Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben gayet 40 lira verip aldım..
    İnşallah benimkine yanlışlıkla takmamışlardır. 40 Lira az değil paralıysa kesin hata vardır :S
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Cleanwork - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Ben sahil bölgesindeğim malum dağlık şehir içi kullanıyorum genelde ve 2. vitesten yukarı çıkacak imkan olmuyor.önceki 100 cc bihanki mondial ve ramzey motorlarımda yakıt sarfiyatı çok süperdi resmen kokluyordu sizce bu motor düşük vitesle kullanılacak yerlerde ideal değilmi yoksa motorda bi sıkıntımı var varsa neresinden kaynaklanabilir. Malum servis imkanım yok kastamonunun inebolu ilçesindenim en yakın servis ankarada.143 kr çok olduğunu söğlüyor blue banada çok geldi

Birde motora ses sistemi hazırladım.iki adet pc hapörlörü ve 2 usb aküsüyle. Aküleri evde şar ediyorum aküler 12 v motordan şarz etsem motorun elektronik aksamına zarar verirmi?
    Değerli cevaplarınız için şindiden teşekkürler..

Alıntı blue white adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun yakıtı çok fazla senin. km de 143 krs yakmıs.ben zamlı halınde aldıgımda 97 krs yaktı. bi anormallık var yanı
    hacım yazın benzin bir ara 3 liranın altındaydı. şimdi olmuş 3.60 lira. şimdi 9,7 kuruş yakıyorsan yazın 7,5 kuruş yakmalıydın. 7,5 kuruşu şehiriçinde yakabiliyorsan şehirdışı 5-6 kuruş yakman lazım yazın ki bu olanaksız .

yani sen yazın şehir içi 7,5 kuruştan fazla yakmışsındır diye düşünüyorum.

9,7 kuruşu şehirdışı veya 4-5 . viteste giderek yapmayasın

-ibrahim- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    ben benzim sarfiyatımı 1 litreyle 40 km olarak ölçtüm. Şehir içinde çok yoğun trafik olmadan sadece ışıklarda duruyorum. Aşırı dur kalkta çok acayip bi benzin sarfiyatı var. Bunu net olarak gördüm. Yokuş yukarı 2m de bir dur kalkta benzinim sanki buhar oldu uçtu. Yani bazen o söylediğiniz rakamlara çıkması normaldir. Bizim burda (Gaziantep'de) şehir içi düz ve gün içinde aşırı trafik yok.Bu unsurlar çok etkilediği için böyle ayrıntılı yazma ihtiyacı duydum motorcu kardeşlerim

Cleanwork - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    sağol ibrahim sanırım dediğin doğru çok durkalk yapıyorum ve çok yokuş ve virajlı buralar neyse bende günlük işlerimde pederin mondialını alırım.
    Ses sistemi konusundada fikirlerinizi bekliyorum arkadaşlar belki sonuçları sizlerinde hoşuna gider ben test ettim 70 km kadar çok rahat duyabiliyorum müziği yazın gezilerde çok güzel olacağını düşünüyorum

Motosikleti
    gsx1300r hayabusa 2010
    Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hacım yazın benzin bir ara 3 liranın altındaydı. şimdi olmuş 3.60 lira. şimdi 9,7 kuruş yakıyorsan yazın 7,5 kuruş yakmalıydın. 7,5 kuruşu şehiriçinde yakabiliyorsan şehirdışı 5-6 kuruş yakman lazım yazın ki bu olanaksız .

yani sen yazın şehir içi 7,5 kuruştan fazla yakmışsındır diye düşünüyorum.

9,7 kuruşu şehirdışı veya 4-5 . viteste giderek yapmayasın
    osmaniyeli 97 krs uzun yolda. edirne ist arasında ölçtüm. tabıkı 5, vites 100-110 km süratte

Motosikleti
    transalp yavrusu
    Alıntı Cleanwork adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar 2 senedir almayı planlayıp alamadığım cbf150 limi geçen hafta aldım. 4700 km de 2750 tl ye geldi.150 km şehir içi yol yaptım 22 ytl benzin harcamış sizce çok değilmi normalmi bu değerler.
    hesaba vurduğun zaman çok gibi gözüküyo ama o yakıt sarfiyatı senin kulanımına , yola, senin ağırlığına vb bir sürü şeye bağlıdır. bunların hepsini pas geç cbf yakıt açısından en ideal motorlardan diyebilirim niyemi dersin kuryeler sana bi örnek olabilir.
    İnsan olmak yetmez, yetmiyor zaten süpermen olmak lazım bazen..

Alıntı blue white adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    osmaniyeli 97 krs uzun yolda. edirne ist arasında ölçtüm. tabıkı 5, vites 100-110 km süratte
    yaa bu benzinin hali ne olacak. dün aldım 3.70 den yazdılar. koladan pahalı
    yakında 4 lira yaparlarsa, elinde pet şişe çocuklar litreyle benzin satar

çocuk gelir abi mendil alırmısın yerine abi benzin alırmısın der. 1 litre sinde çocuğa 25 kuruş kalsa bak bu yaz kesin el atarlar bu işe

en çok kaçak yakıt işiyle uğraşanlar para kazanıyor bu zamlardan. adam sınır şehirde suriyeye. her gün git gel yapıyor . aracının deposunda kalanını getirip satıyor.

Motosikleti
    Honda Cbf 150
    o dediğin bizim burda(Gaziantep) çok oluyor. Ama o suriyeden getirdikleri benzin en çok motor ustalarına yarıyo çünkü çok kalitesiz benzin hortumlar tıkanıo.o yüzden benzin katkısı işi dee fena değil burda :D (Aklı kelden benizni shellden)

Alıntı -ibrahim- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o dediğin bizim burda(Gaziantep) çok oluyor. Ama o suriyeden getirdikleri benzin en çok motor ustalarına yarıyo çünkü çok kalitesiz benzin hortumlar tıkanıo.o yüzden benzin katkısı işi dee fena değil burda :D (Aklı kelden benizni shellden)
    evet Kilis te çok

bir de benden gelsin bir söz
    ne demişler

bir kilo tos bir otobos

Motosikleti
    Honda Cbf 150
    ewt o artık misyon oldu :D

Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf150 ye alışma sürecindeyken benim başımada çok geliyordu.
    çat çat acımasızca geçirince vitesleri sorun kalmıyor
    ayynen oylee ilk motorum oldugu ıcın onceden hep busesler canımı sıkardı cıkmasın dıye cook ugrasırdım nafıle ılla o ses cıka cıka alısacak baska hiiçç caresı yookk... ee sıfır motor.

muratgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlanda "(ELECTRONIC FUEL INJECTED -EFI) " olarak bir ibare var.
    Anladığım kadarıyla enjeksiyonlu motosikletlerde kullanılıyor.

Satıcıya mesaj gönderdim "karbüratörlü motorlarada uyarmı?" diye
    bakalım ne cevap gelecek, gelen cevabı paylaşırım.

Abartı bir ilan olarak görüyorum.
    30 Hp imkansız bence ama şöyle 3-5 hp bile olsa faydalı olur.
    Zorlanmadan , gazı çevirince düz yolda 130 yapsa bizim makineler , kim istemezki bunu
    üstad noldu var mı bı gelısme acaba saygılar

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:54 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:52 ----------

Alıntı muratgün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi geceler dostlar danısmak ve yapan veyatta bılgısı olan arkadaslardan stop ve sınyal boyama ıle ılgılı sorularım olucak su anda motorum bu goruntude reklamcı arkadasımda folyo cektırmıstım vıze muayenesi gırıcegım ıcın sokup atarım dıordum ama gerek kalmadan ısımı hallettım ancak boyama fıkrı olustu kafamda nedense
    [IMG][/IMG]
    buda ön fara ben ıstemeden yapıldı reklamcı yaptı benımde hosuma gıttı begenıorum sımdılık yapmak ısteyen arkadaslara yardımcı olur dıye ekledım
    [IMG][/IMG]
    buda yandan görüntü
    [IMG][/IMG]
    yapmak istedıgım sey bunun aynısı hemen hemen bu motoru internette buldum suanda pasıf gozukuor ılan belkıde arkadas sıteye uyedır gorur yazar inşallah kendısı
    [IMG][/IMG]
    birde su var arkadaslar gecen gece ınternette takılırken ebay da denk geldı bu parca cbf 125 ıcın dıor ama yanls anlamadım ıse galıba marka uyumluda oluor yuksek tork ve +30 beygır fılan dıyor yaw gercı bızım motorlar 30 beygır bıle degıl +30 nasıl olacak ama en azından 5-10 fılan bısıy getırırmı bu konuda bılgılendırebılıcek arkadaslar varsa sımdıden tesekkurler saygılar
    ürünün linki bu:http://cgi.ebay.com/ebaymotors/FT-PE...item3a56cabc15
    iyi geceler arkadaslar.

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Şu havalarda biraz düzelsede bende turlasam az az içim gidiyor ama karda kışta yemiyor gözüm
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Alıntı -ibrahim- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben benzim sarfiyatımı 1 litreyle 40 km olarak ölçtüm. Şehir içinde çok yoğun trafik olmadan sadece ışıklarda duruyorum. Aşırı dur kalkta çok acayip bi benzin sarfiyatı var. Bunu net olarak gördüm. Yokuş yukarı 2m de bir dur kalkta benzinim sanki buhar oldu uçtu. Yani bazen o söylediğiniz rakamlara çıkması normaldir. Bizim burda (Gaziantep'de) şehir içi düz ve gün içinde aşırı trafik yok.Bu unsurlar çok etkilediği için böyle ayrıntılı yazma ihtiyacı duydum motorcu kardeşlerim
    Arkadaşlar şu yakıt tüketimlerini herkes "x Litre / 100 KM" olarak yazarsa net olarak bir profil çıkarabiliriz.
    Diğer türlü hesaplar şaşırtıcı olabiliyor.

Benim son hesaplarıma göre 100 km'de 3,0 lt ile 3,2 lt. arasında gidip geliyor yakıt tüketimim. Uzun yolda ise genelde 2,5 lt'ye kadar iniyor.
    Bunu net olarak hesaplamak için ise sürekli deponuzu tam doldurun. Bitmeye yakın yine aynı pompadan tam doldurun. Aradaki km leride not aldığınız zaman net olarak ne kadar yaktığınız ortaya çıkar.

Bu günlerde bile sürekli işe motosikletimle gidip geliyorum. Otobüslerde tıkış tıkış gitmekten iyidir Full koruma olunca soğuk fazla işlemiyor. Sıkışık trafikte dur kalklar çok fazla oluyor, doğal olarakta yakıt tüketimimi artırıyor bu.

Alıntı muratgün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üstad noldu var mı bı gelısme acaba saygılar
    Ne yazık ki satıcı şahıs hala mesajıma cevap yazmadı. Beklemedeyim. Gelirse anında paylaşacağım burada. Ama biraz ümidim kesildi. Ebay'den yaptığım diğer alışvberişlerde satıcılar genelde çok ilgili oluyorlardı. Mesajıma en geç ertesi gün cevap alabiliyordum. Bu şahıs cevap yazmadığına göre bi gariplik olabilir

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Merhaba Arkadaşlar Kotu hava sartlarından dolayı benim motor da 1 haftadır yatıyor. Ama buyul olasılıkla yarın calıştıracam..
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beyler, bizim akuler kuru akumu? Hiç açıp bakmadım? Bilen varmı..?
    Kaç amper oldugunuda belirtirseniz sevinirim..
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler, bizim akuler kuru akumu? Hiç açıp bakmadım? Bilen varmı..?
    Kaç amper oldugunuda belirtirseniz sevinirim..
    Orijinal akülerimiz sulu tip akü.
    amper değerini bilmiyorum şu anda tam olarak.
    cbf 150 kullanım kılavuzunda yazıyordu. bulabilirsem eklerim birazdan.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:49 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:45 ----------

CBF 150 Kullanım kılavuzundan bilgiler:

Akümüz 12V 7Amper :

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkürler AydoganX..
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    benim elimde sökülmüşü var birşey lazımsa
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler