Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBF 150
    slm ben onur arkadaşlar bayadır yorumlarınızı okudum bende de cbf 150 var 2008 model motor süper bundan sonraki kawasaki ninja inşallah

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:42 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:40 ----------

ben xenon taktırmak istiyorum markada tavsiye edeceğiniz varmı acaba

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:42 ----------

mete slm okudugum kadarıyla senin motor konusunda bayagı bilgin var bana xenon konusunda yardım edermisin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bu yukarıdaki el kılııfının ellerimin üşümemesini sağlayacağını düşünerek geçen gün yıba çarşısından aldım. Ellerim rahat olmadı içinde sanki psikolojik olarak rahat edemedim. Arabaların arasından geçerken araç aynalarına sürttü bazı yerlerde. Alışmışım benim motorun ebatlarına nereden geçecek kestirebiliyorum. Ona göre dalıyorum trafikte araya. Ama bu el kılıfı tüm dengelerimi alt üst etti Halbuki gerçekten ellerimi sıcak tutmuştu. Ama ben motosiklet üstünde kendimi rahat hissemedikten sonra elim sıcak olsa neye yarar ?

Mesela sinyal vermek, jikleyi çekip motoru çalıştırmak. Bunlar resmen eziyet haline geldi bu kılıfı takınca. Bir de trafikte motor enine bi kaç cm uzatınca sadece 1 gün kullanabildim, iade ettim de rahatladım

Metehan senin el kılıfın nasıl rahatmı içinden eldiven giyiyormusun?

Eldiven giymesem belki rahat olacak ama o zamanda bi düşme anında ben ellerimi nasıl koruyacağım ?

dostum o kadar rahatlarki...yağmurlu havada motor kullanmak zorunda kalmasam veya gece ayazaında belkide gereksiz...ama Ağustos ayına kadar hani baba sıcaklar geliyor ya...o döneme kadar çıkarmıyorum...farklı kullanım stilleri vardır...aslında gidonun ucuna bunu takınca motor uzamıyorki olay sadece psikolojik sende anlarsın bunu...

senin kafandaki o psikolojik şeyi bende pizzacılar için düşünüyorum...yanımda arkamda kocaman kare bir kutu olsaydı bu aralara nasıl girerim diye streslenirdim...

bak yanlış model almışsın...bu model kalıp yani sert elini sanki kapalı bir yere sokup çıkaramayacakmısşın gibi geliyor bende taksam öyle hissederim...ama bendeki yumuşak olan modelden...yani deri kumaş gibi düşün...sadece soğu ve yağmuru önlüyor...yanlış model seçimi düşünceni oluşturmuş...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:53 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:48 ----------

Alıntı skorpiyon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm ben onur arkadaşlar bayadır yorumlarınızı okudum bende de cbf 150 var 2008 model motor süper bundan sonraki kawasaki ninja inşallah

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:42 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:40 ----------

ben xenon taktırmak istiyorum markada tavsiye edeceğiniz varmı acaba

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:42 ----------

mete slm okudugum kadarıyla senin motor konusunda bayagı bilgin var bana xenon konusunda yardım edermisin
    dostum selamlar hoşgeldin öncelikle...zenondan çakmıyorum inan...bi balastım vardı ampul aldık montajınıda ben yapmadım...xenonda markalar belli...ama piyasada çin malına tyalep var...bazı markalar garantili...gogıla yazarsan HID çift balast çift ampüllü set 100 lira bi arkadaşınla ortak alıp işi bilen bi motor ustasına götürebilirsin bişey tutmaz...

sahibinden.com...gitti gidiyorda ne ararsan var...

http://urun.gittigidiyor.com/HID-Xen...QQidZZ19429655

etoşş nerdesin hacı....yoksun piyasada... özlemedinmi ekürini...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:53 ----------

demin ilanlarda şunu gördüm...işte şu galiba uygun...ver 90 helal edin uğraşmayın o rezil aydınlatmayla...

http://player.sahibinden.com/h7_6000...gafoto&photo=2
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Metehan abi, seninkiler gibi diyordum.. Yağmura, rüzgara karşı ama gerek kalmadı. Bugün makinayı sattım..
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Motosikleti
    hayırlı olsun kardeş...daha klas daha seri bi makina alırsın inşallah...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum o kadar rahatlarki...yağmurlu havada motor kullanmak zorunda kalmasam veya gece ayazaında belkide gereksiz...ama Ağustos ayına kadar hani baba sıcaklar geliyor ya...o döneme kadar çıkarmıyorum...farklı kullanım stilleri vardır...aslında gidonun ucuna bunu takınca motor uzamıyorki olay sadece psikolojik sende anlarsın bunu...

senin kafandaki o psikolojik şeyi bende pizzacılar için düşünüyorum...yanımda arkamda kocaman kare bir kutu olsaydı bu aralara nasıl girerim diye streslenirdim...

bak yanlış model almışsın...bu model kalıp yani sert elini sanki kapalı bir yere sokup çıkaramayacakmısşın gibi geliyor bende taksam öyle hissederim...ama bendeki yumuşak olan modelden...yani deri kumaş gibi düşün...sadece soğu ve yağmuru önlüyor...yanlış model seçimi düşünceni oluşturmuş...
    Benim aldığım el kılıfı resimdekinin aynısı değil temsili olarak koymuştum resmi.
    Bahsettiğin deri kumaş gibi olandan taktım zaten bende. Yani sert kalıp değildi kullandığım. Özellikle dikkat ettim gidon denge topuzlarımız varya, nikelaj olan ondan sonra yaklaşık bi 4-5 cm boşluk oluyor. Diğer taraftada aynı, etti toplamda 10cm. Motorun kıvraklığına trafikte aralardan akışına alışan insan için 2cm bile fazlayken 10 cm. bayaa çok.
    Bahsettiğin gibi psikolojik sanırım benimkisi. Bakalım şu beringin iç eldiveninden almayı düşünüyorum, Ankaraya motomax açılıyormuş ya. Yarın bi bakacağım.
    Eldiven içliği burada:http://www.motomaxonlineshop.com/mai...916-0-100.html
    Deneyince yorumları paylaşırım.

Bu arada sen Held eldiven almıştın. Nasıl memnunmusun? Bu soğuk günlerde üşütüyormu?

Bendede aynı model var 1 yıldır kullanıyorum
    yaklaşık 1 ay önce annem çamaşır makinesinde yıkamış,
    o günden beri daha fazla soğuk alıyor.
    Parmaklarımı üşütüyor.

@NovariX
    Hayırlı olsun kaça sattın?

hayırlı olsun kardeş...daha klas daha seri bi makina alırsın inşallah...
    Amin abi. Selamlar.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:49 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:48 ----------

Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster

@NovariX
    Hayırlı olsun kaça sattın?
    Teşekkürler. 2700'e verdim hocam. Ama muayenesi falan geçmişti, alıcıya özellikle belirttim.

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Arkadaşlar, benim makinaya touring cam ve elcik koruma takmayı düşünüyorum.
    Bunları şöyle hesaplı şekilde edinebileceğim bir yer biliyormusunuz?
    bunlardan istiyorsan bende var.

98 Beygir.....

Motosikleti
    Aydoğan bişey dicem inanmıycan...eldiveni kullanmıyorum...nedeni kışın kirlenmesin diye...birde bu eldivenlerle telefone cevap veremiyorum...el ısısını asla değiştirmiyor çok has eldivenmiş valla...

ilk defa iç eldiven görüyorum valla...

Motosikleti
    cbf150
    [QUOTE=mete_han;1946482]aslında görünmek için çok gerekli bir led o... pavyon gibi motor densede bana şart mesela...ama ilk yıkamada gümlemesin bu dandik led çıtaları...

Bunlar su geçirmez.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

.Mhmt. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Abilerim yardımlarınız için hepinize cok teşekkür ederim
    Hele Bi Kazanayım da Üniversiteyi ... Bir yere gitmek için de CBF e binilir CBF e binilmek için de her yere gidilir. Acayip az yakıyo len bu

Motosikleti
    [QUOTE=mmucit;1947425]
    aslında görünmek için çok gerekli bir led o... pavyon gibi motor densede bana şart mesela...ama ilk yıkamada gümlemesin bu dandik led çıtaları...

Bunlar su geçirmez.
    hacı çok narin hassastır onlar ...bence basınclı suda gümler...

Alıntı .Mhmt. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abilerim yardımlarınız için hepinize cok teşekkür ederim
    bişey yapmadık ki..

TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün makinayı sattım..
    Hayırlı olsun arkadaşım.

Motosikleti
    Alıntı TORAMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun arkadaşım.
    sen bakalım ne zaman satıcan usta geçen ilanına baktım...acil müşterimi arıyorsun...ne düşünüyorsun kısmetse...

Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    sen bakalım ne zaman satıcan usta geçen ilanına baktım...acil müşterimi arıyorsun...ne düşünüyorsun kısmetse...
    Valla bir karar verip bu karda-kışta scooterimi satılığa çıkardım.

Commuter tarzına geçebilirim.

Benim boy-posa göre (1.82 boy-96 kg.) Honda CBF 150 olabilir.

Tek handikapı Honda'nın Kocaeli'nde servisinin olmaması. Bana en yakın servis Sakarya'da.

Tabii bunları tam anlamıyla düşünmem için satışın gerçekleşmesi gerekir.

Motosikleti
    keşke commuterle başlasaydın...bu geçiş süresi bu kadar yavaş olmazdı bence...8000 km gerçekten az bir süre ...cbf veya ybr ile başlasaydın 20.000 den önce kopamazdın motorundan...hayırlısı olsın...siz aldığınızda 3900 civarıydı...şimdi 5200 lere kadar yükseldi...o paranın hakkı değil bence bu makina...yani 0 parası bu etmez...

Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    keşke commuterle başlasaydın...bu geçiş süresi bu kadar yavaş olmazdı bence...8000 km gerçekten az bir süre ...cbf veya ybr ile başlasaydın 20.000 den önce kopamazdın motorundan...hayırlısı olsın...siz aldığınızda 3900 civarıydı...şimdi 5200 lere kadar yükseldi...o paranın hakkı değil bence bu makina...yani 0 parası bu etmez...
    Sıfır fiyatı 5200 TL.olsa iyi 5600 TL.

http://www.kymco.com.tr/html/fiyatlar.php

Satış fiyatını ona göre belirledim ama tabii ki pazarlık payı var.

Aslında makinadan yana şikayetim yok ama nedense bu yaştan sonra vitesli motor hevesi sardı beni. Bunu gerçekleştirmek için ilanı verdim.

Neyse ben kaçar hadi iyi geceler.

Motosikleti
    abi makinayı satman zor olacaktır...gerçekten ilgilisi arar bulur seni...makinan temiz ama skutırlar genelde satış hususunda şanssız olur..maxi scooterlara talep fazla...piyasa markayı modelide tanımaz pek...sadece bilen bilir...makinanın konumu ne activa tarzı ne maxi tarzı...gücü az....o açıdan tatmin edici bir performansı yok diyorum...birde sahibindenin ölücüleri vardır...abii bende bu kadar para var diye malından soğuturlar adamı...

@TORAMAN

Abi, sağolasın.
    Bu taraflarda olsan senin makinaya talip olabilirdim aslında.
    Nasıl bakıldığını edildiğini iyi biliyorum çünkü.
    Hayırlısı neyse o olur inşallah. Selamlar.

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı TORAMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla bir karar verip bu karda-kışta scooterimi satılığa çıkardım.

Commuter tarzına geçebilirim.

Benim boy-posa göre (1.82 boy-96 kg.) Honda CBF 150 olabilir.

Tek handikapı Honda'nın Kocaeli'nde servisinin olmaması. Bana en yakın servis Sakarya'da.
    Tabii bunları tam anlamıyla düşünmem için satışın gerçekleşmesi gerekir.
    Abi bende Karamürsel ilçesindeyim, burada benim motorumla beraber toplamda 4 tane cbf 150 var. Yetkili servis bakım ihtiyacı, 2000 de bir motor yağını siz değiştirebiliyorsanız 4000 km de bir. cbf 150 alırsanız servisin Adapazarında (Uzak) olması konusuyla ilgili kesinlikle bi problemle karşılaşmazsınız. Banada Adapazarı 70 km uzaklıkta, 4000 km de bir gitmek kesinlikle sıkıntı olmuyor. Servise de periyodik bakımlarınız dışında ihtiyacınız olacağını hiç sanmıyorum. 23 bindeyim. Bakımlar harici herhangi bir arıza dolayısıyla servise gitmem gerekmedi. Hatta bazı bakımlarımı İstanbul Ümraniyede Db motorda yaptırıyorum. Değişiklik olması açısından Yani sadece servis noktasının uzak olması kesinlikle almamanız için bi sebep olmasın. Ha başma marka model düşünürseniz ok ama, adapazarı bana 70 km. 1 saat 15 dk da falan gidiyorum. İşimi bi iki saat içinde hallediyorlar. Dönüyorum. Hatta bi sonraki gidişimde Sapanca üzerinden gidicem, o istikamet daha güzel Yeşillik falan

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:01 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:59 ----------

Metocum seni unuturmuyum hiç, sadece bu sıralar okumak daha keyifli gibi hissediyorum sanki, hepsi bu.

Aydoğan bişey dicem inanmıycan...eldiveni kullanmıyorum...nedeni kışın kirlenmesin diye...birde bu eldivenlerle telefone cevap veremiyorum...el ısısını asla değiştirmiyor çok has eldivenmiş valla...
    ilk defa iç eldiven görüyorum valla...
    İyi de bu eldiven tam kışlık. Kışın kullanmazsan da, yazın pişirir.
    Yazın kullanırsan elin içerde sırılsıklam oluyor
    Bizzat denedim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler