Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kertenkele200 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeniden cbf 150
    slm millet benim motordan her viteste tam devrinin veremeyecem çünkü devir saati yok ama işte bi dervirinde zııırrr die ses gelio motordan ama çok kısa bi devir aralığında orta devirlerde servise götürdüm herzamanki gibi bişey yok dediler zaten götürdüüğümde nei tam yapıolar ki para almaktan başka birininde var mı böle sorunu bide benim egzosta da bi sorun var nadir yapıo artık sanki içine biri taş atmış gaza bastımı içerde sağ sola vuruomuş gibi bi ses yapıo ama nadiren yapıo bu aralar yok böle bi sorun yaşayan oldumu hiç

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı kertenkele200 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm millet benim motordan her viteste tam devrinin veremeyecem çünkü devir saati yok ama işte bi dervirinde zııırrr die ses gelio motordan ama çok kısa bi devir aralığında orta devirlerde servise götürdüm herzamanki gibi bişey yok dediler zaten götürdüüğümde nei tam yapıolar ki para almaktan başka birininde var mı böle sorunu bide benim egzosta da bi sorun var nadir yapıo artık sanki içine biri taş atmış gaza bastımı içerde sağ sola vuruomuş gibi bi ses yapıo ama nadiren yapıo bu aralar yok böle bi sorun yaşayan oldumu hiç
    o ses krank balanseri olabilir daha çok tırr tırr eder üst devirlere yaklaştıkça olur, egzost için bişiy diyemicem 5 yollu susturucu içi dağılmış olabilir söküp bakmak gerek oksijen kaynağıyla açıp..

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya hacı valla kekoro işi olmuş sizinki...o ne yav öle...kesin alp tunganın işidir bu fikir...

bu arada senden motorda alınmaz...debriyajlarınanasını belledin...

zenonlar göz alıcı ama... apv abiyi niye bu kötü emellerinize alet ediyorsunuz ....
    lastik yakmaya çalişan motor neydi ben seçemedimde
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Bruce 65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA - CBF150> 250>...?
    bruce abi gelmemiş motora don biçemem...ama güzel alet belli...
    yaw bende sadece fikir olaraktan şeetmiştim kardeşim,Almanyada var bu alet,hoş ordada CBF150 yok.Bu nemenem şeydir anlamam,honda neden böyle yapar acep?bir motor bir ülkede var,başka ülkede yok, başka ülkede tam tersi vs.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lastik yakmaya çalişan motor neydi ben seçemedimde
    traktördü...

Alıntı Bruce 65 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaw bende sadece fikir olaraktan şeetmiştim kardeşim,Almanyada var bu alet,hoş ordada CBF150 yok.Bu nemenem şeydir anlamam,honda neden böyle yapar acep?bir motor bir ülkede var,başka ülkede yok, başka ülkede tam tersi vs.
    Ora Almanya hacı bura Asya muamelesi görüyor...

ya aslında bu motor biz kalıplı kişilere uygun değil hacı... iyi hoşda benim altımda bisiklet gibi kalır...yanlışmıyım...

ama seçenek olarak gelmeli...7.000 den sat alan alır almayan kalır elinde...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Bruce 65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA - CBF150> 250>...?
    Ora Almanya hacı bura Asya muamelesi görüyor...

ya aslında bu motor biz kalıplı kişilere uygun değil hacı... iyi hoşda benim altımda bisiklet gibi kalır...yanlışmıyım...

ama seçenek olarak gelmeli...7.000 den sat alan alır almayan kalır elinde...[/QUOTE]

Doğrudur senin gibi ortasiklet biri için ufak tabi...

Motosikleti
    transalp yavrusu
    cbf nede olsa her türlü yola gelir manzaralı güzel bir gezi sizinle paylaşmak istedim arkadaşlar.

http://www.motosiklet.net/forum/etki...ml#post1923710
    İnsan olmak yetmez, yetmiyor zaten süpermen olmak lazım bazen..

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    ya hacı valla kekoro işi olmuş sizinki...o ne yav öle...kesin alp tunganın işidir bu fikir...

bu arada senden motorda alınmaz...debriyajlarınanasını belledin...

zenonlar göz alıcı ama... apv abiyi niye bu kötü emellerinize alet ediyorsunuz ....
    lasik yakan ben değilim ki
    apv 41
    lastik ile uğraşan traktörde dayun space 125 görnümlü tek silindir 200 cc
    yanma eğilimindeki lastik irc....
    Ben dunlop umu yakarmıyım
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

Motosikleti
    valla ezbere yazmışız motör DAYUN muş...

dayunla istediğin figürü yapabilirsiniz...sorun yok yahu dedim bizimki kıyamaz cebefesine netti diyorum...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

warlike41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kertenkele200 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bendede war aynı sorun bende gtrdm bişe yok diolar,tırr die bişe wuruo sanki daha uyuz oluorm o sese,bakalm dbye gtrcem bide orası baksın

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    hazirandan ekime kadar kullanıp 3500 kmye geldim. yağ çubuğuna baktığımda eksilme falan göremiyorum. bu bahsedilen 200 ml falan gibi eksilme değerleri yağ çubuğunda farkedilecek kadar büyük mü olur? rodaj dahil sürekli artcılı, toplamda 135 kilo taşıttık. titiz kullanıyorum. henüz eksilme farketmedim.
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

cihan_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700X
    Cbf 150 bugün beni çok üzdü. Evden ayrıldım. yaklaşık 1 1,5 km sonra teklemeye başladı ve stop etti. Boşa aldım çalıştırdım. Yola devam ettim vites 1-2 dedim üçe atıcaktım ki yine tekledi ve stop etti. Motor rolantide normal çalışıyordu fakat yüke binince tekleyip stop ediyordu. Baktım düzelecek gibi değil eve dönmeye karar verdim. Aynı sorunu eve gelene kadar 8-10 kez yaşadım. Hava yağmurluydu. Fakat buji başlığına yada başka bir yere şu kaçacak şekilde su birikintisinden geçmedim. Koltuğun altınada baktım hava filtresinin orasıda kupkuruydu. Birde en son 1 hafta önce benzin aldım eğer benzinde su yada pislik olsaydı daha önce sorun çıkarırdı diye düşünüyorum. Acaba sorun neyden kaynaklanıyor olabilir? Teşekkürler.
    Hızlanmak motorun işidir, ancak onu durdurmak sürücünün becerisidir.

Motosikleti
    Alıntı cihan_35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbf 150 bugün beni çok üzdü. Evden ayrıldım. yaklaşık 1 1,5 km sonra teklemeye başladı ve stop etti. Boşa aldım çalıştırdım. Yola devam ettim vites 1-2 dedim üçe atıcaktım ki yine tekledi ve stop etti. Motor rolantide normal çalışıyordu fakat yüke binince tekleyip stop ediyordu. Baktım düzelecek gibi değil eve dönmeye karar verdim. Aynı sorunu eve gelene kadar 8-10 kez yaşadım. Hava yağmurluydu. Fakat buji başlığına yada başka bir yere şu kaçacak şekilde su birikintisinden geçmedim. Koltuğun altınada baktım hava filtresinin orasıda kupkuruydu. Birde en son 1 hafta önce benzin aldım eğer benzinde su yada pislik olsaydı daha önce sorun çıkarırdı diye düşünüyorum. Acaba sorun neyden kaynaklanıyor olabilir? Teşekkürler.
    enteresan...tekleyip tekrar çalışması karbüratörle alakalı bir durum olduğunu gösterir...en baba su birikintisinden geçsen bile buji ile alakalı bişey olacağına ihtimal vermem... buji ıslansa zaten en az yarım saat süre ile çalışmaz...benzinle alakalı dediğin gibi...

kaç model kç kmde...(alakasız bir soru ama belki bir komplo teorisi üzertiriz diye)

cihan_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700X
    2009 model 4500 km de. 4000 km deyken 2, el aldım. Alalı 2 ay oluyor.
    Hızlanmak motorun işidir, ancak onu durdurmak sürücünün becerisidir.

Motosikleti
    enteresan ya...hiç cbfde görmediğim duymadığım birşey...bak napalım bana pmden şasi nosunu at...önceki sahibinin naptığına bir bakalım...servis bakım yedek parça değişimi bişey varmı hesabı...konu farklı mekanik belki ama almadan önce baktırmadıysan diye için rahat eder en azından...

Motosikleti
    gsx1300r hayabusa 2010
    karburatördendir o. ama benzin musluğuda olabilir. az benzin geldiği için yapabilir.o halde rolantide fazla benzın yakmadıgı ıcın stop etmez .

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    Alıntı cihan_35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bujini en son ne zaman değiştirdin.?
    benimde aynısı olmuştu servise kendimi zor attım.
    bujinin temizliğinde bir durum yoktu. ıslanmadı çünkü yazdı. bujinin tırnağı açılmış biraz ondan yapıyormuş yeni buji taktık herşey normale döndü. buji yi servis de düşünmedi benzin değişti karbratör temizlendi felan ama düzelmedi iş bujide çıkmıştı. bir başka buji ile bir deneme yapmanı tavsiye ederim.
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Ağalar dün Honda bayisine gittim. O gğnde öncesinde Keeway land cruise 250 ye baktım bir arkadaşın motoru sonrasında mont alırım diye gittiğim honda bayisinde 4100 Peşin üçreti olarak CBF150 fiyatı verdiler. Matık olarak benim aklıma CBF150 daha cok yattı aslinda ama sizin de fikrinizi sormak istedim 4000 de keeway 3500TL+Devir teslim bakim işlemleri... yada 4100 TL garanrili 0 CBF mi? ne dersiniz?
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Motosikleti
    2009 CBF 150 - 2007 DL650A - 2006 CBF 500
    Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ağalar dün Honda bayisine gittim. O gğnde öncesinde Keeway land cruise 250 ye baktım bir arkadaşın motoru sonrasında mont alırım diye gittiğim honda bayisinde 4100 Peşin üçreti olarak CBF150 fiyatı verdiler. Matık olarak benim aklıma CBF150 daha cok yattı aslinda ama sizin de fikrinizi sormak istedim 4000 de keeway 3500TL+Devir teslim bakim işlemleri... yada 4100 TL garanrili 0 CBF mi? ne dersiniz?
    çok net söylüyorum : CBF 150
    [COLOR="Red"][B]"HEDEF" YOLUN TA KENDİSİ !!![/B][/COLOR]

muratgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok
    Alıntı AlperAy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok net söylüyorum : CBF 150
    kesınlıkle bencede +1 honda cbf 150 daha uzun ömurlu olucaktır sızın ıcın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler