Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı ınnowa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ınnovamı sattım temiz cbf 150 arıyorum.
    hayırlı olsun...innovadan sonra küçük motor kullanma hissinden kurtulacaksınızve rahata ericeksiniz işte motor kullanıyorum kardeşim diceksinizinş temiz güze bitane bulursunuz...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Herkeze cümletten merhabalar. Yazıların hepsini okudum valla takip etmek gittikce zorlaşıyor sayımız gittikce arttıyor.

Cuma günü kardeşimle birlikte motoru kullandık en 90 kg + kardeşim 110 kg yokuşlarda 2. vitese kadar düşüyorum benmi ayarlaya mıyorum? Motormu cek miyor? Anlamadım.

Düz yolda da 90 km/h falan oluyor ortalama biraz eyimli arkadan rüzgar gelince 105 km/h oluyor aksi durumda 80 km/h oluyor.

iki kişi 110 -120 km yapıyorum diyen arkadaşlar ne koşullarda yapıyor?
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

superkaos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ncx700

Jikleyi açık unutmak

Arkadaşlar sabah işe gelirken jigleyi çizgide 14 km açık unutmuşum o haldeyken 90'a falan çıktım kitapçığında böyle kullnırsanız motor yağlamayı yeterli seviyede yapmaz ve motor zarar görürü diyor siz ne düşünüyorsunuz??

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkeze cümletten merhabalar. Yazıların hepsini okudum valla takip etmek gittikce zorlaşıyor sayımız gittikce arttıyor.

Cuma günü kardeşimle birlikte motoru kullandık en 90 kg + kardeşim 110 kg yokuşlarda 2. vitese kadar düşüyorum benmi ayarlaya mıyorum? Motormu cek miyor? Anlamadım.

Düz yolda da 90 km/h falan oluyor ortalama biraz eyimli arkadan rüzgar gelince 105 km/h oluyor aksi durumda 80 km/h oluyor.

iki kişi 110 -120 km yapıyorum diyen arkadaşlar ne koşullarda yapıyor?
    selamlar,bu 2.vitese kadar düştüğün yokuşlar nasıl çokmu dik ve birde baya bi dik olması lazım...birde düz yolda ben daha dün gördüm arkamda 75 kg bende 95 kg motor devirli kullanarak tabi çok rahat 110 çıkıyor sen devirli kullanmadığın için de olabilir birde motorun daha düşük kmde kendine gelmedi daha buda vareğer rodajını güzel yaptıysan ister iki kişi ister tek kişi rahat çıkarsın 100 kmnin üstüne

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:49 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:46 ----------

Alıntı superkaos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sabah işe gelirken jigleyi çizgide 14 km açık unutmuşum o haldeyken 90'a falan çıktım kitapçığında böyle kullnırsanız motor yağlamayı yeterli seviyede yapmaz ve motor zarar görürü diyor siz ne düşünüyorsunuz??
    evet jigle çekili iken motor randumanı çalışmaz ama 14 km de bir zararı olcağını sanmam ben cup motoru mecburen 3 gün jigle ile kullanmıştım motor şimdi 6000 kmde hiçbirşey yok;)okadar az kmde etki ediceğini sanmam hatta endişe etmeye bile gerek yok

birde ben yaklaşık 20 gündür filan jiglesiz çalıştırıyorum tabi gaz vererek ısıtıyorum motor kapalı yerde duruduğu içinmi oluyo acaba...

Motosikleti
    Honda Ncx700
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar,bu 2.vitese kadar düştüğün yokuşlar nasıl çokmu dik ve birde baya bi dik olması lazım...birde düz yolda ben daha dün gördüm arkamda 75 kg bende 95 kg motor devirli kullanarak tabi çok rahat 110 çıkıyor sen devirli kullanmadığın için de olabilir birde motorun daha düşük kmde kendine gelmedi daha buda vareğer rodajını güzel yaptıysan ister iki kişi ister tek kişi rahat çıkarsın 100 kmnin üstüne

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:49 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:46 ----------

evet jigle çekili iken motor randumanı çalışmaz ama 14 km de bir zararı olcağını sanmam ben cup motoru mecburen 3 gün jigle ile kullanmıştım motor şimdi 6000 kmde hiçbirşey yok;)okadar az kmde etki ediceğini sanmam hatta endişe etmeye bile gerek yok

birde ben yaklaşık 20 gündür filan jiglesiz çalıştırıyorum tabi gaz vererek ısıtıyorum motor kapalı yerde duruduğu içinmi oluyo acaba...
    2 Nisan'da trafiğe çıktı şu an 1900 km'de Perşembe ereğliye gittim otobandan dönüşte dün karasu kaynarca kandıra ağva şile üzerinden iste geldim.24 günde 1900 KM OLDU

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Evet 100 ün üstüne cıkıyor devirli kullanınca ama 105 -110 oluyor oda devir kaybı oluyor uzun soluklu o hızda gitmiyor.

Birde yokuş işte meyilli yol dedegil 20-30 derece eğimli yokuşlar. 5-10 derecelik eğimlere yokuş sayılmaz herhalde

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    yokuş çok ama çok dik olması gerek. müsade edilip yol yapılmış olan en dik yokuşlarda 2ye düşürür. ben düzde 110a çok rahat çıkıyorum ama artçım 50 kg.

ben jikleyi açık unutup bir kere yola çıktım daha 300 metre gittim gaz yememeye ve teklemeye başladı. hemen kapattım. kendisini belli etti yani.
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    2 Nisan'da trafiğe çıktı şu an 1900 km'de Perşembe ereğliye gittim otobandan dönüşte dün karasu kaynarca kandıra ağva şile üzerinden iste geldim.24 günde 1900 KM OLDU
    ohh maşallah ben sakaryalıyım oraya gitmeye,tırsmıyorumda endişe ediyorumhepi topu 180 km istanbul içi günde 150 km yapmışlığım var amabende 1 ayda 2.000 kmden fazla yapmıştım hemde istanbul içi...motoru yormamak lazım ilk kmlerde benim motor 8.000 e geldi bakıma girdi şimdi maşallah sanki uzun yola cıksam büyük cc aramıcam bile okadarortalama 100 110 km-hız uzun yol yapar gibime geliyor rahat rahat tabi...birde motor daha 2.000-3.000 lerde açılmaya yeni başlıyor

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:32 ----------

Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yokuş çok ama çok dik olması gerek. müsade edilip yol yapılmış olan en dik yokuşlarda 2ye düşürür. ben düzde 110a çok rahat çıkıyorum ama artçım 50 kg.

ben jikleyi açık unutup bir kere yola çıktım daha 300 metre gittim gaz yememeye ve teklemeye başladı. hemen kapattım. kendisini belli etti yani.
    evet jigle açık olduğunda motor zaten tuhaf çalışıyor sürüş esnasında...

Motosikleti
    Honda Ncx700
    ohh maşallah ben sakaryalıyım oraya gitmeye,tırsmıyorumda endişe ediyorumhepi topu 180 km istanbul içi günde 150 km yapmışlığım var amabende 1 ayda 2.000 kmden fazla yapmıştım hemde istanbul içi...motoru yormamak lazım ilk kmlerde benim motor 8.000 e geldi bakıma girdi şimdi maşallah sanki uzun yola cıksam büyük cc aramıcam bile okadarortalama 100 110 km-hız uzun yol yapar gibime geliyor rahat rahat tabi...birde motor daha 2.000-3.000 lerde açılmaya yeni başlıyor

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:32 ----------

ben 1.000 kmden sonra rodaj bitti diyerek arkama artçı aldım ve tekj başıma 100 ün üstüne çıkmaya başladım

Aslında yorulma olarak ilk 1.000 de günde en fazla 200 km yaptım yarısı günüde 100 km yaptım rodajdan sonra ilk uzun yol deneyimi oldu bu motorla yani motor soğusun çalıştır git 1 ayda aldıktan sonra kassan 5.000km bile yaparsın

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:42 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:39 ----------

sabah işe gelirken 14 km boyunca jigle çizgideydi ama gaz yiğişinde vs hiç bi farklılık yoktu unutum ama aynı şekilde gazı yiyordu

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    ben 1.000 kmden sonra rodaj bitti diyerek arkama artçı aldım ve tekj başıma 100 ün üstüne çıkmaya başladım
    yanlış söyledim heralderodaj zaten 500 kdme bitiyo diyo kitapçık yani motor parçaları vs birbirine alışıyor...şöyleki bi hava filtresi yada buji değiştiğinde bile onun motora alışması vs belirli bir kmde oluyor yani hangi motor olursa olsun ilk 2.000 3.000 km civarında tam performans ortaya çıkar...yani 1000 kmden sonra zaten sorun yok 3 kişi bile rahat gezilir sorun olmaz yani ama tavsiye etmem istihap haddi 2 kişi

yani sorun yok rodaj süresi 500 kmde bitiyor motorun açılası sürücünün kullanımına bağlıda olarak ortalama 3.000 4.000 de kendine geliyor tam randuman veriyor ve motorun neler yapabileceğini görebiliyorsunuz...ben bundan bu kadar performans beklemiyordum birde şunu anladım hava filtresi,buji,birde lastik basınclarınıda kontrol etmek lazım belirli aralıklarda hem yakıta faydası var hem performansa...en basit ornek benim hava filtresinin içinde kucuk bi bez parcası unutmus benden oncekı sahibi bakıma soktugunda onun sucu yok ama neyse yenı hava fltresı takıldı normal de 350 kmde yedege dusen depo 360 km oldu hala kırmızının ustunde gostergeya yedek muslugu bozuldu yada cıdden motor rahat hava aldıgı ıcın az yakmaya basladı...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:46 ----------

Aslında yorulma olarak ilk 1.000 de günde en fazla 200 km yaptım yarısı günüde 100 km yaptım rodajdan sonra ilk uzun yol deneyimi oldu bu motorla yani motor soğusun çalıştır git 1 ayda aldıktan sonra kassan 5.000km bile yaparsın

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:42 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:39 ----------

sabah işe gelirken 14 km boyunca jigle çizgideydi ama gaz yiğişinde vs hiç bi farklılık yoktu unutum ama aynı şekilde gazı yiyordu
    jigle yarı çizgideymiş zaten ve motor tam anlamıyla ısınmamış yada rolanti kendine gelmediği içi jigleyle çalışmıştır jigleye gerek kalmadığında motor ısınıp ve rolanti kendine geldiğinde jiglede açık olduğu için sorun motor tuhaflaşıyor bana böle oluyor ve denedım de özellikle motor ısınmadan jigleyle direk kalktığım zaman motor normal calsıyor ama jigle ile ısıtıp sonra jigle cekili halde gittiğimde tuhaf gidiyor motor...

Motosikleti
    Honda CBR 125 R İnş :)
    cok kararsız kaldım arkadaslar ya CBR 125 - CBF 150 - YBR 125 hangisini almalıyım bi türlü karar veremedim.

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı NightMare0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cok kararsız kaldım arkadaslar ya CBR 125 - CBF 150 - YBR 125 hangisini almalıyım bi türlü karar veremedim.
    herkes düşüyor bu kararsızlığa ama cbf 150 alan kazanıyorsitenin ana sayfasında 23 nisan gezisi var ona bi bak sonra daha rahat karar verirsin

Motosikleti
    Honda CBR 125 R İnş :)
    CBF 150 de cok sessiz ya Sesini çıkarmanın bir yolu varmı bu motorun :D

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    var evet bi eksoz var cbfe uyan seside harika oluyormuş...ama ben sessiz halini daha çok seviyorum hatta bazen boşta giderken hiç ses çıkmıyo elektirikli motor gibi diyom hep böle gitseses yok titreşim yok daha ne istiyosunkocaman enduro motor alıyosun ybr parasına bundan iisi şamda kayısı

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Ben sessizliğini seviyorum tek silindir bir motorun sesi cıksa ne olur bence sessiz titreşimsiz rüzgar gibi gitmesi benim için daha makbul.

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Ben sessizliğini seviyorum tek silindir bir motorun sesi cıksa ne olur bence sessiz titreşimsiz rüzgar gibi gitmesi benim için daha makbul.
    aynen öle gidiyor zatenböle tatlı tatlı tam gezme motoruşimdi zor duruyom yerimde mayısta havalar sıcak geçiçekmiş en kötü bi sakaryaya gitcem memleketime

Motosikleti
    Honda nc700xa
    aynen öle gidiyor zatenböle tatlı tatlı tam gezme motoruşimdi zor duruyom yerimde mayısta havalar sıcak geçiçekmiş en kötü bi sakaryaya gitcem memleketime
    Dün catalcaya pikniğe gittik ama araba ile hava super manzara super araba boğdu resmen motosiklet gruplarıda vızır vızır geciyor sorma içim gitti valla

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Dün catalcaya pikniğe gittik ama araba ile hava super manzara super araba boğdu resmen motosiklet gruplarıda vızır vızır geciyor sorma içim gitti valla
    ohoo pikniğe gidiyosunuz arabayla gidiyonuz ne anladım ondanmotorla gitesydin ya abicim arabaya şöförmü yoktu...

Motosikleti
    Honda nc700xa
    ohoo pikniğe gidiyosunuz arabayla gidiyonuz ne anladım ondanmotorla gitesydin ya abicim arabaya şöförmü yoktu...
    Cumartesi gecesi balığa gittik gece 4 de geldik eve git yat kalk motorla tekrar gel olmadı arkadaş da kalktım ertesi günde araba ile gittik. o Grupta ( 5 kişi ) benim dışımda motor kullanan yok mecburen onlara uymak zorunda kaldım çoooookkkk pişmanım ben yaptım siz yapmayın

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Cumartesi gecesi balığa gittik gece 4 de geldik eve git yat kalk motorla tekrar gel olmadı arkadaş da kalktım ertesi günde araba ile gittik. o Grupta ( 5 kişi ) benim dışımda motor kullanan yok mecburen onlara uymak zorunda kaldım çoooookkkk pişmanım ben yaptım siz yapmayın
    yapmayız merak etme araba alerji yapıyo zaten kapalı mekanda ruhum sıkılıyo

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)

Bu Konudaki Etiketler