Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HONDA-CBF-250
    Alıntı atakf1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler bruce ya anlamadığım nokta arkadaşlar bu cila işini neden abartıyosunuz ki.. yani ben motoru aldıktan 3-4 gün sona herzaman ki gibi evin önünde bahçede tam ortaya bırakıyordum o gün şiddetli fırtına ve yağmur olacağı sölendi bende kendi çapımda önlem almak için sera naylonuyla motoru resmen paketledim tek bi damla yağmur almasın diye.. neyse o akşam rahat bi şekilde uyuduktan sona sabah erken kalkıp hevesle naylonu sökmek istedim bide ne göreyim kocaman cbf 150 (belkide naylonun paraşüt etkisiyle) 5-6 mt yan tarafa resmen uçmuş.. öleki koruma demiri toprağa saplanmış... neyseki çizik bile yoktu ve full olan depodan bir damla bile benzin akmamıştı sadece sağ aynayı tekrar ayarladım... sona ertesi gün naylonsuz koydum aynı yere yine fırtına vardı.. sabah kalktığımda yine yan yatmıştı ama olduğu yere yani uçmamıştı.. koruma demiri biraz yamulmuş.. 1 ay sona sona ilk kez sağanak yağmur altında cbf 150 limle eve yetişmeye çalışıyorum hava karardı yerler kaygan duro lastiklerdende haberim yok kepez varyantı çıkış 4. virajda 5.vites 80kms süratle giderken önümdeki kamyon kaygan yolda resmen drift yapınca bende panikleyip ani yön değiştirdim o anda motor sağa yattı ıslak asvaltta dizlerimin üzerinde sürünürken cbf 150 im daireler çizerek ve havavi fişek tarzı kıvılcımlar çıkararak sürükleniyordu o an içimden pert oldu motor kahretsin dedim iki dizim kanıyor ayakkabımın biri yok şekilde yanına gittim makinanın 5. viteste hala teker dönüyodu.. oradan 2 km sona benzin istasyonunda durdum sadece egzozun en ucu sağ ayna ve koruma demirinin alt tarafı çizilmişti ve okadar kıvılcımı koruma demiri çıkarmıştı olan bana olmuştu ama yinede ALLAH korudu ve biyerlere çarpmadık... herkeze kazasız belasız ve dikkatli sürüşler diliyorum...
    neyse bu olanlardan sonra allah kazasız belasız binmesi nasip etsin okumaya başladığım şaka zannettim wallaha

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ellvis_78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben sandalye ayaklarının altlarına takılan keçelerin en pamuksu olanını taktım. yine de dokuna dokuna zamanla matlaşıyor depo kenarları.
    ya arkadaslar o kadar da takmayın cızık mızık bende pıpırıklıydım bu konuda sonra takmamamyı ogrendım sadece motor için degil her sey için bu tutumum vardı ama ogrendık kı insan yaslanıyor derı kendısını yenılemeyı bı sure sonra bırakıyor hiç bir sey de dogdugu gun gıbı olmuyor. bos ver gıtsın . tekerın yere saglam basssın gunlu haftalık aylık bakılamrını yap bırazda şanına yakısır temızlık oldu bıttı masallah
    cook ta sıkarsa motoru satmayacaksan sök parcaları
    kafana gore boyat . nasıl olsa sıyahların parcaları altında ya mavı boya var yad kırmızı

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    istanbuldaki cbfci arkadaşlar;ya büyük sıkıntımız olan xenon sorununu halletmek istiyorum ama bulaıyorum nerden alıcam nerde taktırıcam uzun kısa xeon istiyorum varmı bildiğiniz bir yer yardım edin kafama göre biryerde yaptırıp kazıklanmak istemiyorum,bu arada erdiyle beraber yapıcaz istanbulda olup xeon takmak isteyen varsa hepberaberde yapabiliriz fiyatta da indirim yaptırma şansımız olur

Rebornx4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 150nk
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    istanbuldaki cbfci arkadaşlar;ya büyük sıkıntımız olan xenon sorununu halletmek istiyorum ama bulaıyorum nerden alıcam nerde taktırıcam uzun kısa xeon istiyorum varmı bildiğiniz bir yer yardım edin kafama göre biryerde yaptırıp kazıklanmak istemiyorum,bu arada erdiyle beraber yapıcaz istanbulda olup xeon takmak isteyen varsa hepberaberde yapabiliriz fiyatta da indirim yaptırma şansımız olur

Evet beyler lütfen yardım. Parayı biriktirdim maşallah bugünden itibaren xenon olayını halledicem aga. Yahu zaten Türkiye'nin yolları berbat, bide bizim motorla mum ışığında gitmek koyuyor adama. Metehan abi bir el at. Dostlar bir el atın. Uzun-kısa olanından istiyorum ben. Sık sık uzun yol yapıyorum çünkü ve selektörde lazım oluyor. Kaça patlar bu olay temiz, kusursuz olarak. Kıyıcam paraya bıktım bu bizim aydınlatmadan

Motosikleti
    HONDA-CBF-250
    slm arkadaşlar bu ne böyle kimsede ses soluk yok JR. iki resim koyunda gözümüz gönlümüz açılsın

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı Rebornx4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet beyler lütfen yardım. Parayı biriktirdim maşallah bugünden itibaren xenon olayını halledicem aga. Yahu zaten Türkiye'nin yolları berbat, bide bizim motorla mum ışığında gitmek koyuyor adama. Metehan abi bir el at. Dostlar bir el atın. Uzun-kısa olanından istiyorum ben. Sık sık uzun yol yapıyorum çünkü ve selektörde lazım oluyor. Kaça patlar bu olay temiz, kusursuz olarak. Kıyıcam paraya bıktım bu bizim aydınlatmadan
    valla hacı bende ricayla arkadaşıma yaptırdım...keyfe keder bir yemek ısmarladım 2 gece bana gelmek zorunda kaldı...uygulama zor oldu...makinam eski model olduğu için nedense kafanın DUY u farklı ölçüdeydi...her konuya el attım derde derman oldum ama şu xenon hususunda bir mekan kişi bulamadım...CİHAN nikli kardeşimle bu hususta görüşeceğim...belli bir işçilik karşılığında size boş zamanında belki bu işlemi yapabilir...kendisi yardımseverdir...ama cebine harçlık girmesinide isterim...bunu yazarken ben bu işçiliği verirkende siz gocunmayın... az sonra haber salarım kendisine buraya girer ve yazar...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:09 ----------

Alıntı atakf1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar be foruma bugün dahil oldum ama yıllardır arada bir de olsa sizi takip ediyordum özellikle Metehan abi.. neyse yıllar önce bi kinetic hondam vardı 82000 km devirdim sona honda activa aldım 51000 km ondan sona 2007 honda innova 125 aldım onunlada 32000 km yaptıktan sona kriz yüzünden geçen yıl ağlayarak sattım.. şimdi sizin önceki yorumlarınıza bakarak kırmızı renkli 2009 cbf 150 aldım motorum şuan 8000 km de daha alalı 3 ay oldu.. ön koruma demiri altlı üstlü takım yan ayaklık bağaj bunları sonadan aldım... ayrıca motorda diğer arkadaşların bahsettiği şeyler bendede oluyo, krank bilyaları ses yapıyo ,duro lastikler çok kayıyo, uzun kısa yaparken bazen far tamamen sönüyo ,vites 2. den boşa geçtiği gibi 4-5 arasıda boşa geçiyo ve bazen 5. vitesten 4e düşüyo... genel anlamda müthiş bir motor.. yakıt sarfiyatı bakımından en fazla 130kr en az 90kr yaktırdım oysa innovam 55 kr yakıyodu ve 140kms azami hıza ulaşıyodu.. şuan nerden başlayacağımı bilmiyorum bu motoru binilebilir bi hale getirebilmek için neleri değiştirmem lazım özellikle krank bilyaları nasıl değişir gereklimi ve bana kaça mall olur Metehan abi sen neler yaptın motora bunları benimle paylaşırsanız sevinirim saygılar...
    hoşgeldin mesajını yeni okudum...bu detayı herkes yakalayamaz...yıllardır söylenen bir şey ama krankı ele almadan kimse inanmaz bana tabi... 20.000 den sonra görüşelim tekrardan...sonra bana felaket tellalı demeyinde...

makinan garantideyse sorun yok...garantiden bu detay hallolur...ama rulmanı kendin JAPON alıp yapılmadan önce vereceksin...bunu takın diye...servisim DB Konşuk Ümraniyeye git eğer krank bilya sesi bariz şekilde duyuluyorsa iş emri açılır krank değişir tek kuruş ödemezsin...servisime uğramalısın...Kasım Bey yetkili...selamımı iletmen yeterlidir...bu garanti kapsamındaki değişimdende servis para kazanır...yani kendinizi onlara YÜK sanmayın...hem görev gereği hemde maddi açıdan servis bu işte kazanclıdır...

garanti kapsamındaki jantlarınız eper pütür pütür boya akması varsa garntiden değişir...

büyük ihtimalle benzin göstergeniz sağlıklı göstermiyor ise kadranınız dahi garantiden her an dğeişir...içiniz rahat olsun...servisin insiyatifindedir herşey...

motor binilebilir durumda dişli değiştirme fantazi işi bence...eğer motoru açmışsan sorun yok...açılmamış makina ne yaparsan yap 100 ü geçmez...işte tarifi budur...dip gaz gitmekten (bir süre) korkmayın...makinayı ara ara sert kullanmanız makina lehinedir...düşük devirlerde benzin tasarrufu adına makinanızı ömür boyu kullanacağınızı sanmayın...sürekli 3 veya 4.viteste 60-70 le giden makinanın sonu iyi değil...acımayın şu mekanik aletlere...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    RED HONDA CBF 150
    Selam CBF'ciler..
    ben makinemi yeni aldım ve henüz 320 km'deyim..fakat sanki zincir sarkmaya bollaşmaya başladı bu normalmidir ? 1000 km kontrolüne kadar böylemi kullanmalıyım yoksa icabına bakmalımıyım..birde araç rodajda olduğu için mümkün olduğunca sabit süratlerden kaçınıyor tüm vitesleri kullanmaya çalışıyorum, fakat metehan arada bir tam gaz gitmekten korkma demişsin bu rodajdaki makineler içinde geçerlimi ?

Motosikleti
    CF Moto 150nk
    Alıntı RED ANGEL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam CBF'ciler..
    ben makinemi yeni aldım ve henüz 320 km'deyim..fakat sanki zincir sarkmaya bollaşmaya başladı bu normalmidir ? 1000 km kontrolüne kadar böylemi kullanmalıyım yoksa icabına bakmalımıyım..birde araç rodajda olduğu için mümkün olduğunca sabit süratlerden kaçınıyor tüm vitesleri kullanmaya çalışıyorum, fakat metehan arada bir tam gaz gitmekten korkma demişsin bu rodajdaki makineler içinde geçerlimi ?
    Rodajda önemli olan makineyi sıkıştırmamak ve sürekli aynı devirde-hızda kullanmamaktır. Yani yüksek devirle gitmenin bir zararı olmaz tabiki, ancak 10-15 dk sürekli yüksek devir ya da tam gaz gidersen haşat olur makine ilerki zamanlarda.

Motosikleti
    Selam CBF'ciler..
    Valla Hacı ilk 500 km bu zaten önerilmiyor...her ne kadar 1000 km dense de bence sadece 500 km dikkatli kullanmak yeterlidir...

Motosikleti sıkıştırmadan farklı devir ve vistes aralıklarında kullanma sanatına RODAJ deniyor...

bu yazdıklarım rodaj için geçerli değil...o kısmı atladım pardon...1000 kmden sonra makinaya istediğin zulmü yapabilirsin derim....zulüm derken dip gazı kastedmiyorum...ne anladığına bağlı...rahat bas tedirgin olma gaza basarken aman makinam canım makinam psikolojisinde olma diyorum sadece...

zincir konusuda malum yeni makina olsun o kadar...bırak makina kendini bulsun...bollaşma hususu bence psikolojhik bir durum...en azından kopmayacağını bil...ilk 1000 km artcı almamanı tavsiye ederim...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Motosikleti
    RED HONDA CBF 150
    Eyvallah arkadaşlar..ilk motorum olduğu için biraz duygusallıkda var işin içinde tabii..makineyi üzmek istemiyorum.. şu 1000 km'yi kazasız belasız devirip kontrollerini yaptırabilseydim içim rahatlayacaktı..verdiğiniz bilgiler çok yararlı oluyor tekrar teşekkür ederim..

Motosikleti
    Eyvallah arkadaşlar..ilk motorum olduğu için biraz duygusallıkda var işin içinde tabii..makineyi üzmek istemiyorum.. şu 1000 km'yi kazasız belasız devirip kontrollerini yaptırabilseydim içim rahatlayacaktı..verdiğiniz bilgiler çok yararlı oluyor tekrar teşekkür ederim..
    motorlarımın ilk kilometrelerini tamamlamak için uzun yolda çok gezinmişliğim var...az açılsana Çorum dışına...

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Merhaba Çorumun neresindesiniz.

Ben merkezdeyim
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Motosikleti
    RED HONDA CBF 150
    Bende merkezdeyim m.şanveren..yeni taşındık Çorum'a zaten iş dolayısıyla..

Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Bende merkezdeyim m.şanveren..yeni taşındık Çorum'a zaten iş dolayısıyla..
    Ben kuyumcular çarşısındayım.Aksoy kuyumculuk,vaktin varsa buyur çayımı iç.

Adım Mehmet buarada.
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

Motosikleti
    CF Moto 150nk
    Metehan abi peki fiyatlar ne durumda bu konuda... H4 istiyorum ben sanırım xenon olarak yani uzun kısa olarak yanabilecek. ???

Motosikleti
    RED HONDA CBF 150
    Eyvallah Mehmet uygun olduğum bi zaman uğrarım..tanışalım..motorlar konusunda birbirimize yardımımız dokunur..

Motosikleti
    Alıntı Rebornx4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Metehan abi peki fiyatlar ne durumda bu konuda... H4 istiyorum ben sanırım xenon olarak yani uzun kısa olarak yanabilecek. ???
    Hacı abi akşam burayı takip et...Cihan girecek siteye...bu hususda birşeyler yazacak...Kendisi Bakırköyde evi Gazisomanpaşada...bu hususda sizlere yardımcıolacak...ister xenonu siz alın...ister o alsın...sizi ve motorunuzu aydınlatacak... işçiliğe kadar el atacak mevzuya...

Motosikleti
    CF Moto 150nk
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hacı abi akşam burayı takip et...Cihan girecek siteye...bu hususda birşeyler yazacak...Kendisi Bakırköyde evi Gazisomanpaşada...bu hususda sizlere yardımcıolacak...ister xenonu siz alın...ister o alsın...sizi ve motorunuzu aydınlatacak... işçiliğe kadar el atacak mevzuya...
    Tamam burdayım bu akşam abi hatta sen özelden bi msn versene kullanıyorsan

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi valla bu xenon mevzusu iice çorba oldu bügün erdiyle biyere gidip sorduk h4 uzun kısa 200 tl dedi ne malı bu dedim hepsi çin malı diyo adam birde balastını muşambayla sarmanız lazım dedi dedim bunların suda bile çalışması lazım bişey demedi,herneyse kadıkoyde bi yerde sordum netten 100 tl uzun kısa alman malı garantılı balastıda küçük olan var montaj dahil benim derdim hem kaliteli xeon alıp hemde kaliteli işcilikle takılması inş dediğin giib cihan bize yardımcı olur acil taktırmak istiyrm çok kötü durumdayım

Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Eyvallah Mehmet uygun olduğum bi zaman uğrarım..tanışalım..motorlar konusunda birbirimize yardımımız dokunur..

Memnun olurum,herzaman beklerim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 19 kullanıcı var. (0 üye ve 19 misafir)

Bu Konudaki Etiketler