Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tahmin ettiğim gibi...sana verirmi 6-7 aylık makinayı herşeyiyle birlikte...3800 e almış 3250 ye satıyor...dah auygun fiyata alabilirdin...

lastik yeni faturasını verecek, makına hakketten temız, bide ben yılda 3 bin km anca yaptıgım için :D 2011 de bile 20 bin olmaz makına :D ayda 1 resım cekerım inanmayana gerı aldın dıyene gosterırım :D daha uygunu yok be metehandro çok zorladım çook izmirde satılık yok =) ist cok secenek ama izmirde yok anasını satayım gaza geldım sıfır alıcaktım sonra dedım ne işim olur ya sıfırla sıfırı alsam bende 3,250 ye satacam yani.... mantıklı hareket ettim.. bunu bille 2 sene bınsem sıfırı 5 bin tl olsa gene 3 bine satılır kapişşşş
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    valla demin baktım ilanlara harbiden kurumuş İzmir...bi tık yok makina babında...10-15 ilan çoğuda eski...iyi hadi hayırlı olsun bakalım...Allah kaza bela göstermesin...ybr senin gibi bir kalıpdatki için vakit kaybıydı zaten...ama biraz odaklan hacı alarım satarım delerim hesabı yapma...koy kenara uzun ömürlü kullan...daha ne olsun...alp tunayında yolda eline ver...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

valla demin baktım ilanlara harbiden kurumuş İzmir...bi tık yok makina babında...10-15 ilan çoğuda eski...iyi hadi hayırlı olsun bakalım...Allah kaza bela göstermesin...ybr senin gibi bir kalıpdatki için vakit kaybıydı zaten...ama biraz odaklan hacı alarım satarım delerim hesabı yapma...koy kenara uzun ömürlü kullan...daha ne olsun...alp tunayında yolda eline ver...
    alım satım deil benımkisi ama mantıklı hareket etmek gerekli abi ya, ybr den sogudum taksi duragında park etmıs halde taksici carptı sogudum sonra.. bide kaydı demedılermı delirdim ybr deli gibi cekiyodu beni. harbi makinaydı ama, selesi benı deli etti totoş sığmıodu :D bakalım cbf de napacaz :D yağ varili aldım eve :D

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı VaScO1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alım satım deil benımkisi ama mantıklı hareket etmek gerekli abi ya, ybr den sogudum taksi duragında park etmıs halde taksici carptı sogudum sonra.. bide kaydı demedılermı delirdim ybr deli gibi cekiyodu beni. harbi makinaydı ama, selesi benı deli etti totoş sığmıodu :D bakalım cbf de napacaz :D yağ varili aldım eve :D
    bak nasıl çekişi şimdi...altında ilk defa sırıtmayacak mahina aldın...yağ işide 2000 de bir 50-100 gr arası...sıkıştırırsan daha çok yakar yağı...sıkıştırma...deli gibi dip gaz gitme...fazla yağ koydurma servise...yağ tamamlama...ilk 2000 de bir yağ dğeişiminde kendin ölç bakalım ner çıkacak ok... artcınla bile çok rahat edeceksin...zamanında alacktın şimdi uğraşmazdın ...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

alayımda, deneyimleri burda konusuruz yapılacakları yapacaklarımı

Motosikleti
    cbf150
    Benim motorda bir sorun farkettim.
    Sizlere bir danışayım. Şimdi motor sıcak ve rölantide çalışıyor, 1. viteste. Azıcık gaz verince debrijayda çekili hemen stop ediyor. Ben anlayamadım. Hatta böyle bir sorun olduğunu ışıklarda bir kaz kez stop ettirince makinayı anladım. Önceden makina soğuktur filan deyip geçiştiriyordum. O zamanlar hava soğuktuda.
    Var mı bir fikri olan veya buna benzer bir olay başına gelen.

Not: Sadece kalkış için azıcık gaz verince oluyor, başka zamanlarda sorun yok; motorun gaz yemesi iyi. Debriyajdan sandımdı(biraz ayar çekmiştimde, boşluğunu almıştım). Alakası yok, hafif gaz vereceğim zaman stop.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı mmucit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizlere bir danışayım. Şimdi motor sıcak ve rölantide çalışıyor, 1. viteste. Azıcık gaz verince debrijayda çekili hemen stop ediyor. Ben anlayamadım. Hatta böyle bir sorun olduğunu ışıklarda bir kaz kez stop ettirince makinayı anladım. Önceden makina soğuktur filan deyip geçiştiriyordum. O zamanlar hava soğuktuda.

Not: Sadece kalkış için azıcık gaz verince oluyor, başka zamanlarda sorun yok; motorun gaz yemesi iyi. Debriyajdan sandımdı(biraz ayar çekmiştimde, boşluğunu almıştım). Alakası yok, hafif gaz vereceğim zaman stop.
    aynısı değil ama banada sabah ısıtırken boşta motor sonra 1. vıtese atıyorum stop ediyo bu tam ısınmadığı için oluyor diye düşündüm 2 defa oldu daha olmadı ama senin olay farklı debriyaj cekiliyken stop etmesi debriyajda sorun olabilir sürekli bu oluyosa bi baktırman lazım bence

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynısı değil ama banada sabah ısıtırken boşta motor sonra 1. vıtese atıyorum stop ediyo bu tam ısınmadığı için oluyor diye düşündüm 2 defa oldu daha olmadı ama senin olay farklı debriyaj cekiliyken stop etmesi debriyajda sorun olabilir sürekli bu oluyosa bi baktırman lazım bence
    Dediğim gibi belki debriyajı fazla gerrdim, ama debriyaj çekili iken rölantide çalışan motor, hafif gaz verecekken niye stop eder? Belki aylardır var bu problem ama ben hep motor soğuktur diyordum
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

xph - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150

Bi ara bende de böyle bir sorun vardı hafif gaz verince istop ediyordu hatta motor boştayken bile biraz gaz vermeye gidince yapıyordu bu olayı, rolanti ayarını biraz yükselttim düzeldi.

motoru aldım, yakın zamanda yıkar resim çeker koyarım

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Hayırlı olsun. Kazasız, belasız sürüşler dilerim.

Motosikleti
    cbf150
    hayırlı olsun

Alıntı xph adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi ara bende de böyle bir sorun vardı hafif gaz verince istop ediyordu hatta motor boştayken bile biraz gaz vermeye gidince yapıyordu bu olayı, rolanti ayarını biraz yükselttim düzeldi.
    İşin komiği, ben rölanti ayarını yeni yükselttim; acaba biraz daha mı yükseltsem
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

Vay hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız nice km.lere...
    Bir YBR'ciyi daha saflarımıza kattık
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

Motosikleti
    HONDA-CBF-250
    OO hayırlı olsun allah kazasız belasız km yapmayı nasip etsin yakında çin motorları ortadan kaldıracağızzzzzz haşasın cbf kardeşleği

Motosikleti
    Honda CBF 150
    hayırlı olsun

İşin komiği, ben rölanti ayarını yeni yükselttim; acaba biraz daha mı yükseltsem
    Bi dene istersen baktın ki düzelmedi sorunu başka yerde ararsın.

alix35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattım düğünden sonra bakıcam
    hayırlı olsun erhan...temiz motor maşşallah...kazsız belasız kullan..bende motorumu sattım hala cbf-apaçhi arasındayım..2 kişi eşimle beraber kullancağız nasipse..temmuz da düğünüm var düğünden sonra inşallah alıcam bi makina..2 kişi ile cbf sabit 100 km hızla gidermi??
    başkasının ayıbını ört ki; bi başkası da senin ayıbını örtsün...

Motosikleti
    HONDA CBF150
    Hayırlı olsun allah kazasız belasız surmeyı nasıp ettsın.. sende cbf 150 kullanıcısı olarak aramıza hos geldin
    _____[COLOR="Red"][B]Beşkazalı[/B][/COLOR]____
    [COLOR="Blue"][B]__Fethiye Grup48__[/B][/COLOR]

Motosikleti
    gsx1300r hayabusa 2010
    bak nasıl çekişi şimdi...altında ilk defa sırıtmayacak mahina aldın...yağ işide 2000 de bir 50-100 gr arası...sıkıştırırsan daha çok yakar yağı...sıkıştırma...deli gibi dip gaz gitme...fazla yağ koydurma servise...yağ tamamlama...ilk 2000 de bir yağ dğeişiminde kendin ölç bakalım ner çıkacak ok... artcınla bile çok rahat edeceksin...zamanında alacktın şimdi uğraşmazdın ...
    benım km 10,000 e yaklastı ama km ılerledıkçe yağ eksıltmesı azalmaya basladı.

vascoo hayırlı olsun yenı motorun.

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı alix35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun erhan...temiz motor maşşallah...kazsız belasız kullan..bende motorumu sattım hala cbf-apaçhi arasındayım..2 kişi eşimle beraber kullancağız nasipse..temmuz da düğünüm var düğünden sonra inşallah alıcam bi makina..2 kişi ile cbf sabit 100 km hızla gidermi??
    ben 95 kiloyum arkamada genelde 75 ila benim kıloma yakın artçılar oluyo rahat rahat gidiyorum sabit 100 le

Alıntı xph adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Kazasız, belasız sürüşler dilerim.
    tşkler cümlemize amin

hayırlı olsun
    saolasın kardeş

Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız nice km.lere...
    Bir YBR'ciyi daha saflarımıza kattık
    ybe ye laf ettirmem ben bu kadar sağlam bi motor görmedim =))

bizim totoz büyük oldugundan cbf daha rahat geldi =)) cümletten kazawsız sürüşler tşkler

Alıntı mimoza_cbf_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    OO hayırlı olsun allah kazasız belasız km yapmayı nasip etsin yakında çin motorları ortadan kaldıracağızzzzzz haşasın cbf kardeşleği
    bundan önceki çin deildi ama neyse =) saol kardeş

Alıntı alix35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saol kardeşim, bvenım ybr sana olacaktı aslında, zorla arkadas satın aldı benden hayırlısı olsun senın içinde bi yastıkta kocayın

Alıntı Beşkazalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun allah kazasız belasız surmeyı nasıp ettsın.. sende cbf 150 kullanıcısı olarak aramıza hos geldin
    tşkler hoşbuldum

Alıntı blue white adlı üyeden alıntı Mesajı göster

vascoo hayırlı olsun yenı motorun.
    tşk ederim güzel kardeşim,

yarın zinciri bi gaz yağı ile temizleyip, yağlayıp,

sonrada bi güzel yıkamak istiyorum, aslında simdi yapmak ıstıyomda hava kararmaya baslıo :D içim gidiyo fotolarıda eklerim sonra

herkeze şimdiden hayırlı dilekler için tşkler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler