Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Team 106 GTI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150-Siyah
    Mete_han ve AydoganX saolun arkadaşlar.Yarın modellere bakıp uygun bi ayna takıcaz artık.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KRAL1146 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    [QUOTE=Bruce 65;2065002]
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anadoluda olsun veya olmasın "motosiklet kültürü" nün yaygınlaşması için taşradaki adamın sokağa çıkma yasağı olduğu bir günde dahi full koruma ile motora bindiği gün belli bir seviyeye geliriz. Bunun içinde kim ne derse desin insan ayrımı yapmadan denetim ve yüksek cezalar şart.

Aynen katılıyorum,kural konmuşsa uyulmalıdır,takip edilmeyecek kural konmamalıdır çünkü bu otoriteyi zedeler...
    tamam o zaman yiyin üç beş tane okkalısından ceza şöyle radara girin bir kaç tane 256tl para cezası yiyin bakın bakalım böyle konuşabilecekmisiniz. haklısınız yollar otoban gibi ülkemizde öyle ışıklı kavşaklar varki lambaların güneşten ne rengi kalmış ve yandığı belli her tarf istanbul değil. tek taraflı düşünmeyin. bizim buradalarda güneydoğuda öyle yollar varki eşek zor yürür oysa bizim vatandaşımız dişinden tırnağından biriktirdiği paralarla aldığı audi Q7 araçlar A8 ler bmwler yollarda mahvoluyor..... milli servet sonuçta
    103 hp

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı novalcin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sigortası felandı gene 150 lirayı buluyo abi ben şu adamı musait zamanda rahatsız ediyim ya ben bunu alıp çalışmak istiyorum kuryecilik felan ama ehliyetim yok diye almıyolar işe ehliyette agıstosta çıkmış oluyo o zamana kadar gezerim ufak ufak
    Camiaya bir apaçi daha katılıyor...haydi hayırlısı... çok acele etmiyosun dimi bu hususda...

Alıntı Bruce 65 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [
    senin derdini biliyorum asıl işin muhabbet,bi çay birkaç makara tukara...
    Reis hem selam verip hem motorun sağına soluna baktırıyorum bende az üçkaatcı değilim he...demin servisteki ustalardan birini muhabbet için aradım araya ayna muhabbetini açtım...evinde bile huzur yok adamlara...

Alıntı Team 106 GTI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mete_han ve AydoganX saolun arkadaşlar.Yarın modellere bakıp uygun bi ayna takıcaz artık.
    Valla üzüldüm...ama hacı iyi makinanı çalmamışlar...bu bir mesaj olsun sana...artık sokağa serseri piç kedi köpeğin insafına bırakma motorunu...az paramı o makina...gelecek elin piçi sırf ipnelik olsun diye seleyi jiletle falan kesecek...çok şerefsiz var çok...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

novalcin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Camiaya bir apaçi daha katılıyor...haydi hayırlısı... çok acele etmiyosun dimi bu hususda...
    abi niye kızıon ya yaz bitiyo abi benim hemen motor almam lazım rüyamlarımda sürmekten bıktım ehliyet felan hiç umrumda değil

Motosikleti
    abi niye kızıon ya yaz bitiyo abi benim hemen motor almam lazım rüyamlarımda sürmekten bıktım ehliyet felan hiç umrumda değil
    Biraderim ben burada kimseye örnek olmak istemiyorum...örnek olacak bir durumumda zaten yok...yüreğinin götürdüğü yere git...bu işe girdiğinde tüm riskleri alıyorsun demektir...ama bedeli ağır olur...maddi ve manevi...

beyler ybr topacı polemik yüzünden kilitlendi...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Hayırlısı olsun.Deli ettiler bizi
    HONDA

metanecho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS K4, DL650 K5 - 93 323 HB
    aydoğan ayna takma işi herbabayiğidin harcı değildir :D geçen sene sarozda danişment kampında gece ben uyurken gevşek zeminden ayaklığın gömülüp motorun yan yatması sonucu gevşeyen ve ayarı bozulan aynamı ayarlamak için 1 saat uğraştım ama ya içerde ya dışarda sıkışıyordu beceremedim, o iki somunu layıkıyla sıkmayı başaramamıştım, ne yapsam diye düşünürken etraftaki çimenler aklıma su borularında kullanılan sıkı tutsun diye araya koyulan saçaklı şu anda ismini hatırlayamadığım ama heralde teflon denilen şeyi getirdi :D ve evet çimenleri aynanın dişlisine sararak istediğimi elde ettim :D amma çanakkaleye vardığımda yeniden gevşeyen aynaya kesin çözüm bulmalıydım sökerek alta biraz kağıt parçası koydum :D ve o şekilde 1 yıl boyunca kullandım :D hatta öyle birşey yaptığımı dahi unutmuştum taki aynaları değiştirirken sökünce içinden ot ve kağıt parçası çıkınca hatırladım :D:D derya baykal gibi adamım :D

metehan,
    yurtortamını hiç sevmedim hayatımda lisede 1,5 sene nefret etmeme yetti bi daha yurtlara uğramadım :D ikincisi öyle bir durumum yok evliyim :D

karabük sahilde değil, hatta buraya gelen birçok insan dahi sahil kafasıyla geliyor, gelmeden bi haritaya bakın yahu :D en yakın sahil 100 km civarında amasra, inkumu, zonguldak. buralar 100 km buraya. nasıl bir yer sorusuna cevaben, güzel bir yer değil :D merkezi düşünürsek. aslında merkez diye birşey de yok tepelik olduğu için tepelerde yerleşim ve olduka dağınık bir yerleşke var. çarşı denilen bölüm ise çukurda kalmış fabrikanın hemen yanında havası oldukça kirli 4-5yüz metre bir caddeden oluşan bir bölüm. safranbolu ile karabük çarşısının arası 10 km. üniversite tam ortasında ikisinin. bizim ev de tam ortada. bir alternatif olabiliyor en azından safranbolu eli ayağı daha düzgün bir yer. ama sonuçta 30bin nüfusluk küçük bir ilçe, evler var diyenler olabilir, hiçbir insan yapısını doğaya tercih etmeyeceim için ilgimi çekmiyor. şahaeserler ilgimi çeker elbet ama doğa tercihimdir. burada karabük çok iyi bir yer oluyor işte, 5-10 km civarında kuzeye herhangi bir yoldan, hangisi olduğu farketmez, kendinizi ormanın içinde offroada elverişli bir bölgede bulabilirsiniz. tabi altınıda ki motor buna elverişliyse, cbf150 çok üzmüyor eğer inatlaşmaz isek aşırı doğayla :D tabi bir keresinde sağanak yağmurun altında çamura saran ön tekerin çamurluğunu söküp temizleyip takıp kendimi eve atmamı saymazsak. o günden sonra bir daha girmedim orman içi vs bilmediğim yerlere. ikinci bir ikiteker doğa düşkünü arıyorum :D aa karabükte o kafada motor sevdalısı pek yok. garip şekilde belki 10a yakın ss çi var. tek tük büyük cc varedero gibi makinaları olan ayda yılda bir tura çıkanlar var. - motorları burada herkesin gittiği serviste görmesem ondan da haberim olmayacak.- geriye kalanlarda motoru ulaşım amaçlı kullanan çin malı binicileri. tam anlamıyla da apaçiler. kışın yine iyidi havalar ısınınca kask mont falan çıktı, her ne kadar kask 10 liralık kasklardan da olsa kafalar ıslanmasın diye birşey vardı :D hal böyle olunca cbf150 dikkat çekiyor göze batıyor, araba alırım ben ona diyor herkes. cbf150 ve ybr aslında her çarşıya çıktğımda 5-6 tane görüyorum, zonguldak ya da samsun plakalı. kurye ve ilaç şirketlerinin motorları. hal böyle olunca bir yere gittiğimde kuryemisin sorusuna maruz kalıyorsun.

30 km kadar ilerde zonguldak yolunda yenice diye bir ilçe varki ormanları dünya koruma listesinde yer alıyor ve övgüyle bahsediliyor. bir kere gitmiştim yağmurlu bir günde, 10 km kadar ierleyip geri dönmüştüm, güzel bir havada erkenden gelip kefederim düşüncesi ile fakat bşr daha fırsat bulamadım. ilk gelindiğinde istanbuldan amasra için bile 100 km neki her haftasonu giderim düşüncesi ile kış günlerinde devamlı gezerken, zamanla o yavaş yavaş akan tempoya alışıyorsunuz ve 5 km olan çarşı bile uzaklaşmaya başlıyor insanın gözünde, alışmış kudurmuştan beterdir. başlarda günde 10 kere çarşıya gitmek normal gelirken şimdi işleri biriktiip gitme taraftarı oluyor insan, çünkü bünye sakin yaşantıya uyum sağlamış durumda. istanbulda libadiyeden göztepeye motorla gideceğimiz zamanlarda dahi en az 20-30 dk erken çıkmamız gereken sabah trafiklerinden sonra burada 5 dk bile sürmeyen bir yolculuk yol mesafelerini kafada doğal oalrak değiştiriyor. tabi uzun yola çıkınca tam tersi etken yapıyor. istanbulda şehirden çıkana kadar harcanan efor ve psikolojik zulüm olmadığı için o yorgunluğa ulaşana kadar belkide istanuldan çıkmak için gidilen yolun 4-5 katı yol almayı sağlıyor.

şehir kirli, düzensiz ve belki sosyal yaşam adına bir getirisi yok ama insanlığın hala yaşadığına şahit oldum. anadolu şehirlerinde öyle değil buradaki durum, 6-7 aydır ne bir hırsızlık, ne öldürme ne serserilik duydum gördüm. karabüksporun şampiyon olup birinci lige yükselmesinde dahi havaya sıkılan bir silah sesi duymadım. belki de bunu kemikleşmiş nüfusuna borçludur, kardemir den emeklilerin oluşturduğu bir şehir. ve memurlar, askerler. yeni oalrakda üniversite personeli ve öğrencileri.üniverstenin getireceği hızlı büyümenin sonucunda bu nezih yapısı bozulurmu bilmiyorum ama sanki evet.

şu anda memnunum ben hayatımdan penceremden-3.kat- bakınca bina yerine karşı tepe yamacı yeşillikleri ve ağaçları görmek; motoruma binmeden ve indikten sonra yukarıya çıkmadan üstündeki erik ağacından 1-2 eriği mideye indirmek, ayda 4-5 depo benzin harcarken istanbulda şehiriçinde ayda 1 depo bile çoğu zaman şehiriçi ulaşımda bitirmemek, dolayısı ile şehirdışı turlarıma daha fazla bütçe ayırabilmek, 50 lira su faturası ödediğim istanbula nazaran 10 lira su faturası ödemek, 700 lira kira yerine 200 lira kira ödemek, amasraya, ilk defa gördüğüm inkumu'na-akdenizi aratmayacak güzellikte kumu ve denizi.- 100 km gibi bir yakınlıkta olmak, istediğim zaman ormanın içine doğaya gidebilecek olmanın dayanılmaz hafifiliğine sahip olmak.... diğer eksilerine rağmen tercih edilesi bir sebep. istanbuldan gelmeden doktorayı bitirince bir şekilde istanbula kapağı atmak vardı kafamda ama şimdi ne işim var diyorum, aradaki harcama farkını biriktirsen bile 1 senede çok güzel motoru alırsın, ve canın isteyince istanbula çilesini çekmeye değil gezmeye gidersin. tek problemi ege ve akdenize uzak olması, manavgata gitme planı vardı bir yattı daha sonra, o bozkırı geçmeyi hiç istemedi canım o kadar km.

sonuç olarak karabük iyidir. zamanında bi şarkıcının dediği gibi istanbuldan gitmek lazımmış hakketen :D
    B rh(+)
    Aynada Herkesin Baktığı Yabancı

Motosikleti
    Harika anlattın hem oraları hem kendini...bu lisans muhabbetinden sonra nerelerde olacaksın...Araştırma Görevlisi falanmısın...yani illaki bir gelirin olmalı...bölüm..hedefler...seni ne bekliyor ilerde...İstanbul agelme durumun olursa beni aramayı unutma...

Alıntı metanecho adlı üyeden alıntı
    ........sonuç olarak karabük iyidir. zamanında bi şarkıcının dediği gibi istanbuldan gitmek lazımmış hakketen :D
    Yazdıklarını sonuna kadar okudum ve Karabüğe gitmiş kadar oldum.
    Benim için Karabük denilince, kardemirin civarındaki sert metal kokusu geliyor aklıma.
    Eline sağlık Ekmel, güzel anlatmışsın

Nasip olursa planlarım arasında birinci sırada bolu yedigöller-amasra-safranbolu ve karabük rotası var.
    Böyle bir geziye başlayabilirsem yanına uğrayacağım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:35 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:26 ----------

sizler için bir kaç kare aldım Boğazdan...Polis evinde bi sütlaç yedim bu arada...

Bu resimleri atlamışım, eline sağlık güzel fotoğraflar
    Birde yeni imajın, topsakalsız olarak çok daha güzel olmuş.

ya da bir saniye bakın aklıma ne geldi...Aydoğan...aynayı demir kısmında ikiye kestirip 4-5 cm lik ekleme yapıp tekrar kaynatsak nasıl olur... ahanda bu da fikir...sonrada boyarım...
    Aynanın demir kısmından ikiye kestirmek derken, tam anlayamadım bu olayı

Alıntı KRAL1146 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam o zaman yiyin üç beş tane okkalısından ceza şöyle radara girin bir kaç tane 256tl para cezası yiyin bakın bakalım böyle konuşabilecekmisiniz.
    Ne alaka biraderim? Biz orada korumanın önemine, polis denetiminde bir nebze kask kullanımının aşılabileceğine vs. örnekler vermişiz.
    Bu arada merak etme daha geçen yıl 222 TL radar cezası yemiş birisi olarak yazdım o görüşlerimi. Cezalar yüksek olmalı ki caydırıcılığı olsun.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:37 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:35 ----------

Alıntı uniqe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlısı olsun.Deli ettiler bizi
    Çıkar arada sırada öyleleri, takmamak lazım. Muhtemelen yarın kilit kalkar YBR topiğinden.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:40 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:37 ----------

Alıntı mimoza_cbf_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ismail bizim burada hiç bir akradaşım kask mont eldiven dizlik kullanmıyor ben mont ve kasksız kesinlikle binmiyorum benle geyik yapıyorlar sen tam broşurcüsün diye hani diyemiyorumda düştüğünüzde görüm ben sizi beddua eder gibi oluyor.hap birlikde bazen bi yere gidiyoruz sadece bende kıyafet oluyor sehir içinde kask takıyorum diye dalga geçiyorlar insanın siniri bozuluyor ama can banim canım kimsenin ne düşündüğü umrumda değil ayrıca tam koruma binice insanın kendine güveni bambaşka oluyor b,r kaç kere kıyafetsiz bindim insan tırsarak biniyor..adımı broşurcüye çıkardılar
    @mimoza_cbf_
    Seni tebrik ediyorum. O kadar apaçinin içinde koruma tedbirlerini alarak motosiklet kullanman takdir edilesi bir davranış.

Varsın onlar dalga geçsin senle, sende onlarla dalga geç ama inceden inceyede korumanın önemini anlatmaya bak.

Kazasız sürüşler...
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

Motosikleti

Bu resimleri atlamışım, eline sağlık güzel fotoğraflar
    Birde yeni imajın, topsakalsız olarak çok daha güzel olmuş.

Aynanın demir kısmından ikiye kestirmek derken, tam anlayamadım bu olayı

...
    Kanka işten ayrılalı 1 hafta oldu biraz kafa dinliyorum artık ...Allaha şükür hayatıma huzur geldi...iş arayışlarımada ara verdim biraz hayatın tadını çıkarıyorum yeniden doğdum sanki yahu... Kafam rahat silahlı güvenlik kimliğimde var...bekçiliğe dönücez hacı büyük ihtimal...

back to crazy security...

yav sapdan kesip araya ekleme sonra kaynak...nası fikir...gaynak tutmazmı sence...uydurukda bir boyasam...

Kanka işten ayrılalı 1 hafta oldu biraz kafa dinliyorum artık ...Allaha şükür hayatıma huzur geldi...iş arayışlarımada ara verdim biraz hayatın tadını çıkarıyorum yeniden doğdum sanki yahu... Kafam rahat silahlı güvenlik kimliğimde var...bekçiliğe dönücez hacı büyük ihtimal...

back to crazy security...

yav sapdan kesip araya ekleme sonra kaynak...nası fikir...gaynak tutmazmı sence...uydurukda bir boyasam...
    Hadi hayırlı olsun, umarım istediğin güzel bir işe başlarsın.

Aynanın kulpu olan malzemenin cinsi nedir ve kaynak tutarmı emin değilim abicim. Sanayide uğraşmak lazım.
    Ancak kaynak tutarsa eğer sonra taşlama yapmak lazım sonrada üstüne nikelaj atacaksınki birşeye benzesin. Yoksa çok şekilsiz tipsiz olur.

novalcin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    metehan abi maksat muhabbet olsun senin hiç racing tipi motorun oldumu bundan önce ybr en olduğunu yazmışsın yani böle hız motorlarına karşı bi tutkun yok mu ?

metanecho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS K4, DL650 K5 - 93 323 HB
    metehan, lisansı marmarada okudum, istanbuldaki özel sektör deneyimlerinden sonra bir şekilde 657 veya başka bir yasaya tabi olmaya karar verdim ve yüksek lisansa başladım. araştırma görevlisi değilim, yazılım yaparak ve birazda idare ederek şimdilik geçinip gidiyoruz. kpss ye başvurdum, bakalım yazın sonunda bir şekilde bi baltaya sap olmayı umut ediyorum eğer bir balta bulabilirsem :D

oki doki ista gelirsem eğer ki şimdilik öyle bir plan gözükmüyor ufukta, arayacağım inşallah, bu taraflara yolu düşen olursa alo yeterli.

aydoğanx, hakikaten baya detaylı anlatmışım karabükte yaşamı :D daha önce konuştuğumuz gibi öyle bozkırda yol yapacağına gözün biraz manzara görsün :D

buraya taşınmadan önce gelip gittiğim o 2 ay boyunca benimde izlenimim o şekildeydi kardemir kirlilik hiçbirşey olmayan şehir. dışardan gelip geçen veya gören kişi içinde değişmez bu ama burada yaşıyor ve kendinize ayıracak bolca zamanınız var ise ve hobiler içinde doğa ilk sırada geliyor ise güzel bir yer.

tabi özel sektör için aynı şeyi söylemek güç. bari birazda ekonomisine değinelim şehrin :D

bedavaya adam çalıştırıyorlar. ilk geldiğim zamanlarda baya bir burada iş aradık ama ya çok komik şartlar sundular, yada direk ben seni çalıştıramam tatmin edemem cevabını verdiler. aldığım en iyi teklif office-world isimli zincir mağazadandı: -15 günde bir izin, teoride günde 12 saat çalışma -pratikte daha da uzun olduğu söyleniyor-, asgari ücret, yemek-yol-sigorta yok. iş kanunu mesai ücreti gibi şeylerden dahi bihaberler. iş kanunundan bahsedip 40 saatten fazla çalıştırırsan mesai vermek zorundasın dediğimde adam eline hesap makinasını alıp 5 günde 8 er saat sonucuna ulaşıyor ve bana bakıp o memurlar için yanlış biliyorsun diyor :D aç bak diyince de o zaman dükkanın sana çalışması lazım diyor. bir başka yerde seni tatmin edemem diyen birine ben razıyım dediğimde yok ben askerden yeni gelmiş vasfı olmayan eleman arıyorum- türkçesi: hiçbirşeye sesini çıkarmayacak bir amele-.

istanbulda da bu şekilde zor şartları olan yerler var ama alternatifi de var sonuçta. ama istanbulda eminim yol yemek vs hiçbirşeyi olmayıp aylık 150 liraya çalıştıran yer de yoktur!

şimdilik çok sorun değil bu aslında, yeni kurulan ve birçok bölümde 1. sınıf öğrencilerini okutan üniversite 4 yıl sonra 40bin öğrenciye sahip olacak, hatta seneye açılacak tıp fakültesi ve beden eğitimi yüksekokulu ile bu sayı da daha da artacak yıllar içinde ve zaten 100bin olan şehir nüfusu bir çıkmaza girecek. karabük merkezde öğrencilerin takılacağı hiçbiryer yok, safranboluda 5-6 uyduruk cafe öğrenci ile dolup taşıyor. işin sosyal yaşantısından öte bu öğrenciler 3. 4. sınıfta çalışacak, staj yapacak vs. ama nerede? bu düşünceleri paylaştığım yerleşik esnaf birşey olmaz hallolur diyorlar, ya umursayıp-düşünemiyorlar ya da benim görmediğim birşeyi görüyorlar :D

yerli halkın birçoğunun 3-4 km mesafelerde köyleri ve tarlaları var, memur dahi olsa haftasonu bahçesine gidiyor ek gelir sağlıyor. emeklilerin bir çoğu hatta belkide neredeyse tamamı zamanında devletin bol keseden verdiği maaşlar sonucu evlerini almış, bir kısmı şu anda esnaflık yapmakta, bir kısmıda ufakta olsa ekip biçmekte. tipik sıradan bir küçük şehir. ama hızla artan nüfus ve genç potansiyel'in ihtiyaçları? bina sorunu çözülebilir bir şekilde, çok eski olan apartmanlar yıkılıp yerine yüksekleri yapılır, veya uç kesimlerde olan gecekondu tarzı seyrek yerleşimler traşlanıp binalar kurulur ama yatacak yerle bitmezki. birde karın doyması lazım ki Allah ükür denilebilsin.

bakalım ne olacak nasip :D

son olarak bahsettiğim yenice'den 1 ay önce çektiğim bir renk cümbüşü, sıradan pro olmayan bir ayar olmayan bir makina ile çekilmiştir.:

ve bahsettiğim inkumu:

kayanın üstünde bir ağaç yeterince ilgi çekici:

ocak 9'da amasra fethi:

bunlar kıstas olunca yaşanılırlığı üste çıkıyor.
    B rh(+)
    Aynada Herkesin Baktığı Yabancı

Motosikleti
    Hadi hayırlı olsun, umarım istediğin güzel bir işe başlarsın.

Aynanın kulpu olan malzemenin cinsi nedir ve kaynak tutarmı emin değilim abicim. Sanayide uğraşmak lazım.
    Ancak kaynak tutarsa eğer sonra taşlama yapmak lazım sonrada üstüne nikelaj atacaksınki birşeye benzesin. Yoksa çok şekilsiz tipsiz olur.

Sağol kanka hayırlısı olsun artık...Aldığım karra beni hayata geri döndürdü...ne özelimiz kaldı ne insanlığımız yahu...akşam 19 da evden çıkıp saat 10-11 de eve geldim 1.5 yıl...3 kuruş bahşişi var diye cezbetti şu ana kadar...

ayna işini halledicem kanka bakalım nasıl olacak...ybr aynası takan arkadaş kısa zamanda aynanın yuvadan aşağı kaydığını söyledi...elle yukarı doğru hafiften çıkarıyormuş...

metehan abi maksat muhabbet olsun senin hiç racing tipi motorun oldumu bundan önce ybr en olduğunu yazmışsın yani böle hız motorlarına karşı bi tutkun yok mu ?
    yok abicim hiç hevesim olmadı...belki bütçem gelirim hep düşük veya anca geçinmeye yettiğindendir...Geçen Yuvacık gezisine fazerle gitmek istersen al dedi bir arkadaşım...hesap yaptım manyakmıyım ben dedim almadım...kaza bela olurmu diye değilde sırf benzin masrafı yapmamak için...gözüm tok hacı...

@metanecho
    Süper anlatım, süper resimler.
    Sen bu yazdıklarınla karabük tanıtım topiği açsan baya ziyaretçi çeker şehir

Benden bugünlük bu kadar arkadaşlar. Yarında mesai var. Cümleten iyi geceler.

Motosikleti
    metanecho ...sağol fotolar ve samimi açıklamaların için...Anadolu gerçeğini oradaki maddi manevi şartları toplum psikolojisini ben çok iyi bilirim...İnanırmısın 2 yılda 20 bin lira borclandım...12.000 lirasını ödedim...tükkan açmadım kapamadım haybeye işler oldu vs...krediler çektim falan...ama İstanbulda gelir yüksek oluyor...Oraların makus talihsizliği diyelim..Büyük şehire ondan mahkumuz...sanki emekli olunca nolacak...Babam emekli ...1100 lira maaş alıyor...işyerinden aldığı para 1200 lira...şimdi babam nasıl gitsin memlekete...niye gitsin...köyde tarlada çapa mı yapsın kahvede okeymi oynasın...son nefesine kadar sanki İstanbuldan kopamayacak gibi...hepimiz öyle...İstanbuldan nefret edip ona bu kadar bağlı olmamamızın sebebi hep maddiyat...ne boğazda ne de marmarada gözüm yok inan...hakkında hayırlısı olsun...bakalım hayat seni nerelere sürükleyecek...

Aydocum yoruldun bizim için Ostimlere gittin...hadi yat aşkitom...by... al sana bir iyigeceler öpcüğü...

Aydocum alıntı yaptığın 2 foto arasındaki farkı söylermisin....

muratgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok
    Dostum aynayı alacağım yer Servisin 4 km uzağında...hem servisdeki arkadaşlara merhaba diyim dedim hem aynayı taktırayım vesileyle...Ümraniye İmam Hatipin 200 metre ilersinde AKTAŞ diye bir parçacıya gittim...

YBR aynası yk-oktu bu benim şanssızlığım tabi...Halbuki Sirkeciye uğrayıp alsaydım sorun olmayacaktı...Sirkeci ters olduğundan bu Aktaş denen yerden alıvereyim dedim...ybr aynasına 15 lira dedi bu arada Sürat Motorda 25 denmişti... bu velomotoda bıkepoınt birkaç ayna var ya onları denedim...bizim aynalardan bir farkı yok... varsada çok az cm farkı var değmez yani değiştirmeye...

şunları denedim...

http://www.velomoto.com.tr/urun.php?...80&kategori=37

http://www.velomoto.com.tr/urun.php?...-1&kategori=37

çok az fark vardı...yani öylesine servisime uğramış oldum...sonrası Baltalimanına indim...sizler için bir kaç kare aldım Boğazdan...Polis evinde bi sütlaç yedim bu arada...

Sanki askeriyede denetleme var he...gelecek iki kıçıkırık japon sağa sola bakacak ...Sirkeciye gitmemenin bedelini ağır ödedim haybeye dolanmış oldum...

Beyler ayna işi için aklıma bişey geldi...Yahu biz kütüğe neden saplama eklemiyoruz...tornacılarda bir L yaptırsak 10 mm dişli ...nasıl olur...ama estetik bişey olsun...kimim adamı var tornacı...ve seri ürteime geçebilecek...

Yan sanayi parçalar arasında bile kazık ortamı var hacı...Bugün ybr aynasına Aktaş 15 dedi Sürat Motor 25...

Hakkınd ahayırlısı olsun...eninde sonunda bir motorun olacak emin ol... bu arada elindeki imkan ne kadar...ona göre bakalım bir cup...ayağı yerden kesilsin...

Kanka olaya biraz daha yüzeysel bakmalısın...Bulunan ilçenin yüzölçümü ve gidiş geliş aralıklarını düşünürsek benim memleketim dahil tüm ilçelerde bu böyle...Trafik polisi inan herşeyi görseydi veya kurallar tam anlamıyla uygulansaydı bu hayat çekilmez hal alırdı...ben daha pembe bakıyorum herşeye...yazdığın şeylere katılmakla birlikte bireysel hataları yapanlar bunların bedelini her zaman öder...Motosiklet kültürü dediğimiz şey büyük şehirlerde olur eyvallah ama küçük yerde bunu aşılamak zor veya imkansızdır...

yazlık bir mekana gidince kasklı tipler sana uzaylı gibi gelecektir...ki ben Bodrum Turgutreiste kask takmazdım püfür püfür oh mis...

Dostum ihmal etme bu bürokratik şeyleri..motorsuzluk tak etmedi mi canına...

Broşürcü mimoza...

Herkesin canı kıymetli dostum ama dediğim gibi küçük yerlerde sanki bunlara pek önem verilmiyor gibi...Bende memleketime motorla gittiğimde Uşak...Salihli ve köyümde ...kaskı evde bırakıyorum nedense...

eve 3500 teklif edebilirsin...2009 un hangi ayında trafiğe çkma acaba...sırf Kappa çantanın ederi Sirkecide 175 gayme bugün sordum...bunlarada dikkat et tabi...eskiden olsa hayır derdim ama alım satım bedeli 35 lira olunca kesinlikle dene...
    müdür sorma ya tak etmezmı ama bırazda sanslıyım ben motoru pazartesı gunu kaptırdım sansıma salıdan berı yagmur yagıyo ankarada aralıklarla belkıde her serde hayır var derler ben buna canı gonulden ınanırım kaza vs gıbı kotu bısıy gelıcektı basıma allah korusun cumle cemalımızı o yuzden hayırlı olmustur dıye dusunuyorum ancak haftaya motorlu gunlere devam burokratık takılıcam

Motosikleti
    Alıntı muratgün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    müdür sorma ya tak etmezmı ama bırazda sanslıyım ben motoru pazartesı gunu kaptırdım sansıma salıdan berı yagmur yagıyo ankarada aralıklarla belkıde her serde hayır var derler ben buna canı gonulden ınanırım kaza vs gıbı kotu bısıy gelıcektı basıma allah korusun cumle cemalımızı o yuzden hayırlı olmustur dıye dusunuyorum ancak haftaya motorlu gunlere devam burokratık takılıcam
    yuh...hacı tüm mesaja alıntı yapmışın yav... Angaranın yağmırı beter olur...güneşi yakar deli eder...soğuğuda sovıktır ...beter memleket ya...

Bir araştırma yapsalar kanka inan Angaradaki depresif vakalarda TR çapında en yoğun görüldüğü yer olabilir...Doğu illerindeki yoksul kişiler bile memleketlerini çok sever ama Angaraya güzel şehir diyeni daha duymadım...Ha Angaranın çevre ilçeleri gayet keyiflidir kendince...bir Elmadağ Lalahan Hasanoğlanda doğan biri olsam memleketim diye severdim...ama Angara merkeze lanet ederim her gün...

BWSTÜRK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Bws
    CBF 150 LER İÇİM KMH RPM TERMOMETRE vites göstergesi ve saat i aynı göstergede yapmayı planlıyorum cbf150 lerın teknık ozellıklerınde 7000 devir gibi bir devir gördüm acaba max devir sayısını bileniniz varmı ona göre yazılım kısmını ayarlamam gerek?
    Yamahaşk 😍

muratgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok
    Emrah;
    Aslında biraz kalıp meselesi Metehan ve benim ebatlarımdaki arkadaşlarda bu problem biraz daha can sıkıcı olabiliyor.
    Çünkü arkaya bakınca aynanın %50-60'ında omzunu yada kolunu görüyorsun. Durum bundan ibaret.

Öncelikle bielirli bir süre kullan, orijinal aynaları sorunsuz kullanan arkadaşlarda var.
    Eğer ilerde yetersiz geliyor arkayı göremiyorum dersen değiştirirsin

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:10 ----------

Aldım, cevapta yazdım
    aynen hacı ben orjınal aynalardan yana dertlı degılım goruntu alısım gayet net ve memnunum mesala

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:45 ----------

yuh...hacı tüm mesaja alıntı yapmışın yav... Angaranın yağmırı beter olur...güneşi yakar deli eder...soğuğuda sovıktır ...beter memleket ya...

Bir araştırma yapsalar kanka inan Angaradaki depresif vakalarda TR çapında en yoğun görüldüğü yer olabilir...Doğu illerindeki yoksul kişiler bile memleketlerini çok sever ama Angaraya güzel şehir diyeni daha duymadım...Ha Angaranın çevre ilçeleri gayet keyiflidir kendince...bir Elmadağ Lalahan Hasanoğlanda doğan biri olsam memleketim diye severdim...ama Angara merkeze lanet ederim her gün...

ya patron nabım yaw hepsını katıvermısın yesıllık olsun hem ögrencilik hayatım ankarada gectı ardından gene burdayım haa ankaralı arkadaslarım dostlarım yanlıs anlamasınlar hepsı ıyı ınsanlar sevıyorum onları ama ankarayı degıl ama be helekı egeden manısadan cıkan bırı nasıl sevsınkı buraları denızde yasayan ızmırı goren adam buralarda zorlanıyor ankaraya gelırken her zaman olur bu olay ne zaman afyonu gecsem dumduz yol bozkır bos tarlalar canım sıkılır moralım bozlur depresyona gırerım yahu bı tane agaç olmazmı ortalarda yaaaa bu yuzden ekmelcım bı egelı olarak su andada ankarada yasayan bı delı45 tarzan olarak senı cok ıyı anlıyorum forever manısa,samsun,antep ve karabük diyorum ben ve emınım son kararım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:26 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:18 ----------

Alıntı BWSTÜRK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBF 150 LER İÇİM KMH RPM TERMOMETRE vites göstergesi ve saat i aynı göstergede yapmayı planlıyorum cbf150 lerın teknık ozellıklerınde 7000 devir gibi bir devir gördüm acaba max devir sayısını bileniniz varmı ona göre yazılım kısmını ayarlamam gerek?
    maksımum olarak 7250 devır cevırıyor ve son guc ve torkunu uretıyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 29 kullanıcı var. (0 üye ve 29 misafir)

Bu Konudaki Etiketler