Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    -ibrahim- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    son zamanlarda da sorunlarımız bereketlendi mi ne?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı Samet Sarıha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O yağ kacırıyor gibi gözüken kısımın yağ ile bi bağlantısıyok. Sadece aldığın servis her oynar kısıma yağ basmıs dısardannn.. o
    Ben motoruma yanak takdırdım o zaman soktuklerınde görmüştümm..
    MAŞALLAH TA SENİNKİNEDEN ÖYLE Bİ YAĞ BASMISLARKI O BİÇİM YANİİİ..
    Eyvallah bir soru daha sağ elciğin orda marj düğmesinin bağlı olduğu yer hafif oynuyor onu sıkabilir miyim? Yada takmamak mı gerekir?
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

-ibrahim- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvallah bir soru daha sağ elciğin orda marj düğmesinin bağlı olduğu yer hafif oynuyor onu sıkabilir miyim? Yada takmamak mı gerekir?
    Bende de sol taraf hafif oynuyo jikle açıp kaparken bence takmamak gerekir

Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    (bizim aydoğanx ismail var mesela, endurocu bir arkadaşı çıktığı tepenin üstüne kadar takip edip gıcık etmişti. adam karizmayı kurtarmak için sağlam bir tırmanış gösterisi yapmak zorunda kaldı ismail de fazla üzmek istemedi arkadaşı ).
    öhömm
    Arkadaşın motoru enduro değil bildiğin cross makineydi canım (Honda XL200)

Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bendeki rahatsız edici seviyede, ilk hissetmeye başladığımda ara sıra zırlama yapıyordu, sonra yavaş yavaş artmaya başladı ve dediğim gibi 23 bin km dir motorda motor sesinden başka yabancı ses duymadım. Duysam da önlemini aldım ve onardım. Şimdi bu ses bana çok rahatsaız edici ve moral bozucu geliyor.
    Merak ettim sorunu. Şimdiye kadar bahsettiğin gibi bir ses duymamıştım hiç.
    Ön cam ile km göstergesi arasından geliyor olabilirmi ?

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zenon bir lüx değil ihtiyac diyorum...aküye direkt bağladığın ve kontağa bağlamadığın sürece sorun yok derim...
    Metehan hocam, bende takacaktım xenon, fakat orijinal far ampulü yuvasını kırpmak gerekiyor bildiğim kadarıyla. Orijinale dönmek istersek yeni far tası almamız gerekir bu durumda.

Mesela sen şu anda istediğin zaman eski armut tipli ampulü kullanabilirmisin ?
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Skoda Fabia Elegance ; CBF150
    Bu yağ eksiltme olayını çok abartmaya gerek yok bence.Tamam cbf150'lerde inkar edilemeyecek bir sorun ancak herkeste olacak diye bir kural yok.Eğer o kadar kötü bir durum olsaydı binlerce kullanıcısından ses çıkardı.Bu olay binde bir ihtimal gibi geliyo bana.Ancak km ilerledikçe tabiki ihtimal daha da artıyo.Onu da kabullenmek lazım.Fakat çok fazla masraf yapmadan tamiri mümkün bir olay olduğu da ortada.Bende 50.000 km'lere gelince aynı problemi yaşama ihtimalimin yüksek olduğunun bilincindeyim.Ancak o kadar km yapana kadar heralde 5 sene geçer.5 sene sonra da masraf açacaksa açsın.Helal olsun cbf150'ime.Galiba açacağı masrafta 450 civarı bir fiyat olacak.

Motosikleti
    2009 CBF 150 - 2007 DL650A - 2006 CBF 500
    Arkadaşlar Merhaba,

evet uzuuun zamandır benden ses çıkmıyordu ama son haftalarda devam eden yoğunluk az da olsa azaldı ve yazma fırsatı bulabildim.
    Gelişmelere gelince;
    1- V-Strom umu sattım
    Nedenini ikinci maddede göreceksiniz. zarar etmedim ve değerini bilecek birine verdiğim için içim rahat ama motorsuzluk gerçekten çok kötü.. En yakın zamanda en azından geçici olarak 150-250cc bişiler bakacağım.
    2- İstanbul'dan ev aldım, çoook araştırdım ve sonunda Beylikdüzünden (İstanbula gelirsem iş yerime yakın) İnnovia 1 den bir daire aldım, son zamanlarda da kredi,banka, tapu, emlakçı vs. uğraşıp durdum... perişan oldum, bu işler çok zor ama sonunda hallettim.
    Ev almak için motorumu satmak zorunda kaldığım için üzgünüm ama başka türlü yapamazdım, şimdi kaldık mı motorsuz?

AMA... en yakın zamanda (mümkünse sezon başlamadan evvel) bir motosiklet alacağım, en fazla 3-4.000 vereceğim, aklınızda iyi makina olursa haberim olsun, CBF150 olur,250 olur, HYO naked 250 olur, bakalım, temiz bulabilirim inşallah.

Herkese selamlar, Perşembe akşamı fuarda olmayı planlıyorum, haberleşelim.
    Alper
    [COLOR="Red"][B]"HEDEF" YOLUN TA KENDİSİ !!![/B][/COLOR]

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merak ettim sorunu. Şimdiye kadar bahsettiğin gibi bir ses duymamıştım hiç.
    Ön cam ile km göstergesi arasından geliyor olabilirmi ?
    Bravo, şu konuda O bahsettiğin yerden bir zırıldama sesi ile ilgili geçen yaz şikayetim olmuştu, ön camı tuttuğumda zırıltı kesiliyordu. Servis ön cam ile gösterge paneli arasındaki boşluğa ufak bi şamrel parçası sıkıştırınca ses kesilmişti.

Şimdi bu ses gerçekten daha sık duyuluyor ve can sıkıyor. Anladığım kadarıyla bednzin deposunuın altından veya o yakın civardan geliyor. Sürüş konforunu olumsuz etkiliyor. Sürüş anında değil, boşta gaz verdiğimde bile devir yükseldiğinde zırlıyor. Cumartesi servise götürücem.

Canımı sıkan kötü bir ihtimal var. Sesin nereden geldiğini anlayamayarak servisin bu sorunu çözememesi veya normal bu böyle gider..falan demesi şu anda kafamdaki kabus. Eğer böyle bişey olursa motordan felaket soğurum. Belki satarım bile. 23 bin km dir böyle bi ses duymadım. Kesinlikle normal değil.

İşin kötüsüde geçen Cuma servis bakımına gitmiştim. Bu sesi servise giderken yolda duymaya başlamıştım. Servisede söyledim. Kafa koruma demirinin önündeki somun biraz gevşemiş, servis burayı sıktı. Ok oldu dedi, deneme sürüşündede sotun çıkarmadı. Bizde buradan sandık ve sorun çözüldü diye düşündük. Dönüş yoluna çıktım. Eve doğru ilerlediğim her bi km de ses kendini daha da bi duyurmaya başladı. Servise 70 km mesafem var, o an için dönme imkanım da olmadı. Bakalım ne olacak, cumartesiyi bekliyicez artık.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:56 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:36 ----------

Fabrikasyon benzin musluğum bozuktu, garantiden değişti. 3-5 bin km önce arka amortisörden gelen tıkırdama sesi nedeniyle arka amortisör garantiden değişti, şimdi bu ses nedir anlamadım gitti, şöyle 50-60 binleri devirsek daha neler görücez Allah bilir. Bence Honda bu cbf işine bi el atmalı diyorum. 20-30 bin binipte satmak için almadım ben bu motoru, bu yüzden biraz canım sıkkın. En basitinden şu an 23 binde olan motor bu tam gaz gezmeye devam edersem 30-35 bincivarlarına gelecek, ama sıklıkla bu ve benzeri sorunlarla karşılaşmak canımı sıkıyor açıkçası.

Fabrikasyon benzin musluğum bozuktu, garantiden değişti. 3-5 bin km önce arka amortisörden gelen tıkırdama sesi nedeniyle arka amortisör garantiden değişti, şimdi bu ses nedir anlamadım gitti, şöyle 50-60 binleri devirsek daha neler görücez Allah bilir. Bence Honda bu cbf işine bi el atmalı diyorum. 20-30 bin binipte satmak için almadım ben bu motoru, bu yüzden biraz canım sıkkın. En basitinden şu an 23 binde olan motor bu tam gaz gezmeye devam edersem 30-35 bincivarlarına gelecek, ama sıklıkla bu ve benzeri sorunlarla karşılaşmak canımı sıkıyor açıkçası.
    Ethem hocam altı üstü bir ses, hemen soğuma yahu motordan
    Bulunur bir çaresi, çok acele ediyorsun bence.

Bak aklıma takıldı , şu ihtimalde var.
    Benzin musluğunun vidası yerinde duruyormu?

Benim musluğun vidası düşmüştü.
    Bu durumda o vanayı sadece grenaj tutuyor doğal olarak sıkı olmadığı için zırıltı yapabilir.
    Aklında olsun.

Eğer bundan değilsede bi şekilde bulunur çaresi, sen sıkma canını

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Aydoğan, çok yaşa kardeşim, dayı oğlunda da siyah cbf 150 var. Onunkide 2009 model, onun benzin musluğunun vidası düşmüştü Orayada baktım. Gündüz gözüyle tekrar her yerine bakıcam ama bu hafta içi gündüz vardiyesindeyim. Cumartesiye kalıcak. Önümüz yaz, soğumamam lazım aslında. (Soğudum bu motordan, satayımda başka bişey alıyım) gibi bi lüksüm de yok açıkçası şu an için.

Bu acelecilik konusunda sana hak veriyorum, çok tez canlıyım bu vb konularda, hemen olsun hemen hallolsun gibi, ara ara aklıma geliyor canım sıkılıyor. Bu benim olumsuz psdikolojimle ilgili bi durum sanıyorum. Umareım hallolur. Sağolasın.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı CBA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevabın için çok tşkler metehan abi. Bende senin gibi düşünüyorum, büyük ihtimal 2. el alıcam. Dylandan hiç bi sıkıntım olmadı gayette memnundum ama artık vitesli bi makina kullanmak istiyorum ve başlangış olarak almayı düşünüyorum.

Aslında aklımda Er 5 de var ama ilk motor ve öğrenci olmamdan dolayı Er5 in bakım masrafları ve vitesli motosiklete 500cc lik makinadan başlamaya korktuğum için Büyük ihtimal alırsam Cbf 150 alıcam.

Anladığım kadarıyla motosikletin yağını sürekli kontrol edersek başımıza bi problem açmaz gibime geliyor.
    Yalnız Dylandaki seriliği ararsın...viteslik bir süre hamallık gibi gelir bunuda unutma...ama sonra skutırla geçen yıllara yanarsın...er 5 sana göre değil inan...cbfyi yaksan bile bloğu 500 e sıfırlarsın...

Alıntı Samet Sarıha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Metehan abi ben 2009 un temmuz ayında aldım motorumu..
    Sağ sinyal su alıyodu degiştirdiler garantıden. Sımdıde sol sinyal su alıyor onuda degıstırceklerdii..
    Aksi gibi Buseferde Sağ & Sol sinyal ve far bugu yapmaya basladııı
    Hepp kötüü mal banamı denkgelıyo anlayamadım gittii.. hiçç şansım yok....
    Zaten servıstekıler hiççç tınlamıyolar cocuk olarak goruyolarr... turlu turlu bahane uyduruyolarr.
    Zatenn "SATISLA BITMEYEN DOSTLUK" diye bi ilkelerı var.. Zamanla "SATISLA BITMEYEN K...Z...K" insana kötü gelıyor...
    insallah siz benım yasadıklarımı yasamazsınızz...

valla bu su alma işini bir sende duydum...herşey oluyor ...

Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Metehan hocam, bende takacaktım xenon, fakat orijinal far ampulü yuvasını kırpmak gerekiyor bildiğim kadarıyla. Orijinale dönmek istersek yeni far tası almamız gerekir bu durumda.

Mesela sen şu anda istediğin zaman eski armut tipli ampulü kullanabilirmisin ?
    evet kullanabilirim...dediğin gibi standart ampuller için far yuvasını kazımak kanırtmak gerekiyor...ama benim 2007 model olduğundanmıdır nedir far atomu (far tası) büyük geldi...Çevresini Barış biraderim siyah bantla biraz genişletmek dolgu yapmak zorunda kaldı...orjianlide bantladık bi köşeye sıkıştırdık xenon gümlerse bişey olursa orjinal devreye hemen girecek...

Alıntı Lifeisgood adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yağ eksiltme olayını çok abartmaya gerek yok bence.Tamam cbf150'lerde inkar edilemeyecek bir sorun ancak herkeste olacak diye bir kural yok.Eğer o kadar kötü bir durum olsaydı binlerce kullanıcısından ses çıkardı.Bu olay binde bir ihtimal gibi geliyo bana.Ancak km ilerledikçe tabiki ihtimal daha da artıyo.Onu da kabullenmek lazım.Fakat çok fazla masraf yapmadan tamiri mümkün bir olay olduğu da ortada.Bende 50.000 km'lere gelince aynı problemi yaşama ihtimalimin yüksek olduğunun bilincindeyim.Ancak o kadar km yapana kadar heralde 5 sene geçer.5 sene sonra da masraf açacaksa açsın.Helal olsun cbf150'ime.Galiba açacağı masrafta 450 civarı bir fiyat olacak.
    benim makina 40.000 de sıfırlandı...krank sıfır...şu an 9000 kmde diyebilirim...ama yağ eksiltmeye devam ediyor...2000 km de 100-150 gr...ustana sor normal diyorsa eyvallah...Çin motorlarından binlerce kullanıcının canı yanıyor hangisi ses çıkarabilmiş...veya çıkarıyor...forumu oku hepsinde bu kadar ekmeğe bu kadar köfte/çin olmasa motora binemezdim deyip duruyor...en azından bu aydınlatma sisteminin 5 para etmez olduğunu kabul etmek lazım...Hondaya yakışmaz bu tarz ucuz işçilik ucuz malzeme...

Alıntı AlperAy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Merhaba,

evet uzuuun zamandır benden ses çıkmıyordu ama son haftalarda devam eden yoğunluk az da olsa azaldı ve yazma fırsatı bulabildim.
    Gelişmelere gelince;
    1- V-Strom umu sattım
    Nedenini ikinci maddede göreceksiniz. zarar etmedim ve değerini bilecek birine verdiğim için içim rahat ama motorsuzluk gerçekten çok kötü.. En yakın zamanda en azından geçici olarak 150-250cc bişiler bakacağım.
    2- İstanbul'dan ev aldım, çoook araştırdım ve sonunda Beylikdüzünden (İstanbula gelirsem iş yerime yakın) İnnovia 1 den bir daire aldım, son zamanlarda da kredi,banka, tapu, emlakçı vs. uğraşıp durdum... perişan oldum, bu işler çok zor ama sonunda hallettim.
    Ev almak için motorumu satmak zorunda kaldığım için üzgünüm ama başka türlü yapamazdım, şimdi kaldık mı motorsuz?

AMA... en yakın zamanda (mümkünse sezon başlamadan evvel) bir motosiklet alacağım, en fazla 3-4.000 vereceğim, aklınızda iyi makina olursa haberim olsun, CBF150 olur,250 olur, HYO naked 250 olur, bakalım, temiz bulabilirim inşallah.

Herkese selamlar, Perşembe akşamı fuarda olmayı planlıyorum, haberleşelim.
    Alper
    Hayırlı olsun...konu ev olunca akan sular duruyor dabi...

Bravo, şu konuda O bahsettiğin yerden bir zırıldama sesi ile ilgili geçen yaz şikayetim olmuştu, ön camı tuttuğumda zırıltı kesiliyordu. Servis ön cam ile gösterge paneli arasındaki boşluğa ufak bi şamrel parçası sıkıştırınca ses kesilmişti.

Şimdi bu ses gerçekten daha sık duyuluyor ve can sıkıyor. Anladığım kadarıyla bednzin deposunuın altından veya o yakın civardan geliyor. Sürüş konforunu olumsuz etkiliyor. Sürüş anında değil, boşta gaz verdiğimde bile devir yükseldiğinde zırlıyor. Cumartesi servise götürücem.

Canımı sıkan kötü bir ihtimal var. Sesin nereden geldiğini anlayamayarak servisin bu sorunu çözememesi veya normal bu böyle gider..falan demesi şu anda kafamdaki kabus. Eğer böyle bişey olursa motordan felaket soğurum. Belki satarım bile. 23 bin km dir böyle bi ses duymadım. Kesinlikle normal değil.

İşin kötüsüde geçen Cuma servis bakımına gitmiştim. Bu sesi servise giderken yolda duymaya başlamıştım. Servisede söyledim. Kafa koruma demirinin önündeki somun biraz gevşemiş, servis burayı sıktı. Ok oldu dedi, deneme sürüşündede sotun çıkarmadı. Bizde buradan sandık ve sorun çözüldü diye düşündük. Dönüş yoluna çıktım. Eve doğru ilerlediğim her bi km de ses kendini daha da bi duyurmaya başladı. Servise 70 km mesafem var, o an için dönme imkanım da olmadı. Bakalım ne olacak, cumartesiyi bekliyicez artık.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:56 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:36 ----------

totoş dediğin gibi ön siperlikten bir zırıltı bendede bir dönem vardı...elinle tutunca kesiyordu...ama nedense o ses kesildi...kimileri oralara sünger bez vs koyuyordu neden kesildi ses bilemedim...

bu arada ben 49.000 deyim benzin musluğum bozulmadı...yani herşey oluyor artık şansmı diyelim kısmetmi bilemedim...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:41 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:28 ----------

Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motorum yeni 230 km de ve arka frende sanki yağ kacırıyorgeldi bu durum normalmidir?

;)
    Motoroun arka göbeğinde plastik takozlar var...göbek mili balata vs var...mekanik bir şey veya yağ yok...o yağ oray anasıl geldi anlayamadım...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Bruce 65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA - CBF150> 250>...?
    [COLOR="Black"]QUOTE=AlperAy;1970183]
    ]Arkadaşlar Merhaba,

Alper kardeş Hayırlı uğurlu olsun evin,güle güle otur,motor herzaman alınır...
    Hep Pür Dikkat...

ugur92 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaslar var mı satmayı dusunen? bana ulasırsanız sevinirim 0554 3693000
    ..................

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yalnız Dylandaki seriliği ararsın...viteslik bir süre hamallık gibi gelir bunuda unutma...ama sonra skutırla geçen yıllara yanarsın...er 5 sana göre değil inan...cbfyi yaksan bile bloğu 500 e sıfırlarsın...

Evet serilik konusunda biraz problem yaşıcam gibime geliyor ama olsun zaten viteslide tecrübe edinene kadar çok seri olmaması daha iyi bence. Dediğin doğru abi, Er5 in bakımlarının altından kalkamazsam diye korkuyorum.

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı ugur92 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar var mı satmayı dusunen? bana ulasırsanız sevinirim 0554 3693000
    yaza dogru olabılır daha yeni aldım ama sende benım gibi böle süperini düşürürsen hemen atla

ugur92 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hayırlı olsun =) ne kadara aldın .. ben sahıbındende arastrdım pek bısey bulamadım acıkcası..
    ..................

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı ugur92 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun =) ne kadara aldın .. ben sahıbındende arastrdım pek bısey bulamadım acıkcası..
    bende baktım bulamadım bulamadım ama sonra çok güzel denk geldi sıfır almayı düşünüyodum ama bu denk geldı nasıp valla bundan sonra sorun çıkmazsa daha güzel olur

burdan bak:
    http://www.motosiklet.net/forum/tazi...i-motorum.html

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    irc yerli değilmiş orijinal sitesini buldum.

http://www.irc-tire.com/mce/

üretim yaptığı ülkeler arasında görünmüyoruz ama bizdeki sitedeki bazı modellerle tutuyor. ayrıca logosu da aynı.

http://www.anlas.com.tr/anasayfa.html

yani sanırım lastik uzakdoğu patentli ama burada üretiliyor. Ben de sevinmiştim bizimkiler lastik yapmış diye.
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

Motosikleti
    cbf150
    irc yerli değilmiş orijinal sitesini buldum.

http://www.irc-tire.com/mce/

üretim yaptığı ülkeler arasında görünmüyoruz ama bizdeki sitedeki bazı modellerle tutuyor. ayrıca logosu da aynı.

http://www.anlas.com.tr/anasayfa.html

yani sanırım lastik uzakdoğu patentli ama burada üretiliyor. Ben de sevinmiştim bizimkiler lastik yapmış diye.
    yok daha neler
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    bi meydin türkiye yazısı insanı nasıl heyecanlandırıyordu halbuki

herneyse souk hava, ıslak zemin denemelerimde dün çok memnun kaldım. Allah bozmasın diyelim.
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

bi meydin türkiye yazısı insanı nasıl heyecanlandırıyordu halbuki

herneyse souk hava, ıslak zemin denemelerimde dün çok memnun kaldım. Allah bozmasın diyelim.
    Amin.

Valla bende şaşırdım. Lastik Türkiye üretimi ama demekki marka patenti yada herneyse işte yurtdışı ile bağlantılıymış.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 15 kullanıcı var. (0 üye ve 15 misafir)

Bu Konudaki Etiketler