Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili cbfci arkadaşlar bir mevzuda kişisel polemiğe girdim..eleman bana cevap yazarken konuyu cbf 150 ye getirdi...yani bizi tanımlayan anlatan şeylerden biride galiba motorumuz...bu konuya yorum yapmanızı rica ederim...Aydoğan eksik olmasın tepkisini koymuş...yani adamlığımız motorumuzla ölçülüyor bir bağlamda...

konu bu...

http://www.motosiklet.net/forum/son-...zelleri-2.html

mesaj da bu...

yani motorumuza .ok atıldığı gibi cbf150 ci olmanın ezik bir durum olması vurgulanıyor...
    Normalde görüp de bakmadığım bir konuydu. Metehan abi 'orayı karıştırdım adam bana ve motorumuza hakaret ediyor ' deyince(bz. alıntı) bakayım dedim.(Aslında direkt öyle demedi ama kişi Metehan abi olunca)

Metehan abinin dediklerine(bayanların bu şekilde kullanılması) başta dindar bir insan olduğum için katılıyorum, ama o topikte bu görüşümü savunmaya kalksam eminim yobaz damgası yerdim.

Şuna gelmek istiyorum, ben bu topikte(yani olaylı topikde) düşüncelerimi açıklarım ama şu şartla: Benim düşünceme saygı gösterilecek(doğru ya da yanlış) ve yapıcı bir tartışma ortamı olacak. Eee bunlar orada yok, olması da zor.(Forum ortamı, sanal ortam vs. olduğundan.) E o zaman sayın abicim uğraşma, hem ne güzel demişler. Her söylediğin doğru olsun ama her doğruyu söylemek doğru değil.

Şimdi daha ne diyeyim, ayıp etmişler, esefle kınıyorum. Ama oraya da yorum yapmam.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Alıntı mmucit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normalde görüp de bakmadığım bir konuydu. Metehan abi 'orayı karıştırdım adam bana ve motorumuza hakaret ediyor ' deyince(bz. alıntı) bakayım dedim.(Aslında direkt öyle demedi ama kişi Metehan abi olunca)

Metehan abinin dediklerine(bayanların bu şekilde kullanılması) başta dindar bir insan olduğum için katılıyorum, ama o topikte bu görüşümü savunmaya kalksam eminim yobaz damgası yerdim.

Şuna gelmek istiyorum, ben bu topikte(yani olaylı topikde) düşüncelerimi açıklarım ama şu şartla: Benim düşünceme saygı gösterilecek(doğru ya da yanlış) ve yapıcı bir tartışma ortamı olacak. Eee bunlar orada yok, olması da zor.(Forum ortamı, sanal ortam vs. olduğundan.) E o zaman sayın abicim uğraşma, hem ne güzel demişler. Her söylediğin doğru olsun ama her doğruyu söylemek doğru değil.

Şimdi daha ne diyeyim, ayıp etmişler, esefle kınıyorum. Ama oraya da yorum yapmam.

Bende bir iki satır birşey yazdım direk yazdıklarım silinmiş...Anlaşılan ''ERGENEKON''bizim siteyede sızmış
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı mmucit adlı üyeden alıntı Mesajı göster

neden yobaz damgası yiyecekmişsin...ben düşüncelerimi açık ve net ortaya koydum...sende koy...en azından sağ üst köşedeki butona şikayet bildir ki bu konuyu normal gören Elınt yanlış yaptığını anlasın...veya bunu bir kez daha düşünsün...varsın yobaz desinler...eleman hangi çağda yaşıyorsun diyor...yani bu çağ fuhuş çağı...o da bir nebze haklı...namussuzların çağı...

2.mevzu ise yerinde saydığıma dair...hepimizin belli bir maddiyatı ve geçim durumu var...bu aralar büyük cbf 150 ile yola devam edecğim...yapavcak bir şey yok...bu yüzden kendimide kötü hissetmiyorum...şartlar bu...bir motorum olduğu için o kadar mutluyum ki...

Allaha binlerce kez şükrederim ayağımı yerden kestiği için...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    emrah 2-3 yıllık demek herhalde 2007 model demek...6000 kmde Anadoluda olabilir...detayları sormalısın...orada Honda servisi varmı...

çızıklar bözükler önemli değil hacı...içine siniyorsa al...2500 den düşürmeye bak...çanta kappa mı...ustan yokmu oralarda...[COLOR="Silver"]
    Abi tahminen bencede 2007 motor ve burdaki arkadaş 2. sahibiymiş..
    Bende şuan Asya var..Motosikleti aldığım yer sym-st kanuni falanda satiyo..Honda bayiliğide alıcakmış..
    Ordaki usta'm motorun sahibini tanıyorum..
    Motor çok temiz dedi ama ben adamı ikna edebilirsem en yakın honda kuşadasinda oraya götürcem motoru almadan önce..
    Motorun şuanki sahibi motorun 2. sahibiymiş onuda öğredim..Motosiklet 26 plakalı..
    Çanta iyi bişeye benziyodu ama markasına bakmadım..
    Benim motoru bi veriyim Allah'ın izniylede daha detaylı baktırcam o motora..
    Ne yalan söyliyim tek eksiği koruma demiri oda olsa içime sincekti
    Bi depodaki o kemer tokasının yaptığı çizik canımı sıkar qibime geliyodu orayada bi tank ped miss

Bide abi tekrar gidersem resimlerini çeker buraya atarim..
    Bu konuda senden iyisi yokmuş öyle dediler
    Cbf deyince Metehan diyolar abi

Motosikleti
    Alıntı Emrah.ark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi tahminen bencede 2007 motor ve burdaki arkadaş 2. sahibiymiş..
    Bende şuan Asya var..Motosikleti aldığım yer sym-st kanuni falanda satiyo..Honda bayiliğide alıcakmış..
    Ordaki usta'm motorun sahibini tanıyorum..
    Motor çok temiz dedi ama ben adamı ikna edebilirsem en yakın honda kuşadasinda oraya götürcem motoru almadan önce..
    Motorun şuanki sahibi motorun 2. sahibiymiş onuda öğredim..Motosiklet 26 plakalı..
    Çanta iyi bişeye benziyodu ama markasına bakmadım..
    Benim motoru bi veriyim Allah'ın izniylede daha detaylı baktırcam o motora..
    Ne yalan söyliyim tek eksiği koruma demiri oda olsa içime sincekti
    Bi depodaki o kemer tokasının yaptığı çizik canımı sıkar qibime geliyodu orayada bi tank ped miss

Bide abi tekrar gidersem resimlerini çeker buraya atarim..
    Bu konuda senden iyisi yokmuş öyle dediler
    Cbf deyince Metehan diyolar abi
    koruma demiri çok önemli parayı bayılıp mutlaka taktır biraderim...

mesele cbf almakta değil hüner Asyayı satabilmekte...

tank pad falan hayaller güzel...depo kılıfıda iş görür...

hayırlısı olsun artık...uzaklardan bir yardımın dokunamıyor...burada olsan operasyon tamamdı...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    koruma demiri çok önemli parayı bayılıp mutlaka taktır biraderim...

mesele cbf almakta değil hüner Asyayı satabilmekte...

tank pad falan hayaller güzel...depo kılıfıda iş görür...

hayırlısı olsun artık...uzaklardan bir yardımın dokunamıyor...burada olsan operasyon tamamdı...
    Koruma demiri:Kafa motor ikisinide taktırcam abi Allah izin verirde alırsam
    Depo kılıfıda çok maliyetli değilse tank ped'den daha güzel olur

Asyayı çok iyi bi fiyata satiyorum..Eğer olurda satışıda verirsem..Tarihe geçebilirim..Asya bayinin sahibi söyledi

Allah senden razi olsun abi..Uzaktada olsam yinede senin bilgin ve tecrübeden bişeyler kaparsam ne mutlu bana

Motosikleti
    Koruma demiri:Kafa motor ikisinide taktırcam abi Allah izin verirde alırsam
    Depo kılıfıda çok maliyetli değilse tank ped'den daha güzel olur

Asyayı çok iyi bi fiyata satiyorum..Eğer olurda satışıda verirsem..Tarihe geçebilirim..Asya bayinin sahibi söyledi

Allah senden razi olsun abi..Uzaktada olsam yinede senin bilgin ve tecrübeden bişeyler kaparsam ne mutlu bana
    benden daha tecrübeli arkadaşlar var emin ol burada...tek avantajım kilometrem...makina 3 yıl 3 aydır (lastik yarılması dahil) asla yolda kalmadı...öğrenecek bir sorunum olmadı aslında...

depo kılıfı nette 35 servislerde 50 lira...uğraşma diye tavsiye ettim...depoyu çizik görüp canın sıkılmasın ...hiç görmemek daha iyidir...

Asyayı 500 e mi veriyon hayırdır...

Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    benden daha tecrübeli arkadaşlar var emin ol burada...tek avantajım kilometrem...makina 3 yıl 3 aydır (lastik yarılması dahil) asla yolda kalmadı...öğrenecek bir sorunum olmadı aslında...

depo kılıfı nette 35 servislerde 50 lira...uğraşma diye tavsiye ettim...depoyu çizik görüp canın sıkılmasın ...hiç görmemek daha iyidir...

Asyayı 500 e mi veriyon hayırdır...
    Fiyatı özelden attim abi
    Reklam olmasın

Motosikleti
    Fiyatı özelden attim abi
    Reklam olmasın
    Kanka Asyanın reklama ihtiyacı yok ki...

Asya Motor burada Maslaktaydı bir zamanlar...zamanında ne satış yaptılar yahu...2005 lerde Çin motorları piyasaya girmişti...Asya Motorun getirdiği Honda Shadow çakması olan model neredeyse yok satıyordu...bende Maslak 2.kısıma gittim makinayı inceledim...beğenmiştim...ama işçilik tabi ki yalandı...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Merhaba arkadaşlar, topici biraz canlandırmak adına merak ettiğim bir soruyu sorayım

Duro lastikler sizce hiç kullaılmadan değiştirilmeli mi ? Yoksa 1.000 km falan kullanılmalı mı?

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı ultima55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, topici biraz canlandırmak adına merak ettiğim bir soruyu sorayım

Duro lastikler sizce hiç kullaılmadan değiştirilmeli mi ? Yoksa 1.000 km falan kullanılmalı mı?
    imkanın varsa 1 km bile yapmadan hemen değiştirama imkanın yoksa dikkatli bir şekilde istediğin kadar kullan maddiyat meselesi

muratgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok

bence dostum bu senın surus yeteneklerın ve karakterınlede alakalı bı mevzu kendı motorumda kunlanmadım duroları ancak baska bı arkadasımın cbf ınde kunlanma fırsatım olmustu yaklasık olarak 20 km fılan tozlu ve az ıslak yagıslı havada test etmeye calısmıstım ve kesınlıkle begenmedım egerkı sert agresıf ve uzun yol kunlanımın varsa rıske atmayıp degıstırmen saglıklı olur duydugum kadarı ıle bellı bı kmten sonra balon yapmaya baslıyormus zaten hem piyasada mıchelın pırellı ve ırc gıbı bır cok kalıtelı lastık markası bulunmakta egerkı maddıyatta uygunsa degıstır gıtsın ıcın ve motorun rahat edıp keyıflı surusler gecırırsın

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    mücahit_89 ve muratgün ikinizede yardımlarınız için teşekkür ederim. O halde direk pirelli olarak değiştireceğim.

---

Rahatsızlık veriyorum fakat bir soru daha kafama takıldı. Yan ayaklık taktırmalı mıyım sizce?

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    mücahit_89 ve muratgün ikinizede yardımlarınız için teşekkür ederim. O halde direk pirelli olarak değiştireceğim.

---

Rahatsızlık veriyorum fakat bir soru daha kafama takıldı. Yan ayaklık taktırmalı mıyım sizce?
    o çok pahallı bişey değil o zaten ihtiyac kesinlikle taktırçok gerek oluyor orta sehpaya kaldırmak daha sağlıklı ama yan ayakta gereklı ve sağlam duruyor motor yan ayakta

---

Eğer sıfır alacaksan genellikle bayiler hediye olarak verirler. Vermezlerse bile bastır, pazarlık et ne yap ne et, yan ayaklığıda taktır.

2. el alıyorsan %90 zaten takılıdır.

Yan ayak gerçekten zaruri bir ihtiyaç kesinlikle taktırmalısın

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:19 ----------

Alıntı muratgün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ismail aga helal olsun bende bı ara su 3 lt nin altına inebılırsem ıyı olcak emme bıraz zor benım ıcın
    Murat; aslında senin benden daha az yakman lazım yahu -30 kilo farkın var benden, az değil. Ön dişlinde küçük yani torkun yüksek, düşük hızlarda motor zorlanmaadn hızlanıyor, eğer son hız görmek için uğraşmadan maksimum 70-80 km-h olarak ve vites geçişlerinde de ideal devirlerde çok bağırtmadan vites yükseltsen eminim benden az yakarsın
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Pekala, o halde yan ayaklıkta taktıracağım.

Bu arada arkadaşlar bu yılki trafik sigortamı yenilettim. Benim düldül bu ayın 14'ünde 1 yaşına girecek. Bu bir yılda 18bin km. yol katetmişiz birlikte

İnşallah bu poliçeyide hiç kullanmak zorunda kalmam. Geçen yılki sigortam Axa'ydı. Bu yıl en uygun fiyatı anadolu sigortadan aldım ve 39 liraya poliçemi yeniledim.

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada arkadaşlar bu yılki trafik sigortamı yenilettim. Benim düldül bu ayın 14'ünde 1 yaşına girecek. Bu bir yılda 18bin km. yol katetmişiz birlikte

İnşallah bu poliçeyide hiç kullanmak zorunda kalmam. Geçen yılki sigortam Axa'ydı. Bu yıl en uygun fiyatı anadolu sigortadan aldım ve 39 liraya poliçemi yeniledim.

hadi hayırlı olsun hocam...bende anadolu sigortadan yaptırdım 75 tl verdim devir olduğu için mi böyle oldu...

muratgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer sıfır alacaksan genellikle bayiler hediye olarak verirler. Vermezlerse bile bastır, pazarlık et ne yap ne et, yan ayaklığıda taktır.

2. el alıyorsan %90 zaten takılıdır.

Yan ayak gerçekten zaruri bir ihtiyaç kesinlikle taktırmalısın

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:19 ----------

Murat; aslında senin benden daha az yakman lazım yahu -30 kilo farkın var benden, az değil. Ön dişlinde küçük yani torkun yüksek, düşük hızlarda motor zorlanmaadn hızlanıyor, eğer son hız görmek için uğraşmadan maksimum 70-80 km-h olarak ve vites geçişlerinde de ideal devirlerde çok bağırtmadan vites yükseltsen eminim benden az yakarsın
    aga ismail kılo olarak dogru soyluyosan -30 kılo eksıgım var senden ve mutluyum huzurluyum emme soyle bı durumda var on dıslı kuculdu dusuk hızlarda sıkıntı yok ama 80 ve cıvarına gelınce son hıza dogru yuklenmeye baslayınca ısın rengı degısıyor ortalama hızım 100-105 cıvarında seyredınce 80 den sonra hem makına cok acaıp derecede yoruluyor hemde yakıt degerlerıde yukselıyo valla o nedenle ben bır an once degıstırsem ıyı olcek bu on dıslıyı bıde ankarada olan dostlardan honda efeye ugrama ımkanı olanlar var ıse on dıslının gelıp gelmedıgını ogrenebılırsem super olucak bır an once takayım su on dıslıyı tekrardan 15 te belkı o zaman 3 lt nin altına dogru bı zorlama mucadelesı olur

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:02 ----------

---

rica ederım ne demek yardımcı olabıldıysek ne mutlu

Günaydın arkadaşlar

Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hadi hayırlı olsun hocam...bende anadolu sigortadan yaptırdım 75 tl verdim devir olduğu için mi böyle oldu...
    Teşekkür ederim Mücahid. Şehirden şehire bildiğim kadarıyla fark ediyor. İstanbul'un risk oranı Ankara'dan daha yüksek bu durumda Allah, kimseyi poliçeyi kullanmak zorunda bırakmasın.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:09 ----------

Arkadaşlar şasi no lafı geçince dün aklıma gelmişti, şimdi yazıyım.

Ben motorumu sadece 1000 bakımı için yetkili servise götürmüştüm. Fahiş fiyat politikası yüzünden de bir daha götürmedim.
    ( İstanbuldaki ve Ankaradaki işçiliğin birim ücreti farklı. Ankara daha pahalı.)
    Muhtemelen servislerdeki pclerden plaka yada şasi sorgumda sadece 1000 bakımım görünür.

Aşağıda ise kendi yaptığım tüm bakımların detayları mevcut. Motorumdaki en ufak değişikliği not alıyorum excel formatında. İleride bir gün satarsamda alıcı arkadaşa tüm bu bilgileri vereceğim.

Bu durumda bir alıcı olarak düşünürseniz, servis bakımlı motorumu satın alırsınız? Yoksa aşağıdaki detaylarını vermiş olduğum motorumu satın alırsınız?

Sadece fikir edinmek için soruyorum, şimdilik motorumu satma niyetim asla yok ama ilerde bir gün satacakken bu "servis bakımlı olmaması" başımı ağrıtırmı sizce?

Ek-1A :

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 25 kullanıcı var. (0 üye ve 25 misafir)

Bu Konudaki Etiketler