Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HONDA-CBF-250
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun Mücahit

Ayak marşına hiiiç takılma 3 metrelik düz alanda bile ayaklarla iteleyip çok kolay vurdurarak çalıştırılabiliyor Test edildi onaylandı.
    evet evet benim motorda çalışma sorunu olduğu için bir iki kere vurdurarak çalıştırmak zorunda kaldım tıık diye aldıı da benım korkum alışırda bizimki sürekli vurdurarak çalışmak isterse motorda birbirinine girecek dişli kalmayacak herhalde

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    aydoganx teşekkür ettim...evet takılmıyorumda ne bilim cbfte rahatlığa alışınca bu bi uğraş gibi gelir bana bu gune kadar olmadı ama olursa diyorum

Motosikleti
    HONDA-CBF-250
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aydoganx teşekkür ettim...evet takılmıyorumda ne bilim cbfte rahatlığa alışınca bu bi uğraş gibi gelir bana bu gune kadar olmadı ama olursa diyorum
    qqqqqqqqqqq

muratgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok
    Geçmiş olsun Mücahit

Ayak marşına hiiiç takılma 3 metrelik düz alanda bile ayaklarla iteleyip çok kolay vurdurarak çalıştırılabiliyor Test edildi onaylandı.
    aynen +1 aküm olmeye basladıgından sagolsun xenonda ıyı cekıyor bende bazen vurduruyorum sıkıntı yok hemen alıyo vicdansız

Motosikleti
    Honda CBF 150
    arkadaşlar merhabalar bugün 1000 km'yi devirdim ilk 1000 km bakım fiyatı ne kadar biliyor musunuz?
    [COLOR="black"][B]Motorumun beygiri Senin Arabana yeter :bounce:
    ::kalbim:: Hayatımın Anlamı, Ömrüm, Vazgeçilmezim... Başak'ımmm::kalbim:: [/B][/COLOR]

fatihsevim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    arkadaşlar yardımınızı ve yorumlarınızı beklıyorum
    http://www.motosiklet.net/forum/mark...gerekli-2.html
    HIZ YOLU DEĞİL ÖMRÜ KISALTIR

Rebornx4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 150nk
    Alıntı erdi_arikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhabalar bugün 1000 km'yi devirdim ilk 1000 km bakım fiyatı ne kadar biliyor musunuz?
    1000bakımında işçilik alınmıyor. 22 tl civarı sadece yağ değişimi ile yırtarsın kardeş.

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Geçmiş olsun Mücahit

abi sana bi mail ve pm attım (ikisinde de aynı şeyler yazılı :D ), cevaplarsan çok sevinirim
    [COLOR="black"][B]Motorumun beygiri Senin Arabana yeter :bounce:
    ::kalbim:: Hayatımın Anlamı, Ömrüm, Vazgeçilmezim... Başak'ımmm::kalbim:: [/B][/COLOR]

abi sana bi mail ve pm attım (ikisinde de aynı şeyler yazılı :D ), cevaplarsan çok sevinirim
    Merhaba Erdi,
    PM'e cevap verdim
    Bakım konusunda ise sadece yağ ücreti veriyorsun, işçilik ücreti olmaz ilk bakımda
    20 liraya hallolması lazım.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    selam cbf'ci kardeşler 1 haftadır yazamıyordum sakaryadaydım sakaryadan geldım motorumu özlemiştim bugun binmek istiyordum ama çok fena soğuk almışım şuan yatıyorum

mimoza cbf benimde motor 1 haftadır çalışmıyordu geldiğimde dedim bi marşa basıyım çalışcakmı sorunsuz tek marşta aldı bujide de sorun olabilir aküde de cbfte tek korktğum şey ayak marşı olmadığı için çalıştırma problemio yüzden prize takılıp akü şarj eden cihazlar var onlardan alıcam yakın zamanda...birde bu lastik konusu çok sıkıntı imkanı olan değiştirsin hemen duroları,ben mişlen kullanıyorum çok memnunum ama bu lastikleri motoru aldığım arkadaş takmış 200 tl çok pahallı daha uygun ırc pirelli vs olabilir durolardan kat kat iyidirler ama paraya kıyıp mişlen alıp rahat rahat gezilebilirde denge viraj herşey çok değişiyo güven geliyo kendine...

Çok geçmiş olsun Mücahit aman dikkat ;)
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

superkaos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ncx700
    Beyler işe motorla gidp gelmeye başladım altımda kumaş pantolon haliyle sabah soğuk
    14 km 20 dakka yol sürüyor sabah 8de çıkıyorum evden motorla bacaklar üşüdüğü için romatizma vs olabilir mi die düşünüyorum şimdi??

kıyafet vs giysen nereye koyucaksın olayı var her malzeme var ama onları ççıkart vs zor olur
    ne öenririisniz?bi tek bacakalr üşüyor

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun Mücahit aman dikkat ;)
    sağolasın abicim dikkat ediyoz ama aldık soğuğu bir kere

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:07 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:05 ----------

Alıntı superkaos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler işe motorla gidp gelmeye başladım altımda kumaş pantolon haliyle sabah soğuk
    14 km 20 dakka yol sürüyor sabah 8de çıkıyorum evden motorla bacaklar üşüdüğü için romatizma vs olabilir mi die düşünüyorum şimdi??

kıyafet vs giysen nereye koyucaksın olayı var her malzeme var ama onları ççıkart vs zor olur
    bu olay benimde canımı sıkıyodu kışın,yandan fermuarlı pantolon var korumalı vs yandan tamamen açılıyo pantolonun üzerine rahatça giyilip çıkarılıyo feyizoglunda var ondan kullanabilirsin yada görüntüye bakmıyorum dersen havalar iice ısınana kadar kuryelerın kullandıgı diz ortusu alabilirsin bu daha ucuza gelir ama görüntüden ödün vermen lazım

Motosikleti
    HONDA CBF 150

vallaha bence sağlık herşeyden önemli kardeşim...
    insan sağlığını kaybedince anlıyor kıymetini... sen dizlik kullanmaya bak soğuğu keser, pantalonu değiştirebileceğin bir yer varsa kumaş pantalanu yanında götür 2 dk değiştirirsin...

Motosikleti
    Honda Ncx700
    sağolasın abicim dikkat ediyoz ama aldık soğuğu bir kere

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:07 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:05 ----------

bu olay benimde canımı sıkıyodu kışın,yandan fermuarlı pantolon var korumalı vs yandan tamamen açılıyo pantolonun üzerine rahatça giyilip çıkarılıyo feyizoglunda var ondan kullanabilirsin yada görüntüye bakmıyorum dersen havalar iice ısınana kadar kuryelerın kullandıgı diz ortusu alabilirsin bu daha ucuza gelir ama görüntüden ödün vermen lazım

http://www.feyizoglu.com/alisveris/p....php?pID=44404

bu ürünü diyosun sanırım 170 kağıt

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:11 ----------

Alıntı brkcrdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vallaha bence sağlık herşeyden önemli kardeşim...
    insan sağlığını kaybedince anlıyor kıymetini... sen dizlik kullanmaya bak soğuğu keser, pantalonu değiştirebileceğin bir yer varsa kumaş pantalanu yanında götür 2 dk değiştirirsin...
    dizlik diz üşümüyo sadece ayrca kumaş pantolunu kırıştırır,dizle ayak ksımı üşüyo sadece oraya yarım bağlanacak bişi lazım var pantolonum ama onu çıkar giy işkence

Motosikleti
    Bajaj Discover 150

aynen budur bizim erdi de almıştı bundan ve memnun güzelde duruyor ama 170 tl sende pantolon yoksa al derim çünkü kışın da çok kullanışlı ve üşütmüyor ama pantolon varsa motor pantolonu diz örtüsü olabilir işe gider gelirken takarsın gezmeye vs giderken çıkarırsın...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:13 ----------

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:11 ----------

dizlik diz üşümüyo sadece ayrca kumaş pantolunu kırıştırır,dizle ayak ksımı üşüyo sadece oraya yarım bağlanacak bişi lazım var pantolonum ama onu çıkar giy işkence
    dizlik degil söylemek istediğim diz örtüsü kuryeler kullanıyor ya ondan on tareafı komple kapatıyor bacaklarla beraber...

Daha önce yazmıştım. Aşağıya ekliyorum tekrardan. Günlük kullanımda işe git gel olarak kullanılacaksa motor , kesinlikle full korumayı ihmal etmemeliyiz. Çünkü ister istemez trafiğin yoğun olduğu zamanlarda kullanıyoruz. @superkaos "üşüdüğüm" için demişsin ama korumaların asıl amacı kazada bizi korumak, tabii ki soğuktanda koruyor o da ayrı bir güzel yanı

Bu merete biniyorsak full korumamızı eksik etmeyeceğiz arkadaşlar
    Lütfen dikkat edelim. Adı üstünde kaza bu, bilerek ve isteyerek yapılmıyor. Önemli olan ne kadar az maddi ve manevi hasarla atlatabileceğimiz

Arkadaşlar, çalıştığım firmada hergün takım elbise ile çalışıyorum.

Yapılacaklar:
    1-İşyerinde depo vs. gibi müsait bir alan bulunacak.
    2- Evden Full koruma giyilecek. Motor montunun içinden gömlek giyilecek. TAkımın ceketi ve pantolonu topcase yada ne tür çanta kullanıyorsanız düzgünce katlanıp koyulacak.
    3-İşyerine varında depoda yada müsait nereyi ayarlarsanız artık, üst baş değiştirilecek. Mesaiye başlanacak
    4-Akşam eve dönüşte ceket ve pantolonu işyerinde bırakacağımız için ertesi gün taşıma derdinden kurtulacağız.

Anlattığım şekilde bu kış dahil sadece 2 gün motorumla işe gel git yapmadım ondada yerde kar vardı o yüzden. Onun haricinde millet otobüslerde üst üste giderken ben özgürlüğün keyfine varıyorum. Akşam olunca eve dönüş yolunda işyerimde yaşadığım stres ve sıkıntı gibi durumları rüzgarla birlikte kafamdan uçuruyorum
    Tavsiye ederim. Tabi sabah ve akşam trafiğine çok dikkat etmek şartıyla

Motosikleti
    Honda Ncx700
    Daha önce yazmıştım. Aşağıya ekliyorum tekrardan. Günlük kullanımda işe git gel olarak kullanılacaksa motor , kesinlikle full korumayı ihmal etmemeliyiz. Çünkü ister istemez trafiğin yoğun olduğu zamanlarda kullanıyoruz. @superkaos "üşüdüğüm" için demişsin ama korumaların asıl amacı kazada bizi korumak, tabii ki soğuktanda koruyor o da ayrı bir güzel yanı

Lütfen dikkat edelim. Adı üstünde kaza bu, bilerek ve isteyerek yapılmıyor. Önemli olan ne kadar az maddi ve manevi hasarla atlatabileceğimiz
    Ewt bende binmemek istiyorum kask eldiven kulnıyorum onları bagaja atıyorum
    kurumsal biyerde çalıştığım için bu diz örtüsü olayı bozar,Richa pantolonum var ama kısa almışım zmanında ondanda memnun deilim motora oturunca bcakalrı ayakların üst kısamı açılıyo onu çıkar giy ders koyma bıyere dert bü ürün ii gibi gidip bakıcam bakalım nası bişieymiş ama 170 kağıt pahalı gibi daha ucuzu vardır sirkecide kesin.

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Ewt bende binmemek istiyorum kask eldiven kulnıyorum onları bagaja atıyorum
    kurumsal biyerde çalıştığım için bu diz örtüsü olayı bozar,Richa pantolonum var ama kısa almışım zmanında ondanda memnun deilim motora oturunca bcakalrı ayakların üst kısamı açılıyo onu çıkar giy ders koyma bıyere dert bü ürün ii gibi gidip bakıcam bakalım nası bişieymiş ama 170 kağıt pahalı gibi daha ucuzu vardır sirkecide kesin.
    bende baktım sirkecide bulamadım ama araştırmada yarar var uygun bulursan burda da paylaş çunku bende almak istiyorum bundan çok kullanışlı bişey...

Motosikleti
    Honda Ncx700

Buda benim olay
    1-Takım elbise normal atı düz ayakkabı
    2-Üzerime uzun takım elbise kabanı
    3-topcaseden kask ve eldicen takılır
    4-motor çalıştırılır-3 dakka ayaklar bacaklar üşümeye başlamıştır.
    5-ardından arayollardan çevre yoluna çıkılır 80 le 5 kmsonra tabeladan dönülür ve ara yollardan sonra şirkete varılır.
    6-motor kitlenir ve kask eldiven topcase konulur kapalı otoıparkta
    7-ve Wcye gidilir saçlar jölyele düzletilir ve kahvalatı edilir.))
    8-aKŞAM iş çıkışı millet otobüs beklerken aralardan fıyarım..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:29 ----------

bende baktım sirkecide bulamadım ama araştırmada yarar var uygun bulursan burda da paylaş çunku bende almak istiyorum bundan çok kullanışlı bişey...
    kesin vardır orda yoksa kızıltoprakta vardır yeni bi, yer açıldı motomax discount center die ordan balaklava aldım sirkecide ufacık bi dükkan 8 tlye

Kaza konusunda 2009 nisanda takli yoldan çıkan şahine 70km hızla nerdeyse frensiz patlattım 1 yıl geçti sadece ayağım çokkötü burkulmuştu,hala ayağımda ödem var şişlik,kaliteli motor botu vardı ayağımda ona rağmen motor üzerine düştüğü için burkuldu

Buda benim olay
    1-Takım elbise normal atı düz ayakkabı
    2-Üzerime uzun takım elbise kabanı
    3-topcaseden kask ve eldicen takılır
    4-motor çalıştırılır-3 dakka ayaklar bacaklar üşümeye başlamıştır.
    5-ardından arayollardan çevre yoluna çıkılır 80 le 5 kmsonra tabeladan dönülür ve ara yollardan sonra şirkete varılır.
    6-motor kitlenir ve kask eldiven topcase konulur kapalı otoıparkta
    7-ve Wcye gidilir saçlar jölyele düzletilir ve kahvalatı edilir.))
    8-aKŞAM iş çıkışı millet otobüs beklerken aralardan fıyarım..
    Bu şekilde kullanmaya devam edersen kısa sürede hasta olursun. Dizlerdede romatizma vs. bilimum rahatsızlıklar başgösterir. En acilinden full koruma edinmen lazım. Yada işyerine otobüsle vs. git bence.

Yazdığına göre motosiklet montunda yok. Çok önemli bir parça, yoksa ciğerlerini bile üşütebilirsin.

Allah korusun, bir kaza anında da istenmeyen acı durumlar yaşanabilir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 15 kullanıcı var. (0 üye ve 15 misafir)

Bu Konudaki Etiketler