanmalardan ani yavaşlamalardan, iki kişi binmekten ve sürekli motoru yüksek devirde kullanmaktan kaçınılmalı.

Yani mümkün olduğunca sakin ve uysal şekilde kullanılmalı.

Lastik olarak ne yazıkki üstünde gelen duro markalar gerçekten çok kötü. Özellikle fren performansında en ufak ani harekette kızaklamaya meyilli.

Michelin markasının ön arka seti sanırım 190-200 lira civarındaydı. Hamur kalitesi olarak güzel lastik tavsiye edebilirim.

Eğer fiyat/performans lastiği dersenizde IRC denilen Türk malı bir lastik var. Bunlardan taktırabilirsiniz. Ön arka set 100-110 lira civarındadır.

Bunlar haricinde ilk 1000 kilometre sonunda serviste rodaj bakımına girmeniz gerekiyor. 1000 kilometreden sonra rodaj yavaş yavaş bitiyor demektir.

Tekrardan hayırlı olsun.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Kardeş hayırlı olsun, lastikleri değiştir arkadaşların dediği gibi gerisini düşünme yanında bişiy taşımana gerek yok cbf yolda kalmaz güle güle bin..

Motosikleti
    cbf150
    Sağol mmucit, lastik ne önerirsiniz? (İstanbul şartlarına göre)
    Ben michelin pilot kullanıyorum, memnunum ama hakkaten pahalı.(Birde bu lastik asfalt lastiğidir, toprak yolda pek iş görmez.) Metzeler, irc, pirelli,.. de kullanan ve öneren arkadaşlar mevcut. Yalnız en önemli husus tubeless lastik takılmalı bizim motora.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

hasanpinar0537 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    usta şimdi burada JR nikli kardeşimiz 60 km de 5.vitese attığını ve bu sayede inanılmaz tasarruflar yaptığını anlattı bize...bu hız aralığını koruyarak 80 i geçmeden 5.vites düşük devirlerde tasarruf sağlanıyormu...sen nasıl bu ölçüme ulaştın...benim makina 320-330 larda yedeğe geçer...yedekle 500 km diyelim...

tavsiyen nedir...birde lastik hususunda ne dersin...ön arka takım değiştircem...

pırellı mt65...unılı...ırc seçeneklerim var...üçüde aynı fiyatlarda...

birde YAĞ MOTUL koyucam 15/50 fantazi işi...fikrin nedir...
    metehan abi ben 80 i geçmeden yaptım bu km yi...
    ağırlıklı E-5 sürüş diyelim artçısız ve ben 60 kiloyum...
    ayrıca hava filtresi yağ ve bujiyide kendim yeni değiştirdim...
    yağa gelincede hepsini deneyerek bul derim abi ben castrol 10w 60 koydum beğenmedim şimdi başka marka deniyecem...
    lastiklere gelince michelin var üstünde harika yol tutuşu var beni yolda görmen lazım.... :D
    HONDA;hayat onda...İ.V.İ.B.İ
    DRİFT RELİGİON

Bu ybr yi almadan cbf 150 alıcakdım hergün bana göz kırpıyodu servisten bide sıfır alıcakdım adamlar 6 milyara çıkardı masrafı bende ybr aldım.Bişiler yapsalardı şimdi aranızdaydım ama işte nasip olmadı.
    @uniqe
    Nasip meselesi bu işler, sanırım kredi ile alacaktın o yüzden 6 milyara çıktı.
    Sendeki motorda gayet güzel. Kazasız sürüşler

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    bak kardeş buna üzüldüm...ybr çok güzel motor ama cbf alsaydın daha bi rahat edicektin kanaatımca bende ybr cbf arasında kalmıştım ama şimdi ybrde zerre gözüm yok bundan sonra daha büyük motor yani muadili başka motor kullanmam zaten cbfin verdiklerini bana veren bi motor yok piyasada...bu benim görüşüm tabiki..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:55 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:53 ----------

Alıntı mmucit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben michelin pilot kullanıyorum, memnunum ama hakkaten pahalı.(Birde bu lastik asfalt lastiğidir, toprak yolda pek iş görmez.) Metzeler, irc, pirelli,.. de kullanan ve öneren arkadaşlar mevcut. Yalnız en önemli husus tubeless lastik takılmalı bizim motora.
    valla bende michelin pilot kullanıyorum ve dediğin gibi pahallı ve o pahallılığın hakkını vermiyor sadece asfalt lastiği taş çakıl vs aman aman çok sakat ve asfalttada hani asfalt lastiği diye öyle ahım şahım bi performansı yok...lastik alırsam şöle hem asfalta hem toprak yola gelicek bi alstik alıcam ve arka kalınlık 100 olucak kesinlikle...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:58 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:55 ----------

bu hidrolik yağının camı çatlak olan arkadaşlar nasıl kırıldı acaba kendiliğinden mi yoksa hafif bi darbede mi çatlıyor bu cam benimkisi sağlam duruyor ama kendiliğinden çatlıyorsa bi çare bulmak lazım...benim cam kırılmadığı için üstüne sağlam şeffaf kalın bant yapıştırcam tam camın oraya çatlamaması için bi çözüm olurmu acaba....

bu hidrolik yağının camı çatlak olan arkadaşlar nasıl kırıldı acaba kendiliğinden mi yoksa hafif bi darbede mi çatlıyor bu cam benimkisi sağlam duruyor ama kendiliğinden çatlıyorsa bi çare bulmak lazım...benim cam kırılmadığı için üstüne sağlam şeffaf kalın bant yapıştırcam tam camın oraya çatlamaması için bi çözüm olurmu acaba....
    Benim motordaki sağlam Mücahid. Biraderin cbf150'deki çatlamış.
    Ne kaza var ne vurma kırma. Muhtemelen güneşte park halinde uzun süre beklemekten olabilir diye düşünüyorum.

ellvis_78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Resminide buldum.
    bujiyi aldık taktık hayırlısı , oncekı buji 4000 km kullanıldı yıne nasip olursa kışın eskıyı takmayı dusunuyorum , yag gıbı yazçlık kıslık kullansak masıl olur

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 34 kullanıcı var. (0 üye ve 34 misafir)

Bu Konudaki Etiketler