Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aman abicim dikkat et, yolda belde kalmada, sen daha iyi bilirsinki kopan zincir ciddi tehlike saçar.

Birde şu durum aklıma takılıyor;
    Şimdi 60-65kg olan birisi ile zincir ömrü konusunda kıyaslama yaparsak ben 95-96 kiloyumda motor ne kadar ağırsa o kadar zincire binen yük artıyor dimi?

Bu mantıkla kilolu kullanıcıların zinciri daha az gider genellemesi doğru olabilirmi

abi inanmıcan şu ara tekere merak saldım...önü kaldırmaya çalışıyorum yavaştan...debriyajlar yalan oluyor ama başarıcam...zincire ondan yükleniyorum...ağırlık zincire biniyor evet 2.kişi binince zaten iyice genişliyor sonra tek kişide bollaşmayı net görüyorsun...motor 2 kişiye uygun dğeil abicim...artcıya hayır...

Alıntı blue white adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim aklımda cbf yi kayışlı yapmak var.torna tezgahına işim düştü yine. olabilir diye düşünüyorum. olursada ılk olur heralde. fısır fısır gider.en kısa zamanda kasnak yapımına başlıyorum,kafaya koydum.

mete aga özeline göz at

kayışlımı...kayışı sıyırma aman dikkat kanka...sen yaparsın yetenek var...aslında ona çalışacağına motoru dizele çevirmeyi denesen...

bakıyom özelimsin gülüm...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    transalp yavrusu
    metean abi tekermi sen mi , kaç teker ?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı Dün 23:15 ----------

12.000 bakımı kaç ytl bilen varmı.
    İnsan olmak yetmez, yetmiyor zaten süpermen olmak lazım bazen..

Motosikleti
    tek teker

55 gaymeyi gecmiyor ana bakim Haci Ilhan...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Motosikleti
    transalp yavrusu
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tek teker

55 gaymeyi gecmiyor ana bakim Haci Ilhan...
    sizin ora istanbul bizim bura trakya burda gitsem minimum ben diyim 80 sen de 100 yaptırınca yazarım bakalım şok olucanmı

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Arkadaşlar Motorun debriyaj balatasını ve arka lastigi degiştirdikten sonra 16 lık on dişli ile motor zorlamaya başladı kalkışlarda falan biraz daha agırlaştı. Bende Ön 15 lik orjınal takdım ve arka dişliyi 41 e düşürdüm. Aslında 40 deneyecektim ama bulamadım. İsterseniz 10 gune jadar gelir dedi ama ben bekleyemedim 15 tl ye 41 dişli alıp taktım. Şimdi kalkışlar falan cok daha rahat oldu. Hızım da degişmedi. İleriki gunlerde 40 lık dişli deneyeyim diyorum ama bu işin sonrasında evimde dişli kolleksiyonu acmak gibi bir niyetim yok. Bu sebeple 41 dişliye yakın cevremden talihli cikıncaya kadar kullanacam. Talihli cıkmaz ise gittigi yere kadar veya degiştirme inkanım olana kadar kullanıcam. Balata, lastik, aku, dişli derken masraf artıyor....
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

Motosikleti
    abicim özür dilerim...bi hata yaptım hatları karıştırdım...

düzeltiyorum...yanlış bilgi verdim...

Ana Bakım işçilik...30 gayme..kdv dahil...

yağ değişimi mobil...22.5...kdv dahil...

buji...12 gayme...kdv dahil...

hava filtresi 8 gayme...kdv dahil...

toplam...ortalama 75 gayme...hava filtresini değiştirtmek istemezsin hava tabancasıylada hava sıktırırsınız sorun kalmaz...bujide siizn insiyatifinizde aslında...buji oto sanayi,de daha ucuz bu arada aklınızda olsun...7-8 lira...servis 12 den veriyor...

toplam 75 gayme İlhancım...karıştırdım...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:38 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:35 ----------

Alıntı gezgin_33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Motorun debriyaj balatasını ve arka lastigi degiştirdikten sonra 16 lık on dişli ile motor zorlamaya başladı kalkışlarda falan biraz daha agırlaştı. Bende Ön 15 lik orjınal takdım ve arka dişliyi 41 e düşürdüm. Aslında 40 deneyecektim ama bulamadım. İsterseniz 10 gune jadar gelir dedi ama ben bekleyemedim 15 tl ye 41 dişli alıp taktım. Şimdi kalkışlar falan cok daha rahat oldu. Hızım da degişmedi. İleriki gunlerde 40 lık dişli deneyeyim diyorum ama bu işin sonrasında evimde dişli kolleksiyonu acmak gibi bir niyetim yok. Bu sebeple 41 dişliye yakın cevremden talihli cikıncaya kadar kullanacam. Talihli cıkmaz ise gittigi yere kadar veya degiştirme inkanım olana kadar kullanıcam. Balata, lastik, aku, dişli derken masraf artıyor....
    kanka yanlış anlamada bu DİŞLİ hususunda motoru bence gereksiz zorluyorsun...bir fabrikasyon üretim dişlisi var...ona sadık kalsan nasıl olur...hani gerçek farklar görsen bende deneyeyim ama tork ortada...

hava filtresi 8 gayme...kdv dahil...
    biz burda orijinal olmayan hava filtresini 9 liradan alıyoruz.
    servis çakma hava filtresi kullanmaz heralde

Motosikleti
    Efe motorda kaç paraki orjinali ...çakma hava filtresi buralarda bulamadım ben...

Efe motorda kaç paraki orjinali ...çakma hava filtresi buralarda bulamadım ben...
    tam bilmiyorum, ama 9 liradan pahalıydı
    akşama eve gidince faturadan bakarım.

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Dostlar en sonunda kışlık koruma aldıum. sağlam bi botla eldivende aldıkmıydı, soğuk moğuk işlemez
    http://www.anesmotor.com.tr/store/Pr...roductId=86315

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:29 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:18 ----------

Alıntı gezgin_33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bende senin gibi bu dişli işinden çok zarar ettim. İlk başta ön dişliyi 16 yapayım dedim. Bi kaç tane 16 diş mahfettim frezesine uymadı. Sonra didim ki arkayla oynayayım. 40 lık denedim. Motor kaldırmadı, orjinalini geri takalım dedik, 40 dişliyi takarken orjinal zincirden çıkarttığımız baklayı serviste bulamadık, zincire uygun bi baklada ayarlayamayınca zinciri değiştirmek zorunda kaldık. 4000 li km lelerdeydim. Vesile oldu sağlam bi zincir aldım. Bi kaç ay geçti. ulen 41 dişi denesem mi acap dedim. Rialli den aldım ve denedim de, sonra baktım artçılı martçılı dik bayır dur kalk hesabı olunca motor ben gitmem, orjinalimi tak diyordu sanki ve tekrar 42 dişi geri taktım. Düşünün, bide ilk 40 dişli için Sirkeciye gitmiştim. En sonunda elimde çok güzel bi dişli kolleksiyonu oldu. Sonra Barış arkadaşımız istemişti ve göndermiştim. Ama böyle uzun geziler güney müney hesabı olursa yolcusuz, o geziye özel 41 diş çok hoş olur. Dişli olayına girilecekse artçısız sürmeniz gerekiyor. Benim deneyimim böyle.

Motosikleti
    transalp yavrusu
    ethem abi hayırlı olsun kış falan dinlemessiniz artık bol bol gezersiniz

Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostlar en sonunda kışlık koruma aldıum. sağlam bi botla eldivende aldıkmıydı, soğuk moğuk işlemez
    http://www.anesmotor.com.tr/store/Pr...roductId=86315[COLOR="Silver"]
    Hayırlı olsun. Aman yerle temas etmesin

@ilhan YAZICI
    İlhan kardeşim zincirini kargoya verdim bugün.
    Yarın elinde olur.
    Zincirin hayırlı olsun. Güle güle kullan.

Motosikleti
    transalp yavrusu
    aydoğan usta teşekkür ederim ilgilendiğin için.

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    ---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:52 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:48 ----------

abi inanmıcan şu ara tekere merak saldım...önü kaldırmaya çalışıyorum yavaştan...debriyajlar yalan oluyor ama başarıcam...zincire ondan yükleniyorum...ağırlık zincire biniyor evet 2.kişi binince zaten iyice genişliyor sonra tek kişide bollaşmayı net görüyorsun...motor 2 kişiye uygun dğeil abicim...artcıya hayır...

kayışlımı...kayışı sıyırma aman dikkat kanka...sen yaparsın yetenek var...aslında ona çalışacağına motoru dizele çevirmeyi denesen...

bakıyom özelimsin gülüm...

meto otur oturduğun yerde ön mön uğraşma yada ugraşıcam dersen özel kurs verilir kankoi aykan patlatma ve dağıtma mürc:05555

Motosikleti
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tam bilmiyorum, ama 9 liradan pahalıydı
    akşama eve gidince faturadan bakarım.
    bugün aradım sordum hava filtresi 8 liraydı...

Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [.
    oo hacı cav cav hayırlı uğurlu olsun...sonunda paraya kıydın he...artık seni ben bile tutamam...çıkıyoz dimi yaylaya Hacı Etoş De Fuerto...

fiyatda iyi he...abi ne malı bu...ne üretimi bi baksana sağına soluna...inşallah Pakistan üretimidir...Pakistan üretimleri çok sağlam oluyor...HELD den biliyorum...

Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [

meto otur oturduğun yerde ön mön uğraşma yada ugraşıcam dersen özel kurs verilir kankoi aykan patlatma ve dağıtma mürc:05555
    hacı satmıcam zaten bari elimde patlasın...sıfırlıyorum heryerini...nolcak yav...elemanın biri Çağlayanda...adam yanımda kaldırımdan tekerde geçti ve tekerde yola indi...bunu gördükten sonra benim ne eskiğim var didim...

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    bugün aradım sordum hava filtresi 8 liraydı...

oo hacı cav cav hayırlı uğurlu olsun...sonunda paraya kıydın he...artık seni ben bile tutamam...çıkıyoz dimi yaylaya Hacı Etoş De Fuerto...

fiyatda iyi he...abi ne malı bu...ne üretimi bi baksana sağına soluna...inşallah Pakistan üretimidir...Pakistan üretimleri çok sağlam oluyor...HELD den biliyorum...

hacı satmıcam zaten bari elimde patlasın...sıfırlıyorum heryerini...nolcak yav...elemanın biri Çağlayanda...adam yanımda kaldırımdan tekerde geçti ve tekerde yola indi...bunu gördükten sonra benim ne eskiğim var didim...
    abi teker zor bişiy diğil ancak biraz ağarlığı azaltmak gerek bende ağarım 85 kilo ama tekere kalkınca zorlanmıyor değilim açıkçası 60 kg olsam tam dağıtırım ama işte ...
    cbf çok vefakar makina parçaları çok ucuz ama az daha kaliteli yapsalarne olurdu sanki ....

Alıntı ilhan YAZICI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aydoğan usta teşekkür ederim ilgilendiğin için.
    Rica ederim İlhan kardeşim. Kazasız belasız günlerde kullan.

Motosikleti
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi teker zor bişiy diğil ancak biraz ağarlığı azaltmak gerek bende ağarım 85 kilo ama tekere kalkınca zorlanmıyor değilim açıkçası 60 kg olsam tam dağıtırım ama işte ...
    cbf çok vefakar makina parçaları çok ucuz ama az daha kaliteli yapsalarne olurdu sanki ....
    kanka ben zorlanıyorum ama tekerde...kendime doğru çekerken gidon yamulcak valla...

bu arada beyler kış geldi..sonucta motorumuz cbf 150...1000 rr değil...kurye gibi görünmekten gocunmayın sağlığınızdan hiç birşey önemli değil...soğuğu ve yağmuru kesen şu diz örtülerinden alın...

http://www.feyizoglu.com/alisveris/p...129&ShowPane=2

35 lira bişey...inanın çok önemli birşey...ben kullanıyorum kesinlikle tavsiye ederim...

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Bende senin gibi bu dişli işinden çok zarar ettim. İlk başta ön dişliyi 16 yapayım dedim. Bi kaç tane 16 diş mahfettim frezesine uymadı. Sonra didim ki arkayla oynayayım. 40 lık denedim. Motor kaldırmadı, orjinalini geri takalım dedik, 40 dişliyi takarken orjinal zincirden çıkarttığımız baklayı serviste bulamadık, zincire uygun bi baklada ayarlayamayınca zinciri değiştirmek zorunda kaldık. 4000 li km lelerdeydim. Vesile oldu sağlam bi zincir aldım. Bi kaç ay geçti. ulen 41 dişi denesem mi acap dedim. Rialli den aldım ve denedim de, sonra baktım artçılı martçılı dik bayır dur kalk hesabı olunca motor ben gitmem, orjinalimi tak diyordu sanki ve tekrar 42 dişi geri taktım. Düşünün, bide ilk 40 dişli için Sirkeciye gitmiştim. En sonunda elimde çok güzel bi dişli kolleksiyonu oldu. Sonra Barış arkadaşımız istemişti ve göndermiştim. Ama böyle uzun geziler güney müney hesabı olursa yolcusuz, o geziye özel 41 diş çok hoş olur. Dişli olayına girilecekse artçısız sürmeniz gerekiyor. Benim deneyimim böyle.[/QUOTE]

Aslında benım merak ettıgım konu 40 dıslı takınca zıncır uzun gelıyormu sorusuydu. 41 dışlıde cok az kaldı 40 dıslıde uzun gelecegını tahmın edıyordum... Aslında suan 40lık dıslıden memnunum ama nedense hep bıraz daha fazlasını ıstıyoruz...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:01 ----------

kanka yanlış anlamada bu DİŞLİ hususunda motoru bence gereksiz zorluyorsun...bir fabrikasyon üretim dişlisi var...ona sadık kalsan nasıl olur...hani gerçek farklar görsen bende deneyeyim ama tork ortada...[/QUOTE]

Mete ustam sen suan arka Dışlı 40 veya41 lık olan bır motorda deneme yapsan farkı anlayacagından emınım. Ayrıca belırtmek ıstedıgım bır durum. Dun aksam ıslak zemınde bı patınaj cektıreyım dedım. Kendımı one dogru verıp gazladım ve debrıyajı bıraktım.. Oda ne motor patı cekmek yerıne tekere kalktı. Oncekı Duro lastık ıle bunu cok rahat yapardım. Hatta bazan tekere kalkmak ıstedıgımde patınaja duserdı... Lastık farkını cok daha ıyı anlamaya başladım..
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

Motosikleti
    abicim inan çok büyük farklar yok...hem ben ağırım o farkı makinam zor yakalar...hissederim ama makina zorlanır...yeteri gader kahrımı çekiyor zaten...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 24 kullanıcı var. (0 üye ve 24 misafir)

Bu Konudaki Etiketler