Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kertenkele200 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeniden cbf 150
    arkadaşlar bişey sorcam ben şimdi motorun yağını kendim değiştirecem yağ ne alıım fiyatı nedir öğrenmek istiorum bide benimki 2000 km oldu düzde 110 dio 115 demio yokuş aşağa 120 yaptım motru daha öle çok zorlamadım şu yağını değiştirince alıcam canını biraz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    bakımları servisinde yaptırmazsan garanti konusu problem olabilir.
    kullanım klavuzunda hava sıcaklığına göre uygun olan yağ konusunda bilgi olması gerekir
    genelde motorlar için tam sentetik 15 - 40 öneriyorlar. yinede kitpaçığı izlemek en iyisidir
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

Motosikleti
    Honda aha kazık burda

eşşeklikten de öte bi şey

selam..tekrar selam..
    bu honda çok kısa zamanda 3190 dan 3990 a bu cbf 150 nin fiyatını çıkardı...ne kadar sevcinçliyim!!
    ne yapmak istiyor peki...milleti düdüklemek...bende yazık ki 3190 a değil 3490 na almıştım ama fiyatın böyle yükseltilmesi rezillik....
    sayın çok kıymetli olupta akıllı olan motorsuz kardeşlerim..
    sakın gidipte kanmayın...gidipte 3990 ytl yi bi 150 lilğe vermeyin..gidin ybr alın
    ne olursa olsun bi 150 lik bunu haketmiyor.....
    eğer bu cbf150 su soğutma lı olsaydı bu fiyata tamam..ancak ses dylanın cbf den pek farkı olmamasına rağmen 5000 i geçik fiyat çekiyorlar...
    almayın bu tok satıcının malını.. gidin ybr alın ben cbf aldım..ama bu kepazeliği gördüm sinirlerim tepemde...keşke almasaydım keşke gidip bi ybr alsaydım...
    sebebi bunların...eşşeklikten öte bi şey yapmış olmaları...
    sloganları değişmiş...
    honda!!kazık aha burda....
    bu yaştan sonra motor aldık sanırım ecelim geldi

Motosikleti
    yeniden cbf 150
    yağ değiştirme garantiyle herhangi bi durumu gerekt,rm,o çünkü bi sonraki bakım 3000 de 1000 den 3000 kadar yağ değiştirmessen çürür o yağ onlara gitmemede gerek yok saten

Motosikleti
    2000 kmde yağ nasıl özelliğini kaybediyor ki?
    servis 2000 km de özelliğini kaybedecek yağı neden kullanıyor?
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

Motosikleti
    yeniden cbf 150
    Alıntı TuğrulÖzbek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2000 kmde yağ nasıl özelliğini kaybediyor ki?
    servis 2000 km de özelliğini kaybedecek yağı neden kullanıyor?
    servis nederse desin yağı 500 600 km değiştirmek lazım bunu makina mühendisleri dio motorun ömrü çok daha uzun oluo 2000 km giden yağ zor yani motorda

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    dostum onu diyen makina mühendislerinin yeni teknolojiden haberi yok galiba diyebilirler ancak bukadar kısa sürede yag degistirmenin bi anlamı yok nedeni tam sentetik yagların en az 2500 km dayanabilmesi sana tavsiyem bakımları zamanında serviste yaptır garanti olayı, ayrıca yag degisimi icin km hesabı pek önemli degil örnegin 6 ay beklemis bi motorun yag özellikleri bozulacagından degismesi gereklidir.

Motosikleti
    @kertenkele200 o makina mühendisleri petrol şirketlerinde ya da honda fabrikasında ar-ge bölümlerinde çalışmalılar bizi kitapçıktaki yanlış bilgilendirmeden kurtarmalılar

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    arkadaşlar öğrenmek istediğim şu...bilen varsa yanıtlasın...azami yük taşıma limiti nedir bu aletin...türk sistemi bana şimdi abi herşeyi taşır...3 kişi bin çık yaylaya demeyin ...resmi birşey bilen varmı...yani net bişey...ben 115 kiloyum...artçım kaç olmalı sizce...ben bunlara önem veriyorum...motorun anasını bellemeye niyetim yok yani...kankamız kırılmasın diye motorumu yıpratamam dimi beyler...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar öğrenmek istediğim şu...bilen varsa yanıtlasın...azami yük taşıma limiti nedir bu aletin...türk sistemi bana şimdi abi herşeyi taşır...3 kişi bin çık yaylaya demeyin ...resmi birşey bilen varmı...yani net bişey...ben 115 kiloyum...artçım kaç olmalı sizce...ben bunlara önem veriyorum...motorun anasını bellemeye niyetim yok yani...kankamız kırılmasın diye motorumu yıpratamam dimi beyler...
    max yüklü agırlık 170 kg olarak kullanım klavuzunda yazılan resmi olan rakam

Motosikleti
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    max yüklü agırlık 170 kg olarak kullanım klavuzunda yazılan resmi olan rakam
    teşekkür ederim...o lanet kılavuza bakmak hiç aklıma gelmemişti..o zaman yani 55 kilo birini bulmakda zor yani...kankaların hepsi benim gibi panda sınıfından...siz bu artçılar için ne düşünüyorsunuz...sonuçta dostlarımız...motorla bir tur verme gibi bişey değilki...yani motorun performansı çekişi torku belli...nasıl olcak bu işler...biraz paranoyağım belki ama düşünmek lazım...cbf 500 ümüz olsa dert edermiydim ben...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    110 kilo cbf+60 kilo kullanıcı=170 kg mi yani

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    70 kere sordun 200 kere cevapladık...Arkana artçı alman yasak senin...Motora acı len...Teleskopik tek amörtisör var...Yandan çift olsa neyse...Az kafanı çalıştır....Ömrü uzun olsun motorun.....

Rodajdayım de atlat....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    110 kilo cbf+60 kilo kullanıcı=170 kg mi yani
    Motorun taşıyacağı lmaksimum yük...Aslında 185 kg rahat taşır ama en sağlıklı taşıması gereken yük miktarı...Aşarsan motorun ömründen yersin....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    70 kere sordun 200 kere cevapladık...Arkana artçı alman yasak senin...Motora acı len...Teleskopik tek amörtisör var...Yandan çift olsa neyse...Az kafanı çalıştır....Ömrü uzun olsun motorun.....

Rodajdayım de atlat....
    kanka tek amrtisörün artısı eksisi nedir...ne alaka yani...helezon dahamı iyi...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı kertenkele200 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bişey sorcam ben şimdi motorun yağını kendim değiştirecem yağ ne alıım fiyatı nedir öğrenmek istiorum bide benimki 2000 km oldu düzde 110 dio 115 demio yokuş aşağa 120 yaptım motru daha öle çok zorlamadım şu yağını değiştirince alıcam canını biraz
    Kitapcıkdaki bi çok şey Avrupa standartlarına göre yani Hikaye Türkiye burası Yağ konusuna gelince 10-40 veya 15-40 Öneririm.

Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum onu diyen makina mühendislerinin yeni teknolojiden haberi yok galiba diyebilirler ancak bukadar kısa sürede yag degistirmenin bi anlamı yok nedeni tam sentetik yagların en az 2500 km dayanabilmesi sana tavsiyem bakımları zamanında serviste yaptır garanti olayı, ayrıca yag degisimi icin km hesabı pek önemli degil örnegin 6 ay beklemis bi motorun yag özellikleri bozulacagından degismesi gereklidir.
    Yağ olayıda sık sık değiştirmek motorun ömrünü uzatır ferah çalışmasını sağlar bana kalırsa her bin km de bir en az yağın değişmesi lazım. Unutmayın ne kadar sık değiştirirseniz O kadar rahat seri çalışır. yağ büyük etkendir.
    Çok parada değil. Alın elinize bir bidon Benzinliğe gidin koca bidonu 10 mılyona dolduruyorlar. bidonuda muhafaza edecek bi yere koyun tabi viteslerde rahat geçer.

Motosikleti
    sık dişini az kaldı
    acaba bu fiyat nasıl etkiler cbf 150 yi ben hala almayı düşünüyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı burul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    acaba bu fiyat nasıl etkiler cbf 150 yi ben hala almayı düşünüyorum
    100 kişi alacaksa bu fiyatta bu 60 kişiye düşer. 2.ci ele yönelebilirsin burulcum

Motosikleti
    10 ytl ile dolan bidondaki yağ ile yeterli yağlamayı alamayabilirsiniz
    madeni yağlar ucuzdur fakat bu teknoloji ile üretilmiş olan motorda gerekli olan yağlama performansı düşüktür. motor ömrünü kısaltmamak için önerilen tam sentetik motor yağlarıdır. bunu herkes bildiği halde görmezden gelmektedir. nede olsa orda yazılanlar avrupalılar için.
    Mesaja Ek: motoru olması gerekenden fazla zorluyor, uzun mesafe kullanıyorsanız motor yağınızı sık kontrol edip daha sık bakım yapmanızı bütün motor üreticileri tavsiye ediyor. motoru olması gerektiği gibi kullanıyorsanız kitapta yazanı uygulayınız

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı TuğrulÖzbek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 ytl ile dolan bidondaki yağ ile yeterli yağlamayı alamayabilirsiniz
    madeni yağlar ucuzdur fakat bu teknoloji ile üretilmiş olan motorda gerekli olan yağlama performansı düşüktür. motor ömrünü kısaltmamak için önerilen tam sentetik motor yağlarıdır. bunu herkes bildiği halde görmezden gelmektedir. nede olsa orda yazılanlar avrupalılar için.
    Mesaja Ek: motoru olması gerekenden fazla zorluyor, uzun mesafe kullanıyorsanız motor yağınızı sık kontrol edip daha sık bakım yapmanızı bütün motor üreticileri tavsiye ediyor. motoru olması gerektiği gibi kullanıyorsanız kitapta yazanı uygulayınız
    Onu araştırırsak Bi çok şey var, ok Kullandığım yağ Repsol özel Yağ 10-40 ayrıca zincir yağımda Repsol un.

Yağ: 60 euro +kdv 5litreydi sanırım.
    zincir yağı : 40 euro+kdv sprey şeklinde

herkeze tavsiye ederim ok Tuğrul Özbek

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 18 kullanıcı var. (0 üye ve 18 misafir)

Bu Konudaki Etiketler