Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    Alıntı Bruce 65 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum bukadar kalabalık çanta grubu ile artçı rahat binip inebiliyormu çok merak ediyorum...bana kalırsa artçı için zahmetli bir iş... ne dersin?
    artçıya hiç bir engel teşkil etmiyor. ben sürekli artçılıyım.
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    muratgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    unutma zenon bir lüks değil ihtiyac...hele ki bizim kıçıkırık aydınlatma sistemimiz için kesinlikle acil mevzulardan biri...

hoşgeldin...

Müco yan çanta Anes Motorda uygun fiyata var
    aynen aynen hacı abı kesınlıkle acılıyetı onemlı bır mevzu
    buyrun bendende zenonlar

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    abi arkada 46 kappa dursun zaten ona ellememyanlarada tekstıl cantalardan alıcam bakıym fuarda olursa ordan alırım buyuk ıhtımal..

abi açıkcası zenon taktırmaktan korkyrm akü sorunu yaşamak istemiyorum tuşlu yapaıp genelde kapalı tutusam sorun olmaz değilmi yani ikidebir vurdurarak calıstırcaksam ben bu farlarla ıdare ederim bide el feneri alırım uzun yolda

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:04 ----------

Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    artçıya hiç bir engel teşkil etmiyor. ben sürekli artçılıyım.
    tamam hocam ya ben sizin çantalardan alıcamyanlara 33 lük çok büyük gelir hızıda etkiler kanımca.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı muratgün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen aynen hacı abı kesınlıkle acılıyetı onemlı bır mevzu
    buyrun bendende zenonlar

]
    valla bu zamanda zenonsuz motorcuya kız vermiyorlar...

ben yatar hacı abiler geceyi berbat bir espriyle kapattık idare ediverin gari...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    artçılı resmi de ilk fırsatta çekip koyarım.

plastik cantalar daha kalın olduğundan daha çok yük alacaktır ama gezilerimizin en dolu seyahat edeni benim. 2 katlanır tabure, bir mangal ızgarası, sucuk, kola, bardak, ekmek ne ararsan bende. çantalarımın yetersiz kaldığı olmadı. bana göre cbf in tekerler ve kuyruk ince olduğundan kalın plastik çantalar çok abartı duruyor. kumaş çantaların daha bi sportif havası var.

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150

ben yatar hacı abiler geceyi berbat bir espriyle kapattık idare ediverin gari...
    bolll zenonlu ruyalar abi

bu espride anca senden gelir zaten

Motosikleti
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi arkada 46 kappa dursun zaten ona ellememyanlarada tekstıl cantalardan alıcam bakıym fuarda olursa ordan alırım buyuk ıhtımal..

abi açıkcası zenon taktırmaktan korkyrm akü sorunu yaşamak istemiyorum tuşlu yapaıp genelde kapalı tutusam sorun olmaz değilmi yani ikidebir vurdurarak calıstırcaksam ben bu farlarla ıdare ederim bide el feneri alırım uzun yolda

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:04 ----------

tamam hocam ya ben sizin çantalardan alıcamyanlara 33 lük çok büyük gelir hızıda etkiler kanımca.
    kanka açma kapama düğmesi olursa aküye direkt bağlanırsa sıkıntı yok emin ol... vurdurarark çalıştırma yok dostum...ben ilk denemelerde açık unuttum sıkıntı oldu...şimdi sorun yok...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:10 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:09 ----------

bolll zenonlu ruyalar abi

bu espride anca senden gelir zaten
    zenon sayıcam rüyamda...bir zenon iki zenon...üç zenon...99 zenonda uyumuş olurum artık...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Motosikleti
    şimdilik yok

alkıslıyorum patron senı bu mukemmel esprı ıcın hehe

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:13 ----------

dostum emın olkı sorun yasamazsın ha sana bunu soylerken ben yasıyorum aslında ama benım akum oldu artık sarj tutmuo degıstırılmek ıstıo bende az daha dayan az daha deyıp zorluorum kendımı zorlayıncada bazen vurdurmak zorunda kalıorum yada farı kapattıktan sonra az daha calıstırıp bıraz kendını doldurmasını saglıorum ama genede razıyım bu duruma cok memnunum bende xenonlardan hos yenı bır aku alınca dahada guzel olucak kesınlıkle takmalısın

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    motomaxın sitedeki difi çantaları şiddetle öneriyorum. harika oluyor motor. keşke ben alırken denk gelseydim. bunları satsam mı ne yapsam

Motosikleti
    şimdilik yok
    Alıntı izzet222 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçekten Güzel Yapmış Birde Şuna Bak...

Yaaa Şu Harika Arkadan Cbr 125 i andırmış...
    yaw su jantların guzellıgıne bakarmısınız yaaa honda canım benım nıe parlak sıyah yapmıorsınkı jantları sılınce parlasın al benısı olsun gostersın kendını ahhh ahhh ama kafaya taktım boyatacam valla varmıdır bu konuda fıkrı olan dostlar

Motosikleti
    CbF 150
    SORULARIMI CEVAPLAYAN HERKESE TEŞEKKÜRLER.
    TEKRARDAN HOŞBULDUK.PEKİ SİS FARI İÇİN Bİ DÜŞÜNCENİZ VAR MI?
    BEN YAPACAKLARIMI DÜŞÜNDÜM
    ÖN GRENAJ KORUSMASI+YAN TEKSTİL ÇANTA+ARKAYA KASK GİRECEK KDR Bİ ÇANTA+ PARAM OLURSA ZENON(MOTORU KEYFE KEDER KULLANACK BİRİ OLDUĞUMDAN.GECELERİDE PEK Bİ YOL GTMCEM CUMARTESİ ÖYLEDENSORA İÇ ÇIKISI MOTORA ATLAYIP PAZAR AKSAMINA KDR Bİ YERLERDE HOŞ VAKT GEÇİRMEK AMACIM)
    KORNASI ORJİNAL Mİ BİLMİYORUM AMA DUYULUYOR FENA DEYİL. TABİ SİZERLE GÖRÜŞTÜMÜS GEZİYE GİTTİMİZ Bİ GÜN YETERLİ OLUP OLMADINI ANLARIM:=)
    DA BENİM MOTORUN RENGİ MAVİ:( JANTLARI BOYAMAYI DÜSÜNSEM NE RENK OLSA GÜZEL OLUR? BİDE TEKER İÇİN Bİ TAVSİYE LÜTFEN.ADAM DAMDAN DÜŞMÜŞ AHALİ DOKTOR DOKTOR DİE YAYGARA EDERMİŞ düşen söle bi can havliyle bakmış bırakın doktoru bana damdan düşen birini getirin demiş:=) cbf si olmayan birinden tavsiye almak mantık dışı

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:24 ----------

bu arada fuar resimleri ni sormuşsunuz:( saat 13,30 patron 2 ye kdr paydos verirse yarın ben eklycem vermesse:( bende ekleyen birini arycam

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Slm, Moturumdan gelenb zırıltı sesinden bahsetmiştim daha önce, bu gün servise gitmeme vs gerk kalmadan sesin nereden geldiğini buldum ve onardım. Ses, tüm somunları sağlam ve sıkılı olduğu halde, ön grenaj koruma demirinden geliyormuş. Sesin buradan geldiğini şöyle anladım. Yolculuk esnasında, zırıldama anında, biraz öne eğilip farın hizasındaki koruma demirini tutunca zırlama kesiliyordu.

Problermi ise şöyle çözdüm. Ön grenaj koruma demirinin motor koruma demirine bağlandığı, motor koruma demirinin sağ ve sol üst köşelerinde olan bağlantı noktalarını gevşettim. Kafa (ön grenaj) koruma demirini iki taraftanda dışa doğru biraz esneterek somunları tekrar sıktım ve ses kesildi. İşin ilgiç tarafı bu zırıltının geldiği zamanlarda dakoruma demiri somunları gayet sıkı idi. Gevşek somun yoktu. Ne ilginçtir ki sesin kesilebilmesi için demirin gerdirilmeye ihtiyacı varmış. Şimdi eski bağlantı noktaları biraz açığa çıktığından birtaz paslı ve kötü görünüyor ama jantlarla beraber önümüzdeki yaz koruma demirlerini komple siyaha boyatmayı düşünüyorum. Bi kaç foto ekliyim.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Afrika..
    [QUOTE=ethemm76;1976792]Slm, Moturumdan gelenb zırıltı sesinden bahsetmiştim daha önce, bu gün servise gitmeme vs gerk kalmadan sesin nereden geldiğini buldum ve onardım. Ses, tüm somunları sağlam ve sıkılı olduğu halde, ön grenaj koruma demirinden geliyormuş. Sesin buradan geldiğini şöyle anladım. Yolculuk esnasında, zırıldama anında, biraz öne eğilip farın hizasındaki koruma demirini tutunca zırlama kesiliyordu.

Problermi ise şöyle çözdüm. Ön grenaj koruma demirinin motor koruma demirine bağlandığı, motor koruma demirinin sağ ve sol üst köşelerinde olan bağlantı noktalarını gevşettim. Kafa (ön grenaj) koruma demirini iki taraftanda dışa doğru biraz esneterek somunları tekrar sıktım ve ses kesildi. İşin ilgiç tarafı bu zırıltının geldiği zamanlarda dakoruma demiri somunları gayet sıkı idi. Gevşek somun yoktu. Ne ilginçtir ki sesin kesilebilmesi için demirin gerdirilmeye ihtiyacı varmış. Şimdi eski bağlantı noktaları biraz açığa çıktığından birtaz paslı ve kötü görünüyor ama jantlarla beraber önümüzdeki yaz koruma demirlerini komple siyaha boyatmayı düşünüyorum. Bi kaç foto ekliyim.

Allah kaza bela göstermesin. Bu ne yakışıklı bişeydir böyle.. Ayrıca tur camı çok yakışmış
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Saol kardeşim, darısı başına. Bugün 23 bini devirdim. 2009 model. Kısmetse 1 kaç sene daha binmeyi düşünüyorum. Evet tur camınıda motoru sfır alırken 50 tl ye almıştım. Gayet kullanışlı. Göğsüme rüzgar almıyorum hiç. Ayrıca hız falanda düşmüyor.

Motosikleti
    Ethemcim taktınmı takıyon sende benim gibi...kafa koruma demiri taktıranlar şuna dikkat etsin...ön far dış camına yaslanıyor o demir zamanla...ve deliyor...yani içinde ampulun olduğu FAR ATOMUNU alttan inceden inceye deliyor...benimki delindi...içine toz toprak girdi...far atomunun iç kısmı hafif pis durumda...o kısmı bi temizlesem zaten deniz feneri gibi zenonum var birde o parlaklıkla artık araclar güneşi gördüm diyecekler gece...

Motosikleti
    Afrika..

Ethemcim taktınmı takıyon sende benim gibi...kafa koruma demiri taktıranlar şuna dikkat etsin...ön far dış camına yaslanıyor o demir zamanla...ve deliyor...yani içinde ampulun olduğu FAR ATOMUNU alttan inceden inceye deliyor...benimki delindi...içine toz toprak girdi...far atomunun iç kısmı hafif pis durumda...o kısmı bi temizlesem zaten deniz feneri gibi zenonum var birde o parlaklıkla artık araclar güneşi gördüm diyecekler gece...
    Metehan fuarda Cbf fotolari cektinmi?

Motosikleti
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Metehan fuarda Cbf fotolari cektinmi?
    valla çekmedim...bizim cbf bildiğin cbf...bi numarası yok...

Motosikleti
    Afrika..
    valla çekmedim...bizim cbf bildiğin cbf...bi numarası yok...
    Senelerdir aynı cubuf..

Motosikleti
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senelerdir aynı cubuf..
    değerli arkadaşlarım önemli bir mevzuya giriyorum...lütfen dikkatli okuyun...servislerdeki orjinal parçaların ÇİN den gelen orjinaller olduğu malumunuz...bu nedenle önemli bir hatırlatma yapmak istiyorum...

Bugün fuarı dikkatle gezerken bir standda şu an bizim kullandığımız motorların yedek parçalarını ithal eden firmayla karşılaştım...

http://www.velomoto.com.tr

vitrinlerinde ne ararsak var...

size çok basit bir örnek vereceğim...serviste kdv dahil 36 lira olan arka 42 lik dişlimiz burada 20 gayme...çok basit bir örnek...

http://www.velomoto.com.tr/urun.php?...4&kategori=118

2.örnek ise...serviste 20 küsür olan ön balata burada 5 lira...

http://www.velomoto.com.tr/katalog.php?kategori=47

serviste orıngsız zincir 40 lira...burada orıngli sinzir Vıetnam malı 65 lira...

http://www.velomoto.com.tr/urun.php?...5&kategori=104

aydoğan kardeşimiz zaten 45 liraya bize yolluyor...zinciri ondan alırsam...arka dişlimide 20 ye alırsam...5 lirada ön dişli eder 65...

serviste orıngsız sinzir arka ön dişli toplam 81 lira...işçilik haric...

aydoğandan orınglı kore malı zincir 45 gayme arka dişli 20 ön dişli 5 eder 65..

yani hem 15 lira az ödüyorsunuz...hemde orınglı zinciriniz oluyor tavsiye ederim...

ne ararsanız var...

aslında CBF 150 ye ait 16 ürün mevcut...

bu 16 ürün şunlar...

YBN O-RING'Lİ ZİNCİR 428 HO CBF150 ...65 gayme...

YBN ZİNCİR 428 126L CBF150 ...12.60 gayme...ben 10.000 kmdir bu zinciri kullanmaktayım...

ARKA DİŞLİ 42T HONDA CBF150 ...20 gayme

VLM AKÜ YTX7DL-BS ..akü 100 lira serviste burada 45 lira...

CBF150 DEBRİYAJ TELİ ...6 gayme...

MOTOMASTER DİSK BALATA 157AB HONDA CGL125-CBF150 4.50 gayme..

CBF150 GAZ TELİ ...5 gayme...

HAVA FİLTRESİ CBF150 ...6.70 gayme...

CBF150 JİKLE TELİ ...4.50 gayme...

CBF150 KM TELİ ...6 gayme...

ELCİK,CBF KIRMIZI LOGOLU ...13.70 gayme...

CBF 150 ORTA SEHPA DIŞ YAY ...3.80 gayme...

CBF 150 ORTA SEHPA İÇ YAY ...2 gayme

birde aklımdayken yazaytım Dudulluda bir dükkanda geçen sormuştum...bizim cbf 150 arka balata 10 lira civarı bişeydi...

bu yaza dişli setimi arka balata ve takozlarımı değiştirmiş olarak gireceğim...

Motosikleti
    Afrika..
    Metehan abi ithalatçi firma ile perakende satıcıların fiyat tutarsizliği hakkinda bilgim vardi açikcasi, ithalatçi firma parçayı toptan olarak yurt dışından getirtip bayii ve servislere üzerine cuzzi bir miktar kar orani koyup satıyor. bayi veya servis'te bunun üzerine kendi kar oranlarini ekleyip bize veriyor. ama 5 liralik bir parçayi 20 liraya satmalari hangi ticari ahlaka sigiyor oda ayri bi konu. arada %300 kar orani var. İthalatçi firma perakende satış yapiyormu bilmiyorum. Yapiyorsada yedek parça konusunda ithalatçi firmalar bence daha iyi bi çözüm gibi görünüyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler