Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Cebimin durumuna göre bakarım şimdilik devam etsin 4000 bakımda başka yere giderim artık bakalım ama herkezin bildiğini bunlar neden uygulamıyor? Yarın tatildir onlara belki ama yinede dükanın önünden gecerken sorarım ne işsiniz kardeşim siz diye bizimi yiyorsunuz diye?
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    muratgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rica ederim aga. Kullanma kılavuzunda yukarıdaki sayfayı kontrol edersen servisin taktığı buji cpr8ea-9.

cpr9ea-9 var birde uzun yol ve yüksek sıcaklıklarda sürüş için ne faydası vardır bilmiyorum ama kullanma kılavuzunda yazmışlarsa vardır bi bildikleri heralde

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:16 ----------

Hocam 10 adete tamamlayalım daha sonra ödeme işini netleştiririz.

10 adet CPR9EA-9 kodlu bujinin 4 tanesi rezerve edildi, varmı başka isteyen
    1 tanede ben alırım ısmaıl gulverene gıdıp otoparkta takarız benımkıne
    afiyet olsun bana kolböregıyle aram ıyıdır canım cektı accık yeme vaktım gelmıs demekkı benım

Motosikleti
    Honda nc700xa
    anes motorun burdaki kullanıcısına ozelden mesaj attım bakalım ilgi alaka ne olcak? Cevap vermeye tenezül edilcek mi? Teknik bir acıklama ile dönerlerse ne ala...

İyi Günler,

Dün sizin servisinize geldim 2000 bakımı için ve benim motoruma 20w-50 Shell motor yağı koydular ama genel kanı bunun kesinlikle yanlış olduğudur. Herkesin yanlıştır dediğini sizin servisiniz neden uyguluyor?

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post2061486

Bu konuda bir acıklama getirir misiniz?

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Bizim debriyajlar otomobillerdeki gibi olmadığı için asıl sıkıntı. Birde mesela otomobil motoru en fazla 7bin hadi redline dibinde bile 8bin devir çevirirler. Hele dizeller daha az devirlidir.

Ama cbf150 bile 11bin 12bin devir çevirebilen bir motora sahip. Yüksek devirlerde otomobil yağı gerekli korumayı sağlayamaz ve yağ tabakası yırtılır. Motora zarar verir.

Otomobillerde şanzıman yağı ve motor yağı ayrıdır fakat bizde yine öyle bir şans yok ikiside aynı yağla yağlanmak zorunda. Bu yüzden özel motosiklet için üretilmiş yağlardan kullanmalıyız.

@Zenon
    Sabit kardeşim,
    Yukarıdakiler genel bilgiydi sende biliyorsun bunları zaten ama hatırlatalım yine de, motor sağlığın açısından mümkünse en yakın zamanda 20/50 olan otomobil yağını, motosiklet yağı ile (15-40 veya 15-50) değiştirmelisin.

Hacı bence hemen bugün veya yarın ilk fırsatta değiştirirse sıfır motorun piston aşınmasını önler...amac makinalarımızın ömrünü uzun tutabilmekse...

İşyerine yakınsa Otosevere git bari...

Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cebimin durumuna göre bakarım şimdilik devam etsin 4000 bakımda başka yere giderim artık bakalım ama herkezin bildiğini bunlar neden uygulamıyor? Yarın tatildir onlara belki ama yinede dükanın önünden gecerken sorarım ne işsiniz kardeşim siz diye bizimi yiyorsunuz diye?

Kanka Otoseveride şimdi aradım...Castrol 10/40 tan başkasını koymayız dediler...yorum yapmak istemediler 20/50 hakkında...

Alıntı muratgün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 tanede ben alırım ısmaıl gulverene gıdıp otoparkta takarız benımkıne
    afiyet olsun bana kolböregıyle aram ıyıdır canım cektı accık yeme vaktım gelmıs demekkı benım
    Hacı bence ekstra ücretlerde olacak motor bağlandıysa...

anes motorun burdaki kullanıcısına ozelden mesaj attım bakalım ilgi alaka ne olcak? Cevap vermeye tenezül edilcek mi? Teknik bir acıklama ile dönerlerse ne ala...

İyi Günler,

Dün sizin servisinize geldim 2000 bakımı için ve benim motoruma 20w-50 Shell motor yağı koydular ama genel kanı bunun kesinlikle yanlış olduğudur. Herkesin yanlıştır dediğini sizin servisiniz neden uyguluyor?

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post2061486

Bu konuda bir acıklama getirir misiniz?
    Anesten Hakan Bey büyük cc kullanır...bakalım tepkisi ne olacak bende merak ediyorum...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:24 ----------

Sabitcim Anesten Hakan Beyle görüştüm şimdi servisini arayıp bize bilgi verecek...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hacı bence hemen bugün veya yarın ilk fırsatta değiştirirse sıfır motorun piston aşınmasını önler...amac makinalarımızın ömrünü uzun tutabilmekse...

İşyerine yakınsa Otosevere git bari...

Kanka Otoseveride şimdi aradım...Castrol 10/40 tan başkasını koymayız dediler...yorum yapmak istemediler 20/50 hakkında...

Hacı bence ekstra ücretlerde olacak motor bağlandıysa...

Anesten Hakan Bey büyük cc kullanır...bakalım tepkisi ne olacak bende merak ediyorum...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:24 ----------

Sabitcim Anesten Hakan Beyle görüştüm şimdi servisini arayıp bize bilgi verecek...
    Eyvallah bakalım ne cıkacak ama bizde boyle işinize gelirse gibi bircevap cıkcak gibi. Ben ordayken 3-4 motor vardı sadece yağ değişimi icin bekleyen onlaradamı 20w-50 kasnaklamışlar

Zenon far muhabetti gibi olcaktır.

Motosikleti
    ben servisi aradığımda zaten tüm cbf lere 20/50 koyduklarını ve 13 lira olduğunu söyledi yetkili kanka...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Motosikleti
    Honda nc700xa
    ben servisi aradığımda zaten tüm cbf lere 20/50 koyduklarını ve 13 lira olduğunu söyledi yetkili kanka...
    Ucuzdan toptan konteynırla mı aldılar nedir. Anlamadım.

Motosikleti
    Ucuzdan toptan konteynırla mı aldılar nedir. Anlamadım.
    ah be kanka az çok burdasın bak 3-5 mesaj önce bizim Şanveren 27 lira bayılmış yağa...onun sucu günahı neydi... yani bu işlerin bu kadar basit olmadığını sen bilirsin az çok...tesadüfen yazmasan bizde farkında olmıycaz...25 bayıl ama nizami olsun işin...kanka arac motorları bizim kaç katı ısılara çıkıyorlar...bizim yağların farklı olması gayet doğal...

worldwideweb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    500 tl fazla vermiş olcaksin gibi geliyor bana bu fiyatların icinde aksesuar varsa. Şimdi ertelersen para birikmiyor 3üne 5 ine bakma almak isiyorsan al ben şuna para verim sonra alırım, biriktirim alırım, işe girim alırım, okul bitsin alırım derken bir baktım 29 olmuşum. Almak istiyorsan al gezdigin yanına kar kalıryor ama o kadar meraklısı degilim beklerim biraz daha dersen biriktir paranı canavar gibi alırsın 500 tl cebinde kalır 0 alırsan cebinde paran varsa ve kelepir düşürürsen 2000-2500 tl cebinde kalır....
    Biraz araştırma yaptım çalıştığım şirketin bankası ile görüştüm ve çalışan personel olduğum için çok yardımcı oldular. Kredi içinde onayda veriyorlar.

@worldwideweb
    Parayı kimse kolay kazanmıyor kardeşim.
    Ruhsat işlemlerini kendin hallet 100 lira civarına belki yeni sisteme göre daha az paran gider. Ben geçen sene kendim halletmiştim 105 lira gibi bir ücret gitmişti emniyete.

400 ne ücreti? Kredi dosya masrafımı?

Birde Çanta vs. gibi aksesuarları Ankara'da daha uygun fiyatlara bulabilirsin.
    Bayiden sadece motoru ve yan ayaklığı almanı tavsiye ediyorum. yan ayaklığıda 4140 liraya dahil ettir. Yani ekstra para verme, sıfır motor alıyorsun.

Motor koruma demirinin fiyatıda en son 30 liraydı. Eğer bayi 30 liradan daha yüksek bir fiyat isterse koruma demirini alma, başka bir şekilde motor koruma demirini vs. temin edebiliriz.

Hadi hayırlısı olsun şimdiden. Profilimde MSN adresim var, aklına takılan bir konu olursa çekinmeden sor.
    Msn adresini akşam ekliyorum abi, oradan anlatacağım şeyler var.

Biraderim kredi faiz oranları çok uygun...300 trafik demişsin plakalı kendin çıkartırsan 120 lira tutuyor...kredi faizi 400 lira bişey değil...sonucta başka türlü alamayacağın malum...sezon açıldı havalar güzelleşti...Angara sıcaktır fena yakar bilirim...sıcağı sıcak soğuduğuda sağlam soğuktur...

Tahminlerime göre küçükte olsa cbf 150 bir zam düşünülmekte...sezon zammı diyelim...

Bu arada Efe nin kredi faiz oranıyla senin şahsi çekeceğin kredinin faiz oranları ve dosya masraflarını öğrenirsen aradaki kıyaslamayı sen yap...

bence de üçe beşe bakma bu zamanda...ama Satıcının önerdiği banka faizi daha yüksek olabilir...plakayıda kendin çıkartırsın...tembellik yapma...Trafik Tescile git...satıcının sana vereceği evrakları aynen götür 1 gün sonra ruhsatın plakan hazır olacaktır...bir EK1 formu doldurma işi var sadece...onuda 10 liraya trafik mişavirinin birine rica edersin...basit yani...sıfır plaka çıkartmak daha kolay...işin trafik tescilde bitiyor...tek binada işin hazır yani...sağa sola gitmicen...
    Metehan abi kredi işini çözmek üzereyim, çalıştığım şirketin bankasından rica ettim onay veriyorlar.Honda efeyle pazarlık yapacağım ve motoru alıyoruuummmmmmm
    Annem beni eve almıcak Çokta tııınnnn , babamda sert yapıyo.. amaaann , büyükbabam beni geberteceğini söylemiş köyden gelirsee , çok korktuummm sülale bana karşı ,
    CBF aşkı alayına karşı uleeeyyyynnnnnnn

Alıntı worldwideweb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Annem beni eve almıcak Çokta tııınnnn , babamda sert yapıyo.. amaaann , büyükbabam beni geberteceğini söylemiş köyden gelirsee , çok korktuummm sülale bana karşı ,
    Sevindim senin adına.
    Fakat yinede aileyi bir şekilde yavaş yavaş ikna etmeye bak. Onların rızası olmadan hayat zor geçer. Herşey motosikletten ibaret değil sonuçta
    Hani şimdilik sadece işe git gelde kullanacağım, sürekli full korumayla robocop gibi kullanacağım vs. gibi motosikletin olabildiğince güzel yanlarını ön plana çıkart.

İnşallah ilerde zamanlar alışırlar.

Bizimkilere geçen gün "Ya acaba motoru satsammı ? " diye sordum.
    Annem : "Oğlum satıp ne yapacaksın ne güzel her işine yarıyor" dedi. Şaşırdım.

Benim annemde ilk başlarda seninki gibi karşıydı ama şu anda gayet sıcak.

Hadi hayırlısı olsun
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Yağ ile ilgili olarak burda yazdıklarınızı okuyorum da..
    Araba yağ kullanılırlar. Ankarada bilinen bir Honda servisinin ben motorsikletlere Castrol Magnatec yağı koyduğunu bilirim..Koyarlar. arkadaşlar..

Ancak araba yağı koyunca motor yağını indirdiğinizde inanın motordan kopan parça sayısında gözle görülür bir artış olur..Aşınmayı çok önlemez..
    Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

Alıntı serdarmert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ ile ilgili olarak burda yazdıklarınızı okuyorum da..
    Araba yağ kullanılırlar. Ankarada bilinen bir Honda servisinin ben motorsikletlere Castrol Magnatec yağı koyduğunu bilirim..Koyarlar. arkadaşlar..

Ancak araba yağı koyunca motor yağını indirdiğinizde inanın motordan kopan parça sayısında gözle görülür bir artış olur..Aşınmayı çok önlemez..
    Abi bilinen bir servis dediğin, zaten sadece 1 (bir) adet Honda servisi var koca Ankara'da

Motosikleti
    Honda nc700xa
    ah be kanka az çok burdasın bak 3-5 mesaj önce bizim Şanveren 27 lira bayılmış yağa...onun sucu günahı neydi... yani bu işlerin bu kadar basit olmadığını sen bilirsin az çok...tesadüfen yazmasan bizde farkında olmıycaz...25 bayıl ama nizami olsun işin...kanka arac motorları bizim kaç katı ısılara çıkıyorlar...bizim yağların farklı olması gayet doğal...
    Ne bilim ben hic fiyatına bakmadım ki

serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Abi bilinen bir servis dediğin, zaten sadece 1 (bir) adet Honda servisi var koca Ankara'da
    İşte onu kastetmiştim..Bilinmiyormu yani servis anlamadım..Ne demek istediğini..
    Orda şimdi bilmiyorum da bir dönem koyduklarını biliyorum..

Bizim motorlara mineral yağ koymayacaksın hele araba yağı hele hiç..10w-40 4T den başkası yalan...
    Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

Sevindim senin adına.
    Fakat yinede aileyi bir şekilde yavaş yavaş ikna etmeye bak. Onların rızası olmadan hayat zor geçer. Herşey motosikletten ibaret değil sonuçta
    Hani şimdilik sadece işe git gelde kullanacağım, sürekli full korumayla robocop gibi kullanacağım vs. gibi motosikletin olabildiğince güzel yanlarını ön plana çıkart.

İnşallah ilerde zamanlar alışırlar.

Bizimkilere geçen gün "Ya acaba motoru satsammı ? " diye sordum.
    Annem : "Oğlum satıp ne yapacaksın ne güzel her işine yarıyor" dedi. Şaşırdım.

Benim annemde ilk başlarda seninki gibi karşıydı ama şu anda gayet sıcak.

Hadi hayırlısı olsun
    o yazdıklarıma bakma abi, işin şakası o, Evde hergün sabah akşama bartısız tüm cümlelerimde motorsiklet kelimesini geçiriyorum. 6-7 ay önce evin anahtarlığına motosiklet anahtarlığı taktım. Yani kaleyi içten fethetme çalışmalarım halen sürmektedir.

Bugün akşam babamla kredi konusunu konuşup bu işe noktayı koyacağım. İnşallah başarılı bir konuşma yaparım ve ikna ederim. Gerçi ikna olmasada alacağım ama aile rızası çok önemli

Motosikleti
    Alıntı worldwideweb adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Metehan abi kredi işini çözmek üzereyim, çalıştığım şirketin bankasından rica ettim onay veriyorlar.Honda efeyle pazarlık yapacağım ve motoru alıyoruuummmmmmm
    Tamam şimdiden hayırlısı olsun...girilmiş bir yol var geri dönüş yok...isteklerine gem vurma...kendini aş zincirlerini kır...

Şunu unutma ailende ols bu yaptırımları senin iyiliğin için yaptıklarını zannederler...senin büyüdüğünü asla kabullenemk istemezler...Onların hep minik oğulları olacaksın olay budur...

Kredi şartları hususunda bu kadar düşük faiz olasılığı nedir acaba...geri ödeme nedir hangi banka...alırsın makinayı kapıda yatar gec binersin ama en azından evde saygınlığın artar ve onlarda alışmaya başlarlar...bu hususda önyargılar ve kaza yapma olasılığını düşündüklerinden tepki ne kadar sert verirsek cayar mantalitesi taşır ebeveyn...

hayırlısı olsun...Aydoğan JR yardımcı olur her konuda...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:32 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:27 ----------

Ne bilim ben hic fiyatına bakmadım ki
    iyi en azından ayçiçek yağı falan koymamışlar... bi iş emrinden yağın cinsine bakıversene...

Alıntı serdarmert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte onu kastetmiştim..Bilinmiyormu yani servis anlamadım..Ne demek istediğini..
    Orda şimdi bilmiyorum da bir dönem koyduklarını biliyorum..

Bizim motorlara mineral yağ koymayacaksın hele araba yağı hele hiç..10w-40 4T den başkası yalan...
    Aynı servisten bahsediyoruz abi evet. Onlarında bu sayfaları okuduklarını zannediyorum.

Motosikleti
    Honda PS 150i '10
    Alıntı mmucit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ani hızlanma ve yavaşlama yapmadan, 5. vites max 80 ile gidersin bişeyde olmaz evelallah.
    teşekkür ederim

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı Adrion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim
    Mert Mümkünse otobandan gelme moruk

Bu arada Kuşadasından değilde niye İzmirden

Tamam şimdiden hayırlısı olsun...girilmiş bir yol var geri dönüş yok...isteklerine gem vurma...kendini aş zincirlerini kır...

Şunu unutma ailende ols bu yaptırımları senin iyiliğin için yaptıklarını zannederler...senin büyüdüğünü asla kabullenemk istemezler...Onların hep minik oğulları olacaksın olay budur...

Kredi şartları hususunda bu kadar düşük faiz olasılığı nedir acaba...geri ödeme nedir hangi banka...alırsın makinayı kapıda yatar gec binersin ama en azından evde saygınlığın artar ve onlarda alışmaya başlarlar...bu hususda önyargılar ve kaza yapma olasılığını düşündüklerinden tepki ne kadar sert verirsek cayar mantalitesi taşır ebeveyn...

hayırlısı olsun...Aydoğan JR yardımcı olur her konuda...
    Teşekkür ederim metehan abi, yardım konusunda aydoğan ve jr abilerime başvuracağım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 19 kullanıcı var. (0 üye ve 19 misafir)

Bu Konudaki Etiketler