Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Touring
    Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkes lastik değiştirince oluyorsa, bu meretler sıfır aldığında nasıl hiç ağırlık takılmadan tam balansı tutmuş oluyor ki?

belkide üretim bandında lastik montajı nı makineler yapıyordur daha sonra eskiyen lastiği değiştirip yenisini takan ustada makine kadar iyi takamıyordur.tabii bir varsayım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı wertcvb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    belkide üretim bandında lastik montajı nı makineler yapıyordur daha sonra eskiyen lastiği değiştirip yenisini takan ustada makine kadar iyi takamıyordur.tabii bir varsayım
    bu varsayım dogruysa biz dogru ayar için farbirakaya mi gitcez

muratgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu varsayım dogruysa biz dogru ayar için farbirakaya mi gitcez
    bu ısı lastıklerı guzel bı lastıkcıye gıdıp sok tak yapıp bıde balans yaparsa olur gıbıme gelıor tabı lastıkcı arkadas dost veyatta tanıdık olursa daha ıyı olur ben oyle yapıcam dostlar sahsen

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:50 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:42 ----------

dostlar bu arada yağımın degısme vaktı geldı onerebılecegınız yag varmı ve ankara ıcın nerden tedarık ederım genelde repsol 10-40 kunlanıyorum ama bu sefer 10-50 mı koysam dıye kararsızım

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    bilmeyen arkadaşlar varsa diye otomobildeki durumu anlatayım.

jant zaten balanslı olur. lastiğin farklı yerlerinde üretimden kaynaklı ufacık yoğunluk ya da kalınlık farkları olduğundan, lastik dönerken balanssızlık ortaya çıkar. bu kusur en pahalı lastikte bile genelde vardır. bu durumda jantlı lastiği balans makinesine takıp çevirirler. lastiği çevirirken makine analiz yapar ve tam olarak hangi noktaya kac gram ağırlık eklenmesi gerektiğini makine gösterir. adam da çakar ağırlığı janta. makine tekrar döner, onay verir. iş biter.

yani fabrikada kusursuz jantın üzerine kusurlu lastiği taktığı için istediği şekilde taksın balans ayarı yapmak zorunda. bayiden alınan motorda bu ağırlıklardan göremediğimiz için.

ya durolar bir şekilde kusursuz üretiliyor.

ya da kusurlu da olsa bizim ince lastiklere balans ayarı gerekmiyor.

işte bunu çözemedim. gerekmiyorsa benim gidon niye kıvırtıyor.
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

metanecho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS K4, DL650 K5 - 93 323 HB
    senin yazdıklarından yola çıkarak lastiklerin havası motordaki ağırlık daılımı gibi sebeplerden olabilir diyorum ben, zira ben aydoğanxle konuşup balans olayı aklıma gelinceye kadar o düşüncedeydim. elleri bıraktığımda başlayan gidondaki titreme kendimi öne doğru verince azalıyordu.
    B rh(+)
    Aynada Herkesin Baktığı Yabancı

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bilmeyen arkadaşlar varsa diye otomobildeki durumu anlatayım.

jant zaten balanslı olur. lastiğin farklı yerlerinde üretimden kaynaklı ufacık yoğunluk ya da kalınlık farkları olduğundan, lastik dönerken balanssızlık ortaya çıkar. bu kusur en pahalı lastikte bile genelde vardır. bu durumda jantlı lastiği balans makinesine takıp çevirirler. lastiği çevirirken makine analiz yapar ve tam olarak hangi noktaya kac gram ağırlık eklenmesi gerektiğini makine gösterir. adam da çakar ağırlığı janta. makine tekrar döner, onay verir. iş biter.

yani fabrikada kusursuz jantın üzerine kusurlu lastiği taktığı için istediği şekilde taksın balans ayarı yapmak zorunda. bayiden alınan motorda bu ağırlıklardan göremediğimiz için.

ya durolar bir şekilde kusursuz üretiliyor.

ya da kusurlu da olsa bizim ince lastiklere balans ayarı gerekmiyor.

işte bunu çözemedim. gerekmiyorsa benim gidon niye kıvırtıyor.
    abi şimdi balanslı duzgun olan cantı yamultcağıma böle olsun farketmezo zman burdan şuda çıkarbilirmi bu lastiklerle belirli km yaptıktan sonra kendi kendine düzelme olur mu ağırlık olan yer aşına aşına bu geldi aklıma belki saçma amaya ben direksiyona dikkat ettim bikaçkere sallama oldu başka denemelermde de dreksiyonda tık yoktu ok gibi gidiyodu benim asıl sıkıntım ani fren yaptığmda motor dururken bi dengesiz oluyo sanki anlam veremedim hava ayarlarını değiştiricem bu ara her değiştirdiğimide kaydedicem bakalım cook fark olursa demek bu hava ayarından kaynaklanan birşey

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı muratgün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet kampana yerıne bı dısk koyamamıs su cokelek honda
    bıde allaha sukur sorun pek yasamıoz ondandır muhabbet edısımız galıbam aman dıyım usta sası motor yerınde lazım bıze yolda kenarda beklemesı degıl
    usta nabıon yaw 130 kılo aman dıyım tanrım benı bastan yarat fıt bı yapım var allah razı olsunkı
    kesınlıkle bende frenlerı balataları debraj telını bılımum konsoldakı her yerı yaglatıyom ya wd40 la yada bı tane degısık ısmını su anda hatırlayamadıgım bı spreyle fılan cıddı anlamda ıyı bır bakım oluor [COLOR="Silver"]

Hacı ben gaz telimin 3 yıl 2 aydır aynı olmasından rahatsızım şu an...nedense buna takrım...servis ustalarıma söylüyorum len git diyolar... takıntılıyım hacı...düdükten bir tel parçası beni Çınarcıkta yolda bırakırsa diye tırsıyorum...Honda dediysek sanki Japon malı değil ya...Çaynanın teli...

Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya işin kötüsü motorsuz biyere gittğimiz zaman yoruluyorum artık bugun cumaya yetişmek için bize yakın camiye dogru kosayım dedım bi 500 metre var arası abi nefes nefese kaldım kendime gelmedim kilo desen olmuş 95 motorun tek kötü yanı bu benim için
    sende bu genc yaşta salma bizim gibin kendini dostum...

müco msn aç bi hacı...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

ellvis_78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    motora binipte kılo almamak mumkun mu arkadaşlar geceen ylın bu zamanlarında 80 cıvarı falandım sımdı doksanlarda seyredıyoruz cbf 150 ile 8-10 kılo alırsak cbf 600 ile kac kılo alırız?

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı ellvis_78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motora binipte kılo almamak mumkun mu arkadaşlar geceen ylın bu zamanlarında 80 cıvarı falandım sımdı doksanlarda seyredıyoruz cbf 150 ile 8-10 kılo alırsak cbf 600 ile kac kılo alırız?
    km 49.600...kilom 130...rekorlar bende...

hepinizi döverim valla...ama tek tek gelin

Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

ellvis_78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    arkadaşlar malum yaza gidiyoruz inş . yalnız sivas bıraz soguk bı memeleket ve üst üste mont gıymektende usandım en azından yagmur camur farketmeksızın kullanıslı bı mont almayı dusunuyorum ixon marka hafifi uzun model 300 civarı fransız mont var sıtelerden baktıgım kadarıyla . kullanıslı mı degıl mı bılmıyorum . sizlerin onerebılecegı kalıtelı bı mont varmı yada fazla tuzlu olmadan

Motosikleti
    transalp yavrusu
    arkadaşlar malum yaza gidiyoruz inş . yalnız sivas bıraz soguk bı memeleket ve üst üste mont gıymektende usandım en azından yagmur camur farketmeksızın kullanıslı bı mont almayı dusunuyorum ixon marka hafifi uzun model 300 civarı fransız mont var sıtelerden baktıgım kadarıyla . kullanıslı mı degıl mı bılmıyorum . sizlerin onerebılecegı kalıtelı bı mont varmı yada fazla tuzlu olmadan
    NİC öneririm hem fiyat olarak daha ucuz hemde gayet kaliteli ben kullanıyorum gayet memnunum.
    İnsan olmak yetmez, yetmiyor zaten süpermen olmak lazım bazen..

canercamalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    yaz için
    http://www.sahibinden.com/scorpio_ra...XQQdisplayitem elimde bu var düşünürsen yardımcı olurum
    ۞۞۞۞Drift Religion۞۞۞۞ GT 250RR

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı ilhan YAZICI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    NİC öneririm hem fiyat olarak daha ucuz hemde gayet kaliteli ben kullanıyorum gayet memnunum.
    aynen bende nic mont öneririm yağmur için garanti veremem ama soğuk için kesinlikle arkasındayım ve sağlam korumaları olan bir mont kışın ben altından normal bi thsort giyip kullanıyorum gereçekten soğuk işlemeyen bir mont fiyatıda gayet iyi öneririm

Alıntı muratgün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostlar bu arada yağımın degısme vaktı geldı onerebılecegınız yag varmı ve ankara ıcın nerden tedarık ederım genelde repsol 10-40 kunlanıyorum ama bu sefer 10-50 mı koysam dıye kararsızım
    Repsol yağ hiç kullanmadım. Şu anda kadar Castrol kullanıyorum memnunum.
    Yazın Castrol Power1 15-40, kışın ise Power1 10-40 kullanıyorum.

Ankara için bu günlerden sonra 15-40 idealdir, çok soğuk günler geride kaldı.

Büyük marketlerde bulabilirsin. Praktiker, kipa, bauhause, metro grosmarket vb. gibi birçok yerde bu yağlardan mevcuttur. Hatta bir çok BP istasyonunda da mevcuttur.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

muratgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hacı ben gaz telimin 3 yıl 2 aydır aynı olmasından rahatsızım şu an...nedense buna takrım...servis ustalarıma söylüyorum len git diyolar... takıntılıyım hacı...düdükten bir tel parçası beni Çınarcıkta yolda bırakırsa diye tırsıyorum...Honda dediysek sanki Japon malı değil ya...Çaynanın teli...

sende bu genc yaşta salma bizim gibin kendini dostum...

müco msn aç bi hacı...
    usta al o zaman bı yenı gaz telı kafan rahat etsın sen al servıs elı mahkum degıstırır tabı yada koptu la degıstır dersın made ın çayna nede olsa

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:32 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:26 ----------

usta ben held ve daınese kunlanıorum daınese fıyat olarak bıraz pahalı ındırımler dısında ancak held maddox modelını almıstım halen kunlanıorum ve yaz kıs gıyebılecegın bı mont olarak tavsıye edebılırım fıyatta 200 lıra cıvarı olması lazım
    veyatta motomax ın sıtesıne gırıpte bakabılırısın cok sık ve aynı zamanda ucuz urunler var ozellıkle dıfı nın cok guzel ve fıyat/performans olarak cok cok ıyı urunler yapıo ben dıfının eldıvenını ve yagmurlugunu kunlanıorum ılk defa ucuza kalıtelı bı urun almanın mutlulugunu yasıyorum ve bı daha montumu motomax tan dıfı alıcam valla

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:37 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:32 ----------

Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Repsol yağ hiç kullanmadım. Şu anda kadar Castrol kullanıyorum memnunum.
    Yazın Castrol Power1 15-40, kışın ise Power1 10-40 kullanıyorum.

Ankara için bu günlerden sonra 15-40 idealdir, çok soğuk günler geride kaldı.

Büyük marketlerde bulabilirsin. Praktiker, kipa, bauhause, metro grosmarket vb. gibi birçok yerde bu yağlardan mevcuttur. Hatta bir çok BP istasyonunda da mevcuttur.
    üstad tesekkur ettım 15-40 alsam ıyı olucak dıyorsun yanı evet cok soguk havalar yok artıkın ankarada hem yaza gırerken bı daha yag degısımı yapcez sonucta en guzelı 15-40 hatırladıgım kadarı ıle yenımahallede bı praktıker vardı galıba avm nın yanında orda bulurum dıye dusunuom yada yıba carsısına gıderım garı ama grosmarketlerde daha mı ucuzdu yag yoksa dırek yıba carsısı esnaf ısımı dıyosun

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    Alıntı metanecho adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün aydoğanx ile görüştük benimde lastik değişiminden sonra gidonda titreme oluyordu ben ama başka birşeydir diye düşünüyordum demekki sorun aynı. bir çözüm bulmak lazım.
    ağırlık takılarak balans yapıyorlar . bende var mesela.Telli jant olsa ayar yapılı akord gibi balans olur ama döküm jantlarda ya torna ettireceksin yada kurşun takılacak. onu lastiğini yakan kişi orda yapar .
    izmir de buz motor da değiştirdim ben her iki lastiğe de uyguladılar.
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    sağol kaptanhasan. aradığım cevap demek ki yapılıyor.

ismail biz de yaptıralım abicim iyisi mi.
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Dün akşam üzeri saat 21:00-22:00 sıralarında Gebze' den Kocaeli' ne dönerken hayatımın en yağmurlu sürüşünü yapmış bulundum. Kaskın vizörünü kapıyorum hiç bişey görmüyorum, kaskı açıyorum, sanki yağmur damlaları birer kurşun tanesi gibi gözlerime geliyor, 50-60 km/h ortalama hızla ilerleyen bi kamyonun arkasına durdum ve bu şekilde zorla yolculuğumu tamamladım. Eve geldiğimde iç çamaşırlarıma kadar ıslanmıştım. Çoraplarım ayak bileklerimin hizasına kadar sırılsıklamdı. Sıktığımda şakırşakır su aktı. Pronel in kışlık pantolunu bütün noktalarından su alıyor. Soğuktan güzel koruyor fakat aman yağmura yakalanmayın. Bilginize.

Metocum gece aramışsın, uyuyordum. Gece eve kendimi zor attım. Gündüzden uykusuzdum zaten. Kurulandım ve uyudum. Sendemi yağmura çarpıldın yoksa. Gerçi senin tedariklerin sağlamdır. Bagajda uzunca bi yağmurluk taşıyıcam bundan sonra bide gezer in 10-15 tl ye lastik botları var. Normal ayakkabı şeklinde. Bu çizmelerden temin edicem. Yağmur yağarken çıkmıyorum ama bi kaçtır yolda yağmura yakalanıyorum.

avare rulman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 + honda cbr 250r
    arkadaşlar merhaba, komşuya fikir sormaya geldim

aranızda motoruna kappa k21 veya givi e21 yan çanta uygulamış kullanıcılar var mı? yıldız ticaretten şu demiri alacagım:

bunu bahsettiğim çantalara bağlamak için ek ne gibi aparatlara ihtiyacım olur bilen varsa yardım rica ediyorum.

çantalar hakkında iyi/kötü deneyimleriniz de ayrıca benim için değerli.

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı avare rulman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba, komşuya fikir sormaya geldim

aranızda motoruna kappa k21 veya givi e21 yan çanta uygulamış kullanıcılar var mı? yıldız ticaretten şu demiri alacagım:

bunu bahsettiğim çantalara bağlamak için ek ne gibi aparatlara ihtiyacım olur bilen varsa yardım rica ediyorum.

çantalar hakkında iyi/kötü deneyimleriniz de ayrıca benim için değerli.
    bu çanta demirlerini ne kadara sordun kardeş fuar da sormustum hespı 130 tl demişti cbf ıcın on korumada sormustum 40 tl dedı senın sordugun fıyatlar nedır?genelde bu demirlere takmak için yerler oluyo fuarda baktığımda vardı cantanın yanında verirler heralde vida vsbirde geri sayfalarda vardı ama şimdi gerilere bakmak lazım googleden arattrrsn cbf topiğinin sayfaları çıkar ordan bakabilirsin;)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 31 kullanıcı var. (0 üye ve 31 misafir)

Bu Konudaki Etiketler