Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    BİROL 78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HAYABUSA
    Alıntı VaScO1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birisi fazer'ına uygulamıştı aklıma geldi aradım buldum, birol sanada fikir olabilir, cm mesafe nasıl ahlletmiş arkadaş

şu linkte bizim sitede

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...ygulamasi.html
    Teşekkür ederim bilgi için ama,fazer'da cbf150 gibi grenajlı olduğu için derinlik hiç sorun olmaz,çünkü farın arkasında maşalara kadar mesafe çok var,zaten ampulü değiştirirken elimiz rahatlıkla giriyor,o kısıma bir mercek daha takılır.

Ama cbf250 far tası zaten şaseye sıfır olduğu için kurtarmıyor hiç bir şekilde,far arkadaki siyah tası ile 11 cm geliyor,mercek ise 14 cm'den aşağı mercek bulamadım.

cbf150'de olsa şimdiye kadar bitmişti bu iş,cbf150'de düşünmüştüm bu işi ama bu kadar detaya girmemiştim ve daha öncede xenon hiç kullanmamıştım,en azından cbf150'ye taksaydım bu mercek işini iyi olucakmış,14500 km boşuna eziyet çekmişim,xenon şart cbf150'ye birde mercek farlı olursa tadından yenmez.
    facebook(Fazer Tutkunları)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda PS 150i '10
    ya bugün felsefe yazılısı olduk hoca inanılmaz kazık sormuş boşluk doldurmaları kimse yapamadı testleri 1900 küsürlü yılların össinden seçmiş çok fena çaktık ya

Motosikleti
    Honda CBF 150
    arkadaşlar, bugün yarın motora yeni lastik takıp durolardan kurtulmak istiyorum, michelin çok pahalı ve irc ya da pirelli düşünüyorum. Mücahit kardeşimin tavsiyesi üzerine irc düşünüyorum. siz hangisini önerirsiniz? ön arka lastik toplam fiyatıyla söylerseniz çok sevinirim.
    [COLOR="black"][B]Motorumun beygiri Senin Arabana yeter :bounce:
    ::kalbim:: Hayatımın Anlamı, Ömrüm, Vazgeçilmezim... Başak'ımmm::kalbim:: [/B][/COLOR]

Motosikleti
    HAYABUSA
    Alıntı erdi_arikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar, bugün yarın motora yeni lastik takıp durolardan kurtulmak istiyorum, michelin çok pahalı ve irc ya da pirelli düşünüyorum. Mücahit kardeşimin tavsiyesi üzerine irc düşünüyorum. siz hangisini önerirsiniz? ön arka lastik toplam fiyatıyla söylerseniz çok sevinirim.
    Metzeller 'ide tavsiye ederim yumuşak hamurlu,ön arka 110 civarında galiba şu an,sirkecide aydın motorda bulabilirsin bi bak istersen.

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    ucuz olsun diye benim gibi üçkağıtçı satıcıdan alma. adam gibi biryerden al irece metzelır pirelli farketmez. hepsi güzel. parana göre hareket et. ama güzel biryerden al. gidon sallamasın sonra. ucuz yerler hatalı lastikleri satın alıyor fabrikadan. tarihlerinde bile oynama yapıyorlar.

bugun kamera ve telsiz testi yaptık her ikisi de başarılı oldu. ucuza çözdük işi. kamera 60 lira, telsiz 120 lira çifti.
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

Motosikleti
    HONDA-CBF-250
    bugun ilk defa ilk defa motorumla 120 km hıza ulaştım hava güzeldi motoru aldığımdan beri ilk defa 120 yapıyorum çok zevkli hiç titreme yok saat gibi maşşallah .yarın ehliyet sınavım var a2 yoktu inşallah hayırlısı ile olacak

worldwideweb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mimoza_cbf_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugun ilk defa ilk defa motorumla 120 km hıza ulaştım hava güzeldi motoru aldığımdan beri ilk defa 120 yapıyorum çok zevkli hiç titreme yok saat gibi maşşallah .yarın ehliyet sınavım var a2 yoktu inşallah hayırlısı ile olacak
    Hayırlı uğurlu olsun şimdiden , arkadaşlar ekipmanları + ehliyeti olupta motoru olmayan varmı benim gibi , arkadaş gidip intihar edicem , yolda geçen cbf görsem motorcuyu uçan tekmeyle yıkıp GTA 'daki gibi motora binip kaçasım var koptum gittim

Team 106 GTI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150-Siyah
    Bir kurye arkdaş ırc tavsiye etmişti.Sirkecide bir dükkanda sormuştum ırc'yi yaklaşık 1 ay önce ön+arka takıma 90 TL dedi.Yani 90-100 civarında ırc nin takımı.Bende değiştirirsem ırc takmayı düşünüyorum.Tabi metzellerde düşünülebilir.

Motosikleti
    HONDA-CBF-250
    bugün sınava motorla gittim bana 40 km uzakta ana yolda tam 18 tane sinek öldürdüm çat çat cama vuruyorlar çok zevkli sonra vicdan azabı cektım ya ben de sinek olarak gelseydim dünyaya

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Dun mooru 1000 bakıma soktum 20w 50 shell 1 lt motor yağı konuşmuş 10 TL aldılar. Herhalde uygundur bir sonraki 2000 deymiş rodaj kısmı bittiği için biraz daha icim rahat kullanıcam 351 km de benzinde yedeğe düştüm zamanla bu oran dahada artacakatır herhalde. Biraz performanslı kullandım sanırım son yakıt alımından sonra.
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Motosikleti
    kanuni windy s ama başlangıç
    arkadaslar ben çok merak ediyorum cbf 150 formunuda takip ediyorum kullanımı bu kadar iyimi ben de cbf istiyorum ama mali durum pek iç açıcı deil bende ki 125 cc 100 km den sonraki hızlanma pek kararlı değil cbf lerde bu durum nasıl tabiki 150 cc fark olucakta cok bariz mi fark

Motosikleti
    HAYABUSA
    Cbf 150 her yönü ile farklı bir motor,uygun ikincel temiz cbf çok var..

mstf_gnc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya motor elegant 150
    herkese selam
    cbf 150 marş motorum arızalandı açtım baktım köürler baya yıpranmış bitmiş bende servise gittim abi böle böle kömürleri değiştirmesi 30 lira dediler yeni motorda 100 lira dediler takmas dahil
    iyi günler dedim çıktım az çok elektrik işlerinden anlıyorum bu sebepten motoru açtım kömürleri çıkarttım oto elektrikçisinden 5 liraya 4 tane kömür aldım 2 si yedek :D
    taktım baktım olmadı sargılar yanmış.... durum kötü yeni marş motoruna servis 100 dedi
    sirkeciye gittim araştırdım 50 ye buldum sıfır marş motoru hemen aldım taktım şuan sorunsuz çalışıyor sakın servislerin kazığına gelmeyin
    Honda CBF 150 ((2007 2008 (siyah) 2011)) ve CBR 125 R HRC ((2011)) CBF 150 (((2011 Gümüş))).... Asya Motor Elegant 150 (170cc) Kırmızı

Motosikleti
    transalp yavrusu
    Alıntı mstf_gnc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese selam
    cbf 150 marş motorum arızalandı açtım baktım köürler baya yıpranmış bitmiş bende servise gittim abi böle böle kömürleri değiştirmesi 30 lira dediler yeni motorda 100 lira dediler takmas dahil
    iyi günler dedim çıktım az çok elektrik işlerinden anlıyorum bu sebepten motoru açtım kömürleri çıkarttım oto elektrikçisinden 5 liraya 4 tane kömür aldım 2 si yedek :D
    taktım baktım olmadı sargılar yanmış.... durum kötü yeni marş motoruna servis 100 dedi
    sirkeciye gittim araştırdım 50 ye buldum sıfır marş motoru hemen aldım taktım şuan sorunsuz çalışıyor sakın servislerin kazığına gelmeyin
    iyi yapmışsın usta

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı Dün 23:56 ----------

selam cbf ailesi bugün başıma geleni anlatayım size

bugün motorumun sağını solunu biraz temizleyeim dedim başladım sağdan soldan silmeme egzosun oraya geldim bastırırken baktım ki egzos sallanıyo acaba dedim neden sonra bağlı olduğu artçı ve benim ayağımı koyduğum bağlı olduğu ksmın vidasını sökülü olduğunu gördüm ( dediğim kısım motorun sağ tarafında artçının ayağını koyduğu ve bizim sağ ayaımızı koyup arka freni sıktğımız demirin bağlı olduğu orta sehpaya doğru uzanan demir kısmı anladınız heralde ) ordaki vidanın sökülü olduğunu gördüm ki vidayı elimle sıktım belli bi seviyeye kadar sonra sıktım oynama filan kalmadı, o sarsıntı egzosu dahi kopartabilirdi sanırım zamanla. o kadar sökülmüş yani görünce bende şaşırdım yani bugüne kadar nası fark etmedim , iyikide başıma bela açmadan anladım.
    siz siz olun motorunuzu servise götürün ama sadece servisle kalmayın arada sırada sağını solunu kendinizde gözlemleyim , sökülen oynayan bi yer varmı diye sonuçta yürüyen aksam, ne olacağı belli olmaz, kalın sağlıcakla cbf ailesi
    İnsan olmak yetmez, yetmiyor zaten süpermen olmak lazım bazen..

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı ilhan YAZICI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi yapmışsın usta

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı Dün 23:56 ----------

selam cbf ailesi bugün başıma geleni anlatayım size

bugün motorumun sağını solunu biraz temizleyeim dedim başladım sağdan soldan silmeme egzosun oraya geldim bastırırken baktım ki egzos sallanıyo acaba dedim neden sonra bağlı olduğu artçı ve benim ayağımı koyduğum bağlı olduğu ksmın vidasını sökülü olduğunu gördüm ( dediğim kısım motorun sağ tarafında artçının ayağını koyduğu ve bizim sağ ayaımızı koyup arka freni sıktğımız demirin bağlı olduğu orta sehpaya doğru uzanan demir kısmı anladınız heralde ) ordaki vidanın sökülü olduğunu gördüm ki vidayı elimle sıktım belli bi seviyeye kadar sonra sıktım oynama filan kalmadı, o sarsıntı egzosu dahi kopartabilirdi sanırım zamanla. o kadar sökülmüş yani görünce bende şaşırdım yani bugüne kadar nası fark etmedim , iyikide başıma bela açmadan anladım.
    siz siz olun motorunuzu servise götürün ama sadece servisle kalmayın arada sırada sağını solunu kendinizde gözlemleyim , sökülen oynayan bi yer varmı diye sonuçta yürüyen aksam, ne olacağı belli olmaz, kalın sağlıcakla cbf ailesi
    teşekkürler bu güzel bilgi için.

arkadaşlar benim de bir sorum olacak. Ben zamanında pasta-cila almıştım. Pasta cila birarada boyaya zarar verdiği doğru mudur?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:29 ----------

bir de arkadaşlar lastik değişimi için (irc taktırmayı planlıyorum) nereyi tavsiye edersiniz?
    [COLOR="black"][B]Motorumun beygiri Senin Arabana yeter :bounce:
    ::kalbim:: Hayatımın Anlamı, Ömrüm, Vazgeçilmezim... Başak'ımmm::kalbim:: [/B][/COLOR]

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Erdi güvenlikten mücahidin eldiveni ve kaskının bez kılıfını almayı unutma...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:26 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:11 ----------

Alıntı flying hellfish adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar selamlar.

Zaten motorum var ama sehir ici icin 150-250 cc lik yakin mesafelerde, sehir icinde her gun kullanabilecegim, bana sorun cikarmayacak, az yakacak bir motor arayisi icerisindeyim. Sizce CBF 150 almak mantikli olur mu? Herhalde her gun kullanim icin alabilecegim en dayanikli motor budur diye dusunuyorum, yanlis dusunmuyorumdur umarim
    cbf 150 aradığın çözüm...

Alıntı metanecho adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çantanın oturduğu yerdeki 4 adet plastiki diyorsun sanırım, benim arkadanda bi çıtırtı geliyordu, ışık işi uğraşırken tablayı delerken gördümki o plastiklerden birisi yok, dedim sorun buradaymış demekki, musluk contalarından birini altına balli sürüp oraya yapıştırdım sorun çözüldü. merette tam oldu orası için üretilmiş gibi :D
    hacı plastik değilde alt tabayı tutan 4 tane kelepçe...demir...W harfine benzeyen yatay kelepçeler...

Alıntı m.şanveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu ben bu cbf150 farına uyuz oldum arkadaş,ne nalet,nekadar salakca bir sistem yapmış bunu yapan mühendis alçağı.

Gazdan elini çekiyosun anında önün zifiri,yahu kardeşim bu adam kalkış yaptıktan sonra hiçmi durmucak,hem görünürlüğü feci şekilde engelliyo,yüz yılın en salakca icadı bu bence gaz varsa ışık var gaz yoksa ışıkyok.

İçine tükürürüm böyle sistemin ben en kısa zamanda buna bir ayar vericem.

Ohhh bee rahatladım
    bende lanet ettim zamanında 3 yıl boşa hamallık yapmışım inan...şimdi GÖRÜLÜYORUM FARKEDİLİYORUM...xenon lüks değil ihtiyactır...acilen motorlarınıza xenon taktırın ...detayları blue whıte anlatır...

Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunun iki çözümü var;

1.bir yerde durduğunda eğer karanlıksa zifiri karanlık oluyorsa hemen sol parmagınla sellektör tuşuna bas ışık olmuş olur

2.xenon takmak kesin ve kalıcı çözüm
    sende taktır bir tane...sonra gel bana dua et...iyiki dinlemişim deyi...

Alıntı m.şanveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor garantiden çıkmasın diye,bizde o esnada gümbürtüye gidebiliriz...Mesela şöyle bir an yaşadım.Yokuş aşağı iniyorum,eeee gazlamı inim,nese gazı kestim ileride ara sokaktan arabanın biri çıktı,selektör yaptım amam adam sokağın başına yaklaştığında benim geliş yönüme bakmış beni farkedememiş.

Neyse yavaşladım ve durdum,adam camını açtı IŞIKLARINI YAK IŞIKLARINI diye bağırdı.Hiç sesimi çıkarmadım.Şimdi iki saat abi bizim motorlar avrupa olduğu için,aküden değilde dinamodan yararlanıyoruz diye açılımmı yapalım.

Şu xenon olayını uygulayan arkadaşlar birazdaha açıklayıcı paylaşın,bizde nasiplenelim..

Hadi bi gayret ittiri verin
    xenonun aküye dışardan bağlatır açma kapama düğmesi taktırırsanız garantiyle bir alakası kalmaz...

Alıntı muratgün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet ısmaıl aynen dedıklerıne katılıyorum bende su anda ılk defa takıcak arkadaslarımın yerlerınde olsam ımkanım olursa guzel uygulayacak yer olursa merceklı xenon setı yapardım ancak artık oyle bı ımkanım zor h7 tip 8000k xenonumla mutlu huzurluyum hem goruyorum hemde goruluyorum bu arada ısmaılcım daha bujıyı alamadım bugun bıraz erken cıkarsam almayı dusunuyorum ınsallah bıde artık kesın karar vardım benım 14 dıslı hızımı %100 dusurdu ve tekrardan 15 yada 16 on dıslı taksam ıyı olucak gıbı duruyor yıba carşısında 14 dişli bulmustum varmıdır senın bıldıgın netten alabılecegımız 15 yada 16 on dıslı aga alsak benım ıcın
    taze gelinin şeyle oynadığı gibi sende dişliyle oynayıp durma birader...orjine dokunma yav...

Alıntı blue white adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    piyasada yüksek te olsa ben kendim için malolan rakamları yazayım. istersen uzun kısa da takabilirsin.uzun kısa 75 tl civarına hallolur.sadece kısa takarsan 50tl. ben uzun kısaya gerek görmedim sadece kısa taktım.zaten aydınlatması harika.mercek bence gereksiz uğraş.tabiiki ışığı toplaması güzel bir şey ama benımkının ışık dağılımı çok çok iyi.eğer dağınık olsaydı illaki o far tasını keser mercek uygulaması yapardım.ama gereksiz. tasın yansıtması çok iyi.
    yani kimi arkadaşların dediği gibi ışığı sağa sola dağıtmıyor,yukarı aşağı çakmıyor.ben memnunum fazlasıyla.bunun kalite olayına girersek te piyasadaki malların %90 ı çin malıdır, kimisi 50 tl dir kimisi 150 tl dir. ama kaliteleri aynıdır. mtec yada philips in kAliteleri ayrı tabiiki,sonuçta her markanın verdiği ışık şiddeti aynıdır,ister çin malı ister japon.

bir arkadaşta garantiden çıkarmı demiş. benimkide garantide oldugu için 2,000km de yetkili servisteyim, ana far ve + sislerdede iki adet xenon olduğu halde birşey demiyorlar. toplam 3 balast 3 xenon ampul mevcut benımkınde bu güne kadar aküde sıkıntı asla yaşamadım,kimisi aküyü bitiriyor diyorda.akümdede hiç zayıflama yok. bitirsede yenisini alır takarım,aydınlatma önemli çünkü.
    bu yaz kafam eserse sisleri söküp yenine hellanın merceklilerinden takabilirim,çok güzel bir ısık yansıtması var.
    Blue Whıte Barış kardeşim bu hususlarda uzman olup elinden her iş geliyor...kendisi bana zenonları taktı...Allah razı olsun...

Alıntı Adrion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bnm kask kırılmıştı yenisinide almadık daha bugün yolda gidiyodum 60-70 civarı gözüme birden sinek girdi halk minibüsüne girmeyim diye ön frene asıldım (kampana)bu seferde motor kaydı ama kurtardım

benim kaskda geçen giyinirken yeri öptü ...dağıldı evde topladım... vizörü nedne kapatmıyorsun...o sinek değilde taş olsaydı gözüne gelseydi halin nice olurdu...

Shınko...metzeller...ve unılıyıde tercih edebilirsin...

Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ucuz olsun diye benim gibi üçkağıtçı satıcıdan alma. adam gibi biryerden al irece metzelır pirelli farketmez. hepsi güzel. parana göre hareket et. ama güzel biryerden al. gidon sallamasın sonra. ucuz yerler hatalı lastikleri satın alıyor fabrikadan. tarihlerinde bile oynama yapıyorlar.

bugun kamera ve telsiz testi yaptık her ikisi de başarılı oldu. ucuza çözdük işi. kamera 60 lira, telsiz 120 lira çifti.
    hacı hangi uzun yolda kimle kullanıcan onu...yani gerçekten ihtiyac varmı yoks aheves içinmi...

Alıntı worldwideweb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun şimdiden , arkadaşlar ekipmanları + ehliyeti olupta motoru olmayan varmı benim gibi , arkadaş gidip intihar edicem , yolda geçen cbf görsem motorcuyu uçan tekmeyle yıkıp GTA 'daki gibi motora binip kaçasım var koptum gittim
    zamanında deli gta oynardım...benim pcdeki çoğu bitirilmiş milyon dolar parası olan fantazi için takılan bir bölümden başlıyordu...

Alıntı mstf_gnc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese selam
    marş motorları içine toz toprak alıyor...garanti varsa değişmesi lazım...kronik sorunlu derim kimse inanmaz...bende aslında marş motorumun bazı kısımlarını şeffaf silikon çeksem fena olmaz...garip ama bence çözüm bu...

Alıntı ilhan YAZICI adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bende kontrol edeyim kanka...geçenlerde abimi arkaya aldım evine bırakmaya...meğer şaban egsoza basıyomuş...egsoz başladı inceden ötmeye...boğazdan çıkmış...servis halletti sağlsun...

artcılarınıza dikkat edin sağ taraftan nereye bastıklarını kontrol edin...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    teşekkürler bu güzel bilgi için.

arkadaşlar benim de bir sorum olacak. Ben zamanında pasta-cila almıştım. Pasta cila birarada boyaya zarar verdiği doğru mudur?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:29 ----------

bir de arkadaşlar lastik değişimi için (irc taktırmayı planlıyorum) nereyi tavsiye edersiniz?
    kardeşim pasta-cila şimdi sürme bence sadece cila ile şuan motor ne hale geliyo gördünbiraz daha çizikler olsun sonra pasta cila beraber uygularız...pastanın fazla kullanılması zarar boyaya...

lastikleride bikaç yere sorup almak lazım bence birde çok satış yapan yada güvenilir yerden olması daha iyi lastikler sakat çıkmasın

Motosikleti
    depo kılıfı kullanın arkadaşlar...yoksa kıl tüy çızık derken kafanız rahat etmez...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    depo kılıfı kullanın arkadaşlar...yoksa kıl tüy çızık derken kafanız rahat etmez...
    abi gecen mavi cbf almıştık dedim ya onda depo kılıfı vardı inan bana içerde içler acısı bi durum vardı çizik değil böle kalıcı hasarlar olmuş bazı yerlerinde ama bazı yerleride sıfır gibi nasıl olmuş neden olmuş anlamadım...depo kılıfı alıcaktım bende ama tankpd aldım bi cila atıyorum sıfır gibi oluyo makineçok çizik vs olursa bi pasta tamm

Motosikleti
    bence hasarlardan sonra kılıf takılmış o makinaya...kılıf en fazla matlaştırır...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 18 kullanıcı var. (0 üye ve 18 misafir)

Bu Konudaki Etiketler