Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi valla süpermiş ne diim aradaki fiyat farkı insanı enayi yerine koyduklarını gösteriyor süper olmuş bu artık korkmadan rahat rahat gezerim yok oraya vurmuşum yok grenaj çizilmiş ben birde bu motorun böle parçalarının bol ve ucuz olmasını artık kullananların artmasından kaynaklandğını duşunuyorum abi bu olcak sonunda başka ne olurki ama tabi araştırmadan da bilemiyosun bu tür şeyleri valla sağolasın abi o dükkana gitmiş ve ordan alışveriş yapmış biri olarak oranın böle cbf için cennet olduğunu bimiyordumsüper fiyatlar motorum sıfır her parcası daha yeni ama insanın gidip bişeler alası geliyo inan fiyatlar çook ii be abi
    eee gözün açıldı cbfye terfi ettin... Mücahit gözünü açtı...

Arkadaşlar Müco Milli Karatecidir...siyah kuşak 2.dan...kendisinin elide pek ağırdır...şakası yoktur...geçen vay abim ayağına bi koydu feleğim şaştı... elmi pençemi çözemedim...

Kendisiyle olan münasebetlerinize yazışmalarınıza dikkat ediniz...

http://www.ibbspor.com/icerik.php?id=4790

Kırmızı kuşaklı olan bizi Karate Kid Müco...Balkan şampiyonlukları...30 Türkiye 1.liği var...helalll... gurur duyuyorum senlen kanka...ama bir daha bana el hareketi yapma...bak bende ayı yogiyim üzerine yanlışlıkla düşmek istemem... teknik meknik anlamam Türk stili Allah ne verdiyse girişir dalarım...

Alıntı -ibrahim- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler büyük kuşum Haklısın sen gel bi çay iç diyolar.Bana shadow,cbf600 falan gösterip kandırıo döyyüsler
    iboşcum servisteki muhabbet ambians güzel olur ama çoğu müşteriyi kışkışlamay abakar...kalabalık yapmasın diye....
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    transalp yavrusu
    sizde sahap çıkın topaca...ara ara güncelleyin konuları kopmayalım...yaza bir organize yaparız illaki...[/QUOTE]

yaza bi kıyıköy yapcaz zaten gerisinide de getiririz elbet
    İnsan olmak yetmez, yetmiyor zaten süpermen olmak lazım bazen..

muratgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aydoğan para hesabına yatmış kanka...

Müco inan parçaların çoğunda %100-%500 arası fiyat farkı var...

mesela ön çamurluk serviste 96.13 lira (siyah)

bu SÜrat Motor Sirkecide 35 gayme...

aradaki fiyat farkı %300

fotoğrafladım fotobuket yavaş çalışıyor...

bir örnek daha...komple silindir piston sekman vs herşey dahil 90 lira...

serviste 250 civarı işçilik haric...

arka 42 lik dişli 20 lira serviste 50...

yüklemem bitti...şimdi buraya ekliyorum...

az bekleyin...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:31 ----------

Arkadaşlar hemen sadede geleyim....

Mekanımız Sirkecide Sürat Motor...

Dediklerine göre Honda fabrikaya uzun zaman grenaj vermişler...ki parçaları inceledim...

çakma çukma sahte farklı üretim değil birebir aynı parçalar...bundan 3-4 ay önce aynı arkadaşlardan sehpa almıştım kaynağına kadar aynıydı...

bazı fiyatlarda yanlışlıklar yapabilirim...3 aşağı beş yukarı böyle...not aldığım kağıtda karman çorman...

Ön Çamurluk Sürat Motor Sirkecide 35 lira...küsürat yok...

Honda Serviste 96.13 gayme (siyah) belki mavi 1 lira daha azdır...(çüşş yavaş gell)

.......................

Ön sağ sol grenajlar...hani far yanında olan düştüğünüzde ilk elimize aldığımız

SÜrat Motor Sirkecide...2 tanesi sağ sol 140 gayme...2 tanesi dikkat edin...tek sol tek sağ değil...

Honda serviste sol 121...sağ 122...toplam 245...(oha)

........................

Debriyaj Balatası...Sirkeci Sürat Motorda...15 lira( Titan balatayla aynı)

Honda serviste 90 lira...(wahoo...geçirrr honda acıma)

ön balata 7.5...serviste galiba 30 civarı(tam hatırlayamadım..)
    ...................................

Sağ sol arka uyruk yan grenajları...fotoğraf çkemeyi unuttum...

Sürat Motor Sirkecide...sağlı sollu 2 tanesi 80 lira...

Honda Serviste...sağ 73 lira...sol 78 lira...toplam 150 gayme...(asıl bize bunlar lazım )

.........................

Arka dişli standart 42 lik Sürat Motor Sirkecide 20 gayme...

Honda Serviste 50 gayme...(vışş baboo)

küçük dişli 5 lira galiba servise sormadım...
    ......................

Arka balata Sürat Motor Sirkecide...10 gayme...

Honda serviste...40 lira...(vışşş aneyyy...)

......................

Far Sürat Motor Sirkecide...45...

Honda servise sormayı unuttum...

....................

Marş Motoru Sürat Motorda...60...

Honda serviste 80 küsur lira...Allah razı olsun Honda burada az düdüklemiş bizi...

......................

Arka dişli göbek...SÜrat Motorda 65 gayme...servise sormayı unuttum...

........................

SÜrat Motorda ön kaliper 120 gayme servise sormayı unuttum artık siz sorun...

Horumu ve ön levle takımı 90 lira...

..............

Arka teker için takoz takımı Sürat Motor Sirkecide 10 gayme...

Honda serviste 25 civarı...(belkide 20 sormadım)

Şimdilik aklıma gelenler çektiklerim bunlar...Hesaplarınıza parayı yolladıktan sonra Aras Kargoyla 1 liralık teli bile yolluyorlarmış...

Sürat Motor Sirkeci...Coşkun Bey...0212 522 96 78...

Halit Bey...

Mete Han Bey...

Dükkan Sirkecide Bisiklet motocular sokağı karşısında Aveanın yanından girin...orada...

Bu motorun arkasında motorcular sokağı var...sırtını dön yolun karşısına geç orada...Anadolu Bisikletin yanında...

Burası motorcular yan sanayi sokağı...karşı sokağında...

ne ararsanız var ybr cbf tvs modelin önemi yok...

.....................

bunlarda benim aldığım setim...20 büyük dişli+5 küçük dişli +15 debriyaj balata+10takoz+ 10 arka balata ..toplam 60...45 de Aydoğandan zincir gelecek kore malı 105 liraya motor sıfırlanacak...

haydi size kolay gelsin...

Coşkun Beye Mete Hanın arkadaşıyım deyin size azcık indirim yapsın veya küsürat varsa yuvarlasın...

Motosiklet.netden de deyin belki siteye reklam alırız vs...

Murocan bi küfte ısmarla hacı bak babayın hayrına yapmıyom bunu...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:17 ----------

çokk parçalar vardı ama vakit yoktu beyler...kuryeler akın ediyor ...bi çay zor içtim tükkanda küçük zaten...bende iriyim...ybrciler kadar şanslıyız bence...yan sanayide bukadar bolluk ucuzluk görmedim...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:24 ----------

arayın fiyat sorun...servisle kıyaslayın...Allah kaza bela vermesin...ben ilk gördüklerimi çektim alelacele...şimdi bana mete han şunun fiyatı neymiş demeyin vururum...

açın sorun işte yav...ben kaynağı gösterdim...siz saldırın ...Anadoludaki arkadaşlarımda servisi olmayan arkadaşlarımda bir hayır duası etsin... burdan bilgi alan arkadaşlarda nezaketen gaynak olarak adımızı yazsın sonra kırmayım kalbinizi...
    aynı zamanda ybr ve tvs apachı parcalarıda satıyorlar degıl mı hacu ??
    onlarda faydalanabılırler yane demı

Motosikleti
    Alıntı Bruce 65 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uyar tabi kardeşime bak,sen organizasyon yaparsın da geri dururmuyuz...?

Kordonboyunu özledim abey...

Alıntı ellvis_78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm cbf 150 kullanıcıları

yahu metehan usta Allah razı oolsun senden . bizim motorların tamamını 1000 lıraya yenıleriz iskelet hariç artık onuda arada hallederız artıkım
    bu arada sadece far kafası 90 lıra idi gecen sene bırde yan kapakları ve farı bır arada tutan iskelet yapı60 lıra falandı herhalde ( üzerınıze afıyet gecen sene beledıye otobusu ana yolda gerı gerı gelıp ben dururkencarptı ve 400 tl masraf cıktı sigorta ödedı ama ilk etapta malum bu parayı her zaman ilk elden MAGDUR öder .
    garantımız de iki ay sonra bıtıyor ( pek hayırlımı yoksa servis kucagımı orası vahim ) bundan sonra kendı atımızın garantısıde bızız insallah .

aynen öle hacı...yahu bunlar yan sanayiyi galiba aynı yerden alıyorlar...Honda Sundıronun yedek parça üretmiş olacağına inanmam zaten...onlarda yan sanayiden alıyorlardır...oradada yan sanayi vardır bence...hacı artık garanti maranti hikaye...sen garantide makina olsun istersen yağ değişimi yaptırman yeterli...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Mete abi balataları ben 5 liraya aldım sen biraz pahalı almamışmısın

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    mete abi naptın ya utandırıyosun benigeçmişim pek parlak değil benim fazla geri gitme

Motosikleti
    Alıntı ilhan YAZICI adlı üyeden alıntı Mesajı göster

yaza bi kıyıköy yapcaz zaten gerisinide de getiririz elbet
    Hacı abi yaparız...yapıcaz... gönlüm Trakyada...

Alıntı muratgün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı zamanda ybr ve tvs apachı parcalarıda satıyorlar degıl mı hacu ??
    onlarda faydalanabılırler yane demı
    satıyorlarda Ybrci arkadaşlar bu hususta sıkıntı çekmiyorlar...onların topaca koymadım...bizim grenaj sıkıntımız malum...onlarda grenaj diye bir şey yok bu arada...sadece depoları var...

genc kaptan kardeşimde okusun bi uğrasın mekana...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:32 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:19 ----------

Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mete abi balataları ben 5 liraya aldım sen biraz pahalı almamışmısın
    kanka ön balataları ben Dudulludan almıştım...ama kaça aldığımı hatırlamıyorum...

mete abi naptın ya utandırıyosun benigeçmişim pek parlak değil benim fazla geri gitme
    yok lan ilk sohbetlerimizde bu fotolarını kaydetmiştim...

burada Müco Yunan totoşu yenip 2004 Balkan Şampiyonu oluyor...

tekmeyi kafada patlatıyor... Karşısında olmak istemem o an...

Buda Karadeniz Şampiyonasında 2.lik galiba...alıştırıyon hep 1.liğe bu olmadı hacı...

Müco şu AYKAN denen kişiyi bi hatrım için dövsene...teknik kullanmadan ama...

biraz şımar kankacım...burda olman harika birşey...

konumuza dönelim...cbf 150 yi nasıl bilirdiniz...

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    abi cbf i ii bilirdikte sen bizi iice rezi ettino günleri özledim be abi ama geçmişte kaldı güzel günlerdi ahh ah

Motosikleti
    abi cbf i ii bilirdikte sen bizi iice rezi ettino günleri özledim be abi ama geçmişte kaldı güzel günlerdi ahh ah
    arkadaşım konu dışına çıkma...burada sadece cbf 150 muhabbeti yapılır...

bence bırakma devam et... sen zeki çevik ve ahlaklısın...sevdim seni karate kıd...

ulan çenem düştü cbf topacını işgal ettim...az okuyamda millete sıra gelsin...sorry..

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    meto iyi güzel hoşda bu parçaların orjinal olduğunu sanmıyorum ambalajlarında neden honda yazmıyor? tamam hondanın kazığını biliyoruz ancak orjinal honda yazması gerekmezmi üzerlerinde bide figthigt gibi bir yazı orjinallerde çindekilerde var anlamaldım bu işi yani kafam karıştı..

Motosikleti
    şimdilik yok
    sen tatıldesın ya ondandır hacu usta

Motosikleti
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    meto iyi güzel hoşda bu parçaların orjinal olduğunu sanmıyorum ambalajlarında neden honda yazmıyor? tamam hondanın kazığını biliyoruz ancak orjinal honda yazması gerekmezmi üzerlerinde bide figthigt gibi bir yazı orjinallerde çindekilerde var anlamaldım bu işi yani kafam karıştı..

hacı zaten orjinal diye bir kavram yok...nerden alındığı nerden geldiği malum...ama yan sanayinin yan sanayisi olurmu...made in çayna işte...serviste domuz gibi biliyor bunu hacı bana güven...grenajın stıckerı illaki farklı olacak...sence bu parçalar dahamı az sağlam olabilir...orjinali Japon malımı...

Alıntı muratgün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen tatıldesın ya ondandır hacu usta

Tebrikler mücahid. Bu manzara gerçekten gurur verici. Helal olsun.

aykan kardeş, parçalar orijinal değil zaten,yan sanayi, mete ilk baştada yazmıştı. cbf'nin orijinal parçasıda çin üretimi bunlarda çin üretimi.

Ön balatanın orijinal fiyatına 55 lira fiyat almıştım.
    Yan sanayi ürünü 5 TL'ye aldım ben.

Orijinal balatam benim kullanım stilime göre atıyorum 20bin km. gidiyorsa,
    yan sanayi 10 bin km dahi gitse kardayım demektir.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    hacı zaten orjinal diye bir kavram yok...nerden alındığı nerden geldiği malum...ama yan sanayinin yan sanayisi olurmu...made in çayna işte...serviste domuz gibi biliyor bunu hacı bana güven...grenajın stıckerı illaki farklı olacak...sence bu parçalar dahamı az sağlam olabilir...orjinali Japon malımı...

ha şimdi oldu ben iyi okumamışım son zamanlarda tam takip edemiyorum topiği eyvallah abi bunların hepsi aynı kuyudan çıkıyor yani

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:19 ----------

aykan kardeş, parçalar orijinal değil zaten,yan sanayi, mete ilk baştada yazmıştı. cbf'nin orijinal parçasıda çin üretimi bunlarda çin üretimi.

Ön balatanın orijinal fiyatına 55 lira fiyat almıştım.
    Yan sanayi ürünü 5 TL'ye aldım ben.

Orijinal balatam benim kullanım stilime göre atıyorum 20bin km. gidiyorsa,
    yan sanayi 10 bin km dahi gitse kardayım demektir.
    tamam aydoğan kardeş, biz ne kazıklar yedik hondadan bi anlatsam ağlarsınböylesi daha mantıklı gerçekten ben bir fara 85 lira ödedim zamanında....

Motosikleti
    şimdilik yok
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üstad sonucta montajda bırlesen parcaların temını yan sanayı parca üreticileri ile saglanmaktadır bu sebeple bu arkadaslarda dırek üreticiden uygun fıyatla satıs yapıyorlar fighthawk yazması hondanın çındekı modellerının ısmı oluyor farkındaysan cbf 150 dıye yazmıyor o yuzden

Metehan abi ön balataları demiyorum debriyaj balatası diyorum 5 lira diyorum 5li set

Motosikleti
    Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Metehan abi ön balataları demiyorum debriyaj balatası diyorum 5 lira diyorum 5li set
    kanka 5 lira olursa kimse almaz...dandik sanırlar...ucuz et misali...15 yine idare eder...

gündüzleri çayırova, akşamları karakartal, geceleri alice harikalar diyarında...
    Motosikleti
    azrailden yeni arakladım...
    bir ara girdik bir iki bilgiye baktık dombilinin gözüne batmışız...
    üzülme dombili art niyetim yok bende alıcam bir tane cbf o sebepten bakıyordum...
    I gOt a GaMe To Win...:bounce:
    eskiden [COLOR="Red"]merter[/COLOR] vardı şimdi [COLOR="red"]fenerbahçe[/COLOR] var...
    [B][COLOR="Red"]drift religion[/COLOR][/B]

Motosikleti
    gel canım kardeşim doğru yoldasın...Askon abiyede bakıyorum az kaldı...bana bütçeni söylemen yeterli...derin araştırmalar yapıp servis onayı aldıktan sonra evine uğurlarım...bir dua etsen yeter...

gündüzleri çayırova, akşamları karakartal, geceleri alice harikalar diyarında...
    Motosikleti
    azrailden yeni arakladım...
    gel canım kardeşim doğru yoldasın...Askon abiyede bakıyorum az kaldı...bana bütçeni söylemen yeterli...derin araştırmalar yapıp servis onayı aldıktan sonra evine uğurlarım...bir dua etsen yeter...
    bizim bütçe biraz karışık sen satmayı düşünen olursa benimle irtibata geçmesini söyle gerisini hallederiz...
    I gOt a GaMe To Win...:bounce:
    eskiden [COLOR="Red"]merter[/COLOR] vardı şimdi [COLOR="red"]fenerbahçe[/COLOR] var...
    [B][COLOR="Red"]drift religion[/COLOR][/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 14 kullanıcı var. (0 üye ve 14 misafir)

Bu Konudaki Etiketler